» »

Windows 7 dsp licenca?

Windows 7 dsp licenca?

highlander84 ::

Pozdravljeni, zanima ali je imeu kdo že tako izkušnjo, da je zamenju matično ploščo in procesor in potem ohranu iste windowse z isto licenco, ko se ti zaznali novo strojno opremo. Recimo da pokličem na microsoft in rečem da mi je crknila matična plošča in mi bi potem še enkrat omogočili aktivacjo? Hvala za odgovore.

korošc ::

Načeloma bi moglo delovati. Gonilnike itak zazna potem ko prideš v windowse tastare pa pobišeš

highlander84 ::

korošc je izjavil:

Načeloma bi moglo delovati. Gonilnike itak zazna potem ko prideš v windowse tastare pa pobišeš


Ja to me ne skrbi. Skrbi me glede licence kaj se bo zgodilo.

fosil ::

Ne vem kako je s pravnega vidika.
Ampak če pokličeš na ms in aktiviraš prek telefona ponavadi ne komplicirajo.
Nisem pa še nikoli razlagal kaj sem zamenjal, ampak sem rekel samo da bi rad aktiviral.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

evian ::

Pokliči M$ in jim razloži zadevo ter imej pripravljeno licenčno kodo. Dali ti bodo eno precej dolgo kodo s katero boš aktiviral Windowse.
Sem v roku meseca 2x menjal MB in obakrat klical na M$ in ni bilo nobenih težav.

ST-777 ::

highlander84 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima ali je imeu kdo že tako izkušnjo, da je zamenju matično ploščo in procesor in potem ohranu iste windowse z isto licenco, ko se ti zaznali novo strojno opremo.
Ta mesec sem zamenjal matično ploščo in procesor, disk je ostal isti z naloženim licenčnim Win 7. Pri prvem zagonu se je pojavilo na ekranu obvestilo, da je računalnik zaznal spremembo v strojni opremi in da naj preko spleta opravim registracijo. Pritisnil sem na tipko, sledilo je obvestilo, da je registracija uspešno opravljena in to je bilo vse.

Tr0n ::

evian je izjavil:

Pokliči M$ in jim razloži zadevo ter imej pripravljeno licenčno kodo. Dali ti bodo eno precej dolgo kodo s katero boš aktiviral Windowse.
Sem v roku meseca 2x menjal MB in obakrat klical na M$ in ni bilo nobenih težav.

Ne rabis nic razlagat, ker gre za avtomatski aktivator. :) V run vpises "slui.exe 4" in sledis navodilom.

MIHAc27 ::

Drugače pa... ko kličeš na MS se ti tako ali tako oglasi avtomatski odzivnik in preko njega vtipkavaš neko kodo... živega človeka ne boš niti slišal, če gre vse kot treba.

Za MS je itak najbolj pomembno le to, da je OEM (Dsp) koda nameščena LE V 1 RAČUNALNIKU... in ne na več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
255235 (1548) opeter
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5713310 (8749) Pimoz
»

Hrošč v Windows 10 pri nadgradnji žre podatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9538929 (31793) andromedar
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328830 (18073) GTX970
»

Nalepka z licenco

Oddelek: Operacijski sistemi
182554 (1799) He-Man

Več podobnih tem