» »

Drugi Valveov korak v dnevne sobe - strojna oprema

Drugi Valveov korak v dnevne sobe - strojna oprema

Ilustracija popolnoma različnih oblik sistemov s SteamOSom

vir: Valve Software
Valve Software - 48 ur po napovedi, da bodo v kratkem izdali svoj operacijski sistem, SteamOS, so pri Valve povedali še nekaj o strojni opremi, na kateri bo tekel ta igranju iger na televizorju namenjen operacijski sistem. Točnih specifik še niso razkrili, povedali so le, da bo mogoče že v prihodnjem letu izbirati med lepim naborom zaključenih škatlic s SteamOSom, ki bodo delo različnih partnerjev. S tem naj bi vsak uporabnik izbral svojim potrebam zmogljivo (in drago) škatlico. A to ne bo nujno potrebno, saj so priložili še vprašalnik v zvezi s strojno opremo.

Lastnikom obstoječih zmogljivih računalnikov ne bo potrebno kupovati nove škatlice, razen seveda, če si bodo tega želeli. SteamOS bodo namreč lahko v kratkem (skupaj z izvorno kodo, kot se za odprtokodni projekt spodobi) prenesli s spleta brezplačno in ga namestili na svoj računalnik. Lahko ga bodo seveda namestili na namenski računalnik, ki ga bodo postavili ob televizor, medtem ko bodo na svojem glavnem računalniku še vedno uporabljali prejšnji operacijski sistem - Steam se namreč ne bo spremenil in že v obstoječi obliki ponuja Big Picture, ki je pravzaprav bistvo SteamOS-a oz. njegovega uporabniškega vmesnika. Obenem bo na zaključene škatlice mogoče namestiti tudi kak drug operacijski sistem, saj ne bodo zaprte, za razliko od nekaterih konkurenčnih rešitev. Dotaknili so se še težave s podporo za igre (podprtih je že nekaj 100 naslovov, še več jih prihaja) ter še enkrat izpostavili predvajanje igre prek mreže z drugega računalnika in povedali, da je glavni način uporabe igralni plošček. A igralcem nič ne preprečuje uporabe miške, tipkovnice oz. česa tretjega. Več v zvezi z vhodnimi napravami bo sledilo kasneje.

Najavili so še začetek strojnega beta programa, v katerem bo 300 uporabnikov dobilo prototipni SteamBox, 30 bo izbranih glede na pretekla dejanja v skupnosti, ostalih 270 pa bo naključno izbranih med prijavljenimi. Poleg uporabniškega računa Steam so bo potrebno v nagradno igro prijaviti prek skupine na Steamu ter imeti 10 prijateljev in za konec še odigrati igro, zagnano iz načina Big Picture. Beta program je popolnoma javen, torej je poleg poročanja težav velika želja za nagrajence še širjenje besede o SteamOS-u, škatlicah in Steamu nasploh. Specifikacij in slik prototipne škatle še nimamo, a jih bodo pri Valvu objavili kmalu, morda že v roku dveh dni. Ob najavi SteamOS-a smo namreč dobili števec, ki je odšteval 48 ur. Ob odbitju zadnje sekunde smo dobili tole najavo, odštevati pa se je začelo novih 48 ur.

37 komentarjev

Dr_M ::

Glede na to, da ciljajo na dnevno sobo in tv, to dokoncno pomeni konec gaminga. Namrec TVji so 16:9 formata, kar je no go za vecino iger. Skoda.

Tr0n ::

Predvidevam, da bo SteamPad. :)

damjanll ::

Dr_M je izjavil:

Glede na to, da ciljajo na dnevno sobo in tv, to dokoncno pomeni konec gaminga. Namrec TVji so 16:9 formata, kar je no go za vecino iger. Skoda.

Kaj je pa to zaena nebuloza? :-)
Saj je sedaj tudi večina pc monitorjev 16:9

damjanll ::

vodnimi -> vhodnimi
Napaka v clanku:
Več v zvezi z vodnimi napravami bo sledilo kasneje

Pa dvomim da bodo cez 2 dni objavili slike ali specifikacije.

