» »

Francoska policija izvedla uspešen prehod na prosto programsko opremo

««
7 / 14
»»

krneki0001 ::

kriko1 je izjavil:

Nummy je izjavil:


Zakaj linux file system nima smisla? Čist preprosto: imaš root, ki je na enem disku in potem imaš ta isti disk sped nekje "pripet" v sami drevesni strukturi.
Torej imaš recimo system particijo, ki je pripeta nekje ampak root oz. vse nad tem se pa prav tako nahaja na tem istem disku (ponavadi). Logika? Je ni. Če hočeš ugotovit kje se kaj nahaja -> konzola in piši ukaz za vsak file... izguba časa. Zadeva mora biti logično razporejena po particijah da točno veš kje se kaj nahaja že ko se sprehajaš po file explorerju.


V bistvu je zelo vse logično. Če želiš povečat plac za igre v ~/filmi pripneš tam posebej sformatirano particijo iz ločenega diska in vse transparentno deluje kot en velik storage, niti ti ne rabi pomislit kje je. Pa še kak dober use-case bi se našel.
Meni je sedaj po letih imeti neke A, B, C, D, X, Y pogone čudno.


To omogočata oba sistema - tudi w Windows lahko tako delaš. Narediš več particij in jih ne poimenuješ s črko, ampak jih pripneš direktorijem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kriko1 ::

Da, sam očitno tistih par glasnih tega ne ve :>

LightBit ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Postgres in MySQL seveda ni za podcenjevati in sta oba odlični bazi, ki ju uporablja cela kopica komercialnih izdelkov - tudi na Windows-ih. Vprašanje pa je, kako je s supportom. Pri Oraclu plačaš in kvazi ti jamčijo, da ti bodo v primeru težav pomagali. Kaj pa pri Postgresu in MySQL? Kje boš ujel razvijalca, ki točno ve, kaj v source kodi je potrebno popraviti, da ne boš več imel težav? Prav velike koristi tu od odprte kode nimaš, ker v hiši zagotovo ne boš imel takega razvijalca. Community? Forumi? Žal v tem primeru pri meni Oracle zmaga, ko se gre za vitalne sisteme, kjer se ne sme ničesar prepustiti slučaju.

Ampak treba je razumeti, da obstajajo tudi sistemi z višjim pomenom. Sistemi, ki ne smejo biti niti minuto nedostopni. Sistemi, kjer bugov preprosto ne sme biti, če pa so, jih je treba reševati z najvišjo prioriteto.

Sicer pa si predstavljate, da se policija zanaša na community, da bo odpravila napako na centralni bazi? Po moje bi community z največjim veseljem pomagal - da bi podatki, ki jih policija hrani, za vedno izginili!

Za oba sicer dobiš tudi plačljivo podporo.

Glede te plačljive podpore mislim, da gre bolj za prelaganje odgovornosti.
Morda je malo hitrejša od community podpore (odvisno od projekta), ampak pri FOSS si lahko pomagaš tudi sam (če imaš dovolj sposobne zaposlene).

Če hočeš plačat lahko plačaš: https://www.redhat.com/wapps/store/cata...
Če se potem bolje počutiš.

kriko1 je izjavil:

Da, sam očitno tistih par glasnih tega ne ve :>

Očitno tudi na Windowsih ni vse tako enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

krneki0001 ::

lightbit, na Windows je enako enostavno kot na Linuxu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Hayabusa ::

Kako v winsih particijo pripneš k mapi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

krneki0001 ::

disk management -> klikni na obstoječo particijo -> change drive letters or paths -> namesto črke izberi pot, kam boš pripel particijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pithlit ::

krneki0001 je izjavil:

disk management -> klikni na obstoječo particijo -> change drive letters or paths -> namesto črke izberi pot, kam boš pripel particijo.

Marička kolk dela :P Na linux-u to nardiš u trenu oka (s konzolo)

/sarcasm
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

To je isto kot v politiki: če si 99,9999% časa obremenjen z "drugim taborom", potem nekaj delaš narobe.
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fm13 ::

Glede novice: super, če so policaji zadovoljni z novim okoljem, ki je cenejše in stabilnejše (in še kaj) od prejšnjega. Če so prihranili davkoplačevalski denar, še bolje, čeprav ni jasno, kakšne pogodbe so imeli prej (nisem pa bral vsega, tako da sem mogoče kaj spregledal).

