» »

Valve je napovedal SteamOS

1
2
3

ahac ::

Seveda ima, praktično vse igre, osnovane na Sourcu. Pa HL3 bo imel.

Torej 4 igre?
In med temi sta CS, kjer igralec s kontrolerjem nima šans proti igralcem z miško in Dota2, ki je itak prezapletena za kontroler.

Ja, ima pa indie sidescrollerje, ki so fajn za kontroler. Med temi je sicer dost zelo fajn špilov, ampak gamerji si bolj želijo GTA5, ...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

techfreak :) ::

Naceloma je vec vrst gamerjev in verjetno je precej taksnih, ki so zadovoljni z izbiro iger na Steamu za Linux. Glede CS pa bi vprasal ce kje pise, da tipkovnice/miske ne bos mogel uporabljati med igranjem.

Sicer pa se vedno imas moznost dual boota in lahko za dolocene igre brez tezav zazenes Windows - kar pomeni da ti ni potrebno imeti dveh PCjev, ampak je en dovolj.

ahac ::

Glede CS pa bi vprasal ce kje pise, da tipkovnice/miske ne bos mogel uporabljati med igranjem.

Sigurno se bo dalo. Ampak kje je potem point te cele velike selitve v dnevno sobo?
Razen tega, da Valve ve, da Linux za na main gaming PC še ni ready in zato začenja drugače...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Rabil boš en komp z windowsi gor, da boš lahko špilal windows špile in starejše.
Ni podobno pri vseh ostalih platformah? Ali sem kaj zgrešil? Tudi na Mac OS, Playstation in Xbox ne moreš igrati Windows iger.

Skrata neuporabna reč in zelo močno dvomim, da jim karkoli rata.
Toliko neuporabna kot konzole. Se pravi da bo zadeva dejansko zelo uporabna.

Poleg vsega pa bodo morali linux narediti uporabnikom prijazen, kar pomeni da se noben ne bo zajebaval več kot 5 minut z inštalacijo driverjev, še posebi pa ne v konzoli. Če bo delal bo, če ne pa se obriši pod nosom...
Verjetno bodo imeli preverjene konfiguracije kjer vse dela brez težav, po želji pa lahko kaj drugega uporabiš in naletiš na kakšen manjši problem, ki se ga verjetno da urediti s konzolo. Za tiste ki se s tem ne želijo ukvarjati pač naj uporabijo preverjetno konfiguracijo oz. kupijo že sestavljen PC (kaj res misliš, da ne bodo začele trgovine prodajati SteamOS konfiguracij, če se bo zadeva prijela?).

Je bilo že kar precej takih optimističnih poiskusov uporabe linuxa za širše množice in do sedaj se še vedno noben ni prijel.
Linux za širše množice se ni prijel samo in izključno na namizju.

Uspelo bi jim edino v primeru, da bi naredili OS, podoben MacOS-u, ki je v praksi saj uporabnikom prijazen.
Osebno zadevo razumem kot multimedijski center kjer so v ospredju igre. Kaj takega ni težko narediti user friendly, sploh v primeru da uporabiš priporočeno strojno opremo.


Trenutno rabim samo en komp in lahko igram vse igre, ki se mi zahočejo. Ne rabim ne konzole, ne drugega kompa zraven. Potem bom rabil 2 kompjutra.

Seveda bodo prodajali steamOS konfiguracije, ki bodo veliko slabše od custom konfiguracij. Kar pomeni, da če boš kupil boljši sistem, bo večja možnost da ne bo nič delovalo, kot pa če boš kupil en klump od sestavljene konfiguracije. Sej danes ni nič drugače, kasneje pa tudi ne bo drugače.

User friendly s klump konfiguracijami, kot sedaj v večini trgovin, kjer dobiš take računalnike, da te prime srat, ko samo bereš kwa so notri vtaknili... Poleg vsega pa če bodo naredili specifične konfiguracije bodo za te navili ceno, kot so to naredili pri apple-u. Kupiš mac-a = 50% dražje kot navaden PC z istimi deli, pa še to dostikrat sploh ni uravnotežen sistem. Apple rešuje res zgolj samo prijaznost uporabniku.

Tr0n je izjavil:

Ne samo linux community, tudi vecji gaming zalozniki in razvijalci. :) Ce bi se nekdo spravil resevat tezave z graficnimi, audio in input gonilniki, tako kot se je tega sedaj lotil Valve, bi imeli ze prej proper Linux gaming OS.

