» »

blue screen crash - grafična

blue screen crash - grafična

tiggx ::

Včeraj mi je crashal računalnik z blue screen errorjem. Pred tem pa mi crash-ne program AMD (driver za grafično), ki sem ga tudi na novo posodobil in ni delovalo. imam grafično kartico: ati radeon HD 5770 (gigabyte). V upravitelju naprav sem driverje za grafično najprej dal na prvotno in nato znova posodobil. upam, da bo zdaj delovalo.

 crash 1

crash 1


 crash 2

crash 2



1x mi je crash-nilo pri igri Team Fortess
1x pa pri delom z AutoCAD

Ali nadaljnje crashanje pomeni, da bo grafična odpovedala ali je napaka lahko drugje?
  • spremenilo: tiggx ()

boogie_xlr ::

Možno tudi, da je ram. Testiraj z memtest86.

mihibo5 ::

Jaz bi sformatiral računalnik in spet vse na novo namestil. 0x000001 napaka pomeni, da imaš napako v operacijskem sistemu. Rešitev je, da povrneš v zadnjo dobro konfiguracijo. 0x00000116 pa je teža z grafičnimi driverji. Te boš tako ali tako na novo moral namestiti. Lahko poskusiš povrniti v dobro konfiguracijo, a jaz bi raje formatiral. MAKE SURE THAT YOU SAVE ALL IMPORANT INFORMATIONS!

http://answers.microsoft.com/en-us/wind... - 0x116
http://answers.microsoft.com/en-us/wind... - 0x1

tiggx ::

ram ni, kriv sem testiral. sem tudi menjal rame pred 2 mescema, ki so bili pokvarjeni.

zdaj mi več ne crasha. zgleda, da je stvar z driverji pomagala.

@mihibo5 upam, da ne bo več blue screena, ker res nočem na novo nalagat windowsev. ker man veliko stvari na kompu.

Frenckie ::

Če ti sedaj dela, je priložnost, da narediš beckup podatkov na zunanji disk.

mihibo5 ::

tiggx je izjavil:

hibo5 upam, da ne bo več blue screena, ker res nočem na novo nalagat windowsev. ker man veliko stvari na kompu.


Saj lahko potem samo obnovitev poskusiš. Jaz sem danes dvakrat obnavljal, da sem dobil še dobro konfiguracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

tiggx ::

Obnovitve ne morem, ker man samo 1 na voljo in ta je od 1.10, ko sem fix probal naložiti. Pogledal sem, da nekaterim tudi clean install windowsa ni pomagal. Če je tako pri meni bom cel dan zapravljal spet z nalaganjem na računalnik. rad bi probal ostalo predem naložim na novo.

Danes pa mi je spet chrashnil računalnik. ampak driverji se mi vedno sesuvajo med igrami. Od AMD Catalyst dobim error: display driver has stopped responding and has successfully recovered.

 crash

crash



poskusil sem:
- novejše driverje
- windows update
- microsoftov fix za hitrejšo odzivanje grafike (ali nekaj takega nisem siguren)
- nastaviti prve driverje nazaj

memtesti so brez napak

Bi kdo vedel kaj še lahko naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiggx ()

mihibo5 ::

95% je grafični driver. Lahko poskusiš še kakšen starejši driver, lahko pa z drugo grafično (this might be a problem).

tiggx ::

Nevem kako si lahko siguren da je driver. Probal sem ga dat na starejšo, na novejšo in nič ne pomaga. poleg tega sem imel do 1.10 iste driverje in je vse bilo ok. nevem na katero verzijo bi še ga sploh lahko dal

tiggx ::

probal bon z update biosa. bon videl ali bo kaj drugače

BorutK-73 ::

Kateri napajalnik imaš? Lahko je napajalnik "prešvoh" ali pa preveč napetost niha in izklaplja grafično.

tiggx ::

Hmm, možno da je napajalnik. Ampak mi je čudno, da ni začelo prej. Zdaj ne vem točno kateri je.
Prišel sem domov tako da bom zdaj probal po posodobitvi biosa.
če nebo delovalo javim in napišem komponente.