Glede debate: strinjam se z nekom, ki je malo nazaj napisal, da je v tej temi le par tistih, ki komentirajo to novico z dovolj znanja in s kakšno izkušnjo v primerljivih sistemih. Večina nabijanja je na podlagi domačih izkušenj in dela v lokalnih omrežjih s par (deset) uporabniki. Če komentiraš novico o okolju z nekaj 10.000 mašinami, ni relevantno, če tvoja babica, mamica, tajnica brez težav uporablja Linux (ali Windows), na Windows (ali Linux) pa ima same probleme...

Nasploh je povsod preveč posploševanja in sklepanja na podlagi nekaj omejenih lastnih izkušenj. Če na hitro potegnem analogijo z avtomobili: Toyote so po statistikah med najzaneslivejšimi avtomobili, jaz pa sem imel z eno več težav kot s Citroenom in Fiatom skupaj. Torej, Toyota je za en drek. (Toyote so seveda povsem OK, v tem primeru je šlo za serijski problem na določenem motorju).

Pri velikih organizacijah so pravila igre drugačna: drugačne so cene produktov in pogoji ponudnikov, drugačne so zahteve kupcev in uporabnikov. Pri delu v takšnih okoljih ugotoviš, da je navijaštvo v smislu "windows vs. linux" brezvezno. Nič ni črno-belo.

Taka okolja so ponavadi visoko standardizirana in avtomatizirana.
Večina strojne in programske opreme je predpisane. Za delovne postaje je na voljo par modelov določenih proizvajalcev, za strežniško in mrežno opremo prav tako. Cene so neprimerno boljše, kot jih dobimo kot fizične osebe (s temi cenami potem domači majstri operirajo po forumih).

V primerih takih organizacij, ki jih poznam, tako v stroških IT-ja same licence in strojna oprema sploh niso največja postavka, veliko več gre za spremljevalne storitve, vzdrževanje, podporo (SLA) in podobno.

Nekdo je omenjal baze. PostgreSQL je super izdelek za najboljšo ceno, ampak pri nas boš težko našel firmo, ki ti bo zadevo kvalitetno podpirala. Za Oracle ali MSSql podporo dobiš z lahkoto. Če ima firma na taki bazi neko kritično aplikacijo, bo dobra podpora absolutno pomembnejši faktor, kot cena licence (pod predpostavko, da vse baze funkcionalno ustrezajo).

Torej, bravo za francoske policaje (podpiram open source v državni upravi), ampak FOSS feni, ne toliko poenostavljati zadev... Mogoče je to uspeh v njihovem okolju, v nekem drugem okolju taka migracija morda ni možna ali smiselna, kljub minusom komercialne programske opreme.

Pithlit ::

fm13 je izjavil:

Torej, bravo za francoske policaje (podpiram open source v državni upravi), ampak FOSS feni, ne toliko poenostavljati zadev... Mogoče je to uspeh v njihovem okolju, v nekem drugem okolju taka migracija morda ni možna ali smiselna, kljub minusom komercialne programske opreme.

No, 'FOSS feni' ne trdimo tega. 'MS feni' trdijo da je prehod ma Linux po default-u fail (dokazom navkljub).

Pa, mimogrede, zakaj se je že treba omejevat na lokalno podporo? Lokalpatriotizem? Podpiranje lokalnih lopovov? Saj ni noben problem imet 24/7 podpore v tujini... ali pač? Ne vem no... mene (oz. moje denarnice) so bili na drugem koncu sveta še vedno veseli. Ne glede na smer vzhod ali zahod. Se mi pa tudi redno dogaja da se naši lokalci otepajo mojega denarja. Očitno krize ni.
Life is as complicated as we make it...

bluefish ::

In kako ta podpora it tujine zgleda, če je potrebno on-site reševanje problemov?

Mipe ::

Še vedno ni jasno, kako se delavci znajdejo na novem sistemu. Kako je z delovno učinkovitostjo, produktivnostjo po prehodu na FOSS? O tem nič ne piše. Hvalijo se samo o uspešni "nadgradnji", mene pa bolj zanimajo posledice prehoda.

Pithlit ::

bluefish je izjavil:

In kako ta podpora it tujine zgleda, če je potrebno on-site reševanje problemov?

hmmm got me there. Zakaj se pa rabi on site reševanje? Mora prit nekdo iz MS da ti na licu mesta en problem zrihta? Te ne more lepo skozi postopek vodit? Ali, bog ne daj, kakšen remote access?