Linux gaming OS je še vsaj 5-10 et stran od realnosti. Tale steamOS je bolj kot ne poizkus, ki pa močno dvomim da jim bo uspel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

damjanll ::

Meni se pa zdi tale SteamOS in home streaming super in kot nalasc zame. PC imam v sobi ki je precej oddaljena od TV-ja v dnevni. Na TV ze imam prikljucen manjsi manj zmogljiv mini-itx racu ki ga uporabljam za HTPC. V preteklosti sem ze razmisljal kako bi privlekel HDMI do tja ampak bi bil enormous pain in the a**, ethernet je pa ze napeljan. Tako da bo na HTPC pristal SteamOS in bom lahko igral PC igre v dnevni na kavcu, zmaga! :D Poleg tega sem pa preprican da bom se vedno lahko muvije igral na SteamOS kakor sem prej na HTPC.

techfreak :) ::

Seveda bodo prodajali steamOS konfiguracije, ki bodo veliko slabše od custom konfiguracij. Kar pomeni, da če boš kupil boljši sistem, bo večja možnost da ne bo nič delovalo, kot pa če boš kupil en klump od sestavljene konfiguracije. Sej danes ni nič drugače, kasneje pa tudi ne bo drugače.

Hotel sem povedati, da bodo na voljo testirane konfiguracije v smislu spiska komponent. Torej bos sam lahko sel v trgovino in kupil.

Ce bos hotel bos pa brez tezav lahko gor nalozil Windows za tistih nekaj iger, kjer je nujno potreben.

User friendly s klump konfiguracijami, kot sedaj v večini trgovin, kjer dobiš take računalnike, da te prime srat, ko samo bereš kwa so notri vtaknili... Poleg vsega pa če bodo naredili specifične konfiguracije bodo za te navili ceno, kot so to naredili pri apple-u. Kupiš mac-a = 50% dražje kot navaden PC z istimi deli, pa še to dostikrat sploh ni uravnotežen sistem. Apple rešuje res zgolj samo prijaznost uporabniku.

Tole ni prava tema, osnovni modeli Mac prenosnikov so precej blizu PCjem, o uravnotezenosti pa raje ne bi.

Pri SteamOS imas ti popolno kontrolo nad tem kaj kupis in lahko uporabis kar zelis, s tem da tvoja konfiguracija ne bo nujno delovala brez tweakov.

Linux gaming OS je še vsaj 5-10 et stran od realnosti. Tale steamOS je bolj kot ne poizkus, ki pa močno dvomim da jim bo uspel.

Daj mi tvojo kristalno kuglo, da mi napove kombinacijo iger loterije Slovenije. Saj ne recem da nimas prav, ampak dejstvo je da vecina ljudi ni taksnih kot ti in tudi drugace razmisljajo. Kar velja za tebe, ni nujno da bo tudi za druge.

opeter ::

MrStein je izjavil:

Iger za PC : 7724
za Linux : 437
Tak za občutek.

( http://store.steampowered.com/search/?o... )


Trenutno. Kaj pa čez 5, 10 let? Kakšno bo razmerje? Bomo takraš še sploh uporabljali Windows?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

Hint: Total mac games: 825.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Se vidi da je mac računalnik za resne uporabnike ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nummy ::

Folku se bo zatikal že ob osnovnih stvareh. Poknu bo ključek ali zunanji disk v USB in bo obupal po petih minutah in si kupil nazaj windows mašino ali pa normalno gaming konzolo. Če še do sedaj nobenemu kaj podobnega ni uspelo, potem tudi valve-u ne bo.

Roadkill ::

Ü

opeter ::

Nummy je izjavil:

Folku se bo zatikal že ob osnovnih stvareh. Poknu bo ključek ali zunanji disk v USB in bo obupal po petih minutah in si kupil nazaj windows mašino ali pa normalno gaming konzolo. Če še do sedaj nobenemu kaj podobnega ni uspelo, potem tudi valve-u ne bo.


Kot pravijo, nikoli ne reči nikoli. Tudi Windows ne bi bil tukaj, kjer je, če ga MS ne bi forsiral ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nummy ::

opeter je izjavil:

Nummy je izjavil:

Folku se bo zatikal že ob osnovnih stvareh. Poknu bo ključek ali zunanji disk v USB in bo obupal po petih minutah in si kupil nazaj windows mašino ali pa normalno gaming konzolo. Če še do sedaj nobenemu kaj podobnega ni uspelo, potem tudi valve-u ne bo.


Kot pravijo, nikoli ne reči nikoli. Tudi Windows ne bi bil tukaj, kjer je, če ga MS ne bi forsiral ...


Kar je MS naredil je naredil takrat, ko na trgu ni bilo praktično nič boljšega. Danes na trgu imamo stabilen in dovolj poceni OS, uporabnikom pa bolj prijazen kot katerikoli drug OS.
Linux pa še dolgo ne bo tam, kjer so windowsi danes, ne po uporabniški izkušnji, ne po podpori programju. Za tole bodo samo zmetali gore denarja, na koncu pa bo klavrno propadel kot do sedaj vsi poizkusi.
Misliš, da se bo dal uporabnikom je*at več kot 5 minut z USB ključem, ki ga bodo vtaknili v računalo (ki ga slučajno sistem ne bo potegnu takoj noter)? Misliš, da se dam uporabnikom brat 100+ strani help-a in navodil kako v konzoli prečekirat particije in potem na roke mountat ključ v file system? Verjemi mi, ne bose jim dalo. Pa to še niti ni tak velik problem, problem bodo custom računalniki in seveda vsak, ki bo zamenjal kak del in ne bo vešč linux-a hkrati pa še slaba podpora oz. driverji (console only ali še slabše, skompajlaj jedro na novo).
Z razlogom linux in gaming ne obstajata skupaj.

