» »

Zavarovanje

Zavarovanje

Zagnani ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako pri nas v sloveniji poteka zavarovanje.

Zaenkrat mi je znano, da si moramo obvezno zdravstveno zavarovanje urediti obvezno, glede dopolnilnega(dodatnega) zavarovanja pa naj bi vsak sam presodil, če si ga želi imeti.

Sem študent in mi zaenkrat zavarovanje plačujejo starši.

1. Zanima me koliko plačujejo za mene moji starŠi glede obveznega zavarovanja, ali je to fiksno plačilo ali je odvisno od prihodka starŠev?

2. Zanima me tudi kaj se bo zgodilo ko mi poteče status Študenta, koliko bom moral takrat plačevati v primeru da nebom imel sluŽe ali pa če jo bom imel(predvidevam da se to zgodi najkasneje pri 26. Letu starosti)

3. Zanima me tudi katere zavarovalnice vse ponujajo dodatno zavarovanje in kakŠne so vaŠe izkuŠnje z zavarovalnicami glede dodatnega zavarovanja(predvidevam, da dodatno zavarovanje ponujajo triglav, vzajemna, kd-group(adriatica slovenica), generali,... )

Prosim za čimveč odgovorov, saj se trenutno odločam h kateri zavarovalnici bi si šel urediti dodatno zavarovanje

vorantz ::

Obvezno je zmeri enako okoli 15€, v kratkem (najkasneje januarja po moje) bo pa 30€
dodatno pa ponujajo samo 3 zavarovalnice in mislim da skor ni razlike h kateri greŠ, pri vseh je okoli 30€

Now excuse me... Me začenja grlo bolet ;((

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Izbeglica ::

Da, obvezno zdravstveno zavarovanje (OZZ) je obvezno, prostovoljno(PZZ) pa po želji pri eni izmed sledečih zavarovalnic: Triglav, Vzajemna, Adriatic-Slovenica. Za cene si poglej njihove spletne strani.
1.) Starši zate ne plačujejo ničesar dodatnega. Tako OZZ, kot PZZ imaš trenutno krito iz budgeta države.
2.) Mislim, da trenutno cca 16EUR za OZZ. Obstaja možnost, da ti plačuje tudi CSD.
3.) Glej zgoraj

Za več in predvsem točnejše informacije pokliči 01 / 30 77 200

Zgodovina sprememb…

Zagnani ::

Kaj pomeni CSD?

Zanima pa me tudi, če je kdo zavarovan dodatno in kakšno je njegovo mišljenje glede dodatnega zavarovanja.

Izbeglica ::

CSD == Center za socialno delo. Glede kritja OZZ: http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanj...

Ločiti je potrebno tudi dopolnilno zdravstveno zavarovanje (PZZ) in dodatno zdravstveno zavarovanje. Na kratko - dopolnilno ti zagotovi pokrije razliko do 100% stroška za storitev, ki je priznana s strani ZZZS. Npr.: strošek šivanja ureznine krije OZZ 80%, PZZ pa 20% (številke so na pamet). Če nimaš sklenjenega PZZ sam plačaš 20%, s sklenjenim PZZ je poseg "zastonj". Dodatno krije t.i. nadstandardne usluge.
Lepo je razloženo tu: http://med.over.net/forum5/read.php?227...

Zagnani ::

Torej, če sedaj prav razumem. Obvezno zavarovanje imamo vsi in ga načeloma plačuje država. Dodatno zavarovanje si uredimo sami in je primer:dnevno nadomestilo v bolnici. Še vedno pa ne razumem kdo plačuje dopolnilno zavarovanje.

Kaj se bo zgodilo ko mi poteče status, ali bo še vedno država plačevala obvezno?

hojnikb ::

Zagnani je izjavil:

Torej, če sedaj prav razumem. Obvezno zavarovanje imamo vsi in ga načeloma plačuje država. Dodatno zavarovanje si uredimo sami in je primer:dnevno nadomestilo v bolnici. Še vedno pa ne razumem kdo plačuje dopolnilno zavarovanje.

Kaj se bo zgodilo ko mi poteče status, ali bo še vedno država plačevala obvezno?

to je nezgodno zavarovanje..
#brezpodpisa

Zagnani ::

Kaj pa je razlika nezgodnega in dodatnega?