Ali si jaz to povsem narobe predstavljam in je streba SW probleme reševat fizično?
Life is as complicated as we make it...

bluefish ::

Jah, odvisno od tega, kak obseg podpore omenjaš.

Pithlit ::

Ne vem... govora je bilo o bazah podatkov. Zdaj pa ne vem zakaj bi tukaj rabil on site podporo.

Razen če imaš nesposobne sistemce... pol je pa itak vse jasno.
Life is as complicated as we make it...

bluefish ::

Pithlit je izjavil:

Ne vem... govora je bilo o bazah podatkov. Zdaj pa ne vem zakaj bi tukaj rabil on site podporo.
V tem primeru ignoriraj moje zgornje pisanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MrStein ::

A sposobne sistemce pa boš lokalno dobil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Ja šment... upam da dobim kar plačam, ane? Drugač pa tud sistemcev ni tak problem 'uvozit'. Se bodo pač lokalci moral kakšno stvar tudi navadit če bodo hotli imet delo. Mene ne briga a zame dela kitajec, rus, nemec, slovenec ali pa šiptar... briga me le in edino to a je sposoben delo opravit.
Life is as complicated as we make it...

fm13 ::

Pithlit je izjavil:

fm13 je izjavil:

Torej, bravo za francoske policaje (podpiram open source v državni upravi), ampak FOSS feni, ne toliko poenostavljati zadev... Mogoče je to uspeh v njihovem okolju, v nekem drugem okolju taka migracija morda ni možna ali smiselna, kljub minusom komercialne programske opreme.

No, 'FOSS feni' ne trdimo tega. 'MS feni' trdijo da je prehod ma Linux po default-u fail (dokazom navkljub).

Pa, mimogrede, zakaj se je že treba omejevat na lokalno podporo? Lokalpatriotizem? Podpiranje lokalnih lopovov? Saj ni noben problem imet 24/7 podpore v tujini... ali pač? Ne vem no... mene (oz. moje denarnice) so bili na drugem koncu sveta še vedno veseli. Ne glede na smer vzhod ali zahod. Se mi pa tudi redno dogaja da se naši lokalci otepajo mojega denarja. Očitno krize ni.


Nikjer nisem napisal, da se je pri podpori *treba* omejevat na lokalce. Odvisno je od primer do primera.
Če bi npr. slovenska policija želela migrirati svoje baze na postgresql, bi verjetno želela lokalno podporo, ne pa iz tujine :)
V moji firmi imamo podporo za različne produkte poleg lokalnih firm še v petih evropskih državah in v eni zunaj evrope. Je pa en segment, kjer podpora ostaja lokalna, ker je zahtevan hiter odzivni čas za hw in sw probleme.

(Na hitro sem preletel komentarje in prebral precej nebuloz, nato pa napisal par zadev, ki so mi padle na pamet, tako da se mogoče kaj bere izven konteksta.)

BigWhale ::

fm13 je izjavil:

Glede debate: strinjam se z nekom, ki je malo nazaj napisal, da je v tej temi le par tistih, ki komentirajo to novico z dovolj znanja in s kakšno izkušnjo v primerljivih sistemih. Večina nabijanja je na podlagi domačih izkušenj in dela v lokalnih omrežjih s par (deset) uporabniki. Če komentiraš novico o okolju z nekaj 10.000 mašinami, ni relevantno, če tvoja babica, mamica, tajnica brez težav uporablja Linux (ali Windows), na Windows (ali Linux) pa ima same probleme...


Roko na srce, je pri nas bolj malo ljudi, ki imajo izkusnje z omrezji v katerih je po nekaj tisoc racunalnikov in uporabnikov. Tudi ce delas v javni upravi, so stvari precej razdrobljene in do taksnih stevilk ni tako lahko priti.

Jaz kaj vec kot do stevilke 500-600, 700 bi bilo ze precej nategnjeno, nisem prisel.

fm13 ::

BigWhale je izjavil:


Roko na srce, je pri nas bolj malo ljudi, ki imajo izkusnje z omrezji v katerih je po nekaj tisoc racunalnikov in uporabnikov. Tudi ce delas v javni upravi, so stvari precej razdrobljene in do taksnih stevilk ni tako lahko priti.

Jaz kaj vec kot do stevilke 500-600, 700 bi bilo ze precej nategnjeno, nisem prisel.