Valve se lahko še tako matra s temi svojimi buildi in konfiguracijami, ampak če jaz hočem imet točno specifičen hardware, me noben ne bo silu, da kupujem njihove škatle. In ko kupim določen hardware in doma sestavim, ma da zadeva špila out-of-the box.
Samo dve opciji se lahko zgodita: tale zadeva propade ali pa sforsirajo na trg in propade gaming trg (in posledično PC trg).

Lonsarg ::

Kje si ti slišal, da ima kaka sodobna Linux distribucija problem z USB ključi, kak FUD je to omg, umiri se, da te ne bo razneslo!

Najpomembnejša zadeva, ki se jo pozablja je, da tudi če SteamOS pobere samo 1% tržnega deleža ni Valve nič "izgubil". V najslabšem primeru, res najslabšem bo vse kar bo posledica tega več iger podprtih v Linuxu. Torej naslabši možen scenarij je dober tako za Valve kot za konkurenčen trg!

Glede na to, da bo Valve štartal manj kot eno leto za Xbox One ter PS4 in bo najverjetneje ob izzidu imel več podprtih iger kot Xbox One ter PS4 mu jaz pripisujem zelo velike šanse, da odtegne pošten kos kolače konzolskem trgu. Kot bonus pa bodo vsi špili narejeni za SteamOS delali še na Linux in Windows z inštaliranim Steam klientom, oziroma nekateri celo direktno brez Steama, če se distributer tako odloči.

techfreak :) ::

Kar je MS naredil je naredil takrat, ko na trgu ni bilo praktično nič boljšega. Danes na trgu imamo stabilen in dovolj poceni OS, uporabnikom pa bolj prijazen kot katerikoli drug OS.

Oprosti, ampak MS je uporabljal vprasljive taktike, da je prisel do svojega polozaja, prav tako pa se ne meni za svoje uporabnike (ter razvijalce aplikacij za njihove platforme). Nevem kako bi lahko MS komurkoli bil priljubljen.

Glede prijaznosti uporabe in tudi konfiguracije OSa je Mac OS X precej casa bil pred Windowsom, pa se sedaj je verjetno bolj prijazen do povprecnega uporabnika.

Linux pa še dolgo ne bo tam, kjer so windowsi danes, ne po uporabniški izkušnji, ne po podpori programju. Za tole bodo samo zmetali gore denarja, na koncu pa bo klavrno propadel kot do sedaj vsi poizkusi.

Tezko bi karkoli rekel o uporabniski izkusnji, je precej plusev in minusov na obeh straneh, glede podpore me pa zanima na kaj ciljas. Osebno bi rekel da Linux podpira precej vec APIjev/knjiznic, tako tistih v nativni obliki, kot tudi tiste ki so namenjeni za druge platforme (recimo Wine se uporablja za poganjanje Windows aplikacij).

Edino kar lahko reces je to, da programi ne podpirajo Linuxa, kar je v vecini primerov predvsem krivda razvijalca, saj tehnicno ponavadi ni tezko zagotoviti kompatibilnost.

Valve se lahko še tako matra s temi svojimi buildi in konfiguracijami, ampak če jaz hočem imet točno specifičen hardware, me noben ne bo silu, da kupujem njihove škatle. In ko kupim določen hardware in doma sestavim, ma da zadeva špila out-of-the box.

Na Windowsu vecina novejsega hardware-a ne spila out-of-the-box, rabis gonilnike za vsako malenkost. Pri Linuxu je pa naceloma graficna edini problematicni del, pa se tukaj imas zaprtokodni gonilnik za Nvidio ter za ATI kartice. Torej dve mozne izbire, ce menjas kartico pac lepo odstranis in novega namestis.

Tr0n ::

Tudi NVIDIA bo baje povecala podporo za Linux.

http://www.polygon.com/2013/9/25/476948...

Pri Linuxu je pa naceloma graficna edini problematicni del, pa se tukaj imas zaprtokodni gonilnik za Nvidio ter za ATI kartice.

Pa kolko mi je znano so tezave pri vhodnih napravah, odzivnosti le-teh in zvoku, kjer je menda vec resitev, nobena pa prav dobra oz. primerna za igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PrimozR ::

Nummy je izjavil:

opeter je izjavil:

Nummy je izjavil:

Folku se bo zatikal že ob osnovnih stvareh. Poknu bo ključek ali zunanji disk v USB in bo obupal po petih minutah in si kupil nazaj windows mašino ali pa normalno gaming konzolo. Če še do sedaj nobenemu kaj podobnega ni uspelo, potem tudi valve-u ne bo.


Kot pravijo, nikoli ne reči nikoli. Tudi Windows ne bi bil tukaj, kjer je, če ga MS ne bi forsiral ...


