» »

Aliexpress (kako vedeti kdaj gre za ponaredek??)

Aliexpress (kako vedeti kdaj gre za ponaredek??)

mehatronik12 ::

No narocil sem ze kr nekaj stvari preko aliexpress in je vse prislo do mene brez problemov ampak so vse stvari bile "noname"!
Sedaj pa me zanima kako je z izdelki, ki so najverjetneje ponaredki:
- Kako carina določi kaj je ponaredek in kaj ne??
- Kako lahko na tej strani vidim če gre za ponaredek??

Zanima me ta izdelek:
http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHI...
Izdelek je na pogled originalen, tudi škatla pakiranja...

Do sedaj sem kupoval izdelke do 22e in ni bilo problemov.
Če se ne motim je nad 22e 20% davek, kje in kako ga plačam?

Hvala za pomoč!!!

Hayabusa ::

Ddv je 22%, ga plačaš poštarju + 6E za stroške postopka carine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

xxxul ::

Hja, z supergami je jajc;
ne vem kolk pogosto preverjajo, ampak kolega je naroču allstarke in lepo dobil domov dopis od odvetniške pisarne da bodo uničl superge, če ne bodo pač prisiljeni ukrepat na sodišču; za 15€ se pač ni jajcu; ker nihče ni vidu superg v živo ne vemo a soble orig Converse oznake gor ali ne;

v glavnem, kot vidiš je na peti napis Yonex, mislim pa da lahko sklepaš da za to ceno orig to ni...

OK.d ::

Tako je na carini ne gre skozi, raje pozabi.
LPOK.d

mehatronik12 ::

Ful hvala za odgovore!
No pol vseeno nebom naročil...
Se mi pa zdi vse skupaj zlo čudno kako lahko carinik ve kaj je original kaj ni???
Ko gledaš feedback-e na produkt odspodaj so večinoma pozitivni, kaj to pomeni, da jih v drugih državah carina ne zajebava???

Kako pa je NPR s supergami, ki so no name, vendar pa so po obliki identične Yonex,Nike,Adidas....?

Joze_K ::

mehatronik12 je izjavil:

Se mi pa zdi vse skupaj zlo čudno kako lahko carinik ve kaj je original kaj ni???

Carinik ne ve, vendar je dolžan, kadar vrednost blaga odstopa od tržne vrednosti (imajo pa dober sistem določanja carinske vrednosti, saj je to osnova njihovega dela), da obvesti zastopnika blagovne znamke v Sloveniji, da se izreče ali gre za original ali ne. In v primeru ponaredka lahko gre blago v uničenje...

MIHAc27 ::

Po kakšnem ključu cariniki zavrnejo/uničujejo ponaredke ne vem.
Če gre za 1kos (torej za domačo uporabo) potem se mi zdi da tolerirajo. Karkoli več pa bi morali zavrnit.

Sam sem že 2x dobil Rayban ponaredke in 1x telefon Samsung brez težav, pa so 100% odprli paket.

Mislim pa, da podobno kot Joze_k pravi.. obvestijo zastopnika za znamko, in potem oni zahtevajo ali ne uničenje.

mehatronik12 ::

Po kaki formuli pa cariniki sploh vedo kateri paket odpret??

_commandos_ ::

mehatronik12 je izjavil:

Po kaki formuli pa cariniki sploh vedo kateri paket odpret??

Vsi paketi ki pridejo izven eu so podvrženi ¨rendgenskemu¨ pregledu.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

In ponavadi če se jim zdi sumljivo ga še odprejo. Ko sem naroču preko e-baya šalčko v obliki objektiva, sem jo dobu domov v carinski koverti, kar pomeni da so odprli in pregledali da ni kej sumljivega not, saj je sredinski del kovinaki in rendgen ni pomagal dosti.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

francek1 ::

Ne si mislit, da so cariniki smotani; gre večinoma za zelo inteligentne falirane študente....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

red_baron ::

OJ,

Jaz sem naroči teva sandale iz Kitajske, dobil pošto iz carine naj pošljem račun. ker so bile tevice točno 21,75€ sem jih z izrednim veseljem poslal račun oni pa men pošiljko seveda brez plačila. So pa odprli škatlo, tako, da so videli kaj je notri.

Itak so pa vse superge narejene na Kitajskem ali pa v Vietnamu....

PrimozBG ::

No še moja izkupna z aliexpress. Naročim sem pametni telefon Lenova. Plačal davek in 6 €...


Dodil sem ponaredek, s pin kodo. Prodajalec mi je posredoval pin kodo, ko sem kliknil potrdi sprejem pošiljke( Confirm Goods Received). Tako sem izgubil vse pravice..


Po podrobnem testiranju sem ugotovil, da telefon nima 16 GB rom in 2 GB ram.... nateg... Tudi programi na telefonu ne prikazujejo dejanskega stanja npr.. Antutu. Tako da večina niti ne ugotovi, da gre za prevaro... Zanimivo je bilo to da je prodajalec priznal prevaro in to je bilo vse.


