» »

Problem počil je ekran.

Problem počil je ekran.

panda0 ::

Lep pozdrav.
Počil je ekran mojega Asus K75V laptopa(17 inchn ekran). Zanima me, če kdo ve koliko bi popravilo stalo ali če se mi bolj splaca kupiti nadomestni del in ga doma zamenjati ( in koliko bi ta del stal.) hvala.

mihibo5 ::

Odvisno, če je počilo samo steklo, ne bi smelo biti drago. Če je pa še ekran počil zraven, potem pa...

panda0 ::

Pač večina zaslona je vidna. Samo v zgornjem kotu je del v katerem se vidi razpoka ( okol nje je pa vijolično-črno ) http://www.google.si/imgres?sa=X&hl=sl&... tk nekot, sam da manj.

mihec87 ::

tu ni posebej stekla spredaj..servis okol 400eur verjetn kak eur več, če sam pa dost manj samo ekran rabiš ebay itd..Vprašaj na asus servis koliko bi bila menjava

panda0 ::

huh... http://www.amazon.com/dp/B003F6O5T8/ref... (a ni to to? pac neki podobnega?)

SeMiNeSanja ::

http://www.ebay.com/itm/Asus-K73SV-K73T...

Ta bo (vsaj po besedilu sodeče) bolj zagotovo pravi, pa še s carino (+22% za DDV) ne boš imel opravka, ker je trgovina v Nemčiji.
Američan hoče slabih 7$ za poštino, tako da bo pošiljka hodila celo večnost.
Pri nemcu je poštnina 15€, ampak veš, da bo v parih dneh tu.

panda0 ::

A to je to, ta del pa bo delalo kot se spodobi? .. (glede na to da so me strašili z 400timi evri). In hvala za ta odgovor.

sverde21 ::

Če je pravi ekran in ustrezno zamenjan, zakaj nebi delalo, kot se spodobi?
<?php echo `w`; ?>

SimplTech ::

Jaz imam najboljše izkušnje z naslednjim postopkom:

1. razstaviš prenosnik do te mere, da dobiš ven panel. Mogoče ti bo malo pomoči tole: link Sicer ni točno za tvoj model, ampak imaš izhodišče

2. Ko dobiš ven LCD panel, na njem prebereš točni model in proizvajalca.

3. Omenjen model vpišeš v Ebay in najdeš primeren ekran. To je zato ker si lahko miren in bo ekran primeren za tvoj prenosnik in tudi zato, ker se lahko isti modeli panelov pojavljajo v več prenosnikih. Tako sem pred časom v Toshiba A200 vgradil rabljen panel, ki je bi v osnovi vgrajen v Acer prenosnik. Tako lahko dobiš super ohranjene stvari za ugodno ceno (recimo za 40 EUR z dostavo vred)

4. ko dobiš panel, ga vgradiš in to je to

SeMiNeSanja ::

Mene so na servisu strašili s 600€, ko mi je display na Lenovu začelo pobirati. Pa sem vzel enega preko Ebay za dobrih 100€, ga sam zamenjal in stvar dela kot mora. Tako da je tistih tvojih 400€ še 'skromna'števika :))

Če nič drugega nisi polomil, bi moralo zadoščati, da zamenjaš display. Zna pa biti rahlo tricky sama menjava. Jaz sem na youtube našel video, ki je prikazoval menjavo točno na mojem modelu prenosnika, tako da zame ni bilo ugank kje in kako se lotiti razstavljanja, brez da bi kaj polomil (tisti okvir zna biti dokaj občutljiv).

panda0 ::

Ja polomo nisem nic drugega, no vsaj upam, saj sem na tem kompu zejle, pa dela kot prej, samo da je ekran pac.. hin. No hvala vsem za odgovore in pomoc.

zuz3k ::

mihec87 je izjavil:

tu ni posebej stekla spredaj..servis okol 400eur verjetn kak eur več, če sam pa dost manj samo ekran rabiš ebay itd..Vprašaj na asus servis koliko bi bila menjava

bravo, za en monitor zamenjat 400 eur, ne zavajaj 8-O

na bolho poglej če je kak, ki se prodaja za dele, poglej tudi podobne modele
zna bit da imajo enak zaslon

manjava je simpl


@SeMiNeSanja:

na servisu so ti rekli 600, ker so hotli ti lepo prodat drugi prenosnik, dejansko
menjava več kot 50-100 eur ne bi smela bit

lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

igorxx100 ::

Če ga misliš popravljati na servisu stane približno 150 € če pa misliš sam naročiti iz ebaya ali amazona lahko dobiš tudi že za 50 € vendar ga moraš sam namontirati.

korošc ::

igorxx100 je izjavil:

Če ga misliš popravljati na servisu stane približno 150 € če pa misliš sam naročiti iz ebaya ali amazona lahko dobiš tudi že za 50 € vendar ga moraš sam namontirati.

pri meni imajo na voljo stranke da prinesejo svoj del montaža je 20€
nevem zakaj tako zasoljene cene

lovro535 ::

se mi je tudi že zgodilo na prenosniku iz hoferja sem se na google vpisal model najdel ta prav ekran naročil iz anglije zamenjal dela brez problema

MIHAc27 ::

korošc je izjavil:

igorxx100 je izjavil:

Če ga misliš popravljati na servisu stane približno 150 € če pa misliš sam naročiti iz ebaya ali amazona lahko dobiš tudi že za 50 € vendar ga moraš sam namontirati.

pri meni imajo na voljo stranke da prinesejo svoj del montaža je 20€
nevem zakaj tako zasoljene cene


A tole lepo uradno, z računom? Ker prenosnik razkopat je hitro urco, dve dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo prenosnika ACER

Oddelek: Pomoč in nasveti
302395 (1633) Fadil
»

Asus Servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
359340 (7301) DOOM_er
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518344 (13919) Zheegec
»

LG servis

Oddelek: Mobilne tehnologije
4615171 (10364) FlipeR
»

Kje dobiti "poceni" ekran za prenosnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123888 (3561) kupim9

Več podobnih tem