tiggx ::

Spet sporočilo: display driver has stopped responding and has successfully recovered.
Zdaj med igro call of duty black ops 2 in brez blue screen crasha. včasih mi naredi blue screen po tem ko freezu ekrana med igro.

specifikacije kompa:
sistem: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
napajalnik: Power LC 5550 V 2.2
procesor: Intel Core i5 2500K 3.30GHz
ram: Kingston HyperX DDR3 2x 8gb 1600 Mhz (pred 2 mesecema kupljeno, ker so bili ven Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz pokvarjeni)
matična: gigabyte Z68AP-D3
grafična: radeon HD 5770 (gigabyte verzija: super overclock)
3 diski:
KINGSTON SVP200S37A60G
Western Digital WD5000AADS-00L4B1
Western Digital WD10EARS-00Y5B1

Do 1.10. mi je delovalo še vse normalno.
Pojavi se med raznimi igrami in uporabi programov npr: call of duty, team fortress 2, arma 2, portal,... in med 3d programi: AutoCad, blender, sketchup,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiggx ()

BorutK-73 ::

Tole je tvoj problem: Power LC 5550 V 2.2

tiggx je izjavil:

Do 1.10. mi je delovalo še vse normalno.

Si takrat kaj menjal, dodajal v računalnik?

tiggx je izjavil:

sem tudi menjal rame pred 2 mescema, ki so bili pokvarjeni.
kako pokvarjeni?

Zgodovina sprememb…

tiggx ::

Rami so bili pač pokvarjeni (blue screen crash zaradi ramov). takrat sem jih zamenjal za nove. To je bilo v začetku avgusta. od takrat do 1. oktobra mi je vse delovalo brez problemov.

ali je res napajalnik prešvoh? ali potem nebi zajebavalo že od samega začetka??

tiggx ::

je kaka možnost, da testiram ostale komponente razen rame?

solatko ::

tiggx - Za konfiguracijo, ki jo imaš, je ta napajalnik vedno precej obremenjen. Kupi močnejši, glej da bo na 12V linijah vsaj 20A. Tak kot je, ti bo še nekaj časa delal s problemi, potem pa ne bo več zalaufal.
Ne vem, kdo ti je sestavljal računalnki, saj je v osnovi to preslab in je čudež, da ti je zdržal toliko časa, brez problemov. Tudi RAM-i, oziroma napake na njih, so bile posledica preslabotnega napajanja, saj predvsem v igrah, deluje na polni obremenitvi.
Rami, ki so bili kao zanič, bi v drugem računalniku verjetno delali b.p.

Kupi nov, dovolj zmogljiv napajalnik in problemi bodo izginili - vzemi napajalnik z oznako 2,3+.
Delo krepa človeka

tiggx ::

Iskal sem rešitev po forumih, Ter zasledil, da pomaga včasih posodobiti directx 11, ker je lahko prišlo do napake pri inštalaciji. Zdaj sem posodobil in mi že 1 uro ni crashnilo driverjev. Upam, da je problem rešen.

tiggx ::

problem še vedno ni rešen

Mi lahko kdo svetuje kateri napajalnik naj kupim? če je možnost bolj poceni?

Hvala lepa
napajalniki so edin komponent na katere se ne spoznam. Je pa res, da imam ta napajalnik že od začetka.
seveda mora imeti priključke za vse komponente, ki sem jih naštel zgoraj


bi bil ta zadosta dober? http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiggx ()

Brias ::

tiggx je izjavil:

problem še vedno ni rešen

Mi lahko kdo svetuje kateri napajalnik naj kupim? če je možnost bolj poceni?

Hvala lepa
napajalniki so edin komponent na katere se ne spoznam. Je pa res, da imam ta napajalnik že od začetka.
seveda mora imeti priključke za vse komponente, ki sem jih naštel zgoraj


bi bil ta zadosta dober? http://www.mimovrste.com/artikel/240003...


kupi tega ...

