» »

Slovenska zastava

Slovenska zastava

««
14 / 23
»»

Alec999 ::

U super, lepa je 8-) ... samo na glavo so jo obrnili. :|



vostok_1 ::

Men je sicer res lepša, sam to je zadnja stvar ki jo rabimo, Janez.

tonny ::

Alec999 je izjavil:

U super, lepa je 8-) ... samo na glavo so jo obrnili. :|





Zelo dober predlog ali pa belo modra in zelena namesto rdeče

opeter ::

Kul. Če pri nas ne bo sprememb, pa jo bodo v tujini že naredili. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

avani ::

Kaj pa tale kombinacija (Bela-rdeča-plava)? Blizu sedanji, a končno neruska.

 zastava

zastava



(sicer pa je to tudi zastava moravske, ampak nič ne de)

klemenSLO ::

avani je izjavil:

Kaj pa tale kombinacija (Bela-rdeča-plava)? Blizu sedanji, a končno neruska.

 zastava

zastava



(sicer pa je to tudi zastava moravske, ampak nič ne de)


ah takih je polno in se nič kaj dosti ne razlikujejo od obstoječe.... fail.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

avani ::

@klemenSLO katera država pa še ima to zastavo? sam sem zasledil zgolj nekaj zveznih dežel... Vem pa na kaj ciljaš glede neizvirnosti. Gre zgolj za kompromis znotraj sedanjih barv za se rešit nesrečne navezave na rusijo in slovaško.

The Player ::

O podobnosti zastav sem že pisal v tej temi, a pred kratkim sem našel spletno stran, ki primerja med seboj podobne zastave v detajle.

Priporočam, da si pogledate, boste začudeni, tako kot jaz.

http://www.quora.com/What-countries-hav...

videx ::

dolgčas dela svoje :) , povejte mnenje (mogoče barvna verzija še pride)

 SZ

SZ

54j0 ::

Leon Rupnik bi bil ponosen.

videx ::

ej 54j0 hvala lepa res! si mogoče videl moje prejšne verzije? ravno zaradi tega sem šel delati na novo..

ZaphodBB ::

Pusti cepce.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

avani ::

videx, sam bi brez tistega venca. naj bo kar trikotna, ni nič narobe s tem. sam bi tudi dal stran srp in kladivo, saj je to preveč avstrijsko. je pa lep triglav...

še en primer kako uporabljat "triglav" za branding

http://www.underconsideration.com/brand...

SimplyMiha ::

Joj, kako pa bodo predšolski otroci risali zastavo? Bo kdo pomislil na te uboge otroke?! ;)

videx ::

hvala avani za relativno pozitiven komentar/odziv, mi veliko pomeni :)

videx ::

spet mi je bilo dolgčas pa sem si rekel da bom malo prebudil temo.. neki pač ;)

[D]emon ::

a s temle zmazkom ? ne hvala, pejd nazaj spat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

videx ::

okej :(

WarpedGone ::

Vem da nisi resn prizadet.
Sej veš, kdo lahko ta dela. Kdor ne more, ta kritizira.
Zbogom in hvala za vse ribe

Spajky ::

meni je tale od vseh vaših predlogov najbolj všeč ...



mogoče edino bi Triglav zrisal z rdečo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Unknown_001 ::

Mal sem se v slikarju iz dolgčasa poigral. Sicer bol površno narejeno ampak nek približen osnutek.

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

msjr ::

Te bi bili naši argentinski rojaki veseli

SimplyMiha ::

Ja, zastava mora biti prepoznavna, sicer zamenjava sploh ni smiselna.

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:

Mal sem se v slikarju iz dolgčasa poigral. Sicer bol površno narejeno ampak nek približen osnutek.



Jelincic bi tole oznacil za dizajn primeren kvecjemu za ovitek za cokolado. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

WizmoTo ::

Tale osnutek od raptorja ni tako napačen. Ni mavrična in oblikovalska zmeda kot ostali predlogi (in trenutna packarija od zastave). Edino tele triglavske črte se zdijo nekoliko prisiljene, mogoče bi bilo bolje v dvopasovni varianti pa triglav vedno z inverzno barvo ozadja, da se znebis tistih tankih linij ? Mogoče celo samo poenostavljen triglav s trikotnikom ?

videx ::

za tole katastrofo od raptorja rečete da ni tako slaba, a moje stvari skritizirate, omg... ppl get your facts straight :S

Unknown_001 ::

videx je izjavil:

za tole katastrofo od raptorja rečete da ni tako slaba, a moje stvari skritizirate, omg... ppl get your facts straight :S


In kaj si ti pričakoval za pol minute packanja v slikarju???

