» »

Trdi disk

Trdi disk

1
2
»

Master_Yoda ::

Da se jaz malo ukradem temo: Nabavljam HDD za storage - verjetno 3 TB ker so trenutno verjetno najbosli po ceni na gigabajt, pa me zanima katerega priporocate ? Gledal sem WD Green za 102 EUR. Opazil sem tudi seagate za par eur vec, samo kolikor sem bral po testih se seagati bolj kvarijo.

RejZoR ::

WD Caviar Black. Ponavad so vsi ti green budget diski eno sranje. Če kaj ceniš svoje podatke si kupi črni kaviar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gddr85 ::

Pa ravno green so namenjeni za storage.

RejZoR ::

In crkavanje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Tako nabijanje da že kar boli gledat kaj pišeš tule, se moram oglasit. V zadnjih 6, 7 letih jih imam ene 10 po domačih kištah, večina laufa 24/7, nobenega problema. Poglej si tudi statistike, newegg ratinge itd. Nasplošno zanesljivi diski.

Kako lahko nekomu priporočiš za storage Black-a.. se mu bo zmešalo že medtem ko ga bo poslušal..

s6c-gEL ::

Prva serija (WD10EADS) wd green so crkovale zelo, sploh zaradi http://www.ngohq.com/news/19805-critica... .

According to Western Digital, the following models are affected: WD20EADS, WD20EARS, WD15EADS, WD15EARS, WD10EADS, WD10EARS, WD8000AARS, WD7500AADS, WD7500AARS, WD6400AADS, WD6400AARS, WD5000AADS, WD5000AARS, WD1000FYPS, WD7500AYPS and WD7501AYPS.

Nove serije so bojda bolj zanesljive (WD10EZRX).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

RejZoR ::

axee je izjavil:

Tako nabijanje da že kar boli gledat kaj pišeš tule, se moram oglasit. V zadnjih 6, 7 letih jih imam ene 10 po domačih kištah, večina laufa 24/7, nobenega problema. Poglej si tudi statistike, newegg ratinge itd. Nasplošno zanesljivi diski.

Kako lahko nekomu priporočiš za storage Black-a.. se mu bo zmešalo že medtem ko ga bo poslušal..


Tko da si lastim 2TB Blacka in ga ne bi menjal za nič na tem svetu? Razen mogoče za 2TB Velociraptorja, če bi obstajal... Pa gor isti 32GB SSD cache kot ga imam zdej.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bye ::

Sam bom verjetno nabavil Hitachi Ultrastar; bojda so tihi in zanesljivi.

Serija Ultrastar, 5 let garancije:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

NAS, 3 leta garancije:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

hojnikb ::

mah to je WD v drugi preobleki imo (WD je kupo HGST)
#brezpodpisa

Bye ::

Človek vsak dan zve kaj novega :) Kdo pa dela svoje diske?

hojnikb ::

uglavnem samo WD in seagate..
#brezpodpisa

Bye ::

Sem upal, da mi ostane vsaj Toshiba za tolažbo...

hojnikb ::

tošiba še miga na 2.5" področju...
#brezpodpisa

gddr85 ::

In kaj je tako narobe z WD in Seagate...

hojnikb ::

ssd uber alles fantje :)
#brezpodpisa

Bye ::

Ja, itak, samo je treba dati 400 € za 1 TB 8-O

Malce zmedeno. Če je Hitachi v lasti WD, ne vem, zakaj ne morejo dati 5-letne garancije na svoje elitnejše izdelke (razen WD Black)...V čem se potem UltraStar razlikuje od WD Red, ki ima 3 leta garancije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

gddr85 ::

Nabrž so notr cenejši deli.

Bye ::

WD gor ali dol, Hitachi se mi zdi OK, če so res tihi, tako kot pravijo. Potem se lahko tudi pretvarjam, da to ni WD :)

hojnikb ::

Če hitachi je samo nalepka no :)
#brezpodpisa

Bye ::

Ja, razumem, da je samo nalepka :) Še zmerom ima Ultrastar 5-letno garancijo in je tih. Za to ceno se mi zdi win. A mi ga odsvetuješ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

Ko človek sliši za hitachi, nemore ne da bi pomislil na njihovo fino serijo a.k.a deathstar ;)
#brezpodpisa

Bye ::

Ne bom niti spraševal za argumente, ker vas forumaše štejem za kompetentne same po sebi :)
No, pa predlagaj kaj drugega.

hojnikb ::

vzam kar ti paše; diskovje morš itk jemat tako, da bo vsak trenutek odpovedal (redni backupi pa to)

To da je ena serija bolj zanesljiva, ni izgovor za nedelanje backupov :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

Nočem vzeti, kar mi paše; ne gre se za to. Ker sem laik, pač gledam samo na garancijo in kakšen review. Logično se mi zdi bolje vzeti disk s 5- kot 2-letno garancijo.
Torej po tvoje je vseeno, kateri disk vzamem?

hojnikb ::

vzemi potem tistega z daljšo garancijo..
#brezpodpisa

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

vzam kar ti paše; diskovje morš itk jemat tako, da bo vsak trenutek odpovedal (redni backupi pa to)

To da je ena serija bolj zanesljiva, ni izgovor za nedelanje backupov :)


Razen tega da folk dela totalno paniko in poveličuje SSD-je. V resnici pa sem videl cel kup SSD-jev, ki so crknili čez noč brez vsakega simptoma ali pametnega razloga. Navadni diski pa če v real.time furaš CrystalDiskInfo SMART monitoring, se skor nimaš kej bat. Če imaš res time critical podatke, pol si moraš tako ali tako delat backupe, za navadne userje pa bo SMART prej začel jokat preden bo disk crknil do mere, da bo neuporaben.

