» »

PS4 vs. Xbox One

PS4 vs. Xbox One

Temo vidijo: vsi
««
13 / 18
»»

hojnikb ::

eSRAM :)
#brezpodpisa

oo7 ::

Jaz sem kupil PS3 in bom tudi Ps4 samo zaradi izdelovalcev iger Naughty Dog, ker delajo preprosto najboljše igre:) in jih delajo samo za Playstation.

Jst ::

Vendar, da se odločiš med konzolama večino ljudi gleda moč/ceno te konzole ne pa ostalih bonbončkov.


98.6% potrošnikov ne zanimajo specifikacije konzole, ampak "kako se pa priklopi na TV, gospod prodajalec?" Nato igre in potem kaj lahko s konzolo vse počne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Killermode ::

Končni kupci so tuk različni, tuk specifični, da se ne da naredit skupin.
Vseh vprašanj in želj je enako kot je samih končnih kupcev.

najkec ::

Zdravo.
Zanima me ce xbox kupim iz austrije/italije skupaj z igrico, ali bo le-ta v njihovem jeziku (konzola + igra).

lp

Killermode ::

Konzola ko jo prižgeš te najprej vpraša za željen jezik. Igra je pa Koda za DL ponavadi zj.

najkec ::

Se prau kar se konzole tice sam izberes jezik, je z igrco tud tko pol?

Seljak ::

Jaz sem kar nekaj špilov kupil v avstriji pa so vsi v angleščini,pa čeprav piše,da je jezik v nemščini.

kratos ::

http://majornelson.com/2014/05/21/exter...

Hdd od naslednjega patcha podprti na Xbox one.

hojnikb ::

ma to bi lahk že bil day one feature...
#brezpodpisa

kratos ::

Haha, se spomniš ko sva imela debato in sem napovedal da bo x1 imel software podporo HDD-ja medtem ko bo ps4 imel možen le hardware menjavo (na začetku vsaj), pa si ponovno trdil moj blef :)

hojnikb ::

Še vedno je bolša varjanta enostavna menjava hddja kot pa imet skos prloplen hdd preko usb :)
#brezpodpisa

Pesimist ::

nevem jaz pa mam vedno več bugov v konzoli. Zdaj vec z kinektom nemorem izklopit konzole ker gre v neskoncni loop. Torej ce maham z roko in grem v settings, turn off. Kinect se zacne vklaplat,izklaplat konzola pa nekaj cvili. Z voice commando ali kontrolerem pa gre ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kratos ::

Kakor za koga hojnikb, zame ni ne eno ne drugo ker mi je 500gb prostora vrh glave. Drugače mi je pa bolj praktično kupit recimo 1tb zunanji disk in vem da ni omejen samo na konzolo in se mi en neuporabljen disk nebo valjal po sobi.
@Pesimist si kaj googlal če je imaš to samo ti ali še kakšen drug? Jaz bi na tvojem mestu počakal na naslednji patch in če te bo še vedno na veliko zafrkavalo bi ga dal na garancijo. Če daš 500EUR zahtevaj brezhibno konzolo, moja konzola me ni niti enkrat v malce več kot pol leta prisilila v izražanje besednega zaklada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

St235 ::

V bistvu je omejen samo na konzolo (vsa dokler ga uporabljaš) nekako ni point da ga vsake tri dni formatiraš.

kratos ::

To je res, vendar če hočeš ga lahko uporabljaš tudi na pc-ju, medtem ko trdi disk v ps4ki pride v poštev le v prenosnikih pa še to moraš naredit menjavo in ti ostane en disk. Sploh ni debate o tem da je bolj praktično imet zunanji trdi disk, vprašanje je le če imaš prostor za škatlo zunanjega diska ter o vizualnosti če te moti škatla.

St235 ::

V bistvu dokler ga imaš na xboxu ga ne moreš uporalbjat na pcju oziroma ga formatiraš vsakič ko menjaš. IMO brezveze. 2,5 HDD pa seveda lahko brez težav uporabljaš tudi v PCju.

Tako, da ja mogoče malenkost bolj praktično ampak vsekakor je to bolj marketinška kot uporabna poteza.

Pesimist ::

UFC dela za en drek na xboxi. Konstantno šteka hickupa.

