» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
4 / 57
»»

undefined ::

> (sam ne mi pol filma razlagat, ce ga ne maras, ker ga pac ne dojemas kot bi ga moral, da bi ga razumel)

Moji občutki nimajo nobene povezave z razumevanjem. To sta dve stvari. :)

ripmork ::

meni je bla matrica dober film,je pa prvi del dosti bolj originalen,sploh je pa tak uspeh
80% sapo jemajočih efektov......

kar se pa dobrih filmov tiče:Lepota po ameriško pa Mož z lune!

undefined ::

Ta je že malo star, ampak dober (vsaj za nas nostalgike).

Akcija + razmišljanje, dosti psiholoških trenj...

Face Off. :)

ripmork ::

ql film,čepru sem že opazil da res slabo prenašam te super akcijske junake,katerim se nkol nič ne zgodi,na konc filma pa še fejst babo dobijo......tri četrt filmov tazga ranga že vnaprej veš kva se bo zgodil..........

kar se pa pravih EKŠN-HIROUS tiče,so pa zame še zmer najbolše
ninđe kornjače (turtlesi):D :D :D

undefined ::

> kar se pa pravih EKŠN-HIROUS tiče,so pa zame še zmer najbolše
ninđe kornjače (turtlesi)

Aha, tam se ti pa vse zdi smiselno? :)

jRk0 ::

kak je ze naslov enga filma, je bil na popu ze. ampak je ful zakon. Mogoce je to Face off, pa nisem ziher. V glavnem, en mlad decko je obtozen umora in pol ga brani en odvetnik, ki pogrunta, da ma decko kao dve osebnosti in ena je ful prijazna, druga pa ful hudobna in se kar vcasih spremeni pa to...pol ga odvetnik tako resi umora... ampak konec pa je casrski potem, cisto nepricakovan. zlo dober film!

je Face off naslov? sem ze pozabil...
You fuck up once, you loose two teeth.

ripmork ::

ne ni to ,je zlo dober film sam sm tut jst pozabu naslov....
v face-off igrata pa nicholas kletka pa janez travolta:D

TBit ::

Če se ne motim je ta film Primal Fear.

http://us.imdb.com/Title?0117381

jRk0 ::

aaa, ja Primal fear je naslov ja:)

tnx, zakon film je bil.
You fuck up once, you loose two teeth.

]Fusion[ ::

eXistenZ ni kaj jaz vem kak dober film, lahko pa ob njem razmišljaš(podoben The Matrix).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

undefined ::

> eXistenZ ni kaj jaz vem kak dober film, lahko pa ob njem razmišljaš(podoben The Matrix).

Ko sem prvič gledal eXistenZ, mi ni bil ravno ne vem kaj. Danes pa, ko se ga spomnim nazaj, pa mi je postal zelo zelo všeč, dosti boljša zadeva od Matrice, za moje pojme! Največ zaradi tega, ker v eXistenZ ni nobenih političnih vložkov in z njimi pranja možganov, katere lahko zasledimo pri Matrici vse povprek. Ravno zaradi tega pa se mi je Matrica tako zagravžala.

eXistenZ tudi sam priporočam na ogled. Največ zaradi same uživancije ob gledanju poteka filma, pa tudi dosti razmišljanja ob njem. :)

darh ::

eXistenZ je kul ja.

Všeč mi je bila tudi drama "The virgin suicides".


Pranje možganov v Matrix? c'mon, Matrix je le akcija z dokaj dobro zgodbo in jaw-droping efekti (vsaj prvi del za takratni čas...)


IceMan (leti nate, glede na to, da si ga hvalil), sem si pogledal Equilibrium -- že nekaj časa nazaj, ampak sem se tole šele sedaj spravil pisat, ker sem danes (še enkrat, po dolgem času) pogledal Logan's Run. Mislim.. kaka podobnost. v Eq. gl. junaku vsaj "nobena baba ne teži". Ostalo je pa prav preveč podobno.
Excuses are useless! Results are priceless!

HeiJack ::

Usual suspects, ta fim res seka! Kevin Spacey je car!

undefined ::

> pogledal Logan's Run. Mislim.. kaka podobnost. v Eq. gl. junaku vsaj "nobena baba ne teži".

Je kar dobra razlika. Logan's Run je bila hudo osirjena sci-fi filmarija za tisti čas, medtem ko je Equilibrium zmožen že čez kakih 20 let, ali še prej, v realnosti.