Če ti je všeč Hitachi ga pač vzemi. Nastavi si CrystalDiskInfo da ti ves čas deluje in nadzoruje disk in to je to. Če ti začne kaj javljat pa pač kupiš nov disk pa je stvar rešena. Tko sam furam diske na vseh sistemih in je čist fajn. Pred leti me je tak config rešil crkujočega Samsung diska, izgubil nisem nobenih podatkov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bye ::

Ni poanta v tem, da bi a priori hotel tačija (a ni tipično gejevska beseda?:)). Mogoče sem presplošno zastavil vprašanje. Nabavljam disk, ki bo služil arhiviranju slik, zalogovnici filmov in poganjanju programov. Rad bi, da je tih in zanesljiv, torej da ima malo več kot klasični 2-letni garancijski rok. Na SSD-ju imam samo OS.

BTW, kje nastavim SMART monitoring? A to je funkcija stalno delovanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

ali pa syncaš v realtime pomembne podatke v cloud pa te BK za odpoved diska >:)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

Ne maram za oblake. Raje grem na sonček >:D Maybe Toshiba then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

RejZoR ::



Tkole izgleda. Pač ga preko Task Scheduler-ja nastaviš, da se ti zažene ob zagonu sistema in ti potem na vsake nekaj minut nahitro preveri stanje diska. Čim je kaj narobe se ti pojavi popup nad taskbarom. Seveda ni 100%, ampak verjetnost, da gre s tem kaj narobe je krepko manjša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bye ::

Torej "Resident" in "Startup", I guess?

s6c-gEL ::

hojnikb je izjavil:

Ko človek sliši za hitachi, nemore ne da bi pomislil na njihovo fino serijo a.k.a deathstar ;)

Takrat so bili v navezi z IBM.

Bye ::

RejZoR ::

Bye je izjavil:

Torej "Resident" in "Startup", I guess?



Ne vem če deluje na novih sistemih z UAC zaščito. Sam ga zaganjam preko Task Schedulerja kjer mu dam polne pravice do sistema pa še delay zagona lahko nastavim. Lahko pa probaš, sam tega nisem probaval že več let, tko da res nimam pojma zdele.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

hojnikb je izjavil:

ali pa syncaš v realtime pomembne podatke v cloud pa te BK za odpoved diska >:)
Ker cloud pa ne more crknit? :)

hojnikb ::

šansa, da "odpove" cloud je dosti manjša kot tvoj disk :)
#brezpodpisa

darkolord ::

Tam je precej več faktorjev, ki niso v tvojih rokah - crkne tebi net, crkne njim net, zaprejo štacuno, ti ukinejo account, jih kdo poheka, ... Ko tam podatki zginejo, ni prav NIČ, kar lahko narediš, da jih dobiš nazaj.

Kot tretji backup je cloud nekako OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

gddr85 ::

BYE: ne moremo ti povedat kater disk je najboljši in bo brezhibno deloval 5+ let, ker ti lahko skor vsak crkne dans, jutr, al pa čez 3 leta. Lahko greš samo po tem, da sklepaš, da tisti, ki imajo 5 let garancije naj bi bli bolj zanesljivi, ker proizvajalci morjo nekak stat za 5 letno garancijo in je ne dajejo zastonj, so nekak prepričani da bojo zdržal več kot običajni.

gddr85 ::

A mogoče kdo ve za ziher, če bo tale icybox delal tud na 3.5 hdd disku in ne samo na 2.5. Na amazonu sem gledal feedbacke in je en napisal da dela tud na 3.5 hdd, samo ne vem če je temu verjet.

RejZoR ::

Na 4+ platter beštjah si lahko skor ziher, da ne bo delovalo, ker taki diski zahtevajo več štroma kot ga USB lahko servira. Kakšen novejši 2 platter 3,5" disk pa bi znal delat, ker ne rabi veliko toka, da požene plošče pa še porabo imajo itaq znižano ker so novejši.

Recimo tipičen primer 2,5" so Velociraptorji, ki bi sicer pasali v laptope ampak ne bojo delovali v večini primerov, ker zahtevajo več štroma kot ga lahko v dani napravi dobijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gddr85 ::

Ja sej glih to sem se spraševal, če bo zadost štroma...

Master_Yoda ::

Kdo pa dela Verbatim trde diske ? Ima kdo kaksne izkusnje z njimi ?

radmannsdorf ::

Prosim če mi lahko razložite kaj naj iz tega razberem. Zanima me HDD na desni strani.


Sem šel čez s HDD regeneratorjem in ni našlo napak.

Je disk ok, al ga pobira, glede na parametre na zgornji sliki?

Mesar ::

Če bo začel "reallocated sectors count" strmo naraščat ga pobira...
Your turn to burn!

radmannsdorf ::

v bistvu bi ga rad prodal. ampak samo pod pogojem da je ok. če ni, ne mislim nekoga nategovat. zato sprašujem. v bistvu ga ne uporabljam več, sem ga pa zdej priklopil da vidim kako kaže.

hojnikb ::

Prodaš as-is in kupcu pokaž SMART podatke..
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

to itak:) poleg oglasa bodo podatki. ampak glede na to da ni bad sektorjev je pol to čist ok ane? al zgornja slika kaže na kakšno hibo? ne spoznam se na tale smart:)

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater HDD

Oddelek: Kaj kupiti
273061 (1808) Picero
»

Kateri disk >2Tb kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
355644 (4269) RC14
»

pomoč pri izbiri diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
352884 (2589) lovro535
»

Zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
132547 (2347) borges

Več podobnih tem