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Glede na to, da ciljajo na dnevno sobo in tv, to dokoncno pomeni konec gaminga. Namrec TVji so 16:9 formata, kar je no go za vecino iger. Skoda.

Kaj je potem šele 21:9 po tvojem mnenju. V bistvu pa kar precej iger dobro izkoristi široke monitorje. Sploh dirkačine. Pa precej FPS-jev - večina akcije se namreč tukaj dogaja v horizontalni ravnini, ne v navpični.

damjanll je izjavil:

vodnimi -> vhodnimi
Napaka v clanku:
Več v zvezi z vodnimi napravami bo sledilo kasneje

Pa dvomim da bodo cez 2 dni objavili slike ali specifikacije.

Hvala, popravljeno.

Dejmo počakat telih dobrih 40 ur, pa bomo videli. Jaz ful ne bi bil presenečen, če pokažejo specse in slike te škatlice. Hell, ful ne bi bil presenečen, če bo notri Radeon R9 290X :D Al pa Titan pa polna podpora nVidie na Linuxu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

02:58PM EDT - AMD did offer a very brief preview yesterday atop Diamond Head Crater of some of the things we can expect: Eyefinity, Crossfire, and Linux drivers. http://www.anandtech.com/show/7366/amd-...

Hm... :chinscrathing: Tole je iz Anandovega livebloga z AMD-jevega eventa. Kjer so predsatvili nov flagship GPU, konkurenčen Titanu.

Testman42 ::

Zanimivo, da so oni praktično crowdsourcali del razvojnega postopka.

In pa naslov komada je relevanten:
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Machete ::

verjetno že vejo kaj počnejo, sicer pa nevem v čemu je problem imet pc zhraven tvja. In ja če ni uporabno za brskanje in delo imaš pač enega za 200€ za www in ostalo. nevem. jaz ne rabim nobenega big screena, steamosa.. itd. užgeš steam naloudaš špil in če želiš v roke vzameš kontroler. Čemu taka filozofija z škatlicami itd.. s tem da počneš z pcjem ob Tvju še bilijardo drugih stvari,
ko pač ne igraš. škatlice ipd pa šopajo špile in medijsko vsebino z vsemi mogočimi omejitvami. . KJE JE FORA? zakaj ležim na kavču in pišem tole na ST, medtem ko lahko v 3sekundah zaženem katerikoli špil z Steam, spodaj poslušam glasbo, čeknenm maile ko louda mapo itd. Zakaj nekdo razvija nekaj, kar ne bo omogačalo ničesar od naštetega razen igranja :)
Da ne omenim pametnih Tvjev. V vsakem primeru je bolje imeti Pc za 50€ priklopljen na TV kot pameten TV katerega koli proizvajalca. (četudi za 5000€).

dottor ::

Menda SteamOS ki bo teku na "Steam Boxu" bo poleg igranja iger omogočal tudi multimedijo. Upam, da bodo obdržali brskalnik ki je že v Steamu oz. bo dovoljeno namestit ločen brskalnik (chrome, firefox, ...).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

Zadeva bo standardni Linux. Vse to se bo dalo če ne drugega nahekati, vprašanje je samo, kaj bo OS ponujal out of the box. Pa bistvo bo, da ti bojo rekli 'na FullHD ti bo tale škatlica dala toliko in toliko FPS pri takšnih nastavitvah'. Pa shiny bo. Pa tiha. Pa majhna. To je prednost škatlic pred custom HTPC-jem.

Aja, če bi AMD-ju recimo uspelo dobiti skoraj ekskluzivo za SteamBoxe, bi to pomenilo, da bi ta moment grafično pokrivali VSE konzole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dottor ::

Meni je sam Big Picture všeč, in če bo grafični vmesnik podoben njemu bo moj HTPC dobu SteamOS gor, brez da bi kupoval namenske škatle za to, seveda ko bo razvidno kaj vse bo podpiralo. Za moje potrebe je dovolj VLC player in Google Chrome.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

nsignific ::

Jaz tudi ne štekam ravno, koga ciljajo s tem.