Logan's Run je veliko večja fikcija, kot pa Equilibrium. Eq. se ubada s čustvi, medtem ko se LR ukvarja z dosti bolj površinskimi aspekti. Je pa že Eq. dosti bolj podoben Matrici v tem tvojem pogledu, kot pa LRju. :)

darh ::

Sicer je vse kar si napisal res, toda jaz sem bolj kot na bistvo filma sem ciljal na samo zgodbo in "postavitve igralcev"

Glavni junak predstavlja nekega zaščitnika sistema (Sandman | Duhovnik).
Glavmenu junaku vodja (AI | Oče) naroči, naj gre do nasprotnikov sistema pod krinko.
Glavni junak spozna, da je "na oni strani bolje".
Glavnega junaka preganja njegov partner.
...
Excuses are useless! Results are priceless!

karafeka ::

Kaj si mislite o Enemy of the state.
Dobr film, akcija. Big brother pa to, se vprašaš če imajo vlade res takšno kontrolo nad ljudstvom, da lahko vidijo vse kar delaš, prisluškujejo kar govoriš, strašljivo...

Roadkill ::

Poglejte film _Fallen (1998)_. Res, da ni za umret dober in tudi možganov vam ne bo razjedel, a je zanimiv.
In skoraj gotovo ste ga mnogi že videli, saj he bil že kar nekajkrat na nacionalki.


http://us.imdb.com/Title?0119099

edit: grr, ne morem posta napisat brez ene bedaste napake :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

MrX ::

zelo dober film je tudi Frequency.
ga je mogoce kdo gledal? jst sm ga danes in se mi zdi res zelo dober!

bf4ed ::

Jaz sem gledal Frequency, pa dober je.>:D

]Fusion[ ::

Zanimiv film je tudi Dogma, sicer je komedija, povdarja pa kaki nesmisel je v današnji cerkvi.

LP

Tero ::

Jao zaj sem gledal film Adrenaline in mi nikakor ne gre iz glave, ker celi se tresem.. :8)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tomi ::

Danes sem uspel pogledati Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Sicer lahko možgane date skoraj na "off", samo je pa film izraz dobrega humorja.
Pa seveda trilogijo Botrov moram pogledati. Definitivno.
metrodusa.blogspot.com

Daedalus ::

Full metal jacket, Thin red line, Lepa sela lepo gore, Rane, Devil's advocate... pa še kaj, sam se zdajle ne spomnim:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Phil ::

Danes sem uspel pogledati Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Sicer lahko možgane date skoraj na "off", samo je pa film izraz dobrega humorja.
Snatch je podoben film z izvrstnim humorjem in režijo. Priporočam.
LP

Tomi ::

Snatch sem pogledal ravno danes. Sedaj čakam, da dobim še nekaj filmov Davida Lyncha, ki so mi doslej bili zelo všeč.
metrodusa.blogspot.com

pingo76 ::

Kaj nobeden ni gledal film Delicatessen? Meni je bil blazno všeč. Če ima kdo rad "odpuljene" filme ki niso kliše ničesar videnega potem ga zgrabite. Mnenja o filmu so različna. Ali ti je ful všeč ali pa ti je totalen jajc. No ja tistim ki se je zdel totalen jajc večinoma smatrajo za največji filmski dosežek Tomb Raider ipd. Poglejte si ga, morda vam bo izjemno všeč.

http://us.imdb.com/Title?0101700

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

OwcA ::

Včeraj sem gledal Wag the dog in moram reči, da zadevščina ni napačna, še posebaj ker je tematika zelo aktualna.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

V torek si lahko na TV (glej TV Guide) brezplačno ogledate Salvador by Stone.

Bom bumpal v torek :)
Your focus determines your reallity

DavidJ ::

Zanimivo, da ni še nihče omenil filma Na nikogaršnji zemlji. Južnaška drama z grenkim priokusom o vojni na Balkanu. Takoj, ko sem ga prvič pogledal, sem ga še drugič. Ampak ne zato, ker bi ga ne dojel, ampak zato, ker mi je bil tako blazno všeč!

Bravo Đuro!
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

NoUse4AName ::

Nikogarsnja zemlja in zadnja vecerja sta odlicna filma.

