» »

Kaj naj naredim da bo hitreje delal PC?

Kaj naj naredim da bo hitreje delal PC?

Marcel ::

Zdravo,

mene pa zanima kaj naredim da mi bo PC delal hitreje. Imam naslednjo kombinacijo: Procesor Celeron 1800mhz
GeForce 4 mx 440
256 DDRAM
plata matsonic 9047c

...vsa roba je skoraj nova in nikakor nism zadovoljen z delovanjem. Problem je verjetno v disku...disk je pa star 4 leta in je verjetno že precej zastarel.

Kdo ve kaj naj naredim...kupm nov disk?



LP

ElectricMan ::

Kakšne probleme ti dela. Mal opiši kaj več. Kakšen disk imaš?

neki123 ::

Najprej zamenjaj plato z eno normalno, ki dela skupaj z DDR ramom. Pa glej da ne bo od firme Matsonic!

Marcel ::

Disk mam Fujitsu 8.4 gb....
kaj je pa narobe z mojo plato da bi jo menjal? Dela pa tud z DDR ramom vsaj men..:)

RamOne ::

A si ze precekiral disk. Namrec da ni v slabem stanju? (bad sectors)
Ker to bi znal nagajat.

Soni ::

Samo dodaj še 256 ram in kupi nov disk!:D Nisi napisal kateri OS imaš?

ripmork ::

ja tako kot je soni rekel.več rama pa nov disk....
glede OS. pa takole:
ko sem dobil računalnik sem imel win milenium in mi je čist popolnoma vse štekal in nagajal
bil sem že tok besen da sem hotel prodat vse skup....
pol sem pa na win98 presedlal in mi dela brez problema 1.leto:D
mam pa p3 800mhz,geforce2mx400,128rdram in genericov H.D-30GB

Zavo ::

Marcel ne se zdaj jezit, samo en predlog ti dam!

Prodaj to plato, s tem zastarelim procesorjem :D , pa si kupi K7S5A, ki stane okoli 15.000,00 SIT in gor pripopaj en Athlon 1800 XP, ki ga dobiš za 18500,00SIT, dodaj še 256DDR rama in videl boš, da ti bo kišta poletela!

Samo še eno vprašanje, praviš, da je comp skoraj nov! Pa kdo za boga te je nafuk*l, da ti je uturil Celerona? :\

Prej bi se moral malo pozanimat glede procesorjev, ker jaz imam doma, tako Celerona2000, kot Athlona2000 (v bistvu sosed ima Celerona) in vidim razliko.
To ne moreš verjeti! Athloni so res carski procesorji!

Sandi79 ::

Ja Zavo ima čist prav. Pa fujitsu disk vrž stran.:(

ngc2392 ::

oh, amd-jaši so spet na sceni :) ja ej, če ma en en navadn avto, pa bi šel rad hitreje, mu ne moreš reči, naj si kupi bmw 850:\
po vsej verjetnosti je zaviralo disk (starejši). pa tudi definicija hitrejšega delovanja je zelo raznolika. če maš tak sistem (jest mam podobnega. razen plate in rama) pa daš gor SAMO xp-je ali pa 98-boš videl letenje! takoj, ko gor namečeš šaro (ja, seveda...potrebno programje), se slika spremeni. tudi pri amd-ju se to kmalu pozna. če bi pač rad s takim sistemom enako delal kot tvoj sosed, ki ma amd-ja 2000, pa pač kupi jegov procesor. grafična ni v špici, procesor tudi ni v špici, disk ni v špici-pa imaš počasnejše delovanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716680 (8719) Vlad Tepeš
»

Navijanje procesorja

Oddelek: Navijanje
363384 (1708) nuclear
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916612 (7573) Seb4
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302410 (1926) Mercier
»

Katero grafiko

Oddelek: Kaj kupiti
381786 (1138) (sic)

Več podobnih tem