» »

Namestitev 64bit preko 32bit

Namestitev 64bit preko 32bit

Manager ::

Čao


Imam en problem z namestitvijo Windows 8.1 sistema. Na pc-ju imam nameščen Windows 8 32 bitni, pred tem pa sem imel nameščen Windows 7 32bitni. Računalnik pa mi podpira x64 procesor.

Ko želim namestiti Windows 8.1 64bitni mi tega ne dovoli, napiše mi, da ni možno namestiti na ta tip operacijskega sistema, skratka ne spusti me mimo.

Ali je najbolje, da naložim Win 7 64bitni (in ali gre s sedanje Win 8 nazaj Win 7 namestiti) in nato nanj naložim Win 8.1 64bitni?

Hvala za odgovore. Lep pozdrav.

Xserces ::

tudi iz win7 64 nebos nikamor prsu... formaterat moraš particijo in šele nato bo šlo. Nemoreš povozit x86 z x64
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Manager ::

Hmmm. Glede na to, da nisem računalničar se bom mogel malo bolj podrobno pozanimati o vsem tem. Torej formatiram particijo in nato naložim?

...:TOMI:... ::

pogooglaj ali pa daj lokalnemu mulcu 30€ in licenčni disk s sistemom in ti bo vse uredil, seveda pa lahko pelješ tudi na servis, kjer bo pa cena x2 ali x3.
Tomi

Manager ::

:) Bom googlal, licenčne Win-e tak imam. Vse enkrat prvič naredimo.

Lightning17 ::

1. Greš v BIOS in nastaviš da ob zagonu prvo zažene CD/DVD pogon
2. Vstaviš Windows 64bit v CD/DVD pogon in resetiraš računalnik
3. Ko se inštalacija zažene kmalu prideš do particij oz. diskov - imena, oznake, prostor,... Tam imaš možnost formatirati diske... In jih formatiraš... Zbrišejo se vsi podatki z diskov..
4. Nadaljuješ inštalacijo


Nekaj takega se ti bo pojavilo...
 w8

w8

Zgodovina sprememb…

Manager ::

Sem pogledal v BIOS in imam nastavljeno, da mi najprej zažene iz CD/DVD enote. Ob zagonu pa mi ne zazene samodejno namestitve. Cisto normalno se prizge Windows.

Imam na DVD-ju licencne Windowse, z dreamsparka. Sem jih downloadal v ISO formatu in sem na dvd nato razsiril ISO datoteko. Kaj bi moral pustiti v ISO-tu, da bi mi zagnalo?

JesseP ::

Narediti moraš t.i zagonski (bootable) DVD.
google -> create bootable dvd

Hint: PowerISO se mi zdi da to podpira

Lightning17 ::

Seveda moraš .iso pustit.... Sicer pa kolikor vem iz dreamsparka po downloadu sam ponudi da zapeče na dvd...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

posnami ISO na USB ključek z YUMI. Inštalacija treja potem 10 minut namesto 1 ure ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420994 (4633) jedateruk
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814194 (11694) fujtajksel
»

32-64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
353002 (2294) 4ever
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
426922 (5466) Matej Marinč
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054564 (36305) mtosev

Več podobnih tem