» »

Francoska policija izvedla uspešen prehod na prosto programsko opremo

««
3 / 14
»»

Blisk ::

xxx je izjavil:

lol, še eni, a niso že v nemčiji nasedli, pa se je izkazalo, da le niso vse rožice :D Je pa jasno, da zagovorniki (oz. bomo rekli, tisti, ki so zlobirali, da lahko denar natlačijo v svoje žepe) zdaj na vsa usta kričijo, kako je bila to super poteza. Čez 2 leti pa bodo priznali fail...

če bi ljudje vedeli o čem govorijo, ne bi tega govorili.

V nemčiji so imeli dual boot in se je uporabnik sam odločal kaj bo uporabljal in je vsak kliknil windows, zato so bili stroški večji.

Vsekakor dobra ideja, da se znebijo SPYwarea.

Invictus ::

LightBit je izjavil:

Invictus je izjavil:

Linux bi moral najprej poenotiti listo knjižnic, ki so na voljo v določenem obdobju, poenotit konfiguracijo ter grafični vmesnik.

Linux Standard Base @ Wikipedia

Tole je bolj teorija kot praksa, pa obstaja že 10 let ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LightBit ::

Invictus je izjavil:

LightBit je izjavil:

Linux Standard Base @ Wikipedia

Tole je bolj teorija kot praksa, pa obstaja že 10 let ...

A naj tožjo distribucije ki tega ne upoštevajo?

Invictus ::

Ne,

sam hotel sem povedati zakaj Linux ne bo nikoli postal nek standard ...

Zato ker priletijo nadobudni mulci, postavijo vse na glavo, se ne držijo nobenih standardov in potem pizdijo kako noben noče tistega uporabljat.

Kar se vidi tudi iz večine postov tukaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MilanP ::

linux je ze 10 let standard btw

LightBit ::

Invictus je izjavil:

Ne,

sam hotel sem povedati zakaj Linux ne bo nikoli postal nek standard ...

Zato ker priletijo nadobudni mulci, postavijo vse na glavo, se ne držijo nobenih standardov in potem pizdijo kako noben noče tistega uporabljat.

Linux je POSIX. Distribucije pa niso čist kompatibilne in ne bodo, ker potem ne bi bilo smisla, da obstajajo.

Kakšen standard je pa Windows?
Z vsako verzijo, "postavijo vse na glavo, se ne držijo nobenih standardov" in vsi jih uporabljajo.

Truga ::

LightBit je izjavil:

Distribucije pa niso čist kompatibilne in ne bodo, ker potem ne bi bilo smisla, da obstajajo.


No, to ni res. Ce neki dela na eni distribuciji bo delalo na vseh, ker kernel ki poskrbi da stvari delajo je na vseh distrotih isti.

Vprasanje je samo, kok dela bos mel preden bo delal, ce si na nepodprti distribuciji.

Jokaero ::

^this guy speaks the truth (no ne ta temvec LightBit)... to ve vsak ki je kdaj programiral vba ...woot moja koda kar naenkrat ne dela vec ...objektni model se je spremenil za 100% ,

pa tudi niso vse stvari tako lepe s standardi ...npr ta "mali" standard Extended Window Manager Hints @ Wikipedia preprecuje da bi clovek na easy imel 1 monitor = 1 workspace za wmje ki so ewmh compliant ofc ..aja to bilo malce offtopic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jokaero ()

LightBit ::

Truga je izjavil:

No, to ni res. Ce neki dela na eni distribuciji bo delalo na vseh, ker kernel ki poskrbi da stvari delajo je na vseh distrotih isti.

Distribucije niso vse binarno kompatibilne (knjižnice imajo lahko drugačen ime ali pa je novejša in ni kompatibilna) in imajo različne package managerje.

MilanP ::

tut ne rabjo bit k mas sauce in loh zbildas nanov

ampak koga to briga ce itak enterprise tko zgleda da posot deplojas neki k interno spakeras skp in data zegn qa pa testing

Truga ::

LightBit je izjavil:

Truga je izjavil:

No, to ni res. Ce neki dela na eni distribuciji bo delalo na vseh, ker kernel ki poskrbi da stvari delajo je na vseh distrotih isti.

Distribucije niso vse binarno kompatibilne (knjižnice imajo lahko drugačen ime ali pa je novejša in ni kompatibilna) in imajo različne package managerje.

