» »

Nov racunalnik za delo in zabavo

Nov racunalnik za delo in zabavo

potepuhec ::

Ker mi je na trenutnem desktopu skurilo MB, CPU in GPU moram iti v nabavo novega. Po prebitem casu za compom v raziskovanju kaj je trenutno "in" sem si za novo kisto omislil naslednje komponente.... ker pa kljub vsemu nisem ravno nek poznavalec le teh, bi prosil, ce mi lahko kdo pregleda konfiguracijo in izpostavi, ce sem kje mimo pihnil ali pa ce bi lahko dal v sestavo kaj bolj primernega ali pa ce mi kaj manjka.

Ohisje - Fractal design XL R2 (tak design mi je lep pa tudi naj bi bil kar vredu)
Napajalnik - Corsair AX760
CPU - Intel i7 4770K
MB - Asus Z87-Pro (C2)
GPU - Gainward GF GTX 770 Phantom 4GB (zaradi renderiranja potrebujem veliko RAMa na GPU, da lahko graficna prevzame delo... in seveda potrebujem Cudo)
RAM - Corsair vengance black low profile 16 GB 10-10-10-27
Sistemski SSD - Samsung 840 EVO 250GB
Scratch disk - Samsung 840 Pro 256 GB
Storage - WD Red 2 GB
CPU hladilnik, ce je originalni samo za prvo silo?

Zaenkrat verjetno ne bo potrebe po navijanju... bo pa to prislo na vrsto prej ali slej.
Obdelovalo se bo fotke, video, 3D modeliranje in renderiranje ostalo pa nekaj iger in splosna uporaba

Racunalnik mora poganjat DELL U3014 * 2560x1600

Hvala za odgovore in pomoc

NightHawk ::

Če boš dal tok za sistem je pa vseeno če kupiš še en cooler za 30 eur. Cooler master 212 evo recimo.

Zakaj 2 SSDja? Lahko bi kupil enega 500GB in jih potem navidezno ločil na 2 dela? Za 300 eur dobiš 840 EVO 500GB.

hojnikb ::

ja defenenitivno 1 ssd.
#brezpodpisa

potepuhec ::

Nabava coolerja np bom pogledal kako je s tem Cooler masterjem... do sedaj sem gledal Noctuo NH-D14 ali pa Thermalright HR-02 Macho Rev. A. Katerega bi priporocil od teh treh?

Dva SSDja pa potrebujem, ker bo na scratchu ogromen pretok podatkov pisanje in brisanje, ker bodo gori vse delovne datoteke in to lahko gre v par 100 GB dnevno, ko je guzva. Kolikor sem videl, bi se naj tukaj Pro odrezal bistveno bolje kot EVO, kar se vzdrzljivosti tice. Iz EVOta se bodo pa vecinoma samo nalagali programi in to verjetno ni tak problem na dolgi rok.

cen1 ::

Fractal Design XL je full tower kišta ki bo napol prazna. Raje vzemi navadno velikost razen če nimaš v prihodnosti namena nekih groznih razširitev.

Hladilnik kupi nov ko boš navijal, prej ni potrebe.

Blinder ::

kaj pa delaš ti da kasiraš tok keša?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

potepuhec je izjavil:

Nabava coolerja np bom pogledal kako je s tem Cooler masterjem... do sedaj sem gledal Noctuo NH-D14 ali pa Thermalright HR-02 Macho Rev. A. Katerega bi priporocil od teh treh?

Dva SSDja pa potrebujem, ker bo na scratchu ogromen pretok podatkov pisanje in brisanje, ker bodo gori vse delovne datoteke in to lahko gre v par 100 GB dnevno, ko je guzva. Kolikor sem videl, bi se naj tukaj Pro odrezal bistveno bolje kot EVO, kar se vzdrzljivosti tice. Iz EVOta se bodo pa vecinoma samo nalagali programi in to verjetno ni tak problem na dolgi rok.

pa vzameš 500GB PRO in je problem rešen, kar se tiče vzdržljivosti (oz bo še bolje, ker boš imel 2x večjo kapaciteto, kar pomen 2x večjo vzdržljivost)
#brezpodpisa

potepuhec ::

cen1 je izjavil:

Fractal Design XL je full tower kišta ki bo napol prazna. Raje vzemi navadno velikost razen če nimaš v prihodnosti namena nekih groznih razširitev.

Hladilnik kupi nov ko boš navijal, prej ni potrebe.


Kar se razsiritev tice bi znala s casom, ce bo potreba, priti notri se ena graficna pa seveda HDDji cesa drugega ni v planu. Sem pa mislil, da je vecje ohisje boljse tudi zaradi zracnosti in hlajenja?? Mi pa velikost ne predstavlja tezav, ker imam racunalnik pod mizo in mi par cm v sirino in dolzino ne naredijo nic v visino pa imam se vedno prevec prostora.

hojnikb je izjavil:


pa vzameš 500GB PRO in je problem rešen, kar se tiče vzdržljivosti (oz bo še bolje, ker boš imel 2x večjo kapaciteto, kar pomen 2x večjo vzdržljivost)


To bi pa naceloma slo... cenovno je pa tu, tu... kako je pa s samim SSD pri postavitvi sistema... a bi ga moral razbit na dve particiji ali je bolje, da pustim samo eno?

potepuhec ::

Se eno vprasanje: graficna je triple slot.... a je to lahko problem kasneje pri dodani se eni na tej maticni?

Predpostavljam, da drugace s konfiguracijo ni kaj kardinalno narobe?

Hayabusa ::

Če ne misliš navijati, potem ne_K procesor in H87 ploščo.

Nabava coolerja np bom pogledal kako je s tem Cooler masterjem... do sedaj sem gledal Noctuo NH-D14 ali pa Thermalright HR-02 Macho Rev. A. Katerega bi priporocil od teh treh?

Z nobenim od zadnjih 2 ne boš zgrešil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851999 (1295) freesty
»

Kateri top zračni CPU hladilnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
223168 (2739) RC14
»

q6600 zacetnisko navijanje

Oddelek: Navijanje
262074 (1772) stock
»

Nov komp za max 1700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586218 (5587) AlienRR
»

Glasnost stock ventilatorja na intel i5 3570k

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182529 (2300) freesty

Več podobnih tem