- PC gamerjezagotove ne, ker nas ne briga (PC za gaming že imamo in tisti, ki nam to paše, smo ga že zdavnaj priklopili na TV).
- Konzolaše morda ciljajo, vendar zadeli jih ZAGOTOVO ne bojo (PlayStation & Xbox sta preveč dominantna in nova generacija ni videti, da bo popustila) - vse je v odnosu igralcev na konzolah, ki PC malodane zaničujejo. Če je to njihov gameplan bodo šli po stopinjah Ouye in podobnih ultrafailov.
- Casuale / Wii kupce, ki iščejo poceni alternatvio (in WiiU to ni bil). Big gamble v mojih očeh, ampak drugega trga za njih enostavno ne vidim. Zagotovo pa to ne pomeni nič dobrega za nas (gamerje).

Invictus ::

Valve je šel preprosto v konkurenco Windowsom. Linux je popolnoma logična izbira, ker OS ni slab, rabi samo optimizacijo.

Ki jo Linux skupnost zelo nerada dela. Raje delajo nove projekte. Je pač precej zoprno delo, in zahteva tudi precej znanja. Da ne govorim o raznih penisiranjih o najboljših rešitvah. O tem je bilo precej debat in porabljeno precej časa.

Večni problem Linuxa (od nekdaj) je nezdružljivost distribucij. Različne knjižnice, različne lokacije konfiguracijskih datotek, različni vmesniki, ki so nezdružljivi med sabo, itn ...

Sicer vse dela če snameš izvorno kodo programa in jo prevedeš, ampak nekako nekdo, ki program prodaja, za to ni zainteresiran.

Če bo Valve poleg platforme ponudil še dobra razvijalska orodja, potem zna biti to čista zmaga.

So pa lepo rekli da SteamOS ni omejen na njihov hardver.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dottor ::

Steam OS bo delal na vseh mašinah, pa brez težav se bo dalo dual boot porihtat. Steam ne misli OSja zaklepat ampak bo ostal odprto kodni. Na Steam OS bo menda mogoča tudi namestitev programov katerih Steam ni vključil v OS kar je nekako logično, če ne bi nardili neumnost. Jaz bom iz mojega HTPCja naredu Steam BOX za igranje iger pa gor naložu VLC player, če ne bo kej podobnega z vsemi možnimi kodeki že prišu zraven (Steam omenja, da bo OS tudi multimedijsko obarvan in ne samo igralčasko), za gledanje filmov in animov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

nsignific je izjavil:

Jaz tudi ne štekam ravno, koga ciljajo s tem.

- PC gamerjezagotove ne, ker nas ne briga (PC za gaming že imamo in tisti, ki nam to paše, smo ga že zdavnaj priklopili na TV).
- Konzolaše morda ciljajo, vendar zadeli jih ZAGOTOVO ne bojo (PlayStation & Xbox sta preveč dominantna in nova generacija ni videti, da bo popustila) - vse je v odnosu igralcev na konzolah, ki PC malodane zaničujejo. Če je to njihov gameplan bodo šli po stopinjah Ouye in podobnih ultrafailov.
- Casuale / Wii kupce, ki iščejo poceni alternatvio (in WiiU to ni bil). Big gamble v mojih očeh, ampak drugega trga za njih enostavno ne vidim. Zagotovo pa to ne pomeni nič dobrega za nas (gamerje).