Mona Liso?

Mislm sej sem sam omenil da je zadeva polovičarsko/površno narejena. Drgač če bi imel čas bi se celo potrudil. Ni ti pa treba zdaj še dodatno žalit. Saj imaš mojstrovine lepe ampak problematični so določeni simboli ki jih notr rineš (srp, kladivo, klasje/oljka,...) Isto, če ne še slabš, ko da bi jaz dal znak za anarhijo notr.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sheeshkar ::

videx je izjavil:

za tole katastrofo od raptorja rečete da ni tako slaba, a moje stvari skritizirate, omg... ppl get your facts straight :S

Važna je ideja, ne izvedba. Tole ni sprejemni izpit na akademijo.

Drugače pa raptorjeva ideja preveč spominja na argentinsko zastavo. Namesto ene modre črte, bi jaz dal zeleno. V bistvu se povsem strinjam s tem komentarjem.

Sims ::

Unknown_001 ::

Evo malo sem se v Autocadu "potrudil" (5 minut dela) in v slikarju mal popravil. Še ostale ideje, ki so nastale iz osnutka.








To je načeloma to zaenkrat. Sem se potrudil da bi zgledalo čim bolj minimalistično. Mogoče bi bilo bolje če bi za valove uporabil krivine ampak meni je bolj oglat stil tudi všeč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

videx ::

minimalistične zastave so za države kot so kosovo, bosna... zastava kot je trenutna in večina vaših predlogov je pa žaljivka za narod z 1500+ letno zgodovino

[D]emon ::

A ti si se eden tistih, ki so mu oprali mozgane s pravljico o Karantaniji kot *Slovenski* drzavi ?

Ker ce nisi, mi prosim obrazlozi, iz kaksnega lufta si potegnil cifro 1500 let.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

videx je izjavil:

minimalistične zastave so za države kot so kosovo, bosna... zastava kot je trenutna in večina vaših predlogov je pa žaljivka za narod z 1500+ letno zgodovino


Čak ti se tu misliš zdaj pregovarjat, ker so tvoje oblikovalske zasnove skritizirali, minimalistične pa podprli???
Koji klinac, kaj še nisi skapiral, da je simbolizem elementov ki si jih pokal notr napačen in ne design???


Mislm, zdej te mam že počas dost, ker se vid, da točno zarad tega misliš nergat pa težit. Ni treba bit užaljen za vsak drek.
In kje ti vidiš žalitev v enostavnosti??? Bolj se meni zdi žaljivo predlagat primere z albanskim orlom (nekaj vrstic nazaj) in klasjem, al pa srp in kladivo not umeščat in ti bi potem pravil, da je poenostavljen idejni model zstave žaljiv?
Če še nisi opazil smo še vedno 100 let za svetom ker se še zmer kregamo kdo je bil pr partizanih pa kdo pri domobrancih. To je že davno bilo pa prošlo ampak pri nas je to očitno taka tematika, kot da se je včeraj zgodilo. Moj cilj je bil narest zasnovo čim bolj nevtralne zastave na katero se noben ne bi mogel naslajat in svoje ideološke ekstremizme ven vlečt. Pri tem sem pač v obzir vzel par nasvetov in pripomb ostalih uporabnikov in rezultat je tu. Je še prostor za olepšave vendar veliko jaz ne bi spreminjal.

Oprosti ampak res te ne razumem in v kolikor misliš bit nesramen te tud nočem razumet.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

WarpedGone ::

Če se komu da lepo zrisat neki tazga, bi bil vesel:



Mogoče mal drugačen odtenek zelene in modre, svetlejši?
Čimmanj detajlov, obrob, flekov (i.e. nobenih zvezd itd)
Zbogom in hvala za vse ribe

[D]emon ::

Tole niti pod razno ni podobno nicemur. Ne ustreza nobenim heraldicnim pravilom. Cjo, bo treba kakega Ovseca al pa Jelincica sem poklicat, zgleda. :)) Ceprav, slednjega bi ob pregledovanju te teme najbrz kap. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SimplyMiha ::

Modra in zelena nekako ne pašeta neposredno skupaj. Ljudje s določeno barvno slepoto utegnejo imeti probleme z razpoznavanjem zastave.

