» »

Vpis na FERI

Vpis na FERI

the_one_1 ::

Mene zanima če bi se lahko vpisal na feri, in sicer jaz sem končal 3 letno poklicno šolo na seršu s prav dobrim uspehom vse letnike, potem sem se vpisal v pti program in sem končal prvi letnik prav tako s prav dobrim uspehom, zaj pa sem zadnji letnik in me zanima če se lahko s poklicno maturo vpišem na feri al moram narediti splošno?. Vpisal pa bi se v računalništvo predvsem poudarek na programiranju(programiranje sem meu 5). Sicer sem se vpisal za dodatni predmet k fiziki da se mi bi splošna matura priznala, vendar zaradi prevelkega zaostanka ker fizike skoraj nismo meli, sem študiral da bi šel na angleščino, če pa se lahko vpišem brez splošne pa je nebi delal.
  • spremenil: Mavrik ()

halgando ::

S poklicno maturo se da vpisat v VS (visokošolski) programe, splošno rabiš pa za UN (univerzitetni) programe.

IL_DIAVOLO ::

Ni res, če opravljaš 5. predmet, se lahko prav tako vpišeš v UNI.

lebdim ::

@the_one_1, ti bom povedal svoje mnenje. saj verjamem, da ti gre programiranje zelo dobro in da te zanima, ampak na fakultetnem programu je programiranje zgolj 1 predmet (torej en predmet se imenuje programiranje), zelo uporabno pa pri veliko predmetih. ampak kar te hočem opozorit je to, da na faksu ni zgolj in vse samo programiranje, so še tudi drugi predmeti ...

the_one_1 ::

Ok hvala za vaše odgovore. Tolko da vem zaj kam se vpisat, če slučajno nebom delal 5 predmeta.

urosz ::

lebdim je izjavil:

@the_one_1, ti bom povedal svoje mnenje. saj verjamem, da ti gre programiranje zelo dobro in da te zanima, ampak na fakultetnem programu je programiranje zgolj 1 predmet (torej en predmet se imenuje programiranje), zelo uporabno pa pri veliko predmetih. ampak kar te hočem opozorit je to, da na faksu ni zgolj in vse samo programiranje, so še tudi drugi predmeti ...


se pa pri večini predmetov (razen matematičnih) programira ;)

lebdim ::

zdaj, povprečen študij računalništva naj bi zajemal naslednje računalniške predmete:

-> UVOD V RAČUNALNIŠTVO
-> DISKRETNE STRUKTURE
-> PROGRAMIRANJE
-> UPORABNIŠKA PROGRAMSKA OPREMA
-> SISTEMSKA PROGRAMSKA OPREMA
-> VEČPREDSTAVNOST IN HIPERTEKST
-> ORGANIZACIJA IN ARHITEKTURA RAČUNALNIŠKIH SISTEMOV
-> RAČUNALNIŠKE KOMUNIKACIJE
-> RAČUNALNIŠKA GRAFIKA
-> ALGORITMI IN PODATKOVNE STRUKTURE

tako, da boš malo videl, kateri predmeti so kaj pri računalništvu ...

the_one_1 ::

Hvala da si mi naštel te predmete, nekateri zgldajo kar zanimivo poleg programiranja :).

lebdim ::

če boš kaj iskal informacije o naštetih predmetih, te vnaprej opozorjam, da ni nujno, da se izvajajo povsod enako ali pa to, da bi bila povsod enaka izpitna vsebina ... če te to zanima, predlagam, da malo pogledaš po strani PeF (pedagoška fakulteta, mat - rač), FRI, FERI, ......... ipd.

the_one_1 ::

Aha. Ok hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peti predmet dodatno

Oddelek: Šola
123511 (3220) St235
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420130 (16540) SimplyMiha
»

FERI-nasveti!

Oddelek: Šola
3011363 (9908) tony1
»

elektr...računalniški tehnik...ali tehnična gimnazija?

Oddelek: Šola
314486 (4039) DavidJ
»

Izbira šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
528121 (7344) Klemenn

Več podobnih tem