» »

kako streamati video iz računalnika na telefon?

kako streamati video iz računalnika na telefon?

vilonja ::

Mene pa zanima kako streamati video iz računalnika na telefon? Na telefonu imam pa naložen android sistem. Pač rad bi gledal neko serijo, ki je 50 gb in se mi ne da vse skupaj na telefon prenašat, ki ima samo 8 gb. Slišal sem, da se da nekaj naredit z vlc playerjem a jaz o tem nisem vešč. Hvala za odgovore.

puda ::

Predvidevam da maš doma WiFi, tko da najbol da daš pod skupno rabo na računalniku pol pa na telefonu z ES File Explorerjam sam odpreš in gledaš na telefonu.

vilonja ::

oj bi mi lahko prosim to bolj obrazložil

aja pa še to. Računalnik imam priklopljen preko kabla, imam pa siol, ali to kaj spremeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

puda ::

Pogoj je da imaš doma brezžično omrežje. Seveda govorim, če hočeš to ti gledat doma naprimer v postelji. Če pa ti to misliš gledat drugje pa ne bo šlo tako.

vilonja ::

kako bi pa šlo, če bi hotel gledati drugje

Unknown_001 ::

To da maš računalnik preko kabla priklopljen na net je nepomemben podatek, ki nam ne pove nič. Je povezan na router (škatlica za net z anteno) ? al mate sam tako na priključek speljano.

Če bi rad drugje gledu morš prvokotprvo met doma spodoben strežnik, z dobro linijo in na nekem X kraju tudi dobro povezavo da bi lahko streama-l video direktno na phone ali tablico ali pa računalnik brez zatikanj. Za doma je dost da imaš router in vse naprave povezane v skupno rabo.

Je pa tale fora še najbolj enostavna. Če mate Wi-fi si na telefon in komp stegn dobro aplikacijo za remote desktop in viola lahko boš upravljal računalnik s telefonom hkrati pa se ti bo celoten ekran izrisoval na telefonu, tak da bi komot film gledal. Ampak morš vedet da to ogromno povezave požre!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

to kar si rekel sem sprobal z teamviewerjem, sam mi ful šteka. pri es file mi pa ne zazna

Unknown_001 ::

Pa ne teamwiewer !!! to je zgolj za oddaljeno pomoč namenjeno! Obstajajo veliko boljši in hitrejši ki tud mal kompresije naredijo, da ti hitrej laufa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

puda ::

V kakšni kvaliteti pa je ta serija, ker za na telefon je lahko veliko nižja kvaliteta in bi ti manj zasedlo.

vilonja ::

384/512 to je kvaliteta.

Unknown_001 ::

OP uporabi Splashtop 1verzijo sicer je plačljiva mapak vredna vsakega centa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vilonja ::

a to je aplikacija za remote desktop

radiokills ::

Jest mam sharane diske oz. folderje (NFS, ampak mislim da se da tudi z windoz/samba shari nardit), na telefonu pa xbmc. To je daleč najboljša varjanta do sedaj. Xbmc je nasploh kul, s pravimi plugini ti npr poišče podnapise za serijo ki jo gledaš. Top šit, mam na telefonu, prenosniku in RP-ju. Pa 0 EUR te košta.

vilonja ::

sam pr men je problem da nimam wifija ampak sem povezan s kablom, moj kabel pa je povezan na škatlo, kjer je un ptič od telekoma, poj v nižjem nadstropju pa mamo router

imam širokopasovno povezavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Unknown_001 ::

vilonja je izjavil:

a to je aplikacija za remote desktop


Da!

vilonja je izjavil:

sam pr men je problem da nimam wifija ampak sem povezan s kablom, moj kabel pa je povezan na škatlo, kjer je un ptič od telekoma, poj v nižjem nadstropju pa mamo router

imam širokopasovno povezavo


Amm, pol če maš Wifi ni problema, kakorkoli-domnevam da je kabel iz računalnika spelan do routerja za Wi-fi.

Ni važno kako je računalnik povezan z routerjem al žično al brezžično važno da ma telefon dost dober signal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

St235 ::

jaz sem zadevo rešil tako, da uporabljam DNLA. Na računalniku tako ali tako laufam PS3 media server (za predvajanje v dnevni sobi). Na telefonu imam pa BubbleUPnP

srus ::

Za IOS so pred kratkim izdali "originalni" VLC, ki mi na ipadu deluje brezhibno, na iphonu pa solidno - uporabljam funkcijo Open network stream. Na serverski strani uporabljam VLC na Linuxu in streamam po HTTP protokolu preko interneta. Če imaš oba sistema v isti mreži gre verjetno še enostavneje.

Poglej, če je na voljo tudi VLC player za Android.

AvtoR ::

Najbolj enostavno je z EZ file managerjem. Edino kar rabiš je šerana mapa s filmi, glasbo, slikami...

XsenO ::

Če imaš od Samsunga telefon imaš za to samsung link
1 + 1 = 1

HeiJack ::

Deluje odlično: https://play.google.com/store/apps/deta...

Preko WiFi-ja jasno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

chromecast 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6112757 (7653) lojzze1
»

HP Elite x3 je mobilni telefon ali računalnik

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4012331 (10256) Motion
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418423 (11360) Hayabusa
»

Kompleksna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
151644 (1183) fosil
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323181 (2769) CaqKa

Več podobnih tem