» »

Katero konfiguracijo za lightroom...

Katero konfiguracijo za lightroom...

kokos25 ::

Pozdravljeni,

kaj priporočate za obdelovanje videa in predvsem slik (video studio, lighroom, photoshop).
sedaj imam E8400 + gigabyte ds4 p35 plato in 4gb rama.

Se pravi, rabim menjat samo tri komponente.

Kaj? Zakaj? in če sploh menjat.

hvala

lp
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

freesty ::

Jaz imam i5 2500k in D7100, ki ima 24Mp in mi v lightroomu, kar dougo nalaga raw slike. Pac par sekund je treba za vsako sliko pocakat. In, ce imas 1000 slik se teh sekund kar nabere, zato tudi sam razmisljam, da bom nadgradil na i7 2600k/3770k/4770k... Tako, da bi tebi tudi priporocal 4770k, ker bos ze ravno celo platformo menjaval. Zraven pa kaksne 16GB rama. Plata pa niti nima taksne vloge...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

matevzm2 ::

Je bila pred casom ena tema, PC za fotografinjo. Tam je tudi link na imagescience, kjer sestavlja tip konfiguracije za delo z grafiko.
Jaz sem opazil:
- poraba rama gre redko cez 8G (vkljucujoc photoshop in siverfast; premiere pride do 16G)
- video encoding pozre tudi cel i7
- photoshop ima rad scratch disk
poglej malce to staro debato, pa clanek na imagescience, pa se odloci kaj in kako.
Jaz bi sel ali na menjavo celega racunalnika ali pa na se 4GB rama in SSD. SSD lahko vzames naprej v naslednji build, ce se izkaze, bos vseeno menjal.
Ligtroom pri meni ni problem, ni pa hiter, kjub i7 in spominu.

kokos25 ::

Sm upal, da mi ne bo treba na težko kategornike. Dobro, SSD je itak že v kompu, moti me predvsem počasno procesiranje določenih procesov (se da preživet), grem pa počasi v polprofi obdelavo in tam mi bo vsaka sekunda prav prišla.

Obema hvala.

lp
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

gorski volk ::

Tud jaz se ukvarjam z grafično in videoobdelavo in sem trenutno na amd-ju. Planiram pa it na Intel socket 1550 in bom vzel:
procesor Intel Core I7 4770K 4x3.50GHz
matično ASUS Z87-Deluxe/Quad
32Gb rama Kit Corsair PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengance
SSD disk, ostali diski, grafika in ohišje ter napajalnik pa ostane isto, ker je v redu in je brezveze menjat.
Tako da mislim da bo to kar dobra konfiguracija.

gorski volk ::

Nekaj me zanima,scratch disk za photoshop. A to rabiš pol dva SSD diska? Enega za sistem, za kaj pa potem drugega. A mi lahko en razloži kako to gre.

matevzm2 ::

Ce gledas milisekunde, je verjetno najboljse, da so diski loceni. Recimo en sistemski disk, en za trenutne projekte in en za scratch, potem pa se navadni trdi disk za hrambo.
Drugace pa lahko das tudi vse na enega, SSDja ne ubija seek time. Ne vem koliko se opazi preskok iz enega SSDja na dva in potem tri. Samo glede prostora pri scratchu je racunati, da gre par giga hitro. Nekaj rezerve vzemi. Lahko zacnes z enim malce vecjim SSDjem, potem pa dodajas po potebi.
Rama pa 32GB je overkill po mojih izkusnjah. 16GB je ok, rajsi v dveh palickah, da lahko kasneje razsiris.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716843 (13193) m0LN4r
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599727 (8533) Nummy
»

Nov racunalnik za delo in zabavo

Oddelek: Kaj kupiti
91756 (1613) Hayabusa
»

Nadgradnja RAMa?

Oddelek: Kaj kupiti
406700 (6347) loader335

Več podobnih tem