» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
3 / 57
»»

iration ::

xbite govori o filmu Event Horizon.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

undefined ::

Event Horizon se je končal še preden se je sploh začel, to sem najbolj sovražil pri tem filmu. Skratka, propadli projekt. ;)

Relic ::

@BlackHole: Kaj je narobe s Final Destination? :)) Sej je cisto kul (sicer najstniški) film. Sicer ni v mojih top 20, zato sem ga navedel posebej, je pa vprašanje, ali je vsakemu naprej usojeno, kdaj in kako bo umrl, staro, ko človeška misel. Pa še s kakšno kvantno fiziko se ga da povezat. :D

JP ::

Nisem rekel, da je Event Horizon dober film. Rekel sem samo da se ob njem človek lahko zamiisli. Kdo se ni? Pa četudi je rekel da je brezvezen. Moral je razmišjat zakaj mu je brezvezen.... kr neki skratka....

Lp by JP

undefined ::

Deathwatch. Dober film za razmišljanje o vojnah in človeških moralnih načelih.

(sic) ::

Şploh ne vem kaj eni pišete take filme...

Final Destination ?!!!

Film za razmišljanje ?!!!

Človek, poglej si ti the Exorcist, The Omen ali The Shining pa par dni ne boš vedel kaj si gledal. Ne boš upal misliti na film...

Fuck you all!!!

3L33T ::

Final Destination je komedijska srhljivka :D, tko kot recmo the faculty... To bojo filmi za razmišljat ja!

Dejte se zresnt no. Ni vsak drek lohk ožigosan za film za razmišljat...
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

undefined ::

Še en film, ki prikaže zlo lepo urejenost Amerike... Killer Cop (2002) (na pol komentarec). :)

hokuto ::

Vsekakor je vreden ogleda Requiem For A Dream (R.F.A.D.), ki sicer verjetno ni za občutljive gledalce, je pa res izvrsten. PI je od istega režiserja (Darren Aronofsky) in če jih gledaš tako kot sta bila narejena (najprej PI), potem je zadeva v redu, v obratnem vrstnem redu pa po mojem nima preveč smisla, ker sem jaz PI videl kot pripravo za R.F.A.D. Zdela sta se mi namreč precej podobna s tem, da je zame R.F.A.D. nadgradnja PI-ja v malodane vseh ozirih.

Irreversible pa je razen odličnih igralcev zame smeti od filma od z nasiljem obsedenega režiserja. Film je prav negledljivo nagravžen in to popolnoma po nepotrebnem. Še več, ta nagravžnost je sama sebi namen (oziroma še slabše, promocija filma preko zlahka vnaprej pričakovanih burnih zgražanj v javnosti) in kontraproduktivna, saj namesto ideje oziroma razmisleka, primarno vlogo v filmu prevzame prav grafičnost nasilja in se tako film nevarno približa čisto banalnemu shockerju. Namreč film ne presune z zgodbo niti približno toliko kot s samo grafičnostjo, kar je pri meni velik minus. Zaradi globine torej nikakor ne bi priporočil tega filma, vsekakor pa odsvetoval vsem, ki niso že čisto otopeli, zaradi verjemite da RESNIČNO KRUTIH prizorov nasilja, za katere mi ne bi bilo prav nič žal, če bi jih zamudil. Režiser Gaspar Noe definitivno na negativni listi.

M4TECH ::

He he (sic), če si jih pogledal seveda.:|

Aja. pa film Ko jagenjčki obmolknejo tud ni kr tako.Je kar vreden razmisleka.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M4TECH ()

Aspirinix ::

Kja pa je kdo gledal Glasniki vetra?

Ikarus ::

Dva bolj sveža: Bal smrti - Monster's Ball (Halle Berry-oskar); V pasti - In the Bedroom (Sissy Spacek)

undefined ::

Equilibrium. In kako ga je Busheva politika ubranila očem javnosti.