Kar je MS naredil je naredil takrat, ko na trgu ni bilo praktično nič boljšega. Danes na trgu imamo stabilen in dovolj poceni OS, uporabnikom pa bolj prijazen kot katerikoli drug OS.
Linux pa še dolgo ne bo tam, kjer so windowsi danes, ne po uporabniški izkušnji, ne po podpori programju. Za tole bodo samo zmetali gore denarja, na koncu pa bo klavrno propadel kot do sedaj vsi poizkusi.
Misliš, da se bo dal uporabnikom je*at več kot 5 minut z USB ključem, ki ga bodo vtaknili v računalo (ki ga slučajno sistem ne bo potegnu takoj noter)? Misliš, da se dam uporabnikom brat 100+ strani help-a in navodil kako v konzoli prečekirat particije in potem na roke mountat ključ v file system? Verjemi mi, ne bose jim dalo. Pa to še niti ni tak velik problem, problem bodo custom računalniki in seveda vsak, ki bo zamenjal kak del in ne bo vešč linux-a hkrati pa še slaba podpora oz. driverji (console only ali še slabše, skompajlaj jedro na novo).
Z razlogom linux in gaming ne obstajata skupaj.

Valve se lahko še tako matra s temi svojimi buildi in konfiguracijami, ampak če jaz hočem imet točno specifičen hardware, me noben ne bo silu, da kupujem njihove škatle. In ko kupim določen hardware in doma sestavim, ma da zadeva špila out-of-the box.
Samo dve opciji se lahko zgodita: tale zadeva propade ali pa sforsirajo na trg in propade gaming trg (in posledično PC trg).

Sanja se ti ne, kaj govoriš. Dokaz? Android.

MrStein ::

Android in Ubuntu (ali SteamOS) imajo skupnega tam nekje 12% genov.
To dvoje enačit je isto kot enačit Unix in MacOS. Ali Windows in BSD.

Android je uspel, ker je ponudil smartphone OS z ugodnimi lastnostmi (licenciranje in da je boljkone turnkey solution, ter seveda, da je obstajala velika luknja za to na trgu).
Pri SteamOS manjka predvsem zadnji del, trg je boljkone nasičen. (razen če jim uspe neko nišo najti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

Nisem rekel da je enako. Sam ta 'neuporaben in neprijazen' Linux je v rokah Googla v petih letih postal dominanten mobile/tablet OS. Pa brez težav en izmed najbolj spoliranih in očem prijaznih. Pa vseeno omogoča ogromno hekanja.

IMO bi bil SteamOS lahko enak. Zaledje je že.

MrStein ::

Ne, saj to pravim. Android in Fedora imata tam nekaj procentov "skupnih prednikov". To bi lahko komot BSD ali QNX jedro vzeli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Na koga pa naj bi sploh ciljali s tem?

BigWhale ::

Je Ubuntu brez problemov? Ne. Je Ubuntu dovolj dober za masses? Je. Bo SteamOS dovolj dober za mnozice? Bomo videli.

En kup 'dnevna soba' naprav, ki bazirajo na Linuxu uporabljajo ze tisoci (milijoni?) uporabnikov po vsem svetu. To, da ena taka naprava ne bi mogla delovati in bi bila prekomplicirana za uporabo je en navaden FUD od ljudi, ki nimajo pojma kaj govorijo. Je ze kdo sploh uporabljal Steam Big Picture?

Jasno, native Linux iger dandanes ni veliko, stevilka sicer pocasi raste, in ena taka zadeva kot je SteamOS in nek dedicated hardware, ki je namenjen za entertainment ima se vedno svoj trg. Valve ima nek leverage, da pritegne vsaj nekaj vecjih naslovov, ki bodo selling point za dolocen segment uporabnikov.

To, da dnevna soba ni primerna za igre je en navaden bullshit. GTA V je ravnokar povozil vse rekorde prodaje. Kako lahko sedaj pride nek slotehovec sem pametovat, da konzole pa itak niso za igre in da je PC gaming to kar folk hoce.

In vedno je prostor za se eno novo konzolo. Ponuditi mora pa nekaj kar bo vsec dovolj ljudem, da stvar kupijo in da se Valve-u vsaj priblizno splaca stvar podpirati. Ce gre za verjeti povedanemu, potem ima Valve ze precej stvari poslihtanih.

Aston_11 ::

Nummy je izjavil:

Linux pa še dolgo ne bo tam, kjer so windowsi danes, ne po uporabniški izkušnji, ne po podpori programju.

To si tako mimo usekal, da ti še mi laiki, ki uporabljamo recimo ubuntu out-of-the-box za povsem resna opravila, ne verjamemo.

Relanium ::

MrStein je izjavil:

Iger za PC : 7724
za Linux : 437
Tak za občutek.

( http://store.steampowered.com/search/?o... )

Sam zanimivo koliko naslovov se je že nabralo v tak okratkem času :)
Tud nekaj velikih se najde notri.