XFX PRO 550W Core Edition 80Plus Bronze
http://www.mlacom.si/napajalniki/xfx-pr...
Cena:62,24 €

BorutK-73 ::

Kupi briasov predlog.

solatko ::

Katerega koli.
Delo krepa človeka

tiggx ::

Dobro bon kupil tega kot je predlagal brias: XFX PRO 550W Core Edition 80Plus Bronze.

Ampak upam, da bo res rešilo problem.

Računalnik sem drugače sestavljal sam. Dele sem nabavljal sproti. Ampak kot sem rekel, nisem gledal nikoli na napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiggx ()

BorutK-73 ::

Nimaš možnosti da bi ti kdo posodil kak boljši napajalnik?
Lahko tudi izklopiš vse diske ki jih nujno ne rabiš, odklopi dvd, ventilatorje.. in probaj tako, da se prepričaš kje je problem.
Je pa XFX 550 dober nakup tudi za prihodnje nadgraditve.

NightHawk ::

Jest ne mislim, da te bo nov napajalnik rešil.
Nova inštalacija windowsev in vsega bi bila najbližje rešitvi.

DarwiN ::

Grafa je defektna!!

Da še vnesem malo negotovosti..:D.. No, ampak res bi si moral najprej grafo izposodit in probat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tiggx ::

Jaz mislim, da je napajalnik. nekaj čudno piska v njem trenutno. Bon pozneje probal odklopiti diske. @BorutK-73 Na žalost mi napajalnika ne more nišče posoditi. ima še le enega slabšega.
Prvo bon odklopil diske in sčistil prah.


če ne bo nič pomagalo, dam windows na novo. Če nebo potem vredu pa kupim napajalnik (mislim, da ga bon tako ali tako kupil, če pravite, da je ta švoh za moj PC, ki ga imam zdaj). grafična pride na koncu. Ampak dokler mi še ta deluje nisem nameraval kopiti novo. za silo lahko probam starejšo grafo

tiggx ::

drugače sem zdaj nabavil napajalnik. tako mislim nabavit še novo grafično čez čas.

zdaj bon testiral z 3DMark11, če deluje normalno, ko sem odklopil diske. če ne bon probal crlean install windows 7

tiggx ::

še vedno crasha tudi z samo SSD diskom priklopljenim.

bon probal clean istall windowsow narediti.

zanima me ali je res moj napajalnik preslab za moje komponente? ker po naročilo potrdim.

DarwiN ::

Ni preslab.. Za tvoje komponente, kolikor sem uspel razbrati, imaš že 300W dovolj... Hudič je edino, ker so tile LC napajalniki slabe kvalitete in lahko da tvoj peša oz. ni stabilen...

Ampak pomoje je še vedno večja verjetnost, da je kaj z grafo narobe... Jaz ne bi nič kupoval, dokler ne bi testiral sistema z drugo grafično, in/ali preizkusil s svežimi windowsi...

Lahko tudi probaš grafično softversko odvit.. Tako rame kot GPU... In potem testiraš igre... Ponavadi to pomaga predvsem takrat, kadar rami pešajo na grafični.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tiggx ::

Zdaj windows 7 nalagam vse na novo. Bon potem probal kako bo. Če nebo dobro je 100% napajalnik ali grafična. Samo nevem kako bi se prepričal. imam še 1 grafično ampak je tako slaba, da mi igre in programe, ki mi ob daljšem delu crashajo nebi niti pognala.

Ali lahko na servisu preverijo ali grafična hardwersko deluje pravilno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiggx ()

tiggx ::

zgleda, da dela zdaj pravilno. do sedaj ko sem igral brez crasha

tiggx ::

Prehitro veselje. Čez 5 min crash. Clean install windowsow ni pomagal.

Zdaj nesem k kolegu grafično pa jo probama priklopiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiggx ()

BorutK-73 ::

btw, iz katerega konca SLO si?

tiggx ::

Pomurska, bližina Radencev. pa jutri lahko komaj sprobam grafično.

tiggx ::

Kaj je dobesedno možno, da je bilo krivo preveč praha v napajalniku? spihal sem okoli 18.00 ure in do zdaj dela vse normalno.