-SteamOS boš lahko namestil tudi na svoj gaming računalnik. Ali pa Ubuntu in si naložil navaden Steam klient, ki je za desktop bolj primeren. Point SteamOS-a in boxov je, da potegnejo razvijalce s seboj na Linux z velikim šundrom, torej da je Valve gonilo za spremembo.
-Zagotovo? iPhone tudi zagotovo ne bo uspel, Nokia zagotovo ne bo nikoli propadla, itd., kajne? Ne govori zagotovo. Te zagotove stvari se hudičevo rade spremenijo v par letih. Sicer bo pa SteamOS oz. SteamBox pravzaprav navaden PC z vsemi njegovimi prednostmi, ki se bo obnašal kot konzola, z vsemi njenimi prednostmi, predvidevam. Win-win torej.
-Big gamble? A ti so nalašč pozabil, da je bil Wii ena izmed najbolj uspešnih konzol prejšnje generacije? Če grejo k developerjem in rečejo 'Naših SteamBoxov se je prodalo toliko in toliko milijonov, torej ste neumni, če svoje igre ne sportate na Linux', so zmagali. Koga briga, če so tiste konzole pospravljene in ne v uporabi (kot Wii-ji), Valve oz. Linux sta zmagala. Sicer ni razloga, da bi SteamBox pospravil, če ti ne paše gejmati na njem, pač naložiš en drug OS in imaš navaden desktop PC, ki je tih in majhen.

ahac ::

SteamOS boš lahko namestil tudi na svoj gaming računalnik. A
Ampak Valve ve, da ima na Linuxu čisto premalo iger, zato pa zaenkrat cilja samo na dnevno sobo in streaming iger iz Windows PCja.

Sicer bo pa SteamOS oz. SteamBox pravzaprav navaden PC z vsemi njegovimi prednostmi, ki se bo obnašal kot konzola, z vsemi njenimi prednostmi, predvidevam. Win-win torej.
Diablo 3 je npr. za konzole čisto drugačen kot za PC. To je sicer res ekstremen primer, ampak vseeno boš ma Steamboxu imel igre narejene za desktop PC. No, mogoče se bo tudi PC verzije zdaj še manj optimiziralo za tipkovnico+miško, kar vsekakor ni win-win za PC gamerje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

damjanll ::

Jaz ne razumem kaj ste vsi tako crnogledi, meni se zdi super da Valve miga v smeri gaming pc v dnevni.

Tr0n ::

Jup, vsaka konkurenca je dobrodosla. Sploh pa tako velika, kot je Valve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ahac ::

damjanll je izjavil:

Jaz ne razumem kaj ste vsi tako crnogledi, meni se zdi super da Valve miga v smeri gaming pc v dnevni.

Zato, ker PC gamerji smo PC gamerji, ker raje igramo za mizo, kot v dnevni sobi. Jaz ne vidm potrebe, da se še PC igre seli na kontroler in uničuje glavno prednost PCja.
Valve nas je zapustil. Might as well buy a Playstation...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Invictus ::

A konsole pa ne moreš postavit na mizo?

Ker je Valve rekel da mora biti v dnevni sobi?

Eni so pa res ovce ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tr0n ::

damjanll ::

Izgleda cool, me zanima koliko je uporabno, vsekakor ga bo treba sprobat.

ahac ::

Invictus je izjavil:

A konsole pa ne moreš postavit na mizo?

Ker je Valve rekel da mora biti v dnevni sobi?

Eni so pa res ovce ...


Na mizi že imam PC. Zakaj bi zraven postavil še en PC? Da bom iz PCja na mizi streamal igre na drug PC na mizi, samo zato, da bom lahko rekel, da igram na Linuxu?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PrimozR ::

Ne boš. Pa ne boš inštaliral SteamOS-a. Če boš želel igrati igre s Steama, boš pač še naprej imel Windows 15 (čez tistih 15 let, ko bo ta verzija aktualna), pa še naprej boš igral na tipkovnici in miški. We get it. Medtem smo pa nekateri drugi odprti za kakšne spremembe oz. ob nekaterih napovedih lahko tudi razmislimo, kako bi bilo to dobro za celo industrijo. Če vidiš samo tist meter pred svojim nosom do svojega monitorja, super. Si že večkrat povedal, da je temu tako.

