» »

pomoč pri izbiri diska

pomoč pri izbiri diska

lovro535 ::

rabil bi en 3TB disk za backup zanima me kakšna je razlika med WD GREEN WD RED WD BLUE WD BLACK in kateri bi bil boljši za backup in pa zanima me kateri bi bil boljši za dodatno shrambo v hišnem pc ju mora bit najmanj 2TB zdi se mi mogoče da bi bil WD GREEN prepočasen ali je dovolj hiter

ST-777 ::

WD RE 3 TB Enterprise Hard Drive (3.5 Inch, 7200 RPM, SATA III, 64 MB Cache, 5 year warranty) je odličen disk, ima pa dokaj visoko ceno.
http://www.amazon.com/WD-Enterprise-Har...

Hayabusa ::

Za backup je green ok.

bluefish ::

Za backup bo Green vrh glave, Red je mišljen predvsem za RAID in podobno.

ST-777 ::

Z diskom WD Green so mnogi zelo zadovoljni: "Economical, cost effective storage, very reasonable performance, large capacity with hefty cache and quiet."

Se pa komu zgodi, da ima s tem diskom tudi kakšno neprijetno izkušnjo. Western Digital WD Green WD30EZRX 3TB: "I purchased this hard drive to back-up, but it won't hold a format. I filled up the new hard drive with data to about 85% capacity. One week later, my computer is asking me if I want to format the drive. #$%&!!!! So, I performed the long-format (26 hours) and let the drive rest for a day before I uploaded all of the back-up data again (this time I loaded 200gb at a time and let the drive rest between loadings). 4 Days later, the drive is asking to be formatted again. This is the third WD 3tb drive to fail in a row. I am extremely unhappy! : (" http://www.newegg.com/Product/Product.a...

zee ::

Take diske se zamenja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

hdx ::

Je sploh pomembno kateri disk kupiš, če ga imaš samo za shrambo filmov/nanizank? Disk uporabim par krat na mesec za par minut, ravno toliko da skopiram kaj na njega oz iz njega. Gledam mal cene na netu, pa so nekateri dražji, čeprav se gre za isto velikost diska.
primer:
http://www.mimovrste.com/artikel/336000...
http://www.mimovrste.com/artikel/336000...

lovro535 ::

pol za backup se mi najbolj splaca wd green 3TB kaj pa za dodatno shrambo v pcju veliko igram igrice pa gledam full hd filme pa tut video editing vcasih kjer se najbolj splaca pa 2tb more bit najmanj

bluefish ::

Za omenjeno pa Black ali Blue.
Na dolgi rok pa morda raje razmisli o manjšem SSD-ju za sistem in nekem HDD za shrambo.

lovro535 ::

ja sedaj ze imam 1tb wd black za sistem tako da rabim se za dodatno shrambo a ni pri ssd da ne zdržijo veliko read in writov.

bluefish ::

Ja, celice imajo toliko in toliko zapisovalnih ciklov, vendar je cifra še vedno dovolj visoka, da naj bi ob neki zmerni ali povprečni rabi SSD zdržal tam nekje 10 let.

lovro535 ::

aha kok gb SSD pa je priporočljivo imeti za os +HDD

bluefish ::

120GB zadošča večini. HDD pa po potrebi.

trnvpeti ::

bluefish je izjavil:

Ja, celice imajo toliko in toliko zapisovalnih ciklov, vendar je cifra še vedno dovolj visoka, da naj bi ob neki zmerni ali povprečni rabi SSD zdržal tam nekje 10 let.

hm...
ze imam par let(4+) ssd, pa take izjave ne bi dal

bluefish ::

Ciljaš na 10 let?

hojnikb ::

ljudje, ne se opirat na 1k/3k p/e, ker praksa pokaže ta je da vrednost skoraj vedno vsaj 3x višja...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

ja ssdji crknejo prej, kot obljubljajo

hojnikb ::

crknejo kontrolerji, ne flash :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

crknejo kontrolerji, ne flash :)

vseeno

hojnikb ::

lovro535 je izjavil:

ja sedaj ze imam 1tb wd black za sistem tako da rabim se za dodatno shrambo a ni pri ssd da ne zdržijo veliko read in writov.

ssd zdrži "neomejeno" število branj.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

lovro535 je izjavil:

ja sedaj ze imam 1tb wd black za sistem tako da rabim se za dodatno shrambo a ni pri ssd da ne zdržijo veliko read in writov.

ssd zdrži "neomejeno" število branj.

ce pa prej crkne kontroler???

hojnikb ::

potem pač ne bere, ane .. :D
hotu sn povedat, da branje kot tako ne vpliva na življensko dobo flasha.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

če prej crkne kontroler, to ne mores reci

hojnikb ::

preberi kaj sem napisal:
hotu sn povedat, da branje kot tako ne vpliva na življensko dobo flasha.


tukaj kontroler nima nobene veze. Če predpostavljamo, da ima kontroler neomejeno življensko dobo, se ti flash nebo obrabil, če boš z njega samo bral.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

kaj se delas norca :)
ce pade kontroler, a dela branje z flasha?

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

kaj se delas norca :)
ce pade kontroler, a dela branje z flasha?

a sem slučajno trdil to ?
#brezpodpisa

trnvpeti ::

zavajas :)

hojnikb ::

ne.
ber malo.

OP živi v prepričanju, da branje obrablja flash. Kar pa seveda ni res.
Kaj ima tukaj crkovanje kontrolerjov, mi pa ni jasno.
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Po zapisanih 600 Tb ti ga sistem ne bo več prepoznal (aka rip).
Good enough for Joe Average.


Sam sem uspel v 14 mesecih zapisati 1.26 Tb .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

trnvpeti ::

da ssd prej crkne, kot obljubljajo
in da bos prej dal pomembne podatke na hdd , da ssd je samo za hitrost,cache,...
in da je se vprasanje, ali ssd za kaksno video obdelavo
in da se tudi pri ssdju mora razmisliti o RAIDu

hojnikb ::

Hayabusa je izjavil:

Po zapisanih 600 Tb ti ga sistem ne bo več prepoznal (aka rip).
Good enough for Joe Average.


Sam sem uspel v 14 mesecih zapisati 1.26 Tb .

20 mescih / ~4TB podatkov here
#brezpodpisa

lovro535 ::

sem gledal po mimovrste za 2 ali 3tb WD BLUE za dodatno shrambo v pc ju ali sploh obstajajo in kaj je boljša alternativa WD BLACK ali WD RED ali bo WD GREEN cisto vredu za shranjevanje HD filmov igric in slik

hojnikb ::

green je ok za shrambo..
#brezpodpisa

lovro535 ::

zanima me če bi dal ventilator za disk ali mu to kaj poveča življensko dobo ali je vseeno kako je vroč

Hayabusa ::

Ne, ventilator in ssd je brez smisla.

lovro535 ::

razmišljav sem da bi za backup dal 3TB WD GREEN in pa za dodatno shrambo v pc 3TB WD RED ker ni tako zelo drag in je boljši od WD GREEN a vseeno ne tako slabši od WD BLACK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5810956 (6843) GR2
»

Kateri HDD

Oddelek: Kaj kupiti
252354 (1278) SmeskoSnezak
»

Kateri disk >2Tb kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
355848 (4473) RC14
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213565 (12059) SanAndreas
»

HDD 1 - 1,5 TB

Oddelek: Kaj kupiti
213456 (3243) kixs

Več podobnih tem