Ja, se strinjam, je pa veliko takih, ki vseeno komentirajo na podlagi izkušenj na svojem PC-ju.

So pa pri nas firme, ki so npr. del tujih korporacij in ljudje tam poznajo taka okolja vsaj posredno. Nekaj jih poznam in po izmenjavi izkušenj lahko rečem, da so v večini teh firm zelo heterogena okolja, v katerih uporabljajo tisto, kar služi svojemu namenu (unix, windows, linux, ...). Cena licenc ni odločilni faktor v vsakem primeru, kot to vedno poudarjajo nekateri.

Ob takih debatah se vedno pojavijo izračuni, kjer nekdo vzame osnovno ceno (list price, mogoče z malo popustom) za neko licenco in to potem množi z nekaj 10.000 uporabniki, ki naj bi tako licenco uporabljali. V primerjavi s FOSS pride do velikih razlik, ampak realnost je drugačna. V tako velikih organizacijah so pogodbene cene za hw in sw bistveno nižje.

Poleg tega so v teh "primerjalnih" temah vedno prisotni še neki zakoreninjeni miti, ki govorijo o stalnih blue screenih na Windowsih in nestabilnih Windows strežnikih. To se v bistveno večji meri dogaja mašinam domačih uporabnikov, kot pa mašinam v kontroliranem okolju. Le zakaj?

KoKi ::

Mipe je izjavil:

Še vedno ni jasno, kako se delavci znajdejo na novem sistemu. Kako je z delovno učinkovitostjo, produktivnostjo po prehodu na FOSS? O tem nič ne piše.

S(m)o pisali. Vsaj dvakrat.

KoKi je izjavil:

Jokaero je izjavil:

sicer pa tu http://www.zdnet.com/french-police-move...

predzadnji odstavek clanka oz
http://www.eventolinux.org/images/el201...

Druga povezava (The benefits):
.
.
.
- Huge decrease of local technical interventions on Ubuntu's desktops

Zdaj pa še tretjič.
# hackable

Pithlit ::

fm13 je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da se je pri podpori *treba* omejevat na lokalce.

Mja, ne vem. Mogoče jaz narobe berem.

fm13 je izjavil:

PostgreSQL je super izdelek za najboljšo ceno, ampak pri nas boš težko našel firmo, ki ti bo zadevo kvalitetno podpirala.

Se sicer z izjavo strinjam. Ne pač s tem da namiguje na omejevanje na lokalno okolje (ki je, v tem primeru, nepotrebno - kot da bi se nekdo omejeval na lokalne programerje).
Life is as complicated as we make it...

Glugy ::

Prednost Linuxa je v tem k je bl stabiln, enkrat nardiš zadevo pa ornk stestiraš pa je. Sicer ne vem kako je z nadgradnjami sam menim da enostavno je lažje ohranjat iste programe skozi čas na Linuxu kot pa na Windowsih. Marsikater program s starih Windowsov ne dela na novih Windowsih, na Linuxu pa še zmer delajo kolikor vem vsi. Pač ja ok traja da se ti povrne sam se ti pa povrne. Sicer ne vem če to drži ampak zdi se mi da sem slišal da so tud Facebookovi strežniki zasnovani na Linuxu? če to drži se da tud velike sisteme imet na Linuxu.

Offtopic:

MrStein je izjavil:

To je isto kot v politiki: če si 99,9999% časa obremenjen z "drugim taborom", potem nekaj delaš narobe.
;)


Ja sam očitno to dejansko pali pr narodu. SDS po javnomnenjskih anketah pridobiva podporo ko ostro zagovarja svojo teorijo zarote proti Janši, češ da on ni nič kriv.

MrStein ::

He he, sem mislil ravno obratno. Kakršnokoli temo odpreš z "levakom", je takoj prvi odziv skoraj vedno: Ampak Janša...

No, off topic smo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fm13 ::

Pithlit je izjavil:


Se sicer z izjavo strinjam. Ne pač s tem da namiguje na omejevanje na lokalno okolje (ki je, v tem primeru, nepotrebno - kot da bi se nekdo omejeval na lokalne programerje).


