» »

Problem po menjavi internetnega ponudnika

Problem po menjavi internetnega ponudnika

summanus ::

Pozdravljeni.
Pred kratkim smo doma zamenjali internetnega ponudnika (iz telemacha na siol). Brskanje po internetu in torrenti delujejo super, problem pa nastane pri igranju multiplayer iger (League of Legends), kjer me konstantno disconnecta. Seveda sem kontaktiral siolov helpdesk, kjer pa mi na žalost niso znali pomagati. Na supportu od igre so mi svetovali naj zalaufam network analysis. Mislim da sem v rezultatih našel vzrok problema (glej sliko), toda ne vem kako ga rešit.
 problem

problem



Par znancev, ki so prav tako pred kratkim prešli na siolovo optiko, ima identičen problem kot jaz. Nihče pa zaenkrat še ni pogruntal rešitve, tko da če kdo tukaj ve kako zadevo rešit mu bom večno hvaležen.

Aja če ima slučajno kaj veze router je INNBOX V50-U
  • spremenilo: summanus ()

solatko ::

Nazaj na Telemach. Poznam veliko uporabnikov Siol-a, ki ima težave z povezavami. Imajo pač zastarelo tehnologijo v sami centrali.
Delo krepa človeka

BigSexy ::

Močno dvomim, da je problem v ISPju. Po vsej verjetnosti boš moral odpreti še kakšen (dodaten) port na routerju. Malo pogooglaj katere porte uporablja igra ter jih ustrezno forwardiraj.
To Infinity And Beyond !

zee ::

Odpreti bos moral ustrezne porte na modemu/routerju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

summanus ::

Očitno je res problem s porti (zgleda, da so vsi UDP porti zaprti). Imam samo še eno vprašanje. Kako odprem tako veliko število portov (v NAT-u piše, da je največje možno število vnosov 32). Modem je INNBOX V50-U

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: summanus ()

GupeM ::

Kjer imaš samo en port napisan, daš start port in end port enak.

Kjer imaš napisan interval portov (5000-5500), pa daš start port na 5000, end port pa na 5500.

summanus ::

Hm sem odprl porte na modemu in ne pomaga. Za vsak slučaj sem izklopil še windows firewall pa ni bilo razlike. Sicer sem v kontaktu s tehnično službo siola, sam ne škodi če vprašam še tuki. Kaka ideja kako zadevo rešit oz. kaj bi lahko bil problem?

4kik4 ::

za lol ne rabiš imeti posebej odprtih portov, poskusi še 1x naložiti špil, mogoče bo to pomagalo

Hayabusa ::

Hm sem odprl porte na modemu in ne pomaga

Daj screenshot.
Porti morajo biti forwardirani na pravi pc (če imaš lan dhcp določanje ipjev uporabi mac rezervacijo naslovov) !

Kaj vse od mrežne opreme sploh imaš ?


https://support.leagueoflegends.com/ent...
Port Forwarding for League of Legends:
Required Ports:
Each of these ports must be forwarded for League of Legends to operate properly.

5000 - 5500 UDP - League of Legends Game Client
8393 - 8400 TCP - Patcher and Maestro
2099 TCP - PVP.Net
5223 TCP - PVP.Net
5222 TCP - PVP.Net
80 TCP - HTTP Connections
443 TCP - HTTPS Connections
8088 Spectator Mode

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

summanus ::

Od mrežne opreme imam samo siolov modem (innbox v50-u), pa mrežno v računalniku. Včeri sva visela s siolovim tehnikom na telefonu dobre pol ure, vzpostavla sva novo povezavo, odprla ves promet, pa ni nič pomagalo. Na koncu je model obupal in rekel, da nima pojma kaj bi lahko blo narobe. Lahko poveš kaj več o mac rezervaciji naslovov, ker mislim da imam dhcp vključen (glej sliko spodaj).



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: summanus ()

Hayabusa ::

Vežeš posamezen pc preko njegovega mac naslova mrežne kartice na posamezen IP naslov (192.168.1.X).

T(he) Boss ::

Če imaš DHCP, potem ne moreš vedet, kateri IP bo imel tvoj PC, zato moreš tam, ko imaš prvo sliko noter napisat tvoj pc in fiksen IP naslov.

BorutK-73 ::

Ti slučajno požarni zid blokira promet? Ker pri igrah ni nobene potrebe po odpiranju portov.

T(he) Boss je izjavil:

Če imaš DHCP, potem ne moreš vedet, kateri IP bo imel tvoj PC, zato moreš tam, ko imaš prvo sliko noter napisat tvoj pc in fiksen IP naslov.


ps
Si probal zbrisat LOL in zbrisat vse datoteke za to igro in naredil fresh install?
Verjetno je igra nastavljena na telemachove porte in jih ne najde.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Ne vem če to velja tudi za Lol, ampak vse sodobne Igre/programi se znajo z routerjem sami dogovorit, katere porte odpre. Vse kar rabiš naredit, je omogočit UpNp na routerju.

Ampak Lol ima itak centralni strežnik in načeloma sploh ne bi rabil nobenih incoming portov imeti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Konlov ::

Si morda rešil tole?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329074 (29530) ignats
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931697 (10605) Lonsarg
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
416966 (4714) XS!D3
»

Innbox v50 in ruter - volume 2

Oddelek: Omrežja in internet
213110 (2564) mayne
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199814 (9341) Malajlo

Več podobnih tem