» »

Router v študentskem domu

Router v študentskem domu

Twist ::

Pozdrav!

Na to temo sta že bili dve temi odprti (2 in 3 leta nazaj) pa mi nista precej v pomoč. Znam z računalniki delat, vse lepo in prav, samo nikoli pa nisem bil za finejše zadeve.

Tako da naprošam, da nekdo ki se s tem ukvarja, oz. je to zadevo postavil, čimbolj enostavno (po kmečko) razloži zadevo, da bi uspelo še meni :)

Torej kaj imamo...:
- Enega študenta v ŠD-LJ
- En router TP-Link WR1043ND
- En Win 8.1 računalnik (če je važno)
- En Win 8 telefon (če je važno)

Prosim za pomoč in se že vnaprej zahvaljujem.

Pa lep dan.

Twist

Gapi ::

openwrt + wpa_supplicant + wpa2 personal

je bil edn od odgovorov tuki na slo-techu
No person is rich enough,to buy back his past.

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

moat ::

Pozdravljeni.
Ali velja isto za študenta v Mariboru - Tyrševa? Poskusil bi namestiri router Linksys WRT54GL. Namen je namestitev brezzične povezave.

Hvala, moat.

Twist ::

Ja, hvala Gapi, sem videl. Pa mi to res ne pove dosti in bi potreboval zadevo malo enostavnejšo podano. Eno ali dve strani navodil na openwrt še prežvečim, potem me pa zmanjka...

Gapi ::

Twist kje se ti zatakne?
No person is rich enough,to buy back his past.

Twist ::

Uh ja no, saj nisem ravno tako mislil. Hotel sem prositi, če bi se dalo zadevo malo bolj strnjeno in enostavno podati. Namreč zadeva je tam na strani sestavljena za nekoga, ki se nekoliko nadpovprečno (vsaj za moje pojme) spozna na te zadeve. Pa sem pregledoval navodila, ampak gre zadeva tako razvejano naprej z nekimi variacijami pa takšnimi in drugačnimi opcijami, da me odnese, pa sem se šele dobro spravil delat.

Mislim, saj ne rečem, bi mi verjetno uspelo zadevo uredit čez čas... enkrat... nekje do zaključka študija :)

Če bo pač ostalo pri navodilih iz prejšnje debate, ok, razumem, sem mislil pač, če bi se dalo zadevo nekoliko krajše pa enostavnejše predstavit :)

cegu ::

Najlažje je da si inštaliratš "virtual router" in ga laufaš na enem windows laptopu. Vse ostalo je težje.

moat ::

Torej, cegu, očitno je, da bi virtualni router bil veliko lažja izbira za postavitev brezzične povezave. Mi lahko povešali bi tale virtualni router http://virtual-router-plus.soft112.com/ deloval v študentu, npr. v Mariboru na Tyrševi, ali pa je uporaba takšnih virtualnih routerjev blokirana. Ker ne vem pač sprašujem, saj takšnega virtual routerja nisem še nikoli uporabljal.

Hvala, moat.

telexdell ::

Le zakaj potrebujete usmerjevalnike (routerje)? škatlico lepo nastavite na stikalo (samodejno pridobivanje IP) pa vam bo delal brezžični internet brez problemov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

zee ::

Zato, ker se mora v studentskih domovih vsaka naprava avtenticirati, sicer ta naprava nima dostopa do interneta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

amacar ::

Lani sem na routerju le omogočil dhcp, ter samodejno pridobivanje ip-ja, pa je delalo brez problema v študentskem domu. Sicer pa se lahko namesti tudi program connectify, ki počne podobno, le pc mora biti prižgan.

telexdell ::

zee je izjavil:

Zato, ker se mora v studentskih domovih vsaka naprava avtenticirati, sicer ta naprava nima dostopa do interneta.

Kaj moraš MAC svojega računalnika in telefona javiti administratorju, da ti dodeli IP? Kako je potem, če greš na obisk k frendu v drug študentski dom, ti tam internet na dela?
Za MB študentske domove vem, da WiFi deluje kot sem opisal zgoraj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

moat ::

Hvala za podatek telexdell.

LP, moat.

win64 ::

telexdell je izjavil:

zee je izjavil:

Zato, ker se mora v studentskih domovih vsaka naprava avtenticirati, sicer ta naprava nima dostopa do interneta.

Kaj moraš MAC svojega računalnika in telefona javiti administratorju, da ti dodeli IP? Kako je potem, če greš na obisk k frendu v drug študentski dom, ti tam internet na dela?
Za MB študentske domove vem, da WiFi deluje kot sem opisal zgoraj.

V Mariboru recimo dobiš en unikaten IP naslov, ki ga moreš ročno vnesti(nič dhcp-ja).
V tem primeru routerja ne moreš nastaviti kot switch.

ramiz?! ::

win64 je izjavil:

telexdell je izjavil:

zee je izjavil:

Zato, ker se mora v studentskih domovih vsaka naprava avtenticirati, sicer ta naprava nima dostopa do interneta.

Kaj moraš MAC svojega računalnika in telefona javiti administratorju, da ti dodeli IP? Kako je potem, če greš na obisk k frendu v drug študentski dom, ti tam internet na dela?
Za MB študentske domove vem, da WiFi deluje kot sem opisal zgoraj.