OK, nisva ravno na isti valovni... Sem mislil, da govorimo v kontekstu novice, torej o migraciji *državnega* organa na FOSS. Zato sem napisal "Če bi npr. slovenska policija želela migrirati svoje baze na postgresql, bi verjetno želela lokalno podporo, ne pa iz tujine". Bom pazil, da bom pisal bolj jasno. Sicer pa se strinjam, za sw podporo neke običajne firme fizična lokacija admina načeloma ni važna, pri nas to deluje brez težav.

fm13 ::

Glugy je izjavil:

Prednost Linuxa je v tem k je bl stabiln, enkrat nardiš zadevo pa ornk stestiraš pa je. Sicer ne vem kako je z nadgradnjami sam menim da enostavno je lažje ohranjat iste programe skozi čas na Linuxu kot pa na Windowsih.

@BigWhale - o takih mitih sem govoril.

MrStein ::

To sploh ni mit, to je natolcevanje: Ne vem, kako je, ampak trdil bom vseeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kitaj ::

MrStein je izjavil:

To sploh ni mit, to je natolcevanje: Ne vem, kako je, ampak trdil bom vseeno.

Levaki pri Nasi pa ti gredo računalnike na Mednarodni vesoljski postaji migrirat na Linux.

MrStein ::

Missing the point, as usual.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Glugy je izjavil:

Prednost Linuxa je v tem k je bl stabiln, enkrat nardiš zadevo pa ornk stestiraš pa je. Sicer ne vem kako je z nadgradnjami sam menim da enostavno je lažje ohranjat iste programe skozi čas na Linuxu kot pa na Windowsih. Marsikater program s starih Windowsov ne dela na novih Windowsih, na Linuxu pa še zmer delajo kolikor vem vsi.

Tko bom rekla... če ne veš je bolje da nič ne zineš. Marsikaj tudi na Linux-u 'nepojasneno crkne'. Pol pa po kakem šopu izpuljenih las pogruntaš da se je spremenila neka xy knjižnica.

Sicer je to popravit relativno trivialno... za nekoga ki zna kaj več kot le po synaptic-u klikat (kar francoski policisti garant ne znajo).

Tudi v Linux svetu se lahko marsikaj hudo zalomi. V bistvu je tko: "If it breaks... it breaks BAD.". 'Sosedov mulc' ne bo mogel pomagat.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

kitaj je izjavil:


Levaki pri Nasi pa ti gredo računalnike na Mednarodni vesoljski postaji migrirat na Linux.

Najbrž so dobili cel kup budžeta za to implementacijo. V smislu projekta

implementacija linuxa za uporabo na vesoljski postaji

Pa je šlo spet nekaj denarja ... ki bi ga tako ali tako porabili ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LightBit ::

Glugy je izjavil:

Sicer ne vem če to drži ampak zdi se mi da sem slišal da so tud Facebookovi strežniki zasnovani na Linuxu? če to drži se da tud velike sisteme imet na Linuxu.

Dobro jutro.

MilanP ::

ce ma googl lahko vse na linuxu pol se ocitno da

pa itak sploh ni finta a lakoh dobis podporo ampak ce lahko podpora kej sploh nardi

ce mas postgresql mas source in ce kej ne dela spremenis ce mas mssql pa dobis od supporta fakica in da nisi dost vazn za njih in se lahko samo zjokas

sem ze dozivel v zelo veliki firmi tko da mi ne nabijite kako da ni res

SeMiNeSanja ::

MilanP je izjavil:

ce mas postgresql mas source in ce kej ne dela spremenis

Dej ne nabijaj bedarij!

TI znaš v popraviti morebiten bug v postgresu?
Koliko jih poznaš, ki znajo?

Že za samo UPORABO moraš kar iskati ljudi, ki ga RES obvladajo, ne pa da boš našel koga, ki bo znal po sourcu šarati in popraviti kaj, ne da bi pri tem podrl sistem na drugem koncu.

Res ti ful koristi source....

MilanP ::

da ti usaj sanse da najdes enga k zna

ce mas karkoli druzga pa kot sm napisu se loh sam po riti praskas pa reces sefu da support prav da ne bojo popravl buga

me zanima kko vi nardite kadar vas microsoft stane par sto jurjov eurov zarad take gluposti

Glugy ::

MrStein je izjavil:

He he, sem mislil ravno obratno. Kakršnokoli temo odpreš z "levakom", je takoj prvi odziv skoraj vedno: Ampak Janša...

No, off topic smo.