Kar samo pomeni da si nekam skompajlas kompatibilno verzijo knjiznice in pozenes zadevo ob tisto knjiznico Ce je pa samo drug ime fajla pa gres v /lib in /usr/lib in nardis symbolic linke pa kr zacne delat, to je najbolj pogost problem v mojih izkusnjah.

Package manager tud naceloma nima veze. Za rpm obstaja rpm2cpio, za deb obstaja ar, in tako dalje.

LightBit ::

MilanP je izjavil:

tut ne rabjo bit k mas sauce in loh zbildas nanov

Truga je izjavil:

Kar samo pomeni da si nekam skompajlas kompatibilno verzijo knjiznice in pozenes zadevo ob tisto knjiznico Ce je pa samo drug ime fajla pa gres v /lib in /usr/lib in nardis symbolic linke pa kr zacne delat, to je najbolj pogost problem v mojih izkusnjah.

Package manager tud naceloma nima veze. Za rpm obstaja rpm2cpio, za deb obstaja ar, in tako dalje.

Windows fanboy: "povprečen uporabnik tega ne zna".

To se nanaša na tole:

Invictus je izjavil:

Linux bi moral najprej poenotiti listo knjižnic, ki so na voljo v določenem obdobju, poenotit konfiguracijo ter grafični vmesnik.

MilanP ::

sm kr stoposto da povprecn uporabnik ne instalerava sistema frncoski polciji

rand ::

Upam da evropa čimprej odreagira na Microsoftov monopol (desktops) že zaradi prisluškovanja. Unix le še na desktop sistemih (kateri so trenutno v zatonu) ne prevladuje kar je tudi razvidno iz linka katerega je prilepil mihor (Usage share of operating systems). Revolucija je tokrat tiha. Tisti ki govorite o nezrelosti in surovosti linuxa in unixa pač ne veste kaj govorite. Good bye microsoft.
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

MrStein ::

Zvezdica27 je izjavil:


Rajš vam sploh ne povem, kako recimo v naši firmi curijo z MS programi (recimo office), ko pa je open office FOSS in ga uporabljajo vsa SLO sodišča (in torej MORA delati).

Niso to nehali uporabljati? Je Matthai jamral o tem...

Jokaero je izjavil:


Tako da zame stvar prehoda je predvsem vprasanje $$$ in varnosti pa ne mislim tle viruskov temvec built-in-backdoors.Čeprav je RMS za moje pojme coo-coo se strinjam s tem kar je rekel da nobena tuja vlada ne bi smela uporabljat Ms windows.

V luči novic kot "10 let skrit backdoor v open source SW" to nekako ne zveni tako kot si hotel.
(closed source se tud čist enako prečekira, tu eni spet neko utopijo nabijajo, zgleda)

mihor je izjavil:


Edini dokaj realen argument za MS je morda njihova podpora uporabnikom, kar pa je po mojem še vedno stvar debate in tega, če je sploh potrebna.

Niti ne. Večina userjev ima OEM licenco, kjer sploh ni MS podpore.


And for those wondering, doma imam trenutno Mint, ki dela kot naoljen, pred tem sem imel več let Ubuntu.

"Ubuntu" in "dela kot naoljen" v istem stavku? Hmm, zdaj pa ne vem...

Spura je izjavil:


Sicer sem pa link prilepil, ker ogromno ljudi felerje v UNIX sistemih zagovarja, kot da je to top shit dbest ever stvar. Saj nihce ne rece "ja unix ima te pa te defekte ampak jst ne vidim alternative" ampak folk govori "to je tko k mora bit, it's a feature". Dokler linux ni dobil spodobnega okenskega okolja so se vsi na vse pretege drli kako je console only ubistvu ful boljs. Prov niso mogl tut za 5 minut utihnit kok je carski shell. Dokler niso dobili dobrega mehanizma distribucije uporabniskega softwarea je blo to, da si moral sam nabirat 100 source paketov okol pa si jih sam kompajlat od samega jezusa podarjen perk. In po desetletju zagovarjanja vsega tega so dobili lepe distribucije easy to use, zrihtane, k jih celo lahko normalen folk uporablja, zdej pa to hvalijo pa poudarjajo kok je to dobr pa pomembn. A glede stvari k so jih pa prej govorili majo pa amnezijo. Sovrazim hinavce.