Izbeglica ::

Zagnani je izjavil:

Torej, če sedaj prav razumem. Obvezno zavarovanje imamo vsi in ga načeloma plačuje država. Dodatno zavarovanje si uredimo sami in je primer:dnevno nadomestilo v bolnici. Še vedno pa ne razumem kdo plačuje dopolnilno zavarovanje.

Da, načeloma imamo OZZ vsi.
Plačujejo ga lahko:
- Država - za šoloobvezne otroke, študente in dijake do 26. leta
- Delodajalec - zaposlenim
- CSD (država) - za tiste, ki jim pripada glede na postavke iz linka, ki sem ti ga dal prej,
- Posameznik osebno preko položnice (ni študent, ni zaposlen, mu ne pripada preko CSD, ...)
- ...

Primer pravice iz dodatnega je recimo bivanje v enoposteljni sobi, ko si v bolnišnici, soba z TV, ... Načeloma različno od zavarovalnic do zavarovalnice.

Dopolnilnega ti do 26. leta, če imaš status in nisi zaposlen\vpisan v bazo iskalcev zaposlitve, ni potrebno plačevat. Po tem si ga plačuješ sam preko položnice\SEPA naloga.


Kaj se bo zgodilo ko mi poteče status, ali bo še vedno država plačevala obvezno?

Da, razen če si ne zrihtaš kako drugače (CSD).

Kaj pa je razlika nezgodnega in dodatnega?

Nezgodno: Dobiš denar za poškodbe, ležanje v bolnici, invalidnost, ...
Dodatno: "Boljše" usluge v zdravstvu.

Zgodovina sprememb…

Zagnani ::

Se zahvaljujem za temeljite odgovre.
Hvala

Kako je pa glede zavarovanja pri S.P., saj razmišljam po faksu odpreti S.P.. Predvidevam, da si morajo to sami plačevati preko prispevkov, ali zna kdo razložiti temeljito plačevanje prispevkov pri S.P.-ju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zagnani ()

blackbfm ::

ne pozabit invalidsko zavarovanje nekje 190e

tony1 ::

To je pa pokojninsko in invalidsko zavarovanje, kar je nekaj drugega kot zdravstveno.

Zagnani ::

Kdaj pa pride v poštev invalidsko in pokojninsko?

Izbeglica ::

Kako je pa glede zavarovanja pri S.P., saj razmišljam po faksu odpreti S.P.. Predvidevam, da si morajo to sami plačevati preko prispevkov, ali zna kdo razložiti temeljito plačevanje prispevkov pri S.P.-ju?


Potem plačuješ OZZ kot S.P.
Okvirne stroške si lahko izračunaš s tem:http://spizracun.appspot.com/

Kdaj pa pride v poštev invalidsko in pokojninsko?

Ko greš v penzijo... morda... :)

Kdaj ga moraš plačevati\ti ga mora plačevati delodajalec:
http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/ZPIZ...

Beaverdam ::

država ti lahko plača kej ja, ampak potem tvoji potomci vračajo ta dolg

tvoji dediči

Zgodovina sprememb…

lmorgh ::

Kako je s plačevanjem obveznega zdravstvenega zavarovanja?

Namreč, januarja sem bil star 26 let, zato sem se konec decembra oglasil na ZZZS, kjer sem moral podpisat neke papirje za plačevanje obveznega zavarovanja. Do danes nisem dobil še nobene položnice.

Zrihtal sem si tudi dopolnilno zavarovanje, ki sem ga že plačal za januar in februar.

So kaj zasrali ali sem jaz kaj spregledal?

bluefish ::

Prijavil si se verjetno za januar, prvo položnico lahko tako pričakuješ februarja.

lmorgh ::

ok, upam da bo res tako, hvala.

bluefish ::

Jasno, lahko pa v izogib poznejšim problemom vseeno pokličeš na ZZZS.

connel ::

Obvezno tudi za nazaj uredit ni noben problem, če se ti slučajno kaj naredi, da te ne bo preveč skrbelo. Plačuješ pa tko kot ji Bluefish povedal, za nazaj, tko da boš ta teden dobil položnico.

lmorgh ::

ja, na ZZZS bi itak poklical, sam nisem vedel kako je s plačevanjem. počakam še ta teden, drugače kličem.

connel, hvala, koristna informacija za vsak slučaj.

revelation ::

Jaz sem si zavarovanje uredil kar prek spleta na tejle strani http://e-zavarovanja.com/index.php , ful enostavno pa še svetovalna služba je res uredu.