No jz sam povem dejstvo pač. Moje mnenje tle ne igra vloge :) Drgač pa noben od desnakov in levakov pr ns ni nekdo ki bi bil v "službi ljudstva" pač pa v službi "Bruslja" na žalost. Zdj se pa res poslavljam od tega offtopica :) Se opravičujem za tole.

krneki0001 ::

Pithlit je izjavil:

bluefish je izjavil:

In kako ta podpora it tujine zgleda, če je potrebno on-site reševanje problemov?

hmmm got me there. Zakaj se pa rabi on site reševanje? Mora prit nekdo iz MS da ti na licu mesta en problem zrihta? Te ne more lepo skozi postopek vodit? Ali, bog ne daj, kakšen remote access?

Ali si jaz to povsem narobe predstavljam in je streba SW probleme reševat fizično?


Če so problemi, pride iz MS-a človek ali več njih, ter zrihtajo zadevo (če je denar v igri je rok 45 minut, če ni denarja pa 120 minut). Za Linux bi se zahtevalo enako, ampak na žalost v Sloveniji ni firme, ki bi to zagotavljala pod takimi pogoji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MilanP ::

ms nc ne pride sploh

pa mas loh neomejeno dnarja pa recejo da se jebi da oni tega ne bojo popravl in da se mors sprjaznt s tem

da bi sam popravu ti pa tut ne dovoljo

krneki0001 ::

MilanP je izjavil:

ms nc ne pride sploh

pa mas loh neomejeno dnarja pa recejo da se jebi da oni tega ne bojo popravl in da se mors sprjaznt s tem

da bi sam popravu ti pa tut ne dovoljo

Ne vem kake imate vi odnose z MS, ampak pri nas morajo v doglednem času rešiti problem. In pridejo vedno porihtat zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

On ima verjetno piratsko kopijo Windows 8 Enterprise na svojem gaming PC. Pa mu včasih kaki crack zruši sistem, pa je MS kriv. >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Ma licenčno kupljeni Windows zagotavljajo on-site podporo v roku 45 oz. 120 minut kjerkoli, tudi v Domu na Kredarici, sredi snežne nevihte. Sej ne da jo z Windows sploh rabiš, top OS ti je to, vse dela!

Drugače pa...

Ti "linuxi" al "linux" al kaj je že je sam za geeke v CERN-u, Google, neke leve javne uprave tam, pa to. Keri levaki so to. V Sloveniji že ne rabimo tega! Mi smo naslednja Švica, še mal pa jih bomo z BDP prehiteli po levi in desni hkrati. Da ne govorim o poslovnem okolju, osebni integriteti pa to. Zaostajajo za nami celo desetletje, če ne več. Zakaj zaboga bi se sploh ukvarjal s temi licencami, primerjavami stroškov vzdrževanja, izobraževanja, z odtekanjem kapitala, odhodom bodočih strokovnjakov v tujino, pa to?? Brezveze! Ma, kake neodvisne raziskave, kakšen domač know-how? Čista zguba cajta! To je za loleke.

Ko bo kak minister al sekretar al kdo že slučajno hkrati špilal golf s kakim MS-jevcem, bomo itak dobili tolikšen popust na licence pa pogodbe o vzdrževanju in izobraževanju, da bi moral bit totalni kreteni, da bi sploh hotel uporabljat lastne možgane. Brezveze, možgani pa neodvisne raziskave pa to. Zakaj bi mi to rabili?
...
...
Oh, wait...

krneki0001 ::

Ales je izjavil:

Ma licenčno kupljeni Windows zagotavljajo on-site podporo v roku 45 oz. 120 minut kjerkoli, tudi v Domu na Kredarici, sredi snežne nevihte. Sej ne da jo z Windows sploh rabiš, top OS ti je to, vse dela!


Ja MS zagotavlja on-site podporo za licenčno kupljen "produkt" kjerkoli v sloveniji in pride v tem času(kot sem napisal) vse poštimat. Ampak ta produkt se imenuje "enterprise licenca". Google pa to, mogoče ti bo potem bolj jasno.


Ales je izjavil:


Ti "linuxi" al "linux" al kaj je že je sam za geeke v CERN-u, Google, neke leve javne uprave tam, pa to. Keri levaki so to. V Sloveniji že ne rabimo tega! Mi smo naslednja Švica, še mal pa jih bomo z BDP prehiteli po levi in desni hkrati. Da ne govorim o poslovnem okolju, osebni integriteti pa to. Zaostajajo za nami celo desetletje, če ne več. Zakaj zaboga bi se sploh ukvarjal s temi licencami, primerjavami stroškov vzdrževanja, izobraževanja, z odtekanjem kapitala, odhodom bodočih strokovnjakov v tujino, pa to?? Brezveze! Ma, kake neodvisne raziskave, kakšen domač know-how? Čista zguba cajta! To je za loleke.