True, true!
Kup takih primerov (potem pa vsakič nastopi amnezija).
Se strinjam glede hinavcev.

Jokaero je izjavil:


"It performed well on relatively low-end minicomputers" ...a glej ga zlomka ta trenutek poganja vecino super racunalnikov,vecino serverjev, vecino mobile naprav, delez desktopov, cel kup embeded naprav od nasov do routerjev ...tako da kdo je tu nor ?!? pa smesno da leta 2005 pise o pdp-11

DOS in linux sta tudi veliko stvari lafula (in še danes).
A to pomeni, da ni boljšega?
Glede konkretni primerov, to je tudi bilo navedeno. Recimo QNX (pa Hurd).
Glede PDP-11 , o čem pa naj piše, če pa je bil PDP-11. O Pentiumu, ki takrat še kot ideja ni obstajal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

LightBit ::

MrStein je izjavil:

closed source se tud čist enako prečekira, tu eni spet neko utopijo nabijajo, zgleda

Lažje je preverit C/C++ kodo kot pa ASM. In še odstraniš ga lahko brez "crackanja".

MrStein je izjavil:

Jokaero je izjavil:


"It performed well on relatively low-end minicomputers" ...a glej ga zlomka ta trenutek poganja vecino super racunalnikov,vecino serverjev, vecino mobile naprav, delez desktopov, cel kup embeded naprav od nasov do routerjev ...tako da kdo je tu nor ?!? pa smesno da leta 2005 pise o pdp-11

DOS in linux sta tudi veliko stvari lafula (in še danes).
A to pomeni, da ni boljšega?
Glede konkretni primerov, to je tudi bilo navedeno. Recimo QNX (pa Hurd).

;(( QNX in Hurd sta tudi UNIX.

Ahim ::

Dokler linux ni dobil spodobnega okenskega okolja so se vsi na vse pretege drli kako je console only ubistvu ful boljs. Prov niso mogl tut za 5 minut utihnit kok je carski shell. Dokler niso dobili dobrega mehanizma distribucije uporabniskega softwarea je blo to, da si moral sam nabirat 100 source paketov okol pa si jih sam kompajlat od samega jezusa podarjen perk. In po desetletju zagovarjanja vsega tega so dobili lepe distribucije easy to use, zrihtane, k jih celo lahko normalen folk uporablja, zdej pa to hvalijo pa poudarjajo kok je to dobr pa pomembn. A glede stvari k so jih pa prej govorili majo pa amnezijo. Sovrazim hinavce.


Ni vse dobro za vsakega, kaj morda ni dobro za nikogar, precej pogosto [v racunalnistvu, o cemer je tukaj govora] pa je vsaka stvar dobra vsaj za nekoga, torej se bo za vsako stvar nasel nekdo, ki bo zanjo zatrjeval, da je [zanj] najboljsa.

Npr. vecina mojih opravil v Linuxu je bila administracija in programiranje (joe -> make in ponovno v nekaj VTjih, kjer so bile tudi ostale stvari, ki sem jih potreboval). In ja, ni boljsega kot ukazna vrstica za tako pocetje, saj ni treba premikati roke s tipkovnice na mis in nazaj, preklop med VTji je v tekstnem nacinu zares trenuten (ne pol sekunde ali kolikorkoli ze traja sicer), fonti so veliki in lahko berljivi itd.

Sam sem bil vedno zadovoljen s paketi, ki so prisli z distribucijo (ce so prisli ... sicer sem pac prevedel svoje), ni mi pa noben problem razumeti, da v casu, ko so bile vse distribucije kompatibilne z 80386, ukazni nabor x86 pa se je napihoval z vsako generacijo procesorja (486, P5, P6, MMX, SSE v vseh inkarnacijah itd.), da je kdo morda zase zelel imeti svojemu sistemu prilagojene programe in ne nekaj, kar je imelo zraven kup bloata za kompatibilnost z necim, cesar v njihovem racunalniku ni bilo, brez da bi tak clovek bil nevemkaksen "fanatik". Taki so torej uporabljali Gentoo in prevedli vse od tal navzgor ter tako dobili najhitrejse mozne programe. Jaz nisem imel volje (in casa in prostora) za to, sem pa seveda vsakic znova prevajal [monolitno] jedro :)

Cudovito (?!) nacickane distribucije, kakrsne so na voljo danes, so prima za starega ata in mamo, tajnico itd., precej manj pa za profil uporabe, kakrsnega sem omenil zgoraj. Je pac dobro za nekoga drugega ... in takih je bistveno vec od mene. A moram zato trditi, da so take distribucije slabe, ker pac niso namenjene meni ?