Pa namesto Triglava bi lahko probali narediti tisti dve črtici s tremi vrhovi, umeščeni v sredino? Recimo modri-beli-zeleni trak, sredi belega pa damo valoviti črtici s tremi vrhovi, eden moder, drugi zelen.

Samo ideja.

WarpedGone ::

skiciraj. še slike različn dojemamo, besedne opise pa sploh?
Zbogom in hvala za vse ribe

WizmoTo ::

videx je izjavil:

minimalistične zastave so za države kot so kosovo, bosna... zastava kot je trenutna in večina vaših predlogov je pa žaljivka za narod z 1500+ letno zgodovino


Pa ravno bosna in kosovo imata komplicirane zastave...
Komplicirane zastave imajo bivše kolonije in banana države. Stare države imajo ponavadi preproste in lepo simetrične (so bili pač prvi in so imeli lepo izbiro :)). Japonska zastava je recimo zelo (najbolj?) preprosta, hkrati pa zelo prepoznavna. Enako velja za švicarsko, za čiste trobojnice (rus, nem, ...), severne "križarske" države...

@raptor, tretji predlog se mi zdi zelo lep, edino tisti valovi, ne vem, nekako "sekajo ven"

66speeder66 ::

@WarpedOne
Meni je tudi všeč treji predlog, le valovi nekoliko ne pašejo notri. Mogoče v stilu kot je @Raptor_F16 predstavil. Je pa dobra kombinacijo zelene modre in bele.

petrus ::

Ideja je, da se po podobi približamo zahodu in odvrnemo jugi:

Ter še s heraldično pravilno izrisanim (skoraj) grbom Kranjske:
stati inu obstati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petrus ()

bleem ::

zakaj bi se pa kdor koli sploh želel približati zahodu? ali nimaš niti malo hrbtenice? kranjski orl? veš kaj si mislijo mariborčani o kranjskem orlu?

Okapi ::

Če bi radi imeli prepoznavno zastavo.

nevone ::

 Zastava

Zastava



Ne vem zakaj bi se morali odreči rdeče, ko je tako lepa barva. Obenem se mi pa tudi simbola Triglav in morje zdita nepotrebna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

sheeshkar ::

nevone je izjavil:

 Zastava

Zastava



Ne vem zakaj bi se morali odreči rdeče, ko je tako lepa barva. Obenem se mi pa tudi simbola Triglav in morje zdita nepotrebna.

o+ nevone

Tole me malo spominja na Pepsi. Je pa zanimiv koncept.

SimplyMiha ::

Zanimiva ideja, a barve (in njih razpored) nekam vlečejo na Francijo. Ko zastave zaplapolajo ali se zvijejo v vetru, bo težko ločit zastavi...

nevone ::

Zaporedje barv je lahko tudi drugačno. Naprimer:

 zastava2

zastava2



o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

videx ::

Belo-modro-rdeča tribarvnica nima z nami nobene veze. Začelo se je leta 1836 ko so se na Dunaju odločili vzeti Krajnski zlato barvo. Leta 1848 so pa naši kopirali rusko zastavo, da bi se pred prodirajočim germanizmom postavili češ, nas in Rusov je 200 mio.

s1m0n ::

@nevone preveč spominja na kakšno afriško :)

ZaphodBB ::

Jaz bi rad mel Kranjskega orla na zastavi...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

msjr ::

Ne glih na afriško ampak otoško (npr. Sejšeli), ampak koncept je kljub vsemu zanimiv, ker se celo lahko ohrani belo - modra - rdeča kombinacija. Nevone je res dala na plan svež koncept.

Malo pristavim svoj lonček in dodajam 3 pravila za novo zastavo:

- bela - modra - rdeča se združijo v desnem zgornjem kotu
- modra se začne na 2/3 vertikale
- modra se konča na 1/3 horizontale

In to je vsa umetnost. Vsak majstr bo znal narest, vsak otrok narisat.

 Idea by nevone

Idea by nevone

««
14 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkod modra kri, zmaji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615536 (4837) msjr

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218498 (12441) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335841 (31032) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342580 (2264) siegmund

Več podobnih tem