» »

Čuden windows 7 problem

Čuden windows 7 problem

urby6300 ::

Stvar je taka....

Včeraj sem nekaj rihtal z antivirusnim programom, hotel sem ga naloziti pa mi nekako ni uspelo, zato sem vse skupaj ugasnil in šel spat.
Nakar danes vklopim računalnik, na prvi pogled dela vse normalno. Nato pa nastopi problem. Spodaj desno kaže prečrtano ikono za zvok, prav tako za internet. Internet kljub temu dela normalno, zvoka pa ni, niti mi ne zazna nobene naprave za zvok.

Probam odpreti moj računalnik, najde mi napako explorer.exe nima dovolj pomnilnika da bi se odprl, zaprite druge programe...Nekdaj v tem smislu. Nemorem dostopati do nobene mape, javi isti problem. Opreti negre niti nadzorne plošče in teh stvari. Probal sem "previti" sistem nazaj vendar mi ne najde obnovitvene točke. Mape lahko najdem samo čez nekatere 3rd party programe, vendar si preko njih nemorem kaj dosti začet.

Odločil sem se na novo naložiti windowse.

Vendar me še vseeno zanima zakaj je do tega sploh prišlo, kaj sploh je ta napaka????

Se komu sanja kaj bi to lahko bilo?

Ps. pred kratkim so mi tudi nehali delovati zadnji sloti za usb. Naprave je zaznalo vendar jih ni prepoznalo. Sprednja 2 slota pa sta delala normalno, zato sem na sprednje priklopil razdelilec usb slotov.

Hvala, LP
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

mihibo5 ::

I smell software...

Povej več o tem kaj si delal z antivirusam. Najverjetneje so se ti sesuli kakšni driverji za matično ploščo (delovanje interneta, zvoka - vse to je pojasnjeno, če nimaš razširitvene zvočne in mrežne kartice).
Jaz bi na tvojem mestu formatiral in bi videl kaj bi nastalo, lahko pa samo driverje uninstalliraš. Ne pozabi ponovno namestiti driverje!

Edit: Glede na USB-je, je možnost tudi da ti bo matična plošča šla (če se ne motim, ker nisem profesionalec, ampak trenutno delam šolo, ki ima računalništvo v predmetniku), lahko so pa pravtako driverji. Upajmo na najboljše. Bi te pa prosil še, da napišeš specifikacijo računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

urby6300 ::

Zadevo sem rešil z formatiranjem računalnika.

Internet mi je delal, samo kazalo je kot da ni priklopljen, zvoka pa ni bilo, tudi ni našlo nobenega recording devica.

Nek program sem zagnal ki naj bi popravil antivirusnega. Av se mi ni hotel odpreti in sem ga probal znova nalozit, vendar je naslo neko napako. Nato sem iz njihove strani potegnil nek progrma ki naj bi popravil inštalacijo.

Z usb sloti je pa tako, zadnji mi zdaj delajo vendar, mi vsake toliko časa prekine povezavo z npr. miško, oz. nekaterih naprav mi niti ne zazna.

S katerim programom bi lahko naredil scan da bi lahko videl celotno specifikacijo računalnika?

LP
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urby6300 ()

urby6300 ::

Sem naredil kr z dxdiagom.

Link:



ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urby6300 ()

Hayabusa ::

Kateri av si nameščal ?

BorutK-73 ::

Asus osnovna plošča?

Drugače pa uporabi CpuZ za podatke o računalniku.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5111276 (3841) acookook
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585585 (4411) BorutK-73
»

Računalnik se čudno obnaša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645706 (4870) accord37
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222123 (1804) Duhec

Več podobnih tem