Mimogrede, glede tretjega odstavka: sprasujem se koliko od vas se zaveda, da se nekaj zelo podobnega (a na manjsi skali, saj ne gre za cisto cele programe) dogaja tudi na Windowsih z .Net ? M$ bi lahko mirne duse dobavil zadeve predpripravljene, a jih ne, in tako je vsak od nas "fanatik", kot tisti zgoraj.

xxx ::

LightBit je izjavil:

Kakšen standard je pa Windows?
Z vsako verzijo, "postavijo vse na glavo, se ne držijo nobenih standardov" in vsi jih uporabljajo.

Emm, ves sem tak cuden clovek, ki se zelo podrobno spoznam na razne Zw*je in Nt*je, kakor tudi njihove wrapperje... Ves take pošasti, ki se zberejo za eno mizo na raznih tehničnih konferencah in se ostali, sicer iz foha, običajno obnašajo kot ženske v tehnicnih debatah, nekaj časa kimajo zraven in potem po tihem skliznejo. In zatrdim ti lahko, da je morda packarija, ki je postavljena NA windowse res lahko nemogoča (.net in ostali zmazki) ampak APIji pa ohranjajo backward kompatibilnost že zelo dolgo in trditi nekaj takega (razen če ne misliš IE zmazka ampak enak zmazek je tudi javascript, kjerkoli). Sicer jo bodo zdaj zrušili, ko so začeli z .net-om svinjati sistemske dllje ampak zaenkrat tega še niso naredili.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

MilanP ::

aha a zato na hermesu recemo da je portable ce dela na dveh razlicnih servicepack verzijah sedmke?

LightBit ::

xxx je izjavil:

ampak APIji pa ohranjajo backward kompatibilnost že zelo dolgo

Windows API je samo de facto standard (razen Windows 3.1 API).
POSIX je prav tako kompatibilen za nazaj. Pa še manj funkcij v stilu *Ex ima.
Praktično je Windows edini OS, ki ni POSIX (ja lahko installiraš Cygwin, pa tudi Microsoft je učasih imel nekaj).

darkolord ::

MilanP je izjavil:

aha a zato na hermesu recemo da je portable ce dela na dveh razlicnih servicepack verzijah sedmke?
Mogoče ste samo nesposobni...

MrStein ::

LightBit je izjavil:


;(( QNX in Hurd sta tudi UNIX.

Ja, enako kot "MacOS je Linux".

Očitek je bil, da ni predstavljene alternative, jaz pa pravim, da je. Saj je lepo opisano tudi v članku.

Problem UNIX (klasičnega): Synchronous System Calls
Alternativa (rešitev, obstoječa): QNX, system calls are asynchronous
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MilanP ::

mozn da je cela ferma nesposobna ja, sej se je na msdn ucila

also os x je freebsd in uresnic zares ubistvu je unix, taprav

LightBit ::

MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:


;(( QNX in Hurd sta tudi UNIX.

Ja, enako kot "MacOS je Linux".

Popravek: "Mac OS X je UNIX".

MrStein je izjavil:

Očitek je bil, da ni predstavljene alternative, jaz pa pravim, da je. Saj je lepo opisano tudi v članku.

Problem UNIX (klasičnega): Synchronous System Calls
Alternativa (rešitev, obstoječa): QNX, system calls are asynchronous

To pa ja. Samo na žalost bo QNX kmalu mrtev.
To je bolj kritika monolitnega jedra in ne UNIX-a.

71GA ::

Odlična novica! Z dijaki na srednji šoli ŠC Kranj smo ravno danes uspešno iz CLI postavili archlinux - vse dela :) Usposobili smo stare mašine, ki bi šle drugače na odpad in v teh časih, ko denarja ni je to zlata vredno. Škoda, ker se večina "slovenceljnev" tega ne zaveda in raje še naprej troši denar z OS Windows... Zavedajte se že, da je Slovenija v krizi - denarja ni in ga ne bo. Se pa da npr. v šolstvu na tak način ogromno privarčevat... Sam sem Linux uporabnik že 10 let in prisegam na archlinux distribucijo.

mihor ::

MrStein je izjavil:

"Ubuntu" in "dela kot naoljen" v istem stavku? Hmm, zdaj pa ne vem...