BorutK-73 ::

Si že zagnal kakšen špil ali gpu test?

tiggx ::

ja že cel čas black ops 2 igram in mi še ni crashalo. zdaj skoraj 2 uri

BorutK-73 ::

Super. Samo jaz bi na tvojem mestu vseeno vzel novi napajalnik.

tiggx ::

Bom, ker mi v napajalniku zelo nadležno piska. Bon kar vzel tega http://www.mlacom.si/napajalniki/xfx-pr...

tiggx ::

zdravo spet mi je vrglo novi blue screen error
 error

error

Gremio ::

Na tvojem mestu bi zamenjal graficno..

tiggx ::

mislim, da bo potrebno novi napajalnik ni rešil ničesar. lahko gdo svetuje kako grafično, ki je vsaj enako dobra kot ati radeon HD 5770, če ne seveda boljša nebi rad dal preveč denarja hvala.

mihibo5 ::

Katera je matična plošča? Poglej če ti ta paše: http://www.mlacom.si/sapphire-radeon-hd...
Sicer nisem strokovnjak za ATI, a je ta verjetno boljša. Če ti je predraga povej, lahko dobim cenejšo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

tiggx ::

končno mi je uspelo rešiti problem. težava je bila v tem, da je med igrami naenkrat preklopilo iz polnega delovanja na idle mode. tako da je bil clock preniski in je driver crashal.

naredil sem 2 profila. zdaj ko igram preklopim profil na AMD CCC na tistega, ki tudi v idle uporablja polno moč. tako da mi ne more med igro idling clock crashati driverja.

blue screen se in crash se mi na ta način ni pojavil že 2 dni. vseeno hvala vsem za pomoč.

gor13azd ::

imaš mogoče to kartico?

http://www.gigabyte.com/products/produc...

potem naredi update biosa na grafični...drugače ignoriraj :)

meni se je nekaj podobnega dogajalo z gigabyte gtx570, dokler nisem posodobil biosa na gpu...

blue screenov sicer nisem dobival.....je pa mi metalo ven iz igric (dx10, dx11) in javljalo to... drivers has stopped working bla bla bla....

igre, ki so še laufale na dx9 ni blo problema
gogi

hojnikb ::

zarad idle clocka ti driver nebo crashal...
#brezpodpisa

tiggx ::

verjetno mi je. med igro mi gre v idle in naenkrat bluescreen ali pa se mi amd posodobi. če pa dam idle na več pa dela brez problemov. sem že probal. igral sem z običajnimi nastavitvami crash. preklopim in dela. zdaj že dva dni preklaplam clock z 15700 na 40000, torej na 400 mhz in memory iz 30000 na 90000, torej 900 MHz. pa mi nikoli ne crasha.

tiggx ::

sranje. zdaj 2 dni je delovalo zdaj pa spet crasha. zgleda da bom moral novo grafično ker res ni druge rešitve. probal sem vse kar je možno od clean installa windowsa do starih driverjev, novih driverjev. nevem kaj še lahko sploh probam. bios sem nadgrajeval in spreminjal pa nič ne pomaga.

hvala vsem za pomoč. danes naročim novo grafično pol pa to ven vržem pa je problem rešen.

tiggx ::

zdaj sem pogledal blue screen crash reporte in me zanima ali so res vsi ti crashi povzročeni zaradi grafične kartice?
 crash

crash



aja zadnje 3 sem povzročil z driver fusion ko sem brisal driverje. tako da se mi ni niti zagnal windows in sem pol popravil v safe mode. tako, da sem izbrisal driverje kompletno tudi v registrih. zdaj so crashi običajni kot pred zadnjimi tremi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiggx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255644 (4127) The Player
»

Blue screen, na novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
312375 (1527) meuludine
»

nenadni reset/crash/blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
121595 (1274) Red_Mamba
»

Problem z Radeonom 4870 512mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
132324 (2172) Specijalec
»

Grafična kartica - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
494132 (2742) Assass1n

Več podobnih tem