Za tiste, ki jim je bolj malo za te stvari, naj še dodam, da ima film lepe efekte na nivoju Matrice. :)

NoUse4AName ::

Film je prav negledljivo nagravžen in to popolnoma po nepotrebnem. Še več, ta nagravžnost je sama sebi namen (oziroma še slabše, promocija filma preko zlahka vnaprej pričakovanih burnih zgražanj v javnosti) in kontraproduktivna, saj namesto ideje oziroma razmisleka, primarno vlogo v filmu prevzame prav grafičnost nasilja in se tako film nevarno približa čisto banalnemu shockerju

to pa sploh ni res. V celem filmu sta samo 2 taksni sceni in zdaj reces, da ima primarno vlogo graficnost nasilja? Film kritiziras samo, ker ne cenzurira stvari katere cenzurirajo vsi ostali filmi, ker si reziser upa prikazati, da ljudje nismo nic drugega kot zivali. Ce filma nisi razumel, zakaj sploh komentiras nanj.
In tisti ki smo film razumeli ne bomo filma promovirali zaradi nasilja, to delajo ljudje kot si ti, ki ga ne razumejo in mislijo, da je celoten smisel filma, da prikaze nekaj groznih scen.

undefined ::



P.S. Predator, da si ne drzneš pomanjšat slikce. K bom tvojmu mišu rep odrezal. ;)

NoUse4AName ::

se equlibrium seka, ampak majo par partizanskih for notri. 10 ljudi strela na njega on pa se zna tako umikat da ga ne trofijo,...

undefined ::

> se equlibrium seka, ampak majo par partizanskih for notri. 10 ljudi strela na njega on pa se zna tako umikat da ga ne trofijo,...

Neo se je tudi znal. Je bil tud on partizan? :))

Slabo si gledal film. ;)

NoUse4AName ::

neo je ponavadi mel kaksno stvar za katero se je lahk mal skril, proti koncu se je sicer naucil izmikat metkom ampak to pa ker je superman postal. Tale ninja pa ni superman pa se kr na prostem metkom izmika.

undefined ::

> Tale ninja pa ni superman pa se kr na prostem metkom izmika.

Kot sem rekel, zlo slabo si gledal film. Si slišal besedo "Cleric"? To ni bilo njegovo ime. Si videl bazo, kjer so trenirali? To ni bila le telovadnica. Si videl na poligrafu tik pred končnim spopadom, ko se mu je ustavilo srce? To ni bila tehnična napaka aparata. ;)

perci ::

Včeri sem gledal Deliverance. Film totalno psihira >:D - še dve uri po filmu nisem mogel zaspati :D .

undefined ::

Pa še odgovor na vprašanje, kako je lahko na koncu pospravil sebi enako "trenirane". Finta je, ker je čutil! Ostali pa so se fixali s tistim proti-čutnim sirupom in so bili na nek način omejeni. Kar poglej kako hitro je pospravil na koncu črnca, z glavnim šefom pa je imel malo več dela, ker je tudi on čutil.

Res, še enkrat si oglej film, bolj globoko, ne samo plitko-površinsko. :)

NoUse4AName ::

jaja se vem vse to, sam mi vseen stvar deluje rahlo partizansko :)

kuglvinkl ::

Perci: včeri?! Kje si pa hodil zadjih 20 let? >:D Film je res dober.
Your focus determines your reallity

snow ::

pulp fiction
blue velvet

perci ::

kuglvinkl: Ma jebiga - sploh nisem vedu za ta film, brat ga je pa očitno uvrstil v najino divx kolekcijo, pol sem pa še imdb zakurblal in videl, da bi stvar lahko bila zanimiva ;).

Burt Reynolds (ki mi drugače sploh ni simpatičen) rula.

Zanimivo mi je blo to, da je blo v filmu relativno malo nasilja in dogajanja, psihiral mi je pa na polno.

Najprej še vse mirno in OK, potem pa takoj preobrat na polno in scena s prašičkom, ki "cvili". Odpuljeno.

snow ::

kuglvinkl ::

Ta ja ta. Tle imaš celo izbiro. Al prebereš knjigo al pa film. Tut oboje je opcija... ena prvih _mojih_ knjig.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

perci ::

Hmmm, jst sem pa gledal gledališko predstavo. Kar kul.

undefined ::

> A Clockwork Orange

Uf, leto 1971? To bi moral nujno naredit remake 2003, potem bi si ga pa takoj ogledal. :)

NoUse4AName ::

remake? ne mors naredit remake kaksnega kubrickovega filma, ker so popolni.

snow ::

En nov film : 25th hour po slovensko: poslednja noč.
Igra Edward Norton (igral v Fight Club). Dost zanimiv za razmišljat.

undefined ::

Phone Booth

Ogled obvezen.