Sicer sem rekel, da Mint dela kot naoljen, ne Ubuntu, čeprav ok, Mint v bistvu bazira na Ubuntuju. Na najnovejšem Ubuntuju sem imel namreč par bugov s cinnamonom (ki mi je dosti bolj všeč kot unity), kar me je motiviralo, da sem poskusil še Mint in tam nimam teh težav. Zaenkrat mi vse dela BP in sem popolnoma zadovoljen uporabnik. :)

Invictus ::

LightBit je izjavil:


;(( QNX in Hurd sta tudi UNIX.

Nista.

Sta UNIX like, nista pa UNIX.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xxx ::

MilanP je izjavil:

aha a zato na hermesu recemo da je portable ce dela na dveh razlicnih servicepack verzijah sedmke?

Ali BSjaš ali pa nimaš pojma o čem govorim (ali kaj sam trdiš). Sicer pa se ne skrivaj za imenom firme, ker ji delaš slabo reklamo, poznam kar nekaj ljudi tam, ki bi se ti ob taki izjavi smejala.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

boolsheat ::

Na koncu lahko ugotovimo da je za končnega uporabnika povsem vseeno ali dobi winse ali linux, če je sistem v redu nastavljen in postavljen, a ne chironex?

Invictus ::

Kaj pa se govori že celo temo ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

francek1 ::

Problem je edino z lobisti...ki jih pri nas uradno ni..
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mihor ::

boolsheat je izjavil:

Na koncu lahko ugotovimo da je za končnega uporabnika povsem vseeno ali dobi winse ali linux, če je sistem v redu nastavljen in postavljen, a ne chironex?


Odvisno, kdo plača licenco za Windows. :)

krneki0001 ::

Tistih 14,99 evra, kot so bili windows 8, si lahko skoraj vsakdo privošči.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

xxx ::

mihor je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Na koncu lahko ugotovimo da je za končnega uporabnika povsem vseeno ali dobi winse ali linux, če je sistem v redu nastavljen in postavljen, a ne chironex?


Odvisno, kdo plača licenco za Windows. :)

Em, oboje je bullshit, pri windowsih plačaš licenco windowsov, pri linuxu pa ljudi, ki morajo vse skupaj postavit in potem delati namesto tebe, ker je potrebno znanje za reda 10 večje. Prepričan sem da je slednje dražje.
Pa pa...

Jokaero ::

ja zgleda da vsi teji so prepricani v nasprotno List of Linux adopters @ Wikipedia ...ampak saj vem tu gre za lobiste ki so zasluzili ...ko gre pa za ms ni nikol lobistov ..takrat zmaga "fair price"

xxx ::

Jokaero je izjavil:

ja zgleda da vsi teji so prepricani v nasprotno List of Linux adopters @ Wikipedia ...ampak saj vem tu gre za lobiste ki so zasluzili ...ko gre pa za ms ni nikol lobistov ..takrat zmaga "fair price"

Samo:

Ko zmaga linux se zgodi naslednje:
- na uvajanju novega sistema nekdo fino zasluzi
- na uvajanju uporabnikov nekdo še bolj fino zasluži
- na prilagajanju hardwara nekdo fino zasluzi
- na vse spremembe zaradi nedodelanosti sistema nekdo na skrivaj fino zasluzi
- pri tezavah pri pridobivanju kadra firma fino "puši"

Ko zmaga windows: Microsoft zasluzi, kader ni problem, hardware je ves podprt, sistem dodelan, uporabniki izobraženi, za organizacije in goverment so tako ali tako izposlovane licence, ki nosijo trivialno ceno...

Linux lobisti prodajajo muda za bubreg, microsoftovi pa imajo delujoc (napram linuxu) produkt in ekosistem.
Pa pa...

Jokaero ::

ocitno se francoska zandamerija ne strinja ...glede prihranka ..ampak ne "chironex" the expert ima prav ...vsi ki so implementirali pa ne ...

Poldi112 ::

Kar priznaj, ti linux-a od blizu še nisi videl. Pa kako si razlagaš, da so francozi uspeli z migracijo toliko prihraniti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Hayabusa ::

krneki0001 je izjavil:

Tistih 14,99 evra, kot so bili windows 8, si lahko skoraj vsakdo privošči.