And it's getting better :)

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

Nisem rekel da je enako. Sam ta 'neuporaben in neprijazen' Linux je v rokah Googla v petih letih postal dominanten mobile/tablet OS. Pa brez težav en izmed najbolj spoliranih in očem prijaznih. Pa vseeno omogoča ogromno hekanja.

IMO bi bil SteamOS lahko enak. Zaledje je že.


Zame je android še vedno neuporaben in totalno zanič OS. Zelo mi je žal, da sem sploh kupil ta jajc od telefona in dosti drugih ljudi misli enako. Tržni delež bo androidu počasi začel padati, ker so nesposobni narediti sistem, ki bo stabilen in delujoč (tukaj predvsem za novejše naprave, kjer sploh ni update-ov oz. je software par let za hardware-jem).
Prevelika segmentiranost, prevelik popuščanje pri marketu, preveč reklam in preveč malware-a. Sistem prepopačsen, aplikacije se non-stop usuvajo, določene basic stvari sploh ne delujejo (SMS in MMS). Tu je krivda na vseh straneh, tako googlu kot proizvajalcih. Hvala lepa za tak klump od telefona.

Edino kjer je linux naredil korak naprej je bil ubuntu, pa še tam pri določenih zadevah še vedno zaškripa in prav tako še vedno ne špila vse kar mi sedaj špila na windows-ih. Če pa že špila pa se na polno usuva (mozilla se mi je usula 21x preden sem lahko sploh odprl eno stran, in še bi lahko našteval...).

ahac ::

To, da dnevna soba ni primerna za igre je en navaden bullshit. GTA V je ravnokar povozil vse rekorde prodaje. Kako lahko sedaj pride nek slotehovec sem pametovat, da konzole pa itak niso za igre in da je PC gaming to kar folk hoce.

Ne, ne. PC gaming je kar PC gamerji hočejo. In Steam userji so večinoma PC gamerji. Če bi raje igral v dnevni sobi, potem ne bi bili PC gamerji. Možnosti imajo zelo dobre, ampak so vseeno na PCju.
Console gaming je pa kar console gamerji hočejo... in ti imajo na eni strani Xbox/PS z GTA5, na drugi pa Linux kišto skoraj brez iger... Razen, če Valve prepriča Rockstar, da portajo GTA5 na Linux kljub temu, da jim je še Windows trg dost nepomemben.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Nummy ::

Aston_11 je izjavil:

Nummy je izjavil:

Linux pa še dolgo ne bo tam, kjer so windowsi danes, ne po uporabniški izkušnji, ne po podpori programju.

To si tako mimo usekal, da ti še mi laiki, ki uporabljamo recimo ubuntu out-of-the-box za povsem resna opravila, ne verjamemo.


Nič nisem mimo usekal. Priklopiš na USB zunanji disk in se ne zgodi NIČ. V praksi moraš preko konzole drkat pol ure, da ugotoviš da je sistem tako butast nda ne zna auto-mountat diska v file system. Ampak to še ni najlepši cvet...

Inštaliraš driver za grafično, ponovno zaženeš sistem in BUM. Črn ekran. Res prijazno uporabniku... res.

Inštaliraš miško in ti crkne. Bravo.

Inštaliraš zvočno in še vedno nimaš zvoka oz. je ta tako popačen da je bolje da zvočno kar vržeš ven iz računalnika.

Inštaliraš igro/program in potem ta ne dela, ker je sistem tako butast da ne zna naštimat path-ov.

Inštaliraš javo in sistem tako butast da ne zna pravilno naštimati classpath-a.

Should I go on?

Na win8 mi je driverje potegnilo avtomatsko in mi jih posodablja preko windows update sam. Vse dela out-fo-the-box od prvega dneva. V praksi sem imel prej gor win7 in sem ob akciji kupil win8 za 30€ in nadgradil in zadeva še vedno špila. Vse kar sem moral na roke inštalirat je bil intlova aplikacija za RAID, kjer mi nadzira stanje diskov (pa še ta ni potrebna za delovanje).

Edino kar mi je na ubuntuju deloalo res super, je bil njihov sistem nameščanja aplikacij. Ok določeni programi niso delovali, ampak lahko rečem, da so naredili zadevo veliko bolj enostavno kot je bila prej. GUI je kar precej všečen vendar še vedno precej počasen in bugast.

Kar se tiče supporta: na windowsih imam problem, grem na MSDN forum in najdem rešitev takoj. Zadevo sprobam in mi ponavadi dela v 5 minutah.
Na linuxu iščeš po forumih, sprašuješ in težiš in na koncu dobiš odgovore: napiši si sam, skompajlaj sam, pač ni podpore... Super podpora res :)

Relanium ::

Nummy je izjavil:



Inštaliraš driver za grafično, ponovno zaženeš sistem in BUM. Črn ekran. Res prijazno uporabniku... res.

Inštaliraš miško in ti crkne. Bravo.