Zadevo sem prijavil pristojnim in to večkrat. Nikoli nisem dobil denarja nazaj....

Skratka kupovanje na Ebay je bolj varno....

Opkow ::

Tudi na ebayu se lahko nategnes s ponaredkom, ce nisi dovolj pozoren.

Daj link do izdelka, ki si ga kupil.

In nehaj spamat po slo-techu.

mrTwelveTrees ::

prosim ? to je spam kar je napisal ?

Opkow ::

Govorim o tem
Klik 1
Klik2
Klik3

lolek65 ::

živjo kaj mislite, da bi slo to skozi?

http://www.aliexpress.com/item/2015-Smo...

hvala za odgovore. lp

radmannsdorf ::

lolek65, jaz bi rekel da ne. pa dej kupi si pas brez napisa? a je res tolk važno kaj piše gor? itak je ponaredek :)

mat11 ::

Glede na veličino paketa imaš veliko možnosti, da pride skozi.
mat

GMaster ::

Ali kdo mogoče ve, če bi sončna očala, ki zgledajo tako kot ray ban aviator, a so brez oznak na carini zaplenili?

Lep pozdrav!

Mirk ::

Dokler ni na njih blagovne znamke ni težav.

lyoness ::

Naj vam še jaz predstavim mojo izkušnjo...
pasovi raznih blagovnih znamk je šlo skozi....in vse ostale firme od kozmetke, ličil...kaj naj si misim.....da je vse original ali....
.................................
Bistvo....superge Nike
...sem nasprotovala uničenju,češ da mi naj dokažejo in pokažejo superge in želela prisostvovati pri uničenju, ampak me niso povabili zraven, ker pa sem par dni prepozno dala ugovor, so mi izpodbili pravico pritožbe da ne želim uničenja....dvomim v vse skupaj...saj superge dejansko delajo na Kitajskem, Vitnamu in še kje...in ni mi jasno kako bi mi dokazali, da gre res za ponaredek...bog ve kam tava ta roba...na fb je veliko Nike superg ki garantirajo da je original po smešno nizkih cenah...
Tako, da mislim da nam manjka pogum, da ko so mesec dni nazaj dvignili prah nad ponaredki v medijih, da je bilo to čisto zavajanje in vzpodbudit strah pred uničenjem. Menim, da je zgolj ena taktik...In da bo prišel proizvajalec na sodišče zaradi enih superg...dajte no...veste koliko držav je...no zdaj pričakujem, da bom dobila odgovor...da so zato zastopniki...zame premalo...in verjetno tudi za sodišče...in nobenega e poznam ki bi plačal kazen...to je vse larifari

pol3ni ::

Da malo uporabim temo.Imam namen kupiti nekaj takega
http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-...

Predvidevam da sem spada še carina.Bolj pa me zanima kako bi to izpadlo pri naših vrlih carinikih oz. ali bi tole šlo skozi.

radmannsdorf ::

ja če odprejo, boš plačal ddv in carino.
boljše da računaš da boš plačal. da ne bo pol jok in stok. če pa rata, pa kul :)

Zgodovina sprememb…

pol3ni ::

radmannsdorf je izjavil:

ja če odprejo, boš plačal ddv in carino.
boljše da računaš da boš plačal. da ne bo pol jok in stok. če pa rata, pa kul :)


Ja saj to tudi pričakujem.Bolj me skrbi da bi to na carini prepoznali kot ponaredek,in ostanem brez € in paketa

Sriple Tix ::

Ne razumem, ponaredek česa bi tole lahko bilo, saj nima nobene oznake (npr. Blaupunkt ali karkoli vgrajujejo zdaj v Audije), tole je gadget neznanega kitajskega proizvajalca, ki ga pač montiraš v avto.


... seveda sem lahko tudi kaj spregledal in ne dvomim, da bom kmalu podučen, kako v resnici stojijo zadeve ...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

To ni ponaredek.

pol3ni ::

Vem da ni ponaredek.Samo kot pravim ne zaupam tem našim carinikom kaj bojo po njihovem odkrili.

profii ::

Prvo si poglej na youtubu kako zgleda tak radio med delovanjem. Pričakuj velik zamik med igranjem muzike in vžigom avtomobila. Mene je minilo da bi imel android v avtu, zaenkrat....

pol3ni ::

profii je izjavil:

Prvo si poglej na youtubu kako zgleda tak radio med delovanjem. Pričakuj velik zamik med igranjem muzike in vžigom avtomobila. Mene je minilo da bi imel android v avtu, zaenkrat....


Ne vem sicer koliko si raziskoval glede tega oz.kateri model si imel.Sem pregledal kar nekaj forumov glede tega tako da sem dokkaj na tekočem glede tega.Konkretno tukaj
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Sicer meni so svetovali tole

http://android-caraudio.com/en/autoradi...

