» »

Slovenska zastava

Slovenska zastava

««
13 / 23
»»

54j0 ::

Ok, tale ima moj glas :). Katero bitje je na grbu? Zgleda, kot ognjena koza... rahlo creepy, ampak se mi vseeno dopade.

[D]emon ::

Bel lion rampant na crno podlago.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

petrus ::

54j0 je izjavil:

Ok, tale ima moj glas :). Katero bitje je na grbu? Zgleda, kot ognjena koza... rahlo creepy, ampak se mi vseeno dopade.

„Grb dežele Štajerske je srebrni panter z rdečimi rogovi in parklji na zelenem ščitu, ki iz žrela bruha ogenj.“

Tak je opis deželnega grba v Uradnem listu iz leta 1950.
stati inu obstati

[D]emon ::

S tem, da tole ni panter, ampak je blizje enemu od rampantov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

djabi ::

Kaj je rampant? Vrag? Demon? Kurent? Parkelj?

Mipe ::

Mipe ::


Fifa preiskuje politični incident na tekmi Argentina - Slovenija
No, zastave ne preiskujejo... Je tako nerazpoznavna :P

Imam pa občutek, da je eden od vas "ljubiteljev kranjskih orlov" odgovoren za tole...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

The Player ::

Kranjski orel ni sporen, dokler ni upodobljen v domobranski različici (kar na tekmi seveda je in bi moral iti primer v preiskavo)

podobna fora je tut z "nacističnim" križem, ki je v resnici budistični in kontra zrcaljen od nacističnega.

Zgodovina sprememb…

David1234 ::

V prvi polovici 19. st. naj bi se baje prepirali, ali hočejo rumeno-modro-rdečo ali belo-modro-rdečo zastavo. Tako bi izgledala rumeno-modro-rdeča:

ZaphodBB ::

Ni švoh, Videx daj orla gor, da vidimo kako zgleda. :D

David1234 ::

Še orel:





@ZaphodBB

Verjetno nisi mislil tega orla, ampak vseeno:



Glugy ::

The Player je izjavil:

Kranjski orel ni sporen, dokler ni upodobljen v domobranski različici (kar na tekmi seveda je in bi moral iti primer v preiskavo)

podobna fora je tut z "nacističnim" križem, ki je v resnici budistični in kontra zrcaljen od nacističnega.

po čem veš da je domobranska različica?

The Player ::

Glugy je izjavil:


po čem veš da je domobranska različica?


Enostavno ta različica ni bila prisotna do 2. sv. vojne, kar je dost očitno. Tut če pogooglaš boš vedno dobil isti rezultat, za vse ostalo imaš pa wikipedio in google

Slovensko domobranstvo @ Wikipedia

Ne zgleda švoh, tale rumena-modra-rdeča, ampak ste pozabl spet, da bi potem postal venezuelska ali kolumbijska provinca ;)

kolumbijska zastava



venezuelska zastava



Tudi zgodovinski vir nebi blo švoh pripopit, saj to teorijo o rumeni zastavi prvič slišim

Shegevara ::

kaj pa kaj v tem smislu?

ZaphodBB ::

Brez bele, plave, rdeče. Hvala.

Mipe ::

In brez simbolov monarhije. Ker to nismo.

videx ::

zastava, ki nam vihra povsod je ruska zastava, ki so jo naši predniki leta 1848 prevzeli od "matere Rusije", da bi bili kot slovenski rod močnejši od Nemcev. Pa so takrat enako storili tudi Čehi, pa Slovaki, pa še kdo. In vendar to ni naša zastava...

Okapi ::

Ruska zastava je pa permutacija holandske. In kaj zdaj? Naša zastava ni zaradi tega čisto nič manj naša.

O.