Je pa tako vsak ki je na zavodu naj bi imel obvezno zavarovanje vendar si uredi tudi dodatno sam ti tako odpade večina stroškov pri zdravnikih, zobozdravnikih itd. Upam da ti je objava v pomoč

jonystar ::

Si bom sposodil temo. Zanima me kako je s plačevanjem obveznega zdravstvenega zavarovanja v primeru, da si ga sam nemorm plačevat(nimam dohodkov, statusa in nisem prijavlen na zavodu). Ali se, da urediti tako, da ta znesek avtomatično trgajo s plače drugemu družinskemu članu, ki je redno zaposlen?

Invictus ::

Če si poročen, se lahko prijaviš kot vzdrževan družinski član in si zavarovan preko žene/moža ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jonystar ::

Nism poročen, a se potam lahko v tem primeru tut prijavim kot vdrževan družinski član al ne?

Invictus ::

Pokliči na CSD ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

Na ZZZS si prijaviš zdr. zavarovanje kot občan brez prihodkov. Domov dobivaš položnico, ki jo pač plača nekdo, ki ta denar ima.

jonystar ::

Sem poklicou na ZZZS in so rekl, da se, da uredit tako, da tistemu, ki bo plačeval avtomatično trgajo s plače.

selanc1234 ::

Mene nekaj zanima,poškodovav sem se pri delu doma vsak mesec pa plačujem 25e zavarovanja,koliko denarja potem dobis od zavarovalnice?

Tilen ::

Nič.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

ali pa 10.000.000 €, odvisno od tega kje in kako si zavarovan.

selanc1234 ::

neki dobis ce si zavarovan,nezgodno pri triglavu

St235 ::

žal ne fukncionalne pismenosti in pozitivnega IQja.

shadeX ::

selanc1234 je izjavil:

Mene nekaj zanima,poškodovav sem se pri delu doma vsak mesec pa plačujem 25e zavarovanja,koliko denarja potem dobis od zavarovalnice?


Kar ti plačuješ je dodatno zdravstveno zavarovanje in ga tako rekoč plačuje skoraj vsak. Dodatno zarovanje NE pokriva nezgod ( za to moraš posebej se zavarovat ) ampak pokriva recimo zdravila ki jih vzameš na recept pri zdravniku, najbrž pod tole spada tudi morebitno bivanje v bolnišnici itd. Ne vem točno kaj vse pokriva (poglej si na ZZZS ) ampak nezgod ne pokriva. Tako da ne dobiš nič.

selanc1234 ::

ja glej meni je rekel eden ki dela na triglavu pač zavaruje...da naj prines čim več izvidov tem bols je.

bluefish ::

Najprej ugotovi, za kako zavarovanje se sploh gre (na položnico boš že menda vrgel uč). Do takrat je vse skupaj ugibanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

selanc1234 ::

Glej bom povedu kok bom dubo jutri ali pa v pon pride domov iz triglava:D

paraboŁa ::

Meni je na največ vprašanj odgovoril ta link http://dopolnilnozavarovanje.si/kaj-je-... podatki na spletu so zelo dvoumni, kolikor sem bral pa veliko napačnih haha. A ma kdo od vas zrihtano zavarovanje prek neta?

@selanc1234, veliko ljudi je zavarovanik prek delodajalca, jaz vem da sem bil ampak ko sem se poškodoval sem dobil zelo malo...a še vseeno se pozanimaj 200€ je le 200€, pa še 100% plače bi moral dobiti, če gre za poškodbo pri delu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937765 (9605) jocoj
»

V tujini si ob nesreči in brez zavarovanja samoplačnik

Oddelek: Loža
232900 (1978) zobnik

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723734 (22211) Gandalfar
»

Zdravstvo

Oddelek: Problemi človeštva
438964 (5924) LeQuack

Več podobnih tem