Tomi ::

Nikogaršnjo zemljo sem še gledal nekajkrat, pa se mi je na začetku zdela nekako težka. Potem pa sem odkrival finese v filmu, in sedaj mi je film prav všeč. Južnjaški cinizem in pompoznost "civiliziranega" sveta.
metrodusa.blogspot.com

gumby ::

pingo76: film raztura... monty python francoska verzija:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

kuglvinkl ::

Če smo že pri Francozih. Obiskovalci (Les visiteurs) >:D .
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

DavidJ ::

Ne spomnim se naslova. Gre pa se o francoskem funkcionarju, ki je v službi v LRK v času, ko so ga še Francozi nekako držali v Vietnamu. Zaljubi se v operno pevko, ki ji izdaja razne skrivnosti. No.. potem sledi en velik preobrat. >:D

Mislim, pa da je naslov Madame Butterfly, nisem pa siguren.

Priporočam pa še film East is east, torej Vzhod je vzhodno.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

kuglvinkl ::

Če še ni kdo omenil. _Real_ Matrix: Pi.

+ Brazil.
Your focus determines your reallity

Daedalus ::

Pa včeraj sem gledal Vanilla Sky - super zadeva:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tomi ::

Če ti je bil všeč Vanilla Sky, potem si oglej še Abre Los Ojos, kar je španska verzija filma. Meni se je zdel tudi zelo zanimiv, pa še glavna igralka je ista.
metrodusa.blogspot.com

BlackHole ::

Kaj pa Phone Booth (Telefonska govorilnica). Včeraj sem ga gledal. Odličen psiho triler. Ves čas te drži napetega, podobno kot tudi Panic room (Soba za paniko z Jodie Foster). Obadva krepko priporočam.

Roadkill ::

Pa ne moreš rečt, da je phone booth za razmišljat :D
Tip pač cel film stoji v govorilnci. :)
Mislem... resno phoone booth je kr uredu film za sprostitev... za razmišljat je pa lih tolk k ker Bourne Identety, le da je sledni boljši. :)

perci ::

davids: Kolikor je meni znano je Madame Butterfly japonska opera - slučajno je to ena izmed redkih oper, ki sem jih gledal ;).

]Fusion[ ::

Glih zaj sem gledal Requiem For A Dream in še zaj ne morem čisto razmišljat. Res toplo priporočam, skupaj z Mulholland Drive, ki je tudi psiho film. (Lynch rocks)

LP

Tomi ::

Vem, da sta oba filma zelo dobra, ker sem ju že gledal. Poleg tega sem včeraj pogledal še True Romance, ki me je tudi presenetil.
Lynch pa tako ali tako seka. Sedaj moram dobiti še Twin Peaks.
metrodusa.blogspot.com

snow ::

Gattaca - zanimiv film, ponudi razmišljanje o genetiki.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

DavidJ ::

Jst sem pa slišal, da je Mulholland drive plagiat na Lost Highway!
Kaj zdej?

Perci, ja. Madamme Butterfly je res opera. Vendar takšen naslov nosi tudi film. Menda. :8)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

DavidJ ::

JA! To je ta film!

M. Butterfly Sicer pa to ni hard nut to crack.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

dela ::

nevem če je že kdo omenu:
Jackie Brown (usa,1997,R: Quentin Tarantino)
dober za razmišlat...

freejack ::

Mah pismo mi jže gre tale telefonska govorilnica na živce. Sej ne rečem, sej ni tk slab film, sam osebno mam rajš Liberty Stands Still. Čist na easy B film, nekaterim se bo zdel dolgočasen, nekateri boste v njem videli Phone Booth, natančneje, katere stvari je Phone Booth ukradel, itd. ;(( :D

Roadkill ::

Mah Phone Booth je kr uredu tko mal za sprostitev. Čist na izi, nič naprezanja, samo gledaš. :)

Drugač je pa Adaptation (Spike Jonze) kul.

Mr-poki ::

jah tulifonska govorilnca je kr kul. kaj pa terminatorji 1,2,3 nc niste to omenl? meni se zdijo kot klasika tako kot boter. kaj pa gospodar prstanov in scarface? ali pa the untouchables ali pa wayat earp za slednjega nevem kako se napise. drugace imam doma pribljizno 200 filmov in izmed teh je kaksnih 50 faoritov. moram pa priznati da so stari filmi bolsi kot marsikateri danasnji film poln akcije in tega sranja
-=GoDfAtHeR=-

Roadkill ::

Filmi za razmišljanje, ne pa termintorji, pa tut če je klasika.
U glavnem toplo priporočam Adaptation in Being John Malkowich.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()
««
4 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818738 (2519) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207661 (719) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612873 (4845) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035184020 (61795) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838709 (27195) Anney

Več podobnih tem