» »

Slovenska zastava

Slovenska zastava

««
«
1 / 23
»»

elomat ::

Kakšno je vaše mnenje o slovenski zastavi in ali mislite, da bi jo morali zamenjati?
Mnenja o slovenski zastavi in grbu so deljena. Nekateri bi ju menjali, drugi ne.


Zmago Jelinčič pravi: Imamo rusko zastavo s kolesarskim znakom.

"To sploh ni grb, saj ne vsebuje glavnih karakteristik grba. Imamo nek dizajnerski znak." Pravi, da slovenske zastave ne moremo promovirati, saj je še danes, po 20 letih, večina sveta ne pozna in nas šteje med eno izmed ruskih republik.

Vam je všeč slovenska zastava, ali bi jo menjali?

Nekaj predlogov:
http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...

WizmoTo ::

Po heraldičnih standardih trenutna zastava niti ni zastava, ampak navaden zmazek. Posiljena flika na še bolj posiljeno rusko zastavo. Te revolucionarne barve tudi nimajo nobene zveze s slo zgodovino (razen prevzema oblasti wannabe komunistov, na kar smo očitno zelo ponosni)

Prepoznavnost nula (ruska provinca?), dizajn nula (ni za govorit), povezanost z narodovo zgodovino nula. Človeka je sram tako sranje izobesiti. Na srečo imamo vsaj himno solidno (ena redkih, ki ni fašistična, če je že pijanska :))

Je bilo pa že nekaj poskusov, da bi zamenjali, pa ni bilo nikoli nič. Pred leti je bil celo nek razpis, katerega rezultat so bili precej bedni predlogi in nobenega konsenza, in se je samo denar vrglo skozi okno.

WaterBoy ::

Meni se dopade. Grb mi pa je tudi lep

Glede teh predlogov: pri prvem s bare iste, druga sliči na italjansko tretja pa na bosansko

Toliko o izvirnosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

elomat ::

WizmoTo
Tudi jaz mislim, da bi jo morali menjati.

nevone ::

Naj kar ostane.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WarpedGone ::

Pred leti je bil celo nek razpis, katerega rezultat so bili precej bedni predlogi in nobenega konsenza, in se je samo denar vrglo skozi okno.

To je glavni problem cele zadeve. Mnogim trenutna zastava ni "všeč" iz mnogo različnih razlogov a boljšega predloga, ki bi bil všeč vsaj znatnemu delu trenutno nezadovoljnih in še komu iz tabora trenutno zadovoljnih žal ni bilo.

Ta zmazek ki ga imamo, pa iz leto v leto postaja bol vtisnjen v glave in težje ga bo spremenit.

Ni druge, kot da se končno nariše nekaj, kar bo zastavi vsaj podobno. Predlogi na tisti strani so meh ... Kritizira se obstoječo zastavo da je na njej grb in da predlog z drugačnim grbom.. WTF?
Zbogom in hvala za vse ribe

Engineer_ ::

Mene predvsem moti 3-barvna kombinacija, ki je povsem ista kot slovaška zastava, zelo podobna ruski in hrvaški zastavi itd itd itd...

Pač da se skrijemo in smo čimbolj neprepoznavni.

Grb, ki bi ga morali imeti, bi moral biti grb iz časa, ko smo slovenci dejansko nekaj bili. Karantanija!!


Trenutn grb je sicer "lep" vendar povsem brez čustev in pomena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

WizmoTo ::

WarpedGone je izjavil:


Ni druge, kot da se končno nariše nekaj, kar bo zastavi vsaj podobno. Predlogi na tisti strani so meh ... Kritizira se obstoječo zastavo da je na njej grb in da predlog z drugačnim grbom.. WTF?


Meni tudi to ni všeč, da je zastava tako komplicirana (ampak predlagana je vsaj barvno usklajena za razliko od obstoječega šrota). Lepa, enostavna in prepoznavna zastava je recimo japonska, pa tudi 2 ali 3 barvne brez sranja od grbov. Zastava mora biti taka, da jo nariše lahko 5 letnik z največ 3 barvami z največ 3 potezami.

mtosev ::

trenutna zastava mi je všeč in brezveze bi jo bilo menjati
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Engineer_ ::

WizmoTo je izjavil:

WarpedGone je izjavil:


Ni druge, kot da se končno nariše nekaj, kar bo zastavi vsaj podobno. Predlogi na tisti strani so meh ... Kritizira se obstoječo zastavo da je na njej grb in da predlog z drugačnim grbom.. WTF?