Samo ne vem, s te strani še nisem naročal.Oz. bom kar tukaj vprašal če je že kdo naročal iz te strani ali je vseeno bolje aliexpress.Kakšno je vaše mnenje

profii ::

Pravim ti o tem času med kontaktom in igranjem radija.

Nisem se pa poglabljal v roote in podobne zadeve. Vrjamem da se da pohitrit zadevo.

pol3ni ::

Ja vem ja samo to mene osebno niti ne moti:)

patriot16 ::

Zdravo, ravno sem prebiral tale forum in me zelo zanima nekaj glede tega izdelka, ki sem ga naročil pred kratkim: http://www.aliexpress.com/item/Bluetoot...

Ta pametna ura je zelo podobna Apple Watch, kar se tiče zunanjosti. Ampak na njej ni nikakršnega logotipa od Apple, prav tako je notranjost drugačna in operacijski sistem na njej. Zanima me če na carini res gledajo le po izgledu pri ponaredkih ali se spuščajo tudi v podrobnosti izdelkov? Zanima me tudi ali bo ta izdelek prišel čez carino oz. koliko možnosti je da ne bo?

Tilen ::

Saj to ni ponaredek. To je kitajska pametna ura za android, vredna 5 eur. Možnost je 50:50. Ali bo, ali ne. Nihče od nas ne ve. Plačal boš vsaj davek in obdelavo pošiljke. Pripravi še cca 20 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

antireal ::

Verjetno bo šlo čez, saj gre v bistvu za kitajski original.

To, da je samo "podobna" Apple Watch boš verjetno ugotovil tudi ko jo boš nosil.

Tilen ::

Ne bo šla skozi, ker bo moral plačati davek, če ima paket ustrezno dokumentacijo. Če je nima, bo moral plačati še več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

patriot16 ::

Hvala za odgovore, ampak ste me verjetno razumeli nekoliko narobe. Na internetu sem prebiral glede ponaredkov, da jih na carini uničujejo, zato me zanima če bo šla skozi ali bo šla v uničenje. Kar se tiče davka vem, da ga bom moral plačati. Skrbi me samo glede uničenja?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Zakaj bi ti uničili kitajsko unikatno uro?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

shadeX ::

Tilen ti je v napisal da to ni ponaredek, saj se ne oglašuje / predstavlja kakor Apple Watch. To je pač kitajska ura, ki je samo podobna Apple uri, ampak zaradi tega še ne gre na uničenje (ni Apple znaka). Torej to pride skoz carino. Sicer boš pa plačal še davek na to vrednost.

Grabnarca ::

Živjo,
brala sem malo teme o Aliexpressu, ker bi preko te strani kupila telefon. Meni (laiku) izgleda original, vendar po vsem prebranem nisem več sigurna. Vem, da bom morala plačati 22% davek, zanima me samo, če bi šlo tole čez brez uničenja. Link do telefona: http://www.aliexpress.com/item/Original...
Mislite, da bi bilo bolje, če bi kupila v Sloveniji tak telefon ali pa je mogoče vseeno bolj varno kot iz Kitajske kupiti iz ZDA?
Hvala za odgovor :)

mat11 ::

Ta ti ne bo delal pri nas, oziroma ti bo delal samo na 2G. Tukaj poglej imaš dva različna modela, eden podpira naše frkvence:

http://www.aliexpress.com/item/Original...
mat

Grabnarca ::

Aha, najlepša hvala :)

jnovak ::

@Grabnarca
Odsvwtujem nakup ... vsaj dokler se ne pozanimas glede vseh stvari. Na zelo pomembno je ze mat11 opozoril.
Nato je se davek, carina ... ves kak bo koncni znesek? A se ti ne splaca kje v EU vzeti?
Koliko casa bi rada cakala ... lahko tudi mesec ali dva.
Ali je res original oz. kako naprej, ce cariniki recejo, da ni.
...

Se en komentar kupca aparata, ki ga je mat11 linkal:

"I had to pay 93eur for custom clearance: 63 vat + 30 adm fee. The store didn't care at all. 2. The phone was shipped with Chinese ROM of android 5.0.2. A lot of 'ghost' apps that I cannot track their existence, but they're there. I can tell this because notifications from unknown apps keep appearing. Some pre-installed apps that have been removed are automatically installed again. Strange isn't it? Security is really an issue! 3. Cannot install official Facebook app 4. No official upgrade 5. Last, after searching for alternative ROM, I conclude that there is no other official ROM available. So, after purchase services are zero! Conclusion: don't buy phone from Chinese stores! limit your purchase to avoid custom fee!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94401552091 (487) Ajnstajn`
»

Superge iz Kitajske (dhgate,aliexpress)

Oddelek: Loža
339002 (7384) nikjozo
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19260017 (39463) St235
»

Carina za nakup ponaredkov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8423561 (15563) tomaz88
»

naročanje superg iz kitajske

Oddelek: Loža
124595 (4301) darkolord

Več podobnih tem