Malajlo ::

Črno-žolta, ja. Ampak pol smo spet pri zastavi gospodarjev oz. tujca.
Je bilo že lepo razloženo, da je naša trobojnica sestavljena iz barv Kranjske. Če so jo Rusi vzeli za svojo, nam je lahko v ponos.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_...

vorantz ::

preden začne kdo državljansko vojno zaradi zastave evo tak nevtralen predlog:
 ne, ni narobe linkana slika

ne, ni narobe linkana slika

ZaphodBB ::

Malajlo je izjavil:

Črno-žolta, ja. Ampak pol smo spet pri zastavi gospodarjev oz. tujca.
Je bilo že lepo razloženo, da je naša trobojnica sestavljena iz barv Kranjske. Če so jo Rusi vzeli za svojo, nam je lahko v ponos.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_...

Cesar je bil ravno toliko naš, kot je bil od Avstrijcev ali Čehov.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

msjr ::

vorantz je izjavil:

preden začne kdo državljansko vojno zaradi zastave evo tak nevtralen predlog:
 ne, ni narobe linkana slika

ne, ni narobe linkana slika



Tudi ne gre, bodo Irci jezni :)

dzinks63 ::

Brisan OT, tema je nekaj drugega kot teoriziranje, kaj bi bilo , če bi bil drugačen izid prve svetovne vojne in stanj pred njo.

Alec999 ::

Meni je od predlaganih najboljša od uporabnika dzinks63. Na to zastavo bi lahko bil ponosen. Vendar samo menjava zastave še zdaleč ni dovolj. Potrebno bi bilo ustaviti korupcijo in zamenjati vse politike z mlajšo in predvsem pametnejšo generacijo, ki bi državo usmerila v bolj sodobne in napredne vode. Državo je potrebno narediti gospodarstvu prijazno s čim manj obremenitvami za državljane in podjetnike. Državo z minimalno birokracijo, jasnimi zakoni in čim manj restriktivno politiko. Država, ki bi služila svojim prebivalcem in ne obratno. Pa še za nekaj let bi morali ustaviti priseljevanje oz. ga zelo zaostriti in zmanjšati, ker na ulici zadnja leta skorajda ne slišim več slovenskih besed (ne v Ljubljani in ne na Krasu, upam, da je drugje po SI bolje).

avani ::

hahaha lepo so zastavo nadgradili na polandball

dzinks63 ::

Za debato o stanju v naši državi so na forumu namenske teme v oddelku problemi človeštva.

videx ::

slovenski del tega grba se mi zdi super.

Sergio4 ::

kot je povedal g. Jelenič, naš grb res zgleda kot nekakšna kolesarska značka. za primer vzamite ruski grb pa primerjajte.

ramiz?! ::

Js tudi nevem, zakaj slovenija nima nekega grba lepega, pa jih imamo kar nekaj in to zelo zelo dobrih ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

avani ::

hm, sam sem se še malo poigral z barvami za zastavo... tokrat v bolj klasični trobojnici. ta spodaj levo ne zgleda švoh :-) čuti se vsaj malo kontinuitete s sedanjo. Bela ostaja na vrhu, le rdeča in zelena se zamenjata, modra gre na dno. Nekako v smislu: modro morje, zeleni griči in doline ter nato beli vršaci na vrhu :-P. pa tudi je unikatna :-)

 slika 3

slika 3




glede grba pa ne vem, meni ta moder ptič nikakor ne potegne...


 slika 6

slika 6




samostojno je će fajn, na zastavi pa ne izpade lepo. Morda bi morali probat Avstrijsko foro brez ščita. Ali pa pustimo zastavo čisto, brez simbolov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avani ()

Mipe ::

Zanimivi koncepti. Kaj pa dvobojnice?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: videx ()

[D]emon ::

Spodnja desno na prvi sliki me malce prevec na estonsko zastavo spominja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

videx ::

nevem zakaj govorite dvobojnica namesto dvobarvnica, sej mamo barve ne pa boje kot srbi npr.

Mipe ::

Zato, ker pravimo trobojnica. Še kaj, pametnjakovič?

Ker pa se zahteva argumentirana debata, itd., itd., evo ti argumenta:
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

videx ::

če vam je že ta "bojnica" tako pri srcu naj vam povem da se ta praviloma uporablja za poimenovanje zastav ki imajo brave z navpičnimi črtami, drugače pa se naj nebi sploh.