Pposlovno okolje v veliki firmi na Linuxu v Sloveniji je problem. Nimaš nikogar, ki ti bo zagotavljal support takoj (on-site), ko pride do probemov. Na žalost ni firme, ki upa dat roko v ogenj za kaj takega. In ravno nasprotno, je tukaj MS, ki pa to zagotavlja. Sicer je cena zelo visoka za enterprise licenco, ampak imaš pa za vse MS produkte support takoj na voljo.

Večina linuxašev tukaj v sloveniji skrbi za svoj domači mlinček, mogoče par serverjev in nekaj 10 računalnikov. Ko pa pride do tega, da bi zagotavljali podporo za 500 serverjev in 5000 delovnih postaj, ter en ali dva mainframe-a, se pa zatakne. Ga ni junaka tukaj. V tujini je že kar nekaj teh firm, ki ti to zagotavljajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ThinkPad ::

No, ni čisto res "da ni ljudi tu v SLO..." Imaš ljudi v SLO, ki delaljo izključno za ne-SLO stranke = tudi stranke, kjer vidiš vse, kar je na tem svetu možno...

Glede velikih firm, ki garantirajo nek support v nekm določenem času... Hja, mogoče ja, mogoče ne. Saj se splača kdaj tudi penale plačat, če se to redko zgodi.

krneki0001 ::

Ne so, smo posamezniki, ki rihtamo za naše in tuje firme. Ampak to smo posamezniki. Govorim pa o firmi. Firma, ki bi garantirala, da ko gre kaj narobe, pride in popravi v najkrajšem možnem času. Ker če bi kaj takega obstajalo v slo, bi večina bank, javne uprave in ostalih že bila na Linuxu in odprtokodnih rešitvah.

Verjemi, smo naredili študijo z izračuni in vsem, pa nas predraqo pride to, da bi šli sami migrirat na odprtokodne rešitve. In to celo toliko predrago, da se bolj splača MS-u vsake 3 leta plačat miljonček. (Nekje v 12 letih bi prišli na nulo.)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ThinkPad ::

Miljon MS-u ali pa pol manj zaposlenim pa očitno sploh ni opcija... Žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinkPad ()

krneki0001 ::

Kako pol miljona zaposlenim?
Misliš, da se greš lahko resno firmo z ljudmi, ki so sedaj sistemci?
miljon za izobraževanje sistemcev, 2 miljona za izobraževanje uporabnikov - tako to gre v veliki firmi. To je pa še za 9 let ms enterprise licence.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

Ne so, smo posamezniki, ki rihtamo za naše in tuje firme. Ampak to smo posamezniki. Govorim pa o firmi. Firma, ki bi garantirala, da ko gre kaj narobe, pride in popravi v najkrajšem možnem času. Ker če bi kaj takega obstajalo v slo, bi večina bank, javne uprave in ostalih že bila na Linuxu in odprtokodnih rešitvah.


MS ti ne garantira, da pride k tebi in popravi zadeve v najkrajsem moznem casu. Tudi ce imas enterprise licenco. MS ti garantira support. Kolk je pa ta support uspesen, pa v bistvu ne ves, dokler ne sprobas.

krneki0001 ::

MS garantira toliko kot v pogodbi piše. Pogodba pa ni samo enterprise licenca, ampak je enterprise licenca tudi del te pogodbe.

Pač se pri "denarju" zadeve morajo hitreje reševat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

thramos ::

krneki0001 je izjavil:

Kako pol miljona zaposlenim?
Misliš, da se greš lahko resno firmo z ljudmi, ki so sedaj sistemci?
miljon za izobraževanje sistemcev, 2 miljona za izobraževanje uporabnikov - tako to gre v veliki firmi. To je pa še za 9 let ms enterprise licence.


A po 10 letih si pa na plusu?
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prikazuje oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6126686 (22632) D3m
»

Microsoft Office za d.o.o.

Oddelek: Kaj kupiti
173066 (2630) Rok Woot
»

Hočeš nočeš je Windows 10 tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7645642 (38503) b3D_950
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10812237 (9808) poweroff
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
748278 (6432) TribesMan

Več podobnih tem