Zase lahko rečem le to, da sem bil na strani klicatelja, ki je še kako dobro zadel poanto in današnjo problematiko človeštva. :)

[Popravil povezavo v delujočo -OwcA]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

iration ::

Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

undefined ::

> Zase lahko rečem le to, da sem bil na strani klicatelja, ki je še kako dobro zadel poanto in današnjo problematiko človeštva.

V bistvu ga na koncu reši samega pred sabo in kar je v življenju postal. :)

kuglvinkl ::

Danes sta bila dva odlična filma:

Mother Night

Shadow of the Vampire
Your focus determines your reallity

ahac ::

Če se komu da razlišljat o tem, če bi bil pripravljen ubit prijatelja, naj si ogleda Battle Royale (http://us.imdb.com/Title?0266308).

V USA ga sploh niso releasal. In tudi nadaljevanja verjetno ne bodo.
Ni primeren. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

NoUse4AName ::

JOJ, popizdim ko nekdo rece da je BATTLE ROYAL FILM ZA RAZMISLJANJE!!!!!!!!!!
nikoli nisem videl, bolj nesmiselnega filma kot to, mislim posljejo en razred is srednje sole na en samotni otok in jim recejo, da se morajo zacet pobijat. Tisti ki zadnji ostane ziv zmaga. Nakar se pricne ena ura nesmiselnega klanja. RES PROV DEEP. Pol pa pogledas kaksne kritike tega filma pa vsi pravijo joj kaksno sporocilnost ta film nosi, ampak ne navedejo nobene sporocilnosti nikjer, samo to da je film zelo deep. Brez kakrsne koli obrazlozitve zakaj bi ti ta film dal kaj za razmisljat. Ta film cisto lepo prikaze, da so vsi kritiki idioti.

iration ::

Ta film cisto lepo prikaze, da so vsi kritiki idioti.

Ali pa podkupljeni.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Ag.Smith ::

hokuto ::

Žal sem prej spregledal odgovor nanašajoč se na moj post zato šele zdaj replika...

to pa sploh ni res. V celem filmu sta samo 2 taksni sceni in zdaj reces, da ima primarno vlogo graficnost nasilja?

Definitivno vztrajam pri tem, ker število scen še zdaleč ni odločilnega pomena za to kaj igra primarno vlogo. Vse kar sem jaz zasledil v medijih okoli tega filma, je bilo to nasilje, večina pogovorov okoli tega filma, ki sem jih zasledil ali jim bil priča, se vrti okoli tega nasilja, vse kritike (pozitivne ali negativne) se vrtijo okoli njega. Ti dve sceni sta sigurno najmočnejši in odločilni v filmu in si jih velika večina ljudi zato tudi najbolj zapomni, mnogi ga niso niti gledali zaradi njih, torej glede tega, da imata primarno vlogo v filmu sploh ni debate. Če te nekdo 1x udari z macolo po glavi, potem pa še 10x potreplja po rami, kaj se ti bo zdelo pomembnejše?

Film kritiziras samo, ker ne cenzurira stvari katere cenzurirajo vsi ostali filmi, ker si reziser upa prikazati, da ljudje nismo nic drugega kot zivali.

A sem mogoče kje omenil cenzuro, ali da bi morali to cenzurirat? Ne mi polagat besed v usta, ki jih nisem rekel. Jaz sem rekel samo, da je za moj okus film slab, ker razen izredne grafičnosti nasilnih scen ni nič posebnega, nič novega, če hočeš. To da se ljudje znajo spustit na raven živali, smo namreč videli že velikokrat. Bistven problem tega filma (režiserja Noeja), je, da ne prikaže nasilja, ampak se dobesedno naslaja nad njim in to meni, ki ne tripam na nasilje, pač ne odgovarja. Namreč eksplicitne scene nasilja niso dandanes nič posebnega, tudi v Saving Private Ryan recimo letijo okoli čreva, odstreljeni udi ipd, pa se nad tem nisem nič zgražal in se mi niti za trenutek ni zdelo neprimerno. Čisto nekaj drugega je pa umor v Rectumu in če ne opaziš razlike (v škodo Irreversibla) je ta debata nesmiselna.

In tisti ki smo film razumeli ne bomo filma promovirali zaradi nasilja, to delajo ljudje kot si ti, ki ga ne razumejo in mislijo, da je celoten smisel filma, da prikaze nekaj groznih scen.