Pesimist ::

lol? http://www.ign.com/videos/2014/06/21/wi...

ovega na levi strani bi dal fstrelit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Nisem fan ps4 controlerja. Touchpad spredaj? useless. Zadaj bi blo dosti bol uporabno ker spredaj kjer je praktično neuporabno. Bi pa takoj brezvezno XBoxovo vibriranje menjo za motion senzerje. V kaki dirkacini in avijonščini si znam predstavljat uporabnost.

gorazdz ::

Povejte mi, kje se najbolj šplača kupiti sedaj ps4?
Mogoče kakšen tak komplet? http://www.comshop.si/shop/Zvok_in_slik...

hojnikb ::

#brezpodpisa

Pesimist ::

trenutno ziher mercator živilska z 20% bonom iz kataloga. Jaz sem jo tak nabavo za 320€.
Petek in soboto še majo te bone. Samo jih ponavadi nimajo več kot 3 komade in kompletna tehnika gre hitro. Tudi TVji.

http://www.vgchartz.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

IcyFox ::

Vsi ki kupujete Xbox ONE na playgame lahko dobite brez kinecta :D

Pesimist ::

ps4 dobi dayz, xbox goat simulator. Wooohooo ;((

sennheiser ::

Se zanimam za nakup ene ali druge konzole. Trenutno sem imel xbox360, s katerim k sreči ni bilo težav. Jasne so mi nekako prednosti ene ali druge konzole, ampak me zanima nasplošno težave? Nisem še imel časa kaj dosti primerjati katera ima večje težave oz. če so jih že kaj popravili. Kak info?

Pesimist ::

xbox malepšo sliko od ps4 kolko sem demote primerjo. Bol ostro.
Dovolj vlka razlika da opaziš tudi brez slike ob sliki primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

IcyFox ::

PS4 ima 1080p, xbox one 720p, težav še zaenkrat ni, nasploh si oglej ekskluzive

mn ::

sennheiser je izjavil:

Se zanimam za nakup ene ali druge konzole. Trenutno sem imel xbox360, s katerim k sreči ni bilo težav. Jasne so mi nekako prednosti ene ali druge konzole, ampak me zanima nasplošno težave? Nisem še imel časa kaj dosti primerjati katera ima večje težave oz. če so jih že kaj popravili. Kak info?


Ne pozabi, da XBox One v Sloveniji ni podprt, PS4 pa kakor vem je. Znajo biti problemi z XBox Live.

Pesimist ::

IcyFox je izjavil:

PS4 ima 1080p, xbox one 720p, težav še zaenkrat ni, nasploh si oglej ekskluzive


to si se pa zdaj tako fejst zlagal da bi te mogla vest pečt.

Povrhu tega ima xbox ostrejšo sliko v multiplatformskih , zelo opazno da niti slike ob sliki ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kratos ::

Skoraj nobenih razlik v grafiki ni med konzolama, nekateri sicer pravijo da je slika lepša na xboxu vendar sam nemorem tega potrdit ker nisem videl multiplatform iger side by side.

Z xbox live ni nobenih problemov, vse je open region in nikakršnih blokad, razen tega da slovenije ni v seznamu držav ki jih lahko izbereš. Tudi na playstation networku bo imel pameten človek raje ameriški račun če kupuje preko stora saj je precej razlike v $ in €.

Čedalje bližja sta si xbox one ter ps4 z razliko od tega da ima zame x1 veliko boljše zdajšne in prihajajoče ekskluzive.

oo7 ::

Jaz sem se pa odločil za Playstation 4 ravno zaradi ekskluziv. Pri xbox one ne vidim niti ene pametne ekskluzive razen quantum break samo zaradi te igre mi pa ni vredno kupiti xbox. Playstation 4 bi pa kupil tudi samo zaradi razvijalcev kot so Naughty dog tako, da ni primerjave z moje strani:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Pesimist je izjavil:

IcyFox je izjavil:

PS4 ima 1080p, xbox one 720p, težav še zaenkrat ni, nasploh si oglej ekskluzive


to si se pa zdaj tako fejst zlagal da bi te mogla vest pečt.

Povrhu tega ima xbox ostrejšo sliko v multiplatformskih , zelo opazno da niti slike ob sliki ne rabiš.




Xbox One vs PS4 – Graphics >:D

One of the main reason core gamers have chosen to favour the PS4 over the Xbox One is its categorically better graphics hardware. But does it translate to better graphics in games?

In quite a few cases it does. It’s not necessarily a case of missing effects, less complicated shadows and other such obvious cut-backs, but output resolution. With many games, the PS4 renders at a slightly higher resolution than the Xbox One.

Here are some of the examples we know about so far:





Here are a few grabs from some of the many graphics comparisons that have been made online:

Here it looks as though there's more detail in the Xbox One shot, however, the PS4 details are actually obscured by an environmental dust effect. The PS4 footage is also a lot higher-contrast, which is seen consistently in graphics comparisons.