Boldano, si moral prej imeti win7, s hackom se je nekaj časa (1 mesec ?) dalo tudi iz gusarskih w7 kupiti licenco za w8.
Sedaj so dvignili ceno in hack ne deluje več.

Nummy ::

Hayabusa je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Tistih 14,99 evra, kot so bili windows 8, si lahko skoraj vsakdo privošči.

Boldano, si moral prej imeti win7, s hackom se je nekaj časa (1 mesec ?) dalo tudi iz gusarskih w7 kupiti licenco za w8.
Sedaj so dvignili ceno in hack ne deluje več.

Na nelicenčne win7 si lahko naložil licenčne win8 za 29€, preverjeno, ker jim imam trenutno gor :)

Hayabusa ::

1x letos spomladi, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

xxx ::

Jokaero je izjavil:

ocitno se francoska zandamerija ne strinja ...glede prihranka ..ampak ne "chironex" the expert ima prav ...vsi ki so implementirali pa ne ...

Heh, še niso prišli dovolj daleč, sicer pa se je tudi Luki Koper zdel FB profil za desettisoče evrov dobra ideja, pri takih zadevah se na koncu izkaže da tehnična opravičljivost rešitve niti ni tako zelo pomembna ampak je bolj pomembno koliko kdo na kaksni poziciji dobi.
Pa pa...

rand ::

xxx je izjavil:


Ko zmaga linux se zgodi naslednje:
- na uvajanju novega sistema nekdo fino zasluzi

point taken.

xxx je izjavil:


- na uvajanju uporabnikov nekdo še bolj fino zasluži

če je tisti ki je uvajal svoje delo dobro opravil, uvajanja navadnih uporabnikov praktično ni. (glede na to da lahko tisti ki uvaja sistem postavi kot je treba).

xxx je izjavil:


- na prilagajanju hardwara nekdo fino zasluzi

emm... kaj? Prilagajanje hardware-a za linux? Lahko ti povem da je naprimer native podpora za usb 3.0 prišla na linux takoj (2009), Microsoft jo je dodal šele z Win8. Samo primer.

xxx je izjavil:


- na vse spremembe zaradi nedodelanosti sistema nekdo na skrivaj fino zasluzi

Očitno še nisi videl primerno postavljene linux mašine. Vzdrževanja proti microsoftovem sistemu praktično ni.

xxx je izjavil:


- pri tezavah pri pridobivanju kadra firma fino "puši"

Kjer je povpraševanje je tudi ponudba.
while(1)fork();

Jokaero ::

xxx je izjavil:

Jokaero je izjavil:

ocitno se francoska zandamerija ne strinja ...glede prihranka ..ampak ne "chironex" the expert ima prav ...vsi ki so implementirali pa ne ...

Heh, še niso prišli dovolj daleč, sicer pa se je tudi Luki Koper zdel FB profil za desettisoče evrov dobra ideja, pri takih zadevah se na koncu izkaže da tehnična opravičljivost rešitve niti ni tako zelo pomembna ampak je bolj pomembno koliko kdo na kaksni poziciji dobi.


ja ampak po tvojem mnenju ...drzava xy/del drzave/javna uprava/obcina (recimo da so do sedaj na winsih) se odloci da bo premislila it strategijo in naroci osebi A da pripravi elaborat kaj in kako ..v primeru da se odloci za Linux so po tvojem mnenju lobiji vmes, elaborat je prirejen bla bla , ce je zmagal Microsoft nahh vse ok ..noben ni stisnu nobenemu kuverte

...in ne sluzi samo Microsoft v tem primeru so tudi vsi vzdrzevalci obstojecih resitev (v nasi drzavici bi bil to SRC kot prvi) ...tako da zakaj dvolicnost , zakaj so zmeraj "kuverte" v primeru FOSSA nikoli pa MS resitve kot ti razlagas.

