» »

LG-jev G Flex naslednji upognjen pametni telefon

LG-jev G Flex naslednji upognjen pametni telefon

engadget - Novo fronto je odprl Samsung, ki je v začetku meseca pokazal prvi ukrivljeni pametni telefon. Koliko je takšna oblika smiselna, je stvar neskončnih debat, a dejstvo je, da konkurenca noče zaostajati. Zato je LG izpolnil obljubo in še pred koncem meseca pokazal svoj ukrivljeni pametni telefon. Imenuje se G Flex.

Tehnične specifikacije niso nič presenetljivega. Poganja ga 2,26-gigaherčni štirijedrni procesor Snapdragon 800 z operacijskim sistemom Android 4.2.2, ki mu pomagata dva gigabajta pomnilnika. Prostora je 32 GB. Vse skupaj napaja baterija s kapaciteto 3500 mAh. Vgrajena kmera ima 13 milijonov točk. Najzanimivejši del je kakopak zaslon, ki po diagonali meri šest palcev, kar zadostuje za ličen prikaz slike z ločljivostjo 720p. Sicer pa je zaslon napet po vbočenem ohišju, ki se boči po drugi (vodoravni) osi kakor Samsungova konkurenca. S tem naj bi bil G Flex bolje prilagojen obliki obraza, kamor ga običajno prislonimo ob telefoniranju.

Potem je tu še zanimiva sposobnost popravila. LG pravi, da se prevleka na hrbtnem delu ohišja sama pozdravi, če jo opraskate. To je vsekakor mogoče, saj ti materiali običajno vsebujejo polimere, ki se ob fizični rani malce raztegnejo in zapolnijo novonastalo vrzel. Za praktično demonstracijo pa bomo morali seveda še počakati. Žal ni jasno, kako dolgo, saj je LG omenil le, da telefon na južnokorejske prodajne police prihaja novembra. Kdaj bo na voljo drugod, še ni znan, prav tako ni znana cena.

28 komentarjev

Ganon ::

Samsungov je ukrivljen po širini, kar mi je bolj všeč.

s1m0n ::

Ja, funkcionalno pa je tole dosti bolj praktična rešitev tudi za ležeče gledanje video vsebine, kot pa rešitev Samsunga

freesty ::

Se strinjam, samsungov bo pa v zep bolj pasal:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fosil ::

Kar se gledanja videa tiče je ta zaslon itak premajhen, da bi bila ukrivljenost smiselna, razen če pri gledanju z nosom tiščiš v ekran.
Samsungov je bolj praktičen, ker gre lepše v žep.
Tako je!

Siddh ::

Ta gre pa lepše v zadnji žep.


GabrieLeo ::

Še en polizdelek od LGja ki bo kmalu pozabljen. Zakaj se jim tako mudi nabijat Samsunga? A jim res tok trda prede?

Pro_moted ::

GabrieLeo je izjavil:

Še en polizdelek od LGja ki bo kmalu pozabljen. Zakaj se jim tako mudi nabijat Samsunga? A jim res tok trda prede?


Kaj je pa Samsung drugačnega ? Pač, tipanje trga. Tako kot pred časom z ogromnimi ekrani, ko so "poznavalci" trdili da se nebo prijelo.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Pinzl ::

Meni se pa tale oblika bolj dopade, pa še garancijo ima :)

camx ::

A sploh obstaja še kakšen ne-pameten telefon razen tistih z Windows Phone?

Siddh ::

Samsung jih ima nekaj, ampak so grozni.


fosil ::

Nokia je ravno izdala vrhunski "neumen" telefon, Nokia 515.
Tako je!

boogie_xlr ::

Mene pa zanima, ali je poleg zaslona upognjena tudi sama tiskanina/čiperaj/baterija?

francek1 ::

boogie_xlr je izjavil:

Mene pa zanima, ali je poleg zaslona upognjena tudi sama tiskanina/čiperaj/baterija?

Malo pomisli, no. Kako bi pa ravno v tako ohišje spravil?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

opeter ::

Siddh je izjavil:

Samsung jih ima nekaj, ampak so grozni.


Ni, res, niso grozni. Sam uporabljam Samsunga E-1107 in ni denarja, da bi ga zamenjal za bilokakšen pametni telefon.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klemenSLO ::

juhu lej - končno pametna kapaciteta baterije
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

LeQuack ::

Kakšna inovacija, ukrivljeni zasloni! Give me a break.
Quack !

fikus_ ::

Ma so za časom! Jaz sem imel ukrivljen telefon že tri leta nazaj! Ampak potem ni več deloval?!