Meni tudi to ni všeč, da je zastava tako komplicirana (ampak predlagana je vsaj barvno usklajena za razliko od obstoječega šrota). Lepa, enostavna in prepoznavna zastava je recimo japonska, pa tudi 2 ali 3 barvne brez sranja od grbov. Zastava mora biti taka, da jo nariše lahko 5 letnik z največ 3 barvami z največ 3 potezami.




perfektna zastava, ki pove vse in je kljub temu zadosti enostavna da je izjemno prepoznavna.
Je pa 100% ne narišeš v 3 potezah ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

shadeX ::

A vi sploh veste kaj naša zastava predstavlja? Ne? Od danes naprej veste..

elomat ::

Me ne bi motilo, če bi bilo kaj v zeleni barvi. Grb, ki ni ravno impresiven in na ruski zastavi? To bi po moje morali menjali.

Vikking ::

Da ne bo pomote, bolj kot je Jelinčič vpil da imamo rusko zastavo, bolj je kazal svoj predlog a verjetno pozabil da zgleda na Ukrajinsko zastavo (modro rumeno), hkrati pa pozabil da se takšna zastava že vozi na premcu ladje (slovenske vojske, ob praznikih). Sam Jelinčič bi dodal še svoj grb, nek približek njegove namišljene rodbine.


Ma po mojem laičnem mnenju bi samo trobojnico postavili pokonci (kot jo imajo francozi), grb poknali na sredino pa bi bil mir. Tako ne bi bila povsem druga zastava, ampak le rahlo "prestavljena".

elomat ::

Se strinjam, lahko bi malo drugače razporedili trobojnico in jo postavili po konci.

darkolord ::

Engineer_ je izjavil:



perfektna zastava, ki pove vse in je kljub temu zadosti enostavna da je izjemno prepoznavna.
Je pa 100% ne narišeš v 3 potezah ;)
Res, kaj "vse" pa pove ta zastava?

Trenutn grb je sicer "lep" vendar povsem brez čustev in pomena.
Aha nek zmaj ma pa več pomena kot Triglav, reke in morja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Apofis ::

Ne res no. Lahko bi jo zamenjali s kakim črnim orlom na rdeči podlagi. Zakaj zavraga bi kompliciral glede enga kosa blaga k mamo že tolk drugih problemov...krneki

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

Nissan_GTR ::

Zmago Jelinčič pravi: Imamo rusko zastavo s kolesarskim znakom.


jaz pa pravim: imamo rusko zastavo z grbom gasilske zveze iz Kungote.

Ta zastava je definitovno zgrešena tako zgodovinsko, heraldično, kot nacionalno zavedno. Pri nas levičarji te zastave ne podpirajo, ker imajo raje jugo zastavo z rdečo zvezdo, desničarji so pa tudi zadržani do nje, ker bi raje karantanskega panterja. Enkrat sem bral, da naj bi ta naš gasilski grb izžareval negativno energijo. Mogoče pa res, saj gre v tej državi veliko stvari narobe.

Na žalost pa je za zamenjavo 20 let prepozno in bo ostalo tako kot je.

Pri oblikovanju zastave bi se morali zgledovati po kanadski ali švicaski zastavi, ki sta preprosti, posebni in vsak takoj ve, komu pripadata.

Zanimivo pa je, da sta zastavi Makedonije in Bosne, ki so ju tem državama vsilili od zunaj in sta novi, izpadli dosti boljše kot pa slovenska zastava. Obe zastavi sta se prijeli bolje kot slovenski zmazek.

Zgodovina sprememb…

WizmoTo ::

Za menjavo zastave ta trenutek sicer ni dober čas, ker bo potem cel svet asociiral novo zastavo s paraziti, ki bi radi posojila z negativno OM. Začasno predlagam sliko zombija na živo rdeči podlagi.

LitralSM ::

Nikoli nisem razumel smisla naše zastave. Barve? Za kaj so že take? Vse so brez pomena.
Grb? Ok, triglav ja, ona rečica pač ne. Zvezde? Se mamo za komunajzare?