Tako ,da kaj sprejmemo predpostavko da so vsi potencialni podkupljeni z ene ali druge strani in je vsak razpis/odlocitev "politična" ...ali domnevamo da so to opravili strokovno ..tretja moznost ki jo ponujas je da "ko se nekdo odloci za foss je to podkupljeno" ko se pa za "ms" je pa regularno ?!?

rand ::

@chironex

Linux Supported platforms: Alpha, ARC, ARM, AVR32, Blackfin, C6x, ETRAX CRIS, FR-V, H8/300, Hexagon, Itanium, M32R, m68k, META, Microblaze, MIPS, MN103, OpenRISC, PA-RISC, PowerPC, s390, S+core, SuperH, SPARC, TILE64, Unicore32, x86, Xtensa

Windows Supported platforms: ARM, IA-32, Itanium, x86-64

Kdo tu je/ni prilagodljiv?
while(1)fork();

Jokaero ::

ja ne štekam ...ce govorimo samo za drzavo za krovno pogodbo MS-EA ki ne vkljucuje vseh uradov policij zandamerij itd se drzave navadno za podaljsanje ali nepodaljsanje tega odlocijo na cca 3 leta ...zakaj ne skacete vsake 3 leta za vsako drzavo/institiucijo/urad ki se je odlocil za ms pogodbo ker so lahko bili podkupljeni pa je nekdo zasluzil ...ampak ne zgleda da podkupujejo samo foss implementatorji

Nummy ::

rand je izjavil:

@chironex

Linux Supported platforms: Alpha, ARC, ARM, AVR32, Blackfin, C6x, ETRAX CRIS, FR-V, H8/300, Hexagon, Itanium, M32R, m68k, META, Microblaze, MIPS, MN103, OpenRISC, PA-RISC, PowerPC, s390, S+core, SuperH, SPARC, TILE64, Unicore32, x86, Xtensa

Windows Supported platforms: ARM, IA-32, Itanium, x86-64

Kdo tu je/ni prilagodljiv?

MS ne rabi bit prilagodljiv. So na vseh večjih trgih in to je zanje dovolj :)

Jokaero ::

vidimo ja ...mobile market kaj 2-7%, server market spet zanemarljiv ,desktop visok ja kak bo trend bomo vidli ...totalno na vseh trgih ;)

aja predn se nekdo oglasi da je mislu samo za desktope in relevantnosti teh procentov ...prodaja in aktivacija osjev na desktopih sta mocno v padcu ...mobile naprav pa v porastu ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jokaero ()

krneki0001 ::

Hayabusa je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Tistih 14,99 evra, kot so bili windows 8, si lahko skoraj vsakdo privošči.

Boldano, si moral prej imeti win7, s hackom se je nekaj časa (1 mesec ?) dalo tudi iz gusarskih w7 kupiti licenco za w8.
Sedaj so dvignili ceno in hack ne deluje več.


Tudi na visti in win XP je delovalo brez problema. Sem kupil ene 50 licenc takrat (ne nase, zase jih imam 6 dovolj).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

Jokaero je izjavil:

ocitno se francoska zandamerija ne strinja ...glede prihranka ..ampak ne "chironex" the expert ima prav ...vsi ki so implementirali pa ne ...

Na eni strani:
- francoska žandarmerija

Na drugi:
- nemška žandarmerija
- slovenska žandarmerija
- italijanska žandarmerija
- španska žandarmerija
- ...

ampak ne, Jokaero the expert ima prav.

Poldi112 je izjavil:

Kar priznaj, ti linux-a od blizu še nisi videl. Pa kako si razlagaš, da so francozi uspeli z migracijo toliko prihraniti?

Kako si razlagaš, da je Bratuškovi* vladi uspelo toliko prihraniti?

* - vstavi poljubno drugo vlado, če imaš čustva glede te

Jokaero je izjavil:

vidimo ja ...mobile market kaj 2-7%, server market spet zanemarljiv ,desktop visok ja kak bo trend bomo vidli ...totalno na vseh trgih ;)

aja predn se nekdo oglasi da je mislu samo za desktope in relevantnosti teh procentov ...prodaja in aktivacija osjev na desktopih sta mocno v padcu ...mobile naprav pa v porastu ..

30-40% na serverjih je zanemarljivo? 8-O

Zanimivo, če je linux v večini na trgu A, pomeni da je super za vse trge in potrebe, če pogovor nanese na konkurenco pa se "logika" nenadoma spremeni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prikazuje oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6125175 (21121) D3m
»

Microsoft Office za d.o.o.

Oddelek: Kaj kupiti
172992 (2556) Rok Woot
»

Hočeš nočeš je Windows 10 tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7644092 (36953) b3D_950
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811856 (9427) poweroff
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
748014 (6168) TribesMan

Več podobnih tem