MuadDib ::

Vsec! Prilega se obrazi, lepo pase v zep... v glavnem mislim da je to dovrsena oblika! In pol bo samsung to uvidel, SPET kopiral izdelek, se tozaril kdo je kaj prvi naredil in pol bo spet samsung oh in ah, lg pa najslabsi, ces da se nekaj tozari!

Meni osebno samsung ze od nekdaj ni vsec, saj ko je zacel s telefonijo ni imel nikjer dobrega signala! Nato so pa zaceli skilit h konkurenci in izdelali 'vrhunski' telefon, pa se mal reklame, ceno nabit in ze je to prvorazredna jajca! Pa ko bi se koncalo pri telefonih bi se razumel! Monitorji, TVji... saj res da so trenutno vodilni, vendar so pa lepo najprej prevzeli tehnologijo od konkurencnih podjetij, ki so nato propadla in jih je samsung seveda kupil - tako pa pol velja kjer ni toznika, ni sodnika! V vsakem primeru PODLA IGRA, za katero je kriv... pa ne bi o politiki zdaj!

m0f0x ::

- Če ni Aplle fanboyev, pa so potem tukaj Samsung fanboyi.
- LG je po mojem mnenju podcenjen.
- Mislim, da večina kupuje telefone zato, da se z njim ven meče.

Pithlit ::

m0f0x je izjavil:

LG je po mojem mnenju podcenjen.

Kar je, seveda, za njihove uporabnike zelo dobro. Bang for the buck, pa to. Vsaj kar se telefonov tiče.

Oziroma, dejmo rečt tkole: Ostali (Samsung, Apple, Sony...) so precenjeni. Bo verjetno bolj 'fer'. Dasiravno trg kar fajn regulira te cene.
Life is as complicated as we make it...

Rudolf ::

Tole krivljenje telefonov zna povzročit sive lase izdelovalcem zaščitnih tulcev.
Sicer pa ne vem, zakaj so ostali nekje na pol poti z dizajnom. Mar bi telefon zakrivili v sfero in tako naredili vsaj uporaben pepelnik ali posodo za bobi prestice...

Matija82 ::

fosil je izjavil:

Nokia je ravno izdala vrhunski "neumen" telefon, Nokia 515.


Hvala za tole, točno takega iščem za naslednika moje stare Nokie.

RejZoR ::

Mene je LG ful navdušil z Optimus 2X modelom. Pa Optimus Black tud ni bil slab. LG ima svoje momente.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

flyersmokac ::

Sam sem bil uporabnik galaxy note 1 in 2...potem sem letos nabavil LG G PRO in moram reči,da je ta telefon res enkraten in podcenjen...meni je to ok saj sem dobil hud telefon,ki je cenejši za okoli 300€ od note3 in se lahko z njim kosa v vseh pogledih...meni osebno je celo boljši in nisem edini saj sem prebral ogromno opisov in ocen.Za tiste,ki rabijo večji telefon je trenutno najboljši nakup!! Ukrivljen zaslon pa res ne rabim:)

GabrieLeo ::

No je pa res da je naprimer tale 2G požel tudi kar precej dobre kritike, samo da je malo preveč programske opreme, delal pa naj bi super. Saj pravim. Pa da vidimo, ampak se mi dozdeva da bo ta Flex samo polizdelek, kakor tisti LG ki je imel prvi dva jedra, pa še kasneje ki je bil prvi s 3d ekranom, pa je vse skupaj nabila konkurenca

Pesimist ::

Mene drugač Prestigio in gigabyte navdošujeta z niskimi cenami. Ce je pa zaj cpu 10% pocasnejsi, who cares... Imam pa Nexus 4 drugac ker takrat ni blo vec kot single core za 200EUR. Dans bi pa reje prestigiota vzel za 160EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bluefish ::

Test upogljivosti in "samozdravljenja" prask:

Dr_M ::

Danes sem dobil na test Flexa.
Funkcij ne bom komentiral, bom pa tole ukrivljenost.
Prvo kot prvo, zaslon je zanic. Zgleda kot samsungov amoled.
Drugo je pa ta ukrivljenost, ki tega obcutka ne daje, povzroca pa en tak cuden, neprijeten obcutek.
Skratka, ni to neki, kar bi si blazno zelel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S6 pride naslednji mesec z ukrivljenim zaslonom

Oddelek: Novice / Android
1910860 (8197) ezikielrage
»

CES 2015: Ukrivljen LG G Flex 2

Oddelek: Novice / Android
158679 (6933) PlayTheGame
»

LG G Watch R: pametna ura najbolj klasičnega videza

Oddelek: Novice / Android
138364 (7271) RejZoR
»

Tudi Apple pripravlja ukrivljen telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5919388 (15837) smash
»

LG: prihodnost je ukrivljena

Oddelek: Novice / Android
248460 (5851) rutifruti

Več podobnih tem