Kar imamo pa je: morje, nižavje, višavje, zelenje. Mislim, da ni dosti držav s podobnimi dobrinami.

Lepa je tudi še korejska zastava, pa prej komunistično ruska. Kakršnakoli kombinacija treh črt pa pri nas označuje bruhanje, ki ni podobno ničemer. No morda, mojemu bruhanju, ko spijem dosti rdečega vinčka, kak malibu pa morda kakšen puškin.

zavajon ::

LitralSM je izjavil:

Nikoli nisem razumel smisla naše zastave. Barve? Za kaj so že take? Vse so brez pomena.

V sredini 19. stoletja, ko so nastali narodi, je bil v teh krajih panslavizem zelo izpostavljen in moderen. Zato so takrat izbrali zastavo enako ruski. Pred tem narodi niso obstajali, obstajala so nekatera kraljestva na večjem zaokroženem teritoriju (Francija, Španija, Rusija, Švedska), a teh ni nihče povezoval z narodi. Narod je v bistvu izum kapitalizma, ki je v začetni fazi potreboval zaprte trge, ki jih je bilo najlažje uresničiti tako, da so si izmislili neki povezovalni element pri tam živeči populaciji. Tako sta npr. Italija in Nemčija nastali 1870, kakor tudi Italijani in Nemci. Nazoren prikaz tega, kako so se Slovenci počutili Slovence je njihov odnos do Trubarja. Ta je moral zbežati, tako so kurili le njegove knjige namesto njega.

Mietzsche ::

LitralSM je izjavil:

Zvezde? Se mamo za komunajzare?


Plosk plosk. Tisto so šesterokrake zvezde iz celjskega grba

PacificBlue ::

Namesto rdeče barve bi moral biti zelena, ostalo je ok imho.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

hotig ::

Re: LitralSM
Tudi meni ni ravno všeč trenutna zastava, ampak preden jo kritiziraš bi se bilo dobro pozanimat o njenem pomenu. Pa ravno tiste tri rumene zvezde imajo zgodovinsko povezavo z slovenskim ozemljem. Predstavljajo namreč celjske grofe, ki so precej vplivali na štajersko in zaznamovali to področje.
Vendar na koncu se mi pa vseeno zdi, da bi bila zastava z karantanskimi oznakami bolj primerna in tudi bolj prepoznavna (če bi jo seveda sestavili kaki strokovnjaki, ne pa politiki!!!)

filip007 ::

Zmaj s kremplji, bikovimi rogovi in grdim jezikom, mislim da se kar zadeli v polno.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LitralSM ::

Torej čustvovanje enega mesta predstavlja celotno državo. Plosk plosk. Zakaj še torej nimamo ptujskega gradu ali ceste na zastavi v znak najstarejšega mesta, pa zokija v v znak LJ in avtomobila v znak celjskih preprodajalcev avtov.

Japonsko poznam po soncu, Kitajsko po komu stilu, južno sosedo Republiko Kitajsko po modrem nebu, belem soncu in rdeči zemlji ,Južno Korejo po filozofiji yin-yan, ZDA po 50 zvezdicah, vsaka za eno državo in trinajstih črtah, vsaka za eno od matične britanske države samostojno kolonijo. Slovenijo po novem poznam po Celju, kjer ni niti glavnega mesta, niti ni bilo pomembnega vpliva, imamo pa tam po vsej državi znane preprodajalce. Čestitam.

**Predvidevajma, da pomena zvezdic nisem poznal že od prej.
***Priznam, provociram preveč.
****Se bi dalo debatirati kako je vpliv celjskih grofov sorazmerno povezan z navadnimi ljudmi in osvoboditve teh ljudi kot samostojne države. Recimo leta 91 jim je le uspelo.
*****Na žalost ne leta 91 prejšnjega stoletja, kot bi predpostavljali tisti, katerim bi razlagali zelo velik pomen teh zvezdic in njih grofov ampak verjetno v srednjem veku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

hotig ::

Re: LitralSM
Moj komentar ni bil namenjen kritiziranju, le pojasnit sem ti hotel, kaj pomenijo tiste tri rumene zvezde v grbu. Seveda bi lahko o vplivu celjskih grofov (tako pozitivnem in negativnem) debatirali na veliko in široko, pa na koncu vseeno nebi prišli do končne odločitve o zastavi. In ravno to, da imamo v zastavi eno mesto, eno goro, reko pa še nekaj barv ki nimajo ravno nekega pomena marsikomu zameša koga sploh ta zastava predstavlja: rusko republiko :)? slovaško :):)?? ali pa ene tam nekje whatever od former juge :D?