Inštaliraš zvočno in še vedno nimaš zvoka oz. je ta tako popačen da je bolje da zvočno kar vržeš ven iz računalnika.

Inštaliraš igro/program in potem ta ne dela, ker je sistem tako butast da ne zna naštimat path-ov.

Inštaliraš javo in sistem tako butast da ne zna pravilno naštimati classpath-a.

Should I go on?


Zanimivo, kake probleme imate nekateri.......
inštaliraš miško ??? WTF?
In ja če si ti kupil jajc telefon, potem ne krivit OS-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Invictus ::

Če bo SteamOS res deloval tako kot Valve obljublja, se zna zgoditi da bo postal najbolj popularen Linux naokoli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Relanium ::

Mislim da bo uporabnikov telefonov še vedno več, kot pa igričarjev.
Bi pa lahk bil drugi najbolj popularen, al pa ne, bomo videli kaj bo čas prinesel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

darkolord ::

A bo to konzola al bo to OS? Al kar nekaj vse povprek (če bo špičast bojo vile, če ne pa lopata)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Lonsarg ::

Konzola bo en čisto navaden x86 PC, na katerem bo prednaložena Linux distribucija SteamOS, komot pa boš namestil gor kak Ubuntu ali Windows.

Kar me spomni na glavno prednost Steam "konzole" pred Xboxom in PS4. Vse igre, ki jih kupiš za svojo Steam konzolo ti bodo brez problema delale tudi z miško in tipkovnico na poljubnem PCju! Torej gre za PC-gamerjem najbolj prijazno konzolo.

Se ne bi čudil, če bi Valve v svoj SteamOS integriral Wine in tako dosegel one-clicl-install za vse Windows Steam igre, ki so z strani wine podprte, kar jih je več kot polovica celega Windows Steam kataloga!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BigWhale ::

ahac je izjavil:

Ne, ne. PC gaming je kar PC gamerji hočejo. In Steam userji so večinoma PC gamerji. Če bi raje igral v dnevni sobi, potem ne bi bili PC gamerji. Možnosti imajo zelo dobre, ampak so vseeno na PCju.
Console gaming je pa kar console gamerji hočejo... in ti imajo na eni strani Xbox/PS z GTA5, na drugi pa Linux kišto skoraj brez iger... Razen, če Valve prepriča Rockstar, da portajo GTA5 na Linux kljub temu, da jim je še Windows trg dost nepomemben.


A vmesne moznosti pa ni? Nobene? Nevem sicer kolk so stevilke na http://www.vgchartz.com tocne ampak konzole po prodaji prekasajo PC za 10x pri nekaterih naslovih.

Na moji konzoli se v vecini primerov nabira prah, ker je prakticno ni ne igram in nisem nek zagovornik konzol, vendar je trenutni trend, da je gaming trg mocnejsi na konzolah.

Kaj tocno bi a Steam uporabniki radi, pa lahko midva samo ugibava. :)

ahac ::

Nevem sicer kolk so stevilke na http://www.vgchartz.com tocne ampak konzole po prodaji prekasajo PC za 10x pri nekaterih naslovih.

Ja, super. Zdaj bi pa Valve še to preselil v dnevno in na kontroler... mogoče to poveča prodajo PC iger, ampak bo pa še zmanjšal interes developerjev, da naredijo dobro podporo za miško...

To je tko kot bi šel Ferarri rajš delat družinske avtomobile in bi navdušenci nad športnimi avtomobili v luft skakal od veselja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gregor P ::

Zakaj pa ne? Porscheju je recimo uspelo narediti "terenca", ki se celo prodaja8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nummy ::

Relanium je izjavil:

Nummy je izjavil:



Inštaliraš driver za grafično, ponovno zaženeš sistem in BUM. Črn ekran. Res prijazno uporabniku... res.

Inštaliraš miško in ti crkne. Bravo.

Inštaliraš zvočno in še vedno nimaš zvoka oz. je ta tako popačen da je bolje da zvočno kar vržeš ven iz računalnika.

Inštaliraš igro/program in potem ta ne dela, ker je sistem tako butast da ne zna naštimat path-ov.

Inštaliraš javo in sistem tako butast da ne zna pravilno naštimati classpath-a.

Should I go on?


Zanimivo, kake probleme imate nekateri.......
inštaliraš miško ??? WTF?
In ja če si ti kupil jajc telefon, potem ne krivit OS-a


Razer naga epic. Miška ima po defaultu čudne nastavitve in sensitivity. Prav tako so zelo uporabni gumbi na strani, in lahko bindaš praktično pol bližnjic na miško (recimo copy & Paste preko profila, da če si recimo v file explorer oknu, da ti spremeni namembnost tipk na strani). Včasih dela, včasih ne. Dostikrat probam izklopiti in nazaj vklopiti, včasih potem dela, včasih vsi USB-ji crknejo in edina varianta je reset gumb. Prav tako je razer naga pač najboljša gaming miška trenutno na trgu. Še posebej uporabna v MM-jih, pa tudi v drugih igrah, samo profile si moraš pisat oz. nastavit za vsak špil posebej.