V Mariboru recimo dobiš en unikaten IP naslov, ki ga moreš ročno vnesti(nič dhcp-ja).
V tem primeru routerja ne moreš nastaviti kot switch.

Heh.. Kr eno govoričenje in posploševanje... Mi nismo dobili enega ip naslova in nobenih omejitev, zato imam ze od zacetka narejeno tako kot je napisal telexdell...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

telexdell ::

V MB so 3(4=zasebni) skupine ŠD. Sam govorim za Tyrševo. Kako je ob Dravi ali na Gosposvetski pa ne vem. A domnevam, da je enako.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

amacar ::

win64 je izjavil:

telexdell je izjavil:

zee je izjavil:

Zato, ker se mora v studentskih domovih vsaka naprava avtenticirati, sicer ta naprava nima dostopa do interneta.

Kaj moraš MAC svojega računalnika in telefona javiti administratorju, da ti dodeli IP? Kako je potem, če greš na obisk k frendu v drug študentski dom, ti tam internet na dela?
Za MB študentske domove vem, da WiFi deluje kot sem opisal zgoraj.

V Mariboru recimo dobiš en unikaten IP naslov, ki ga moreš ročno vnesti(nič dhcp-ja).
V tem primeru routerja ne moreš nastaviti kot switch.


Lani so spremenili (ŠD na smetanovi), tako da ni več potrebno vpisovati ip-ja, ga sam pridobi, zato dhcp deluje, sem že zgoraj napisal, da sem uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

win64 ::

Dve leti nazaj, kar sem bil na gosposvetski je bilo še tako, kot sem napisal: si dobil en javni IP.
@amacar: samo tako za informacijo, imate javne ip-je?

amacar ::

Zdajšnji (se pridobi samodejno) in prejšnji ip (ki sem ga dobil na podlagi sobe) sta skoraj enaka, če je bil prejšnji 164.8.204.XXX je sedajšnji 164.8.204.YYY, če je pa javni ali zasebni pa nimam pojma. :)

Bakunin ::

moat ::

Bakunin, tole o prijateljstvu je sicer lepo, res. Toda, mi zna kdo to prevesti v razumljiv jezik? Torej, ni problema/je problem, če se hočem priključiti z routerjem Linksys WRT54GL z namenom, da bi se dobila še brezžična povezave v študentu? Ali kdo izmed vas, ki pravite, da ste brez problema uporabljali router, ga še vedno uporablja? In ali je kdo uporabljal ali še bolje - uporablja virtualni router, ki bi ob težavah pri povezovanju z routerjem, omogočal brezžični internet samo na priključenem prenosniku v študentu npr. z brezplačnim virtual routerjem http://virtual-router-plus.soft112.com/?
Hvala in lep dan še naprej.

telexdell ::

Najboljše, da si prineseš usmerjevalnik WRT54GL v študentski dom in za pomoč pri nastavitvah poprosiš kakšnega študenta računalništva. Bo stvar veliko hitreje rešena, kot preko tega foruma.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

demon#666 ::

telexdell je izjavil:

zee je izjavil:

Zato, ker se mora v studentskih domovih vsaka naprava avtenticirati, sicer ta naprava nima dostopa do interneta.

Kaj moraš MAC svojega računalnika in telefona javiti administratorju, da ti dodeli IP? Kako je potem, če greš na obisk k frendu v drug študentski dom, ti tam internet na dela?
Za MB študentske domove vem, da WiFi deluje kot sem opisal zgoraj.


Ja v ljubljanskih študentskih je tako, da vpišeš MAC naslov v bazo prek spletnega portala (tam imaš dostop do tvojih informacij o internetni povezavi). Potem pa preneseš w2secure v katerega vpišeš up. ime in gleslo in se tako avtentificiraš ter dobiš IP.
Če pa greš iz svoje sobe v drugo, ravno tako dela (up. ime ni vezano na vtičnico).
Z routerjem se tudi da to naštimat, večina pa nas uporablja kak "virtual router", jst priporočam MyPubilcWifi (Connectify je tudi ok, če te moti da ima v delu SSIDja njegovo ime).
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

moat ::

Torej, hvala obema. Z vprašanji se pač poskušam pripraviti, ko bom odšel v študenta (Maribor - Tyrševa), kjer je pričela študirati hči. Nisem sicer tak laik v računalništvu, pri nastavitvi mrež nimam nekih težav. Res pa je, da še nisem inštaliral in nastavljal virtual routerja. Seveda je boljše, da se prej pripravim, kot se kasneje mučim in kolnem. Ne vpliva dobro na vzgojo otrok :)!
LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi študentski dom

Oddelek: Šola
115073 (4539) FormerUser
»

Študentski dom VS Privatna soba

Oddelek: Šola
133967 (3219) galu
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12144898 (22630) Marat
»

Svoj internet v študentskem domu.

Oddelek: Omrežja in internet
113121 (2622) Zimavc
»

Internet v študentskih domovih

Oddelek: Šola
3910610 (9566) hawkwood

Več podobnih tem