Zato pa menim, da bi bil knežji kamen in karantanski panter verjetno bolj prepoznavna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

LitralSM ::

Oprosti, nisem te hotel preveč grdo vzeti. Imam na čase grdo razvado, da preveč provociram.

hotig ::

Ni bilo nič tako hudega da bi se moral opravičevati! Pa vseeno opravičilo je sprejeto, hvala zanj. Nadaljujmo na forumu z debato o zastavi :), verjetno jutri, ker morem zdej nekam it.
Lahko noč in lep pozdrav.

dzinks63 ::

Slo zastava kot takšna je le kot začasno in zastava nima veliko veze kakšna je, tudi ta sedanja bi bila čisto ok, če bi se kot država kazala kot resna močna verodostojna institucija kateri je za zaupati. Drugače pa Evropa se vse bolj oblikuje kot celovita država in se bo s časom transformirala v USEU, s tem se na zunaj ne hvalijo, vendar počasi se bo zgodilo ravno to, takrat se bo dvigovala enotna zastava in igrala evropska himna.

jype ::

Dokler v zastavi ne bomo imeli zlato obrobljene rdeče peterokrake zvezde, z državo nikoli ne bo vse v redu.

Karantanski panter bi bil sprejemljiv, če bi ga znal narisat še kdo, ki ni akademski slikar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vikking ::

Apofis je izjavil:

Ne res no. Lahko bi jo zamenjali s kakim črnim orlom na rdeči podlagi.


Ka imaš raje: da nas zamenjujejo z Rusijo ali Albanijo?

LitralSM je izjavil:

Nikoli nisem razumel smisla naše zastave. Barve? Za kaj so že take? Vse so brez pomena.
Grb? Ok, triglav ja, ona rečica pač ne. Zvezde? Se mamo za komunajzare?


Citiram:

Slovenska narodna zastava – belo- modro- rdeča tribarvnica – se je uveljavila leta 1848, v času "narodnega preporoda", ko so Slovenci določili slovenske barve na podlagi barv iz grba dežele Kranjske in jih predlagali v potrditev tedanji avstrijski administraciji. Ministrstvo notranjih zadev na Dunaju je 23. septembra 1848 kranjske deželne barve, ki jih je že leta 1836 določil cesar Ferdinand, potrdilo. Tako je belo-modro-rdeča zastava postala slovenska narodna zastava. Prvi so jo razvili spomladi, v marcu 1848. leta v času revolucionarnega vrenja slovenski študentje na Dunaju, v Ljubljani pa je prvič zavihrala 7. aprila 1848. leta na stavbi gostilne Zlata riba na Wolfovi ulici. Zastave v belo-modro-rdeči barvni kombinaciji (prvotno je imel kranjski grb iz leta 1463 namesto bele barve zlato barvo) so takrat spontano osvojile srca Slovencev in zavihrale po vsej deželi. Po januarski diktaturi v Kraljevini Jugoslaviji leta 1929 je bila narodna zastava prepovedana, po II. svetovni vojni pa je bila osnova za republiško zastavo v okviru tedanje Jugoslavije, kombinirana z rdečo zvezdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

jype ::

Vikking> Ka imaš raje: da nas zamenjujejo z Rusijo ali Albanijo?

Naj nas zamenjujejo z Nepalom.

Martin Krpan ::



Samomori, samomori, samomori spet in spet.
Kot kaže je na sončni strani Alp lepo umret.
Če Slovenc ima težave, se mora najbolj sebe bat,
A bolj skrbijo nas simboli države, ki jih je težko razbrat.
Predlagam da grbu štrik dodamo,
Namesto zdravljice pa pogrebni marš igramo.

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

jype je izjavil:

Dokler v zastavi ne bomo imeli zlato obrobljene rdeče peterokrake zvezde, z državo nikoli ne bo vse v redu.