Samsung galaxy note ni bil jajc telefon, ko sem ga kupil in še danes ima kar vredu specifikacije. Škoda edino, ker je software gor tako beden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

PrimozR ::

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nisem rekel da je enako. Sam ta 'neuporaben in neprijazen' Linux je v rokah Googla v petih letih postal dominanten mobile/tablet OS. Pa brez težav en izmed najbolj spoliranih in očem prijaznih. Pa vseeno omogoča ogromno hekanja.

IMO bi bil SteamOS lahko enak. Zaledje je že.


Zame je android še vedno neuporaben in totalno zanič OS. Zelo mi je žal, da sem sploh kupil ta jajc od telefona in dosti drugih ljudi misli enako. Tržni delež bo androidu počasi začel padati, ker so nesposobni narediti sistem, ki bo stabilen in delujoč (tukaj predvsem za novejše naprave, kjer sploh ni update-ov oz. je software par let za hardware-jem).
Prevelika segmentiranost, prevelik popuščanje pri marketu, preveč reklam in preveč malware-a. Sistem prepopačsen, aplikacije se non-stop usuvajo, določene basic stvari sploh ne delujejo (SMS in MMS). Tu je krivda na vseh straneh, tako googlu kot proizvajalcih. Hvala lepa za tak klump od telefona.

Edino kjer je linux naredil korak naprej je bil ubuntu, pa še tam pri določenih zadevah še vedno zaškripa in prav tako še vedno ne špila vse kar mi sedaj špila na windows-ih. Če pa že špila pa se na polno usuva (mozilla se mi je usula 21x preden sem lahko sploh odprl eno stran, in še bi lahko našteval...).

Ti si itak že parkrat dokazal, da nimaš pojma. Zdaj pa pač govoriš še bedarije in neresnice.

ahac je izjavil:

To, da dnevna soba ni primerna za igre je en navaden bullshit. GTA V je ravnokar povozil vse rekorde prodaje. Kako lahko sedaj pride nek slotehovec sem pametovat, da konzole pa itak niso za igre in da je PC gaming to kar folk hoce.

Ne, ne. PC gaming je kar PC gamerji hočejo. In Steam userji so večinoma PC gamerji. Če bi raje igral v dnevni sobi, potem ne bi bili PC gamerji. Možnosti imajo zelo dobre, ampak so vseeno na PCju.
Console gaming je pa kar console gamerji hočejo... in ti imajo na eni strani Xbox/PS z GTA5, na drugi pa Linux kišto skoraj brez iger... Razen, če Valve prepriča Rockstar, da portajo GTA5 na Linux kljub temu, da jim je še Windows trg dost nepomemben.

Um... Uporabniška baza Steama se pa ne more razširiti?

BTW, Steam je na voljo tudi za PS3.

Nummy je izjavil:

Should I go on?

Please do. It's fun! :D

Lonsarg je izjavil:

Se ne bi čudil, če bi Valve v svoj SteamOS integriral Wine in tako dosegel one-clicl-install za vse Windows Steam igre, ki so z strani wine podprte, kar jih je več kot polovica celega Windows Steam kataloga!

Firma, ki hoče na Linux spraviti ves svoj nabor iger, bo fejkala z Wine, čeprav ima kot stop gap napovedano streamanje. Right.

Nummy je izjavil:

Razer naga epic. Miška ima po defaultu čudne nastavitve in sensitivity. Prav tako so zelo uporabni gumbi na strani, in lahko bindaš praktično pol bližnjic na miško (recimo copy & Paste preko profila, da če si recimo v file explorer oknu, da ti spremeni namembnost tipk na strani). Včasih dela, včasih ne. Dostikrat probam izklopiti in nazaj vklopiti, včasih potem dela, včasih vsi USB-ji crknejo in edina varianta je reset gumb. Prav tako je razer naga pač najboljša gaming miška trenutno na trgu. Še posebej uporabna v MM-jih, pa tudi v drugih igrah, samo profile si moraš pisat oz. nastavit za vsak špil posebej.

Samsung galaxy note ni bil jajc telefon, ko sem ga kupil in še danes ima kar vredu specifikacije. Škoda edino, ker je software gor tako beden.

A ma ta tvoja miš sploh driver in software paket za Linux, tako kot za Windows, al je v primeur Linuxa kot pove ime bolj naga?

Pa Note je jajc od telefona ;) Ne jamraj čez Android, če ne znaš kupiti telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nisem rekel da je enako. Sam ta 'neuporaben in neprijazen' Linux je v rokah Googla v petih letih postal dominanten mobile/tablet OS. Pa brez težav en izmed najbolj spoliranih in očem prijaznih. Pa vseeno omogoča ogromno hekanja.

IMO bi bil SteamOS lahko enak. Zaledje je že.


