» »

nakup polnilca za akumolator

nakup polnilca za akumolator

leoncasar ::

doma imam 180A akumolator katerega morem napolniti in me zanimam kakšen akumolator lahko uporabim... želim ga kupiti, upam da me ne bo stalo prevec...

nevem če lahko prilepim povezavo če nesmem jo naj admim izbriše...
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_3...

lastnosti polnilca je vse kar je navedeno tole

primeren za polnjenje akumulatorjev z napetostjo 6 V in 12 V
možnost ročne nastavitve polnilnega toka: 2,6 A ali 12 A
zagonska napetost: 12 V
zagonski tok: 75 A
samodejna zaščita pred kratkim stikom in preobremenitvijo
prikaz polov in zaščita pred zamenjavo polov
z ročajem
povsem izolirane klešče
priročen prikazovalnik stanja polnjenja

kak se zdi ta polnilec..

francek1 ::

Ta polnilec več kot zadostuje za tvoje potrebe. Aja, pa pravino se napiše AKUMULATOR. Ker akumulira, ne akumolira energijo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

leoncasar ::

:-D pardon na slovnično napaki... :-D

Hvala za odgovor!

Sem se bal da majo taki mali polnoči kakšne omejitve glede polnjenja večjih akumulatorjev kot je moj 180Am

Hvala gremo po njega...

B-Stard ::

http://www.ebay.de/itm/CTEK-MXS-5-0-C-T...

Ostalo pusti na miru ker je šrot

theBill ::

B-Stard je izjavil:

http://www.ebay.de/itm/CTEK-MXS-5-0-C-T...

Ostalo pusti na miru ker je šrot


Takega imam tudi sam za motor, odlična zadeva - ampak kako naj človek s tem napolni 180 Ah akumulator, če pa ta polnilec polni le do 110 Ah?

Če bi že hotel Ctek, bi moral za 180 Ah vzeti tega, ki je 2x dražji. Če ga ne uporablja redno potem res nima smisla toliko denarja dat za polnilec.
http://www.ctek.com/int/en/chargers/MXS...

Avtor teme - pred nakupom tega iz Hoferja preveri, koliko max Ah akumulatorje sploh polni.

B-Stard ::

Tisti iz Hoferja je še 3x slabši kot ta, ta bo sicer polnil tudi 180Ah ampak pač dalj časa, napolnil ga pa bo

jest10 ::

B-Stard je izjavil:

Tisti iz Hoferja je še 3x slabši kot ta, ta bo sicer polnil tudi 180Ah ampak pač dalj časa, napolnil ga pa bo

V bistvu ga ne bo, če boš pustil pri miru>:D Ker bo tajmer izklopil polnenje ter javil napako. Da bi napolnil prazen 180Ah akumulator moraš vmes restartat polnenje.

leoncasar ::

huh... kak zdaj... s tem hoferjevim si nimam kaj za začet ali kak? kak dolgo bi polnil če bi lahko polnil s tem hoferjevim 180Ah aku

theBill ::

Polnilni tok ima 12A, torej za napolnit 180 Ah akumulator rabi teoretično 15 ur, v praksi pa nekaj manj.

Seveda pa preveri, koliko max Ah akumulator lahko z njim polniš - to mora pisati na škatli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

leoncasar ::

ok bom preveril to jutri... se kakšne porobne info dobrodošle...!

einstein :P ::

"teoretično 15 ur, v praksi pa nekaj manj."

Lahko tudi več, razen če imaš lastne izkušnje s polnjenjem 180Ah akumulatorja s tem polnilcem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mihec87 ::

Načeloma dlje kot je goli račun saj nekaj gre v izgube..

leoncasar ::

Jaz sem zdaj to kupil pa gor piše 120ah... Hmm lahko polnim s tem ali ne... Kaj se lahko zgodi da uničimo akumolator...

jest10 ::

Ja lahko polneš.
Če ima zadeva tajmer, ti bo mogoče predčasno sklopilo polnenje, če boš kdaj praznil popolnoma izpraznjeno baterijo. V tem primeru samo restartaš polnenje in je stvar rešena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

francek1 ::

jest10 je izjavil:

B-Stard je izjavil:

Tisti iz Hoferja je še 3x slabši kot ta, ta bo sicer polnil tudi 180Ah ampak pač dalj časa, napolnil ga pa bo

V bistvu ga ne bo, če boš pustil pri miru>:D Ker bo tajmer izklopil polnenje ter javil napako. Da bi napolnil prazen 180Ah akumulator moraš vmes restartat polnenje.

Ma kakšen timer??? WTF. Eni ste full pametni....Tega Hoferjevega imam doma(poleg ostali štirih) in je čisto OK.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mihec87 ::

Eni polnilci imajo časovno omejeno(kot dodatna zaščita) pri takem toku xy ur potem pa neha polnit..Če ima akumulator večjo kapaciteto kot polnilec napolni v teh xy urah zadevo enostavno izklopiš in vklopiš pa napolni do konca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119213 (9560) FireSnake
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30784594 (23300) d0rK
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614756 (3812) Assass1n
»

Akumulator - pravilna izbira

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144632 (3853) lovro535v2
»

Polnjenje avtomobilskega akumulatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2114072 (13732) šernk

Več podobnih tem