Karantanski panter bi bil sprejemljiv, če bi ga znal narisat še kdo, ki ni akademski slikar.


Potem bi imel to?

Z grbom dežele kranjske. Potem bi šele imel kregarijo med domobranci in partizani. Če bi jo sedaj uveljavil pa bi se vsi pokopani partizani dvignali iz groba.
Če bi vrinil kakšno peterokrako pa bi vstali domobranci.

Chev ::

dzinks63 je izjavil:

Slo zastava kot takšna je le kot začasno in zastava nima veliko veze kakšna je, tudi ta sedanja bi bila čisto ok, če bi se kot država kazala kot resna močna verodostojna institucija kateri je za zaupati. Drugače pa Evropa se vse bolj oblikuje kot celovita država in se bo s časom transformirala v USEU, s tem se na zunaj ne hvalijo, vendar počasi se bo zgodilo ravno to, takrat se bo dvigovala enotna zastava in igrala evropska himna.

Točno tako.

MadMicka ::

LitralSm, a ti bi na zastavi poudaril morje, višavje, nižavje pa zelenje, ker ni dosti držav, ki bi to imelo? Pa recimo, kaj bi reku, tko od oka, kolk je takih držav? Razen recimo skor vseh, k majo stik z morjem :D

Pa ta karantanski panter, kaj ma to veze s sodobno slovensko državo? Karantanijo so sestavljala različna slovanska plemena, bolj ali manj ohlapno povezana. Kaj ima to veze s sodobno Slovenijo? Lahko potem iščemo tudi najstarejše ostanke civilizacij pri nas in izhajamo iz tega ali kako?

dzinks63 ::

Malo več resnosti, če je že govora o državnih simbolih.

Mipe ::

Panter odpade. Mi je pa všeč zamenjava rdeče z zeleno - pa tudi navpično bi lahko bilo, ali celo diagonalno za večjo razpoznavnost.

Pravzaprav bi lahko bila trobojnica v obliki triglava, ne ravni trakovi. Že vidim, kako me tekstilci davijo v mislih...

Highlag ::

Zastavo bi mogoče spremenil tako, da bi konturo trenutnega grba odstranil, ter povečal čez celo zastavo, potem pa za ozadje izbral samo eno barvo. Recimo zeleno.
Never trust a computer you can't throw out a window

Phantomeye ::

Jaz sem za zeleno. Grb je pa lahko karkoli, kar nima politične konotacije. Nobenih zvezd ali panterjev (panter mi je načeloma všeč, na žalost pa je že dolgo simbol skrajnega nacionalizma. Tega ne maram. Povezava s Karantanijo (kar slovenija ni, tako kot ni jugoslavija)mi je šele druga asociacija.

Unknown_001 ::

Za grb predlagam grozd.

Za zadi pa je lahk svetlo zelena lahko tudi temna, temno plava in bela barva.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Yohan del Sud ::

Ah, naj ostane kot je do naslednje revolucije (morda itak ni daleč). S heraldijami imajo itak povsod probleme:

 Skandinavci tudi

Skandinavci tudi

www.strancar.com

Hayabusa ::

Engineer_ je izjavil:

Mene predvsem moti 3-barvna kombinacija, ki je povsem ista kot slovaška zastava, zelo podobna ruski in hrvaški zastavi itd itd itd...

Pač da se skrijemo in smo čimbolj neprepoznavni.

Grb, ki bi ga morali imeti, bi moral biti grb iz časa, ko smo slovenci dejansko nekaj bili. Karantanija!!


Trenutn grb je sicer "lep" vendar povsem brez čustev in pomena.

En kup DE zveznih dežel ima isto zmaja gor (aka panterja)
http://www.flags.net/GERM01.htm

darkolord ::

Ja sej mi bi radi bli ko nemci ane

Apofis ::

Vikking je izjavil:

Apofis je izjavil:

Ne res no. Lahko bi jo zamenjali s kakim črnim orlom na rdeči podlagi.


Ka imaš raje: da nas zamenjujejo z Rusijo ali Albanijo?

LitralSM je izjavil:

Nikoli nisem razumel smisla naše zastave. Barve? Za kaj so že take? Vse so brez pomena.
Grb? Ok, triglav ja, ona rečica pač ne. Zvezde? Se mamo za komunajzare?


