» »

Internetna povezava preko routerja

Internetna povezava preko routerja

racunalnicar ::

Pozdravljeni,

ravnokar sem se priklopil na Amis optiko, vzel sem paket 100/10 Mbit.
Ko sem s kablom priklopljen direktno na modem, mi linija deluje nekje 94/15, kar se mi zdi super in nimam pripomb.
Na modem pa imam s kablom priklopljen Linksys WRT-54GL router, na katerem je naložen DD-WRT, v24 sp2. Nastavljenega imam kot AccessPoint, da se lahko nanj povežejo tudi drugi routerji. Kot vhodno povezavo sem nastavil, da avtomatično dobi IP naslov od modema (DHCP) in s tem internetno povezavo.
Tu nastopi težava - ko se s kablom povežem na router, imam linijo le še nekje 30/15, čeprav gre kabel iz modema v router in potem kabel iz routerja v računalnik - nič po zraku.
Še večja težava je, ko se na router povežem preko wirelessa - takrat imam linijo le še 15/15, kar pa je že drastična razlika.
Vem, da dotični router ne podpira hitrejše povezave od 54Mbit po wirelessu, vendar je med 15Mbit in 54Mbit še velika razlika!
Ko pa sem na router povezan s kablom, se neka večja izguba ne bi smela poznati - moralo bi delovati vsaj 80/15.

Morda ve kdo, kje bi lahko bil problem, saj sicer plačujem 6× hitrejšo linijo, kot jo uporabljam? Hvala!

Invictus ::

Te stara jajca ne zmorejo 100Mbit linije ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

racunalnicar ::

Verjamem, definitivno pa zmorejo 45Mbit preko wirelessa, ter še precej več preko kabla...

futune ::

Ne, ne zmore.

Pri zmogljivosti routerja moraš ločit med lan-lan in wan-lan prenosi in 54gl ima preprosto prešibek procesor ( pri meni se je npr ustavilo na 34 z vsemi tweaki in oc). Je pa to kar popularno vprašanje in imaš na netu en kup testov, samo išči "wan to lan router transfer" . Wireless hitrost tudi izgleda ok, če seveda nisi imel obeh oddajnikov drug ob drugem. Uporabi Netstumbler oz. kak soroden program, pa si naredi diagnostiko, kupi antene z boljšim gainom oz. na koncu boš moral tako ali tako zamenjat router.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: futune ()

racunalnicar ::

Ok, sem vmes že malce čekiral forume... Mogoče so ti routerji res že malce stari.
Kaj torej priporočate za nakup, da bo podpiralo hitrost 100/100, pa naj bo še usb port zraven? Na mimovrstah gledam, imajo nekega TP-LINKa za slabih 50€, ali pa Linksys WRT-160NL... Ima kdo kakšne izkušnje in predloge? Hvala.

kockish ::

Tomato RAF baje zmore 80Mbit WAN to LAN. Probaj. Cifra seveda velja samo za povezavo preko bakra, ampak težko boš s poceni routerjem dosegel 100Mbit WAN to Wifi client.

Invictus ::

racunalnicar je izjavil:

Verjamem, definitivno pa zmorejo 45Mbit preko wirelessa, ter še precej več preko kabla...

Ne, ne zmore, ker ima premalo RAMa in prezanič precesor ...

To je 10 let stara škatla. Kdo to sploh še kupuje? Da ne govorimo o tem da je definitivno precenjena ...

TP-Link 741WND lepo pohendla 100Mbit internet. Vsaj pri meni doma :)). Je pa wireless prepočasen za izkoristek 100Mbit interneta. Obvezno škatlo na kabel. Čeprav na routerju piše 450 Mbit WLAN.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

racunalnicar ::

Kaj pa Klik1 in Klik2 ? Menda je dobra izbira...

racunalnicar ::

Živjo,

moram sporočit, da sem router od TP-Linka nabavil in sem nad njim navdušen - tudi po wirelessu je hitrost internetne povezave čez 80 Mbit/s!
Vzpostavil sem tudi print server - tiskalnik je priključen na router in sedaj tiskam in skeniram iz katerega koli računalnika. Pred printanjem/skeniranjem iz drugega računalnika moraš sicer zaprosit za dovoljenje tistega, ki je tiskalnik uporabljal pred tabo, vendar stvar deluje in sem zadovoljen.
Imam pa eno težavo - zunanjega diska mi router ne zazna. Ko sem poizkusil z USB ključkom (FAT32), je šlo, z diskom pa ne... Res, da je disk v NTFS formatu, vendar bi ga kot takega router vseeno moral zaznati - saj to je sedaj že "star" format. Imate mogoče kakšen nasvet, kako bi lahko disk in router povezal? Imam pa Zunanji trdi disk WD 3TB, USB 3.0, s kablom za priklop v električno omrežje.

Iskrena najlepša hvala!

Hayabusa ::

RTFM ?
Kateri router ?

racunalnicar ::

Manual sem prebral, ker sem ga potreboval že za print server..., vendar za storage sharing nisem izvedel nič pametnega.
Imam pa tale zunanji disk: Klik

racunalnicar ::

Ter tale router: Klik

Hayabusa ::

Se disk zažene ? Če je 3.5", potrebuješ dodatno napajanje.

http://www.tp-link.com/resources/docume...
#75
tu ga zazna ?

Kako velik je disk ? 3tb ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

racunalnicar ::

Jaja, disk je zagnan - ga slišim, pa tudi lučka začne utripat. V napajanje ga imam priključenega.
Ne, tukaj notri ga nimam na seznamu - kot rečeno, ga ne zazna...
Jap, disk je velik 3TB.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

racunalnicar ::

Hm, škoda.
1. Če bi gor naložil DD-WRT, bi potem šlo?
2. Kje pa lahko naredim particije, če je disk priklopljen na router? Če ga priklopim na računalnik in uštimam tam, bo tudi router tako zaznal? Kako bo pa vedel, da želim uporabljati ta večjo (2TB) particijo? S katerim programom je najlažje nardit particije, glede na to, da imam gor že podatke...?

Hvala!

racunalnicar ::

Sem pa opazil, da ima router neverjetno slab domet, kljub temu, da ima 3 antene. Če si čisto poleg (kot sem bil včeraj), dela net s polno hitrostjo (90 Mbit/s), če se umakneš v sobo, ki je 10m od routerja, pa le še z 10 Mbit/s...
Naložil sem dd-wrt, pa isto...

SeMiNeSanja ::

In ti si resno verjel, da bo z dd-wrt pa poletel kot raketa?

Sprijazni se s tem, da zid ubija signal, če je pa že kaj železja notri, pa sploh.
Zato ljudje polagajo UTP kable tam, kjer vedo, da bodo rabili polno hitrost mreže.

racunalnicar ::

Pa če za starega Linksysa to sploh ni bil problem... Zakaj potem pa novi "super" router tega ne zmore?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS in hosting

Oddelek: Pomoč in nasveti
373855 (3009) FX6300B
»

Router za 100/10 optiko

Oddelek: Omrežja in internet
91692 (1210) peko_deko
»

Router očitno omejuje prenose na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
121725 (1230) AC_DC
»

Linksys BEFSR41 router - (pre)pogost restart?

Oddelek: Strojna oprema
232123 (1932) patriot10

Več podobnih tem