Jst ::

Zanimiv koncept kontrolerja. Dual trackpads z povratno vibro je na prvi pogled malo hecna izbira. Ko sem videl sliko, sem pričakoval, da imata trackpada tudi "globino." Bo treba kakšen špil igrati kakšno uro, pa potem kritizirati. Mogoče se bo obneslo dosti bolje, kot si lahko jaz zamislim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

V teoriji zna biti to prvi gamepad, ki omogoča nekaj, kar je doslej bila izključno domena miške: Hitro in hkrati natančno premikanje merka po ekranu(z joystickom bodisi žrtvuješ natančnost, bodisi hitrost, ne moreš imeti obojega, zaradi čisto analognih omejitev)

Prakso bomo še videli, ampak če uresničijo teorijo so ubili zadnjo omembe vredno razliko med gamepadi in tipkovnicami in je to nič manj kot revolucija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ahac ::

Če vidiš samo tist meter pred svojim nosom do svojega monitorja, super. Si že večkrat povedal, da je temu tako.

Seveda. Ker sem igral na konzolah in je blo tko kot če bi maraton probal laufat v papučih. Lej, če ti ne znaš zavezat čevljev prav, ampak moraš vedt, da v papučih pač ne boš konkurenčen. Jaz se pa ne mislim hendikepirat zato, ker je Valve tolk kul.
Itak je tko: Če bi Nintendo napovedal tak kontroler bi ga popljuval. Če bi EA napovedal svoj Linux distro bi ga popljuval. Če bi MS napovedal konzolo, ki se mora povezovat online in nima game tradinga bi ga... em... SO ga popljuval. Ampak ko pa to Valve naredi je pa revolucija. Sure, sure. Sorry if I'm not impressed.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Lonsarg ::

Jah ena velika razlika ja, Steam je že od vsega začetka navadil svoje uporabnike na "omejitev"(ki to zame sploh niso). Microsoft pa ima zaledje uporabnikov, ki niso pripravljeni na spremembe in ima problem, da težko uveljavlja moderne novosti.

Jst ::

Saj po mojem mnenju če bi MS uvedel Steam-like storitev (ali pa bi dovolil skupek nekih marketov, Origin, Steam,...) na svoj X.360 leta nazaj, bi se igre bolj kupovale online. Jaz že od izida Half Life 2 kupujem samo online, samo to je za PC. Problem Steama in ostalih marketov je posojanje, kar se pa sedaj rešuje. Steam se je tega lotil letos, EA je za Origin tudi nekaj podobnega napovedala, tako da je očitno prišel čas za next step v Online nakupovanju.

MS pa bo tudi z X.One uvedel pravi Market s posojo iger. Očitno je trg zrel. In če gledam "Shelf Life" konzol, sem precej prepričan, da bo čedalje več Online nakupov.

Steam_Hardware je pa trenutno neznanka in želim si uspeh, a me je pa obenem malo strah, da ne bomo PC gamerji, ki nam je tipkovnica in miš svetinja, potisnjeni na stran, če bo tale Valvov gamepad uspešnica. No, vsaj FPS igre, upam, da ne bodo spreminjale koncepta, ki dobro fura že 15+let.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

opeter ::

Jst je izjavil:

... a me je pa obenem malo strah, da ne bomo PC gamerji, ki nam je tipkovnica in miš svetinja, potisnjeni na stran, če bo tale Valvov gamepad uspešnica. No, vsaj FPS igre, upam, da ne bodo spreminjale koncepta, ki dobro fura že 15+let.


Nič ni večno. Žal ali na srečo.
Sicer pa se strinjam, ampak poglej, kaj se je zgodilo recimo z igralnimi palicami, ki so bili sestavni del npr. strarih "konzol" in računalnikov (recimo C64 itn.).

