» »

Fizične obremenitve in bolečina v pljučih, kašelj

Fizične obremenitve in bolečina v pljučih, kašelj

einstein :P ::

Pozdrav!

Mislim, da je to nekaj normalnega, nisem pa siguren, in zato vprašam. Vsakič, ko pride do velikega napora (s kolesom v strm hrib in po možnosti skoraj brez postankov ali tek pri telovadbi), me začne v pljučih prav odvratno boleti, ali peči, ne vem, kako naj razložim, pa na kašelj mi gre tudi precej. Mogoče, da imam tudi malo astme, tako da bi bil mogoče tudi to vzrok? Pa kar je še zanimivo, da me začne pri kašljanju srbeti brada? Mogoče se čudno sliši, ampak nimam pojma, kaj je to. Me pa ob ne tako velikih naporih tudi glava začne srbeti. A ima kdo podobne težave in, kako ste se tega rešili, če je sploh možno? Bi ventolin pomagal?

Hvala že vnaprej!

LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • odbrisal: bluefish ()

einstein :P ::

Aja, pa vem, da to ni glih pravi forum za to ampak vem, da to niso neke resne zadeve, ker imam to že od rojstva.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

Obišči zdravnika...

Naj te vsaj na CT da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

ProGo ::

Ni nujno da je astma, jaz imam podobne simptome in nimam astme, in naredim par vpihov in je dobro, drugače pa kašelj nekaj dni.
Bolj je mrzlo, bolj je izrazito.

Za srbečico pa ne vem.

Yacked2 ::

Vsaj na med.over piši no. To je isto kot če bi na šahovski forum šel spraševat kakšno grafično kupit.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jype ::

einstein :P> Mogoče, da imam tudi malo astme, tako da bi bil mogoče tudi to vzrok?

Astma je posledica, ne vzrok. Vzrokov je lahko ogromno. Obišči zdravnika.

einstein :P ::

ProGo je izjavil:

Ni nujno da je astma, jaz imam podobne simptome in nimam astme, in naredim par vpihov in je dobro, drugače pa kašelj nekaj dni.
Bolj je mrzlo, bolj je izrazito.

Za srbečico pa ne vem.


Evo, to. Tudi pri meni je bolj izrazito, če je bolj mrel zrak.

jype je izjavil:

einstein :P> Mogoče, da imam tudi malo astme, tako da bi bil mogoče tudi to vzrok?

Astma je posledica, ne vzrok. Vzrokov je lahko ogromno. Obišči zdravnika.


Daj, jype povej, kako se ti počutiš, ko se poženeš do konca. Ali kaj čutiš v pljučih?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jype ::

einstein :P> Daj, jype povej, kako se ti počutiš, ko se poženeš do konca. Ali kaj čutiš v pljučih?

Kadar je mraz (blizu nič ali nižje), po nekaj minutah čutim močno bolečino v sapniku in pod grodnico, a vseeno lahko nadaljujem (je pa verjetno škodljivo, zato tega ne počnem). Kadar ni mraz, včasih težko diham, če sem prehlajen in imam dihalne poti zamašene od sluzi - takrat ob hudem naporu lahko dobro slišim piskanje, ki ga poslušajo zdravniki, ko s stetoskopom pritiskajo na hrbet. Kadar je vse OK, z dihanjem nimam težav in lahko diham s polnimi pljuči in hitro in zelo globoko in lahko tudi zelo temeljito izdihujem (kar se baje sliši grozno, ampak ni moteče zame in precej pomaga k večji zmogljivosti).

Unknown_001 ::

@einstein:P

Vem kako ti je, ampak jaz to občutim samo na orng mrzlem zraku če dihan skozi usta. Raje več dihaj skozi nos da se zrak ogreje in filtrira preden v pljuča pride, pa poskusi z dihalnimi vajami (močno svetujem) in kondicijskimi vajami (ne preveč ampak toliko kolikor zmoreš brez bolečin).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

@jype

Evo, mene isto tudi v sapniku boli, pa v pljučih tudi. Seveda nadaljujem tudi jaz, če hočem kam priti, je pa zelo neprijetno.

Unknown_001 je izjavil:

@einstein:P

Vem kako ti je, ampak jaz to občutim samo na orng mrzlem zraku če dihan skozi usta. Raje več dihaj skozi nos da se zrak ogreje in filtrira preden v pljuča pride, pa poskusi z dihalnimi vajami (močno svetujem) in kondicijskimi vajami (ne preveč ampak toliko kolikor zmoreš brez bolečin).


Mam nos skoz namašen, pa še takrat, ko imam odmašenega, se pač izkaže, da je poraba zraka prevelika, da bi lahko zadovoljivo dihal čez nos.

@jype

Aja, a tudi kaj kašljaš?

No, jaz če se res do konca nateram, začutim celo krvav občutek pri kašljanju, kot da bi imel kri v grlu, ampak to je samo takrat, ko dam vse od sebe, drugače pa ne. Nimam pa blage veze, zakaj se to dogaja.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinusi

Oddelek: Loža
61611 (1276) kjut
»

Kadilstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717104 (5273) Cange
»

Utrujenost oz koncentracija v službi

Oddelek: Loža
377577 (5259) Super Sonic
»

Potapljanje

Oddelek: Loža
487372 (6067) perci
»

Tekočinsko dihanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
737292 (5753) ali3n

Več podobnih tem