Citiram:

Slovenska narodna zastava – belo- modro- rdeča tribarvnica – se je uveljavila leta 1848, v času "narodnega preporoda", ko so Slovenci določili slovenske barve na podlagi barv iz grba dežele Kranjske in jih predlagali v potrditev tedanji avstrijski administraciji. Ministrstvo notranjih zadev na Dunaju je 23. septembra 1848 kranjske deželne barve, ki jih je že leta 1836 določil cesar Ferdinand, potrdilo. Tako je belo-modro-rdeča zastava postala slovenska narodna zastava. Prvi so jo razvili spomladi, v marcu 1848. leta v času revolucionarnega vrenja slovenski študentje na Dunaju, v Ljubljani pa je prvič zavihrala 7. aprila 1848. leta na stavbi gostilne Zlata riba na Wolfovi ulici. Zastave v belo-modro-rdeči barvni kombinaciji (prvotno je imel kranjski grb iz leta 1463 namesto bele barve zlato barvo) so takrat spontano osvojile srca Slovencev in zavihrale po vsej deželi. Po januarski diktaturi v Kraljevini Jugoslaviji leta 1929 je bila narodna zastava prepovedana, po II. svetovni vojni pa je bila osnova za republiško zastavo v okviru tedanje Jugoslavije, kombinirana z rdečo zvezdo.

Ja, z albanijo, glede kolk napredujemo bomo kmalu na njihovem nivoju...drgač je bil to sarkazem...

Zvezdica27 ::

lp,

to, da Slovenci nimamo popolnoma nobene veze s Karantanci vam torej ni znano? Skor podobno kot Američani nimajo veze z Indijanci (mičken bl že, sam dost drugače pa ni). Podobno velja za Celjske Grofe...

kako vam politiki perejo možgane... sploh pa kvazi plemenitež in podobnni bistri umi našega naroda, ki bi morali biti na dopustu na Dobu ne pa da še naprej serjejo...

In malo si poglejte kdaj je Slovenija prvič nastala, presenečeni boste, vlečemo pa kvazi-tradicijo iz ene same dežele ene polovice A-O monarhije... država ni isto kot domovina. Jebeš domovino, hočem močno državo!

Edina res svetla točka je himna, pa še to hočejo naciji vrnit v 19. stoletje... pa saj ne moreš verjet kje žvim...

V šoli smo spali?

zz

Jerry000 ::

elomat je izjavil:

Me ne bi motilo, če bi bilo kaj v zeleni barvi. Grb, ki ni ravno impresiven in na ruski zastavi? To bi po moje morali menjali.


če smo na igrah brez meja zastopal z zeleno barvo, dresi eurolige so bli v zelenih barvah, mamo veliko travnikov (zelene barve), država krade same zelence, kriza je ker ljudje nimajo dost zelencev...ja, zelena barva bi nam kar pristajala:P

Jerry000 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Ah, naj ostane kot je do naslednje revolucije (morda itak ni daleč). S heraldijami imajo itak povsod probleme:

 Skandinavci tudi

Skandinavci tudi



Hahahaha kera huda, tle sm se pa res nasmeju pri zadnji sliki:D

LitralSM ::

Himna, upam, da veš, je Zdravljica in to dobesedno zdravljica. Primerna torej za nazdravljanje na ohcetih, v gostilnah po popitem dvajsetem pivu, ko imaš prijatelja presrečnega, ker se je od žene ločil, ko nazdravljaš, če sosedu krava crkne. To, to je zdravljica (Zdravljica).

fantasycamp ::

LitralSM je izjavil:

Himna, upam, da veš, je Zdravljica in to dobesedno zdravljica. Primerna torej za nazdravljanje na ohcetih, v gostilnah po popitem dvajsetem pivu, ko imaš prijatelja presrečnega, ker se je od žene ločil, ko nazdravljaš, če sosedu krava crkne. To, to je zdravljica (Zdravljica).


Ja zanimivo da imamo himno ki ni agresivna kot Nemci in Angleži, nekako narod otopi in vzame zagon kot da nazdravljamo vsem narodom, drugi narodi pa sami sebi...
««
«
1 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkod modra kri, zmaji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615443 (4744) msjr

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218419 (12362) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335764 (30955) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342571 (2255) siegmund

Več podobnih tem