 Quickshot

Quickshot



Igralne palice so postale nišni izdelek, katerega podpira le peščica in točno določena programska oprema (npr. simulatorji, pretežno povezane z letenjem). Sicer je bil razvoj v zadnjem desetletju ali dveh neustavljiv, dodanih je bil ogromno funkcij; oblikovne rešitve, da dol padeš. A vendar ... postali so točno to, kar je postal fotografski film pri fotoaparatih.

Ali pa drugo področje strojne opreme (sicer ni povezano z igrami): namizni skenerji/optični čitalci.

Nekoč ločene naprava, danes le še nišni izdelek za razne profesionalce, grafična/tiskarska/fotografska industrija, medicina in druga posebna področja ... no, morda daljni sorodnik tega so specializirani skenerji za pisarne, ki vlečejo v sebe papirje/dokumente. Ampak povprečna pisarna danes ima eno napravo, ki je tiskalnik, fotokopirec, fax, vse v enem in povrhu vsega deluje tudi kot skener.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jst ::

>Ampak povprečna pisarna danes ima eno napravo, ki je tiskalnik, fotokopirec, fax,

V bistvu povprečen uporabnik, ki rabi kaj za natisniti in takih ni malo si tudi itak kupi "kombinirca," ker so čisto poceni. Skoraj vsi, ki dela[m/j]o na šihtu z računalnikom ima doma takšno napravo, sken in tisk v eni napravi, če je lepo narejena, je čisto lepo majhna.

Glede "Nič ni večno": odkar so bili enosobni računalniki je bila prisotna tipkovnica. Ta se kar dobro drži. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

opeter ::

Jst je izjavil:

Glede "Nič ni večno": odkar so bili enosobni računalniki je bila prisotna tipkovnica. Ta se kar dobro drži. :)


Ja, ampak klaviatura bo vedno delovala, ko bo npr. odpovedalo vse drugo (recimo glasovna komunikacija).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jst ::

Si prepričan?

Tipkovnice tudi crkujejo. :) Včasih od besa - eno sem raztolkel na prafaktorje. Včasih kar tako, brez razloga - wireless logitech tipkovnica.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Se vseeno je precej bolj zanesljiva zadeva kot glasovna komunikacija, komunikacija s premiki rok (MS Kinect) ter tudi touchscreen tipkovnice.

Jst ::

Seveda.

Drugače sem pa jaz gledal za tipkovnicami, ki imajo tudi trackpad, pa nisem našel nobenega dobrega modela. Vse so čudne, drage, pa tudi kvaliteta samih tipk je slaba.

Drugače pa pogrešam Cherry tipkovnice. Sicer nisem iskal, ampak ko sem brskal po (spletnih) trgovinah, nisem videl nobene.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Truga ::

Jst je izjavil:

Seveda.

Drugače sem pa jaz gledal za tipkovnicami, ki imajo tudi trackpad, pa nisem našel nobenega dobrega modela. Vse so čudne, drage, pa tudi kvaliteta samih tipk je slaba.

Drugače pa pogrešam Cherry tipkovnice. Sicer nisem iskal, ampak ko sem brskal po (spletnih) trgovinah, nisem videl nobene.


http://www.daskeyboard.com/product/mode... Jaz mam tole. Cherry MX keyboard, samo drug napis je gor. Sicer je draga, ampak drzi 20 let, in tipka se blazno udobno.

PrimozR ::

Jst če prebavljaš nipel, maš od Lenova Thinkpad tipkovnico. V stari izvedbi je imela tudi trackpad.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valve je napovedal SteamOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
10340413 (33690) PrimozR
»

Valve izdal SteamOS in predstavil prototip Steam Machine in Steam Controller

Oddelek: Novice / Konzole
4414765 (9771) Testman42
»

Tretji korak Valvea v dnevne sobe je igralni plošček (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5720586 (12043) opeter
»

Drugi Valveov korak v dnevne sobe - strojna oprema

Oddelek: Novice / Rezultati
3715151 (7951) PrimozR

Več podobnih tem