Once again, there's higher contrast in the PS4 footage, and there appears to be a bit more texture information in the road surface.


Digital Foundry performed a very interesting test to see the difference between the hardware available to the two consoles. It specced-out PCs with roughly the same GPU hardware as the Xbox One and PS4, and found that the PS4 performed roughly 24 per cent better in benchmarks

Pesimist ::

kratos je izjavil:

Skoraj nobenih razlik v grafiki ni med konzolama, nekateri sicer pravijo da je slika lepša na xboxu vendar sam nemorem tega potrdit ker nisem videl multiplatform iger side by side.

Z xbox live ni nobenih problemov, vse je open region in nikakršnih blokad, razen tega da slovenije ni v seznamu držav ki jih lahko izbereš. Tudi na playstation networku bo imel pameten človek raje ameriški račun če kupuje preko stora saj je precej razlike v $ in EUR.

Čedalje bližja sta si xbox one ter ps4 z razliko od tega da ima zame x1 veliko boljše zdajšne in prihajajoče ekskluzive.



Razlika je mega. Ce imas obe konzoli kot jaz nalozi te multiplatfor demote. Jaz ne rabim slike ob sliki da vidim da ma PS4 megleno sliko proti Xbox1. Tak da po mojem mnenju je X1 slika kvalitetnejša. Je bila debata zakaj je to tak in so ugotovili da pac MS uporablja neke vrste filter ki je by default eneblan. Lahko ga disejblas, lahko bi ga pa tudi v PS4 sliko enejblali developerji a ga do zdaj še doben ni. Tak da za moje pojme ostra slika zmaga any time. Tudi HD movije jaz osebno ostrino povišam v raznih video playerih. Tudi moji TVji so nabiti na 100.

Torej ce imas obe konzoli probaj te EA demote iz marketa in mi še enrkat povej če ne vidiš razlike.

Glede na to da že sprašuje kero konzolo vzeti pomeni verjetno da nima nekih iger v mislih, nima kolegov na eni ali drugi platformi. Torej je prakticno tak kot jaz.

Moja primarna platforma je X1, imam pa se PS4. In je ne menjam za dobeno ceno. Ima pa kar probleme. Ne mine dan ko nima Xbox live service neke težave z social and gaming. Teško se mi poveže na net ob vklopu. Moram kake 4-10x dati offline online v settignsah da dobim povezavo. To je lahko moja interna konfiguracija kar ne zanikam ker je precej komplicirana.

PS4 nisem vido nekih podobnih težav, ga pa uporabljam zelo, zelo malo proti x1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

oo7 je izjavil:

Pesimist je izjavil:

IcyFox je izjavil:

PS4 ima 1080p, xbox one 720p, težav še zaenkrat ni, nasploh si oglej ekskluzive


to si se pa zdaj tako fejst zlagal da bi te mogla vest pečt.

Povrhu tega ima xbox ostrejšo sliko v multiplatformskih , zelo opazno da niti slike ob sliki ne rabiš.




Xbox One vs PS4 – Graphics >:D

One of the main reason core gamers have chosen to favour the PS4 over the Xbox One is its categorically better graphics hardware. But does it translate to better graphics in games?

In quite a few cases it does. It’s not necessarily a case of missing effects, less complicated shadows and other such obvious cut-backs, but output resolution. With many games, the PS4 renders at a slightly higher resolution than the Xbox One.

Here are some of the examples we know about so far:





Here are a few grabs from some of the many graphics comparisons that have been made online:

Here it looks as though there's more detail in the Xbox One shot, however, the PS4 details are actually obscured by an environmental dust effect. The PS4 footage is also a lot higher-contrast, which is seen consistently in graphics comparisons.


Once again, there's higher contrast in the PS4 footage, and there appears to be a bit more texture information in the road surface.


Digital Foundry performed a very interesting test to see the difference between the hardware available to the two consoles. It specced-out PCs with roughly the same GPU hardware as the Xbox One and PS4, and found that the PS4 performed roughly 24 per cent better in benchmarks



Neveš sploh kaj linkas. Prvo kot prvo so to stari naslovi. In kot drugo moraš videt razliko. Tudi battlefield ma lepso sliko na x1 ravno zaradi ostrinskega filtra. Oni pa o neki megli. Ja ta megla je ravno zato ker ni ostrine.
Na mojem TVju se da filmsko ostrino pričarat, samo te so efekti TVja čez konzolo in je vse delayano in neodzivno. To je pa verjetno podobni effekt kot ga ima X1 ze vgrajenega.