Prvič filma sploh ne promoviram, ker ga nimam zakaj. Nasilje kot promocijo si je izbral sam režiser, zato ne podtikaj tega meni. Očitno imaš velike probleme z razumevanjem ti in ne jaz, saj nisi dveh stavkov iz mojega posta uspel pravilno razumeti. Nisem rekel, da je prikaz nekaj nasilnih scen smisel filma, ampak da pretirana grafičnost le-teh zasenči vse ostalo. Sicer pa dej mi prosim povedat kaj je tako posebnega na tem filmu (razen prav te grafičnosti) in česar jaz nisem uspel razumeti? Pričakovanja na lepo prihodnost se razblinijo, ko je dekle surovo posiljeno, nakar njen trenutni in bivši partner živalsko obračunata z domnevnim posiljevalcem. Res prava revolucija :\.

tepc ::

evo se par filmckov o katerih se da (seveda po mojem mnenju) mau tuhtat al so pa drgac zlo uredu (pa mislm da se niso bli omenjeni):
brazil, lost highway, serial experiments lain, barton fink, naked lunch, fahrenheit 451, festen, idioterne, ghost world, man without past, gummo, rashomon, road movie, happy together, tetsuo, pillow book, grave of the fireflies,.... (tkole nekak random iz glave)
(oz. reziserji kubrick, kurosawa, tarkovski, trier, gilliam, greenaway......)

...vsi pozabljeni filmi oprostite mi - prevec vs je... (pa se pozn je)

in veliko uzitkov ob gledanju gibljivih slik

flipflop ::

Oz je tudi kar ok,sicer ni kakšnega razmišljanja,ampak sem moral omeniti.

Drugače je pa na Discovery veliko oddaj za razmišljanje. Pa nekateri dokumentarci,katerih naslova se ne spomnim,bili so pa na TVS.

Tomi ::

Sicer se nekaj časa nisem oglasil v temo, samo moram reči, da ste me prav prijetno presenetili s temi filmi. Mi jih je uspelo recimo petnajst pogledati, in so vredni trganja časa od drugih zadev. Me je pa od vseh najbolj prevzel Equilibrium.

Sedaj pa spet rabim vašo pomoč. Za eno kolegico iščem filme tipa Final Destination, kjer veš, da bo več kot pol ljudi umrlo, samo ne veš pa kako. Pač, ima za preganjanje slabe volje;(
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

> Me je pa od vseh najbolj prevzel Equilibrium.

"Forget The Matrix!"

Na takem nivoju, kot je Equilibrium, Matrica dejansko nikoli ne bo. Še do gležnja mu ne seže. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

MrX ::

IceMan: kokr za koga. men je Matrix še vedno dosti boljši od Equilibriuma.

Wox ::

Poglejte si še tole remek delo: Eyes Wide Shut (Nicole Kidman, Tom Cruise, Rade Šerbedžija, režija: Stanley Kubrick). Po možnosti s partnerjem:) .

Tr0n ::

Heh, Equilibrium je pac beda. Dobra akcija, to je pa tudi vse.

undefined ::

> Heh, Equilibrium je pac beda. Dobra akcija, to je pa tudi vse.

Malo si pomešal pojme. To je ravno Matrica. :)

Raw ::

Hehe IceMan se zopet spravi nad Matrico :\
(sam ne mi pol filma razlagat, ce ga ne maras, ker ga pac ne dojemas kot bi ga moral, da bi ga razumel)
Drgac je pa rest Equilibrium carski film! V tem pa se mocno strinjam s tabo. Vsec mi je celoten koncept/ideja zato sem ga veckrat gledal. Tud fajti so zelo kool ker so nekaj 'novega', tega pac ni veliko. Je pa tud res kar je blo ze omenjeno, da se malo prevec ucinkovito zmika metkom - naprimer hodnik pred zadnjim fajtom.

Ta topic je res dober. Sem mel obcutek, da sem ze vse dobre filme dal skoz in se resneje posvetil animejem.. Ma vidm, da se se kaj najde tu pa tam :D Hvala vsem!!

.raw

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()
««
3 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818729 (2510) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207661 (719) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612860 (4832) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035183983 (61758) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838705 (27191) Anney

Več podobnih tem