Mipe ::

Na linku, ki sem ga podal: "trobojnica z rdečo zvezdo"

Katera zastava z navpičnimi pasovi ima/je imela rdečo zvezdo?

Daj raje zadrži svoje patriotizme zase.

PrihajaNodi ::

videx je izjavil:

malo mi je bilo dolgčas pa še dolgo časa ni nihče nič pametnega objavil

 regtablice

regtablice




Od kje je tale pšenica? Je to kakorkoli avtorsko zaščiteno?

videx ::

prihajanodi



očitno je, tukaj sem ga našel

FireBurn ::

Kaj mate s to modro-belo-zeleno zastavo? Da nas zamenjujejo za Uzbekistan ?

 uzb

uzb

djabi ::

Uzbekistanska zastava ima drugačne barve ... sploh, če primerjaš z zgornjimi primeri:
 Uzbekistan

Uzbekistan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

videx ::

http://hosmich.deviantart.com/art/New-S...

(tretji primer v tretji vrsti)
očitno so tudi tujci opazili moj predlog haha xD

WizmoTo ::

Na žalost je prilimal tvojo naslabšo. Koliko ima to barv, vsaj 6 ? Kodrlajs extreme :))
Če pogledaš ostale, vidiš da so barvno veliko bolj usklajene in preproste. 2,3 ali max 4 barve, pa na simetrijo tudi nekaj dajo nekateri :)

msjr ::

Ujej, bolijo oči

- Pinky grb na ukrainski zastavi, no comment
- Češka zastava, zakaj zaboga bi čehi menjali svojo odlično zastavo s skropucalom
- Slovaška? Skropucalo, še dvojnega križa z grba ni znal prerisat
- Hrvaška? WTF? A se mu je scufal?
- BIH? Kombinacija česa? Od kdaj pa Azerbajđanci živijo v BiH?
- Srbija? Kje je volka dobil? So tisti meseci znak za cirilični S - C? Pod kritiko

Ostalih zastav ne bom komentiral, so že zgoraj naštete dovolj grozne. In naša zastava na tej sliki - prav lepo paše v zbirko skropucal.

54j0 ::

Res so obupne zastave. Nekateri bi morali pisati neke slabe fantazijske knjige in tam uporabljati svoje čudne zamisli. Bolje to, kot žaliti cel kup ljudi z objavo te norosti.

msjr, na srbski je divja svinja s puščico v glavi (bog pomagaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

podgana01 ::

Strinjam se da je treba zastavo in grb spremeniti: Ker nesledita heraldičnim pravilom Evropskega prostora. To je tako kot če bi državne dukomente pisali v slengu, kljub temu da imamo lepo zapisana slovnična pravila. Pravila in stroke so tu zato da se jih upošteva, prinas pa se z risanjem državnih grbov ukvarja že skoraj vsak.

Jelinčičev predlog v knjigi je daleč od ustreznega. Je pa dobro da je začel tematiko na to temo.

Tudi večnia predelanih grbov v tem forumu je bila dosti faljena.

Meni osebno se zdi Belo, modro in rdeča trobojnica povsem primerna, glede na to da od obstoja slovenije uporabljamo te barve za svoje. Za grb pa se mi zdi najbolj primeren Kranjski orel, saj je to zgodovinski grb osrednje slovenske dežele (sem rojeni Štajerc)

videx ::

http://www180.lunapic.com/do-not-link-h...

Sem glih med ustvarjanjem, kakšna topla beseda za nadaljevanje bi bila dobrodošla ker samo šimfate :((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videx ()

ZaphodBB ::

Srp in kladivo? Really?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

videx ::

Zelo dobro izpade pomojem, pa sploh nima veze z komunizmom, poglej avstrijce ;)

ZaphodBB ::

Zanimivo, maš kako refrenco o simbolih - rad bi vedel kaj več.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

klemenSLO ::

Evo na SP v mučanju v vailu je že lepa zastavca :)

http://www.rtvslo.si/sport/zimski-sport...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...
««
13 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkod modra kri, zmaji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615581 (4882) msjr

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218537 (12480) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335886 (31077) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342587 (2271) siegmund

Več podobnih tem