Povrhu tega resolucija ni vse. Lepšo sliko se da doseči na različne načine. Sony pa po mojem osebnem mnenju ne zna izkoristiti hardwera.

Konckoncu pa nekdo ki ni nikdar vido X1 slike v živo tudi nebo jamral čez PS4 sliko. Pri Last of Us vsekakor nimam za pripomnit o ostrini ker nisem videl X1 verzije. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Tako da večja resolucija = lepša slika ne drž, če ni primerjava 1:1.
Kar pa pri X1 kateri uporablja filter vsekakor ni.

oo7 ::

Tudi če si ne lastim Xbox one je na internetu toliko različnih opisov preizkušenih na različnih Tv-jih, ki govorijo v prid playstation 4 tako, da oprosti če verjamem bolj njim kot tebi>:D
Kot sem pa rekel za Playstation sem se pa odločil zaradi iger ne zaradi grafike.

Pesimist ::

PS4 fanboy vs PS4/x1 owner. Go for it dude.

oo7 ::

Pesimist je izjavil:

PS4 fanboy vs PS4/x1 owner. Go for it dude.


:)) tud prav.

Pesimist ::

V naravi človeka je da je fanboy pa če trdi tak ali drugače.

Ti si se odločil zaradi iger kar je prav in edini način kako pravilno izbrati konzolo razen zaradi prijatlov še mogoče.

Jaz pa sem prost da se odločim glede iger izključno zaradi lepe slike and I choose X1.

kratos ::

Do sedaj so vsi ki si lastijo obe new gen konzoli govorili v prid x1. Zdaj če je to naključje nevem, vendar če bi še enkrat kupoval bi se še vedno odločil za x1 zaradi kontrolerja, iger ter UI-ja.

Seveda pa bo vsak fanboy "branil" ter zagovarjal svojo konzolo da si v glavi upraviči nakup, najbolj nepristransko je mnenje uporabnika ki ima v lasti obe konzoli.

Pesimist ::

Kontroleri niso taki problem ker ze dobis adapter za bilo kerega. Ps4 kontroler mi skripajo l1 in l2 ter 3 in 4. Nemorem verjet kak cheap je naret. Garantiram ce bi si uporabnik sam lahko vklopo ta sharpness filter bi si vas ga 99% userov ker verjami da ni za hec implementiran. Jaz upam samo da ga bo ps4 tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

IcyFox ::

mene pa zanima, če kupim nov xbox one, ali se splača še vedno imet xbox 360 saj ni backwards compatibilityja?

nuclear ::

baloncki. kupis tisto za katere igre se ti bolj dopadejo.. recimo na ps4 lahko igras beyond two souls, last of us in ostale masterpiece.. na xbox one.. pa pac kaj drugega.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

medenko ::

ps4 še nima beyond two souls :)

Aramis ::

Potrebujem pomoč. Rad bi si kupil ps4 ali xboxone.

Sedaj sem imel star pc, kjer sem večinima igral fifo, pes kak nba in podobne športne...

Pa me zanima, katera konzola bi bila bol primerna za te igre? Kako je potem z online? Je potrebna kakšna narocnina ali kaj podobnega, ali je kot na pc, samo igraš?

Lp

Goblin ::

Ni bistvene razlike za te igre, PS4 trenutno bolj priporočam izključno zato, ker je vsak desetkrat več lastnikov PS4 kot Xbox One v Sloveniji, kar pomeni, da ima več prijateljev PS4 s katerimi lahko igraš igre skupaj, na voljo je več rabljenih iger in če je večja ponudba, je tudi nižja cena. Prav tako je PS4 v Sloveniji cenejši.

Ta na PS4 kot na Xbox One je potrebno plačevati letno naročnino, ki je okoli 43€.
http://www.goblin.si

kriko07 ::

Naj mi nekdo bistveno pove kaj je bolje.
Sedaj imam PS3,vendar ga bom kmalu prodal in nekaj kupil
Povejte mi vse pluse in minuse od obeh straneh.

kratos ::

Ali pa prelistaj teh nekaj strani kjer je že vse napisano.
Če se ti še tolk neda da preveriš na googlu katera konzola ima kaj potem ti priporočam da kupiš na podlagi žreba, najhitrejša varjanta.

Pesimist ::

Kaj je bolje glede na kaj točno? Ali pričakuješcfanboyski odgovor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
««
13 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347295788 (15502) filip007
»

Izšel je Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
8524283 (10063) Machete
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113883 (11545) dope1337
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5622081 (17323) Doc123

Več podobnih tem