Zame je android še vedno neuporaben in totalno zanič OS. Zelo mi je žal, da sem sploh kupil ta jajc od telefona in dosti drugih ljudi misli enako. Tržni delež bo androidu počasi začel padati, ker so nesposobni narediti sistem, ki bo stabilen in delujoč (tukaj predvsem za novejše naprave, kjer sploh ni update-ov oz. je software par let za hardware-jem).
Prevelika segmentiranost, prevelik popuščanje pri marketu, preveč reklam in preveč malware-a. Sistem prepopačsen, aplikacije se non-stop usuvajo, določene basic stvari sploh ne delujejo (SMS in MMS). Tu je krivda na vseh straneh, tako googlu kot proizvajalcih. Hvala lepa za tak klump od telefona.

Edino kjer je linux naredil korak naprej je bil ubuntu, pa še tam pri določenih zadevah še vedno zaškripa in prav tako še vedno ne špila vse kar mi sedaj špila na windows-ih. Če pa že špila pa se na polno usuva (mozilla se mi je usula 21x preden sem lahko sploh odprl eno stran, in še bi lahko našteval...).

Ti si itak že parkrat dokazal, da nimaš pojma. Zdaj pa pač govoriš še bedarije in neresnice.

ahac je izjavil:

To, da dnevna soba ni primerna za igre je en navaden bullshit. GTA V je ravnokar povozil vse rekorde prodaje. Kako lahko sedaj pride nek slotehovec sem pametovat, da konzole pa itak niso za igre in da je PC gaming to kar folk hoce.

Ne, ne. PC gaming je kar PC gamerji hočejo. In Steam userji so večinoma PC gamerji. Če bi raje igral v dnevni sobi, potem ne bi bili PC gamerji. Možnosti imajo zelo dobre, ampak so vseeno na PCju.
Console gaming je pa kar console gamerji hočejo... in ti imajo na eni strani Xbox/PS z GTA5, na drugi pa Linux kišto skoraj brez iger... Razen, če Valve prepriča Rockstar, da portajo GTA5 na Linux kljub temu, da jim je še Windows trg dost nepomemben.

Um... Uporabniška baza Steama se pa ne more razširiti?

BTW, Steam je na voljo tudi za PS3.

Nummy je izjavil:

Should I go on?

Please do. It's fun! :D

Lonsarg je izjavil:

Se ne bi čudil, če bi Valve v svoj SteamOS integriral Wine in tako dosegel one-clicl-install za vse Windows Steam igre, ki so z strani wine podprte, kar jih je več kot polovica celega Windows Steam kataloga!

Firma, ki hoče na Linux spraviti ves svoj nabor iger, bo fejkala z Wine, čeprav ima kot stop gap napovedano streamanje. Right.

Nummy je izjavil:

Razer naga epic. Miška ima po defaultu čudne nastavitve in sensitivity. Prav tako so zelo uporabni gumbi na strani, in lahko bindaš praktično pol bližnjic na miško (recimo copy & Paste preko profila, da če si recimo v file explorer oknu, da ti spremeni namembnost tipk na strani). Včasih dela, včasih ne. Dostikrat probam izklopiti in nazaj vklopiti, včasih potem dela, včasih vsi USB-ji crknejo in edina varianta je reset gumb. Prav tako je razer naga pač najboljša gaming miška trenutno na trgu. Še posebej uporabna v MM-jih, pa tudi v drugih igrah, samo profile si moraš pisat oz. nastavit za vsak špil posebej.

Samsung galaxy note ni bil jajc telefon, ko sem ga kupil in še danes ima kar vredu specifikacije. Škoda edino, ker je software gor tako beden.

A ma ta tvoja miš sploh driver in software paket za Linux, tako kot za Windows, al je v primeur Linuxa kot pove ime bolj naga?

Pa Note je jajc od telefona ;) Ne jamraj čez Android, če ne znaš kupiti telefona.

TEb se vid da sam klobasaš... telefon je bil 2 leti nazaj čist ok telefon. Praktično ni bilo boljšega na trgu...

MrStein ::

Ej, kaj ko bi citiral le del, na katerega se nanaša tvoj odgovor?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Relanium je izjavil:


In ja če si ti kupil jajc telefon, potem ne krivit OS-a

#3: Imaš napačen hardver.

Klasika :)

PrimozR je izjavil:


Ne jamraj čez Android, če ne znaš kupiti telefona.

Hardver je kriv, majkemi! Tako kot Janša... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

@MrStein: bos rekel da nikoli ni krivda v hardveru oz. v proizvajalcu ki noce podpreti zeljenega OSa? Saj vsi vemo da se strinjas s tem, samo noces pokazati. Sicer pa v njegovem primeru je krivda na proizvajalcu telefona, ker niso izdali dovolj dobre verzije softvera, ampak kaj ce bi pocasi pustili telefone? Nekako nimajo veliko skupnega s SteamOS.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

@MrStein: bos rekel da nikoli ni krivda v hardveru oz. v proizvajalcu ki noce podpreti zeljenega OSa?

Ja, ampak ne vedno, kot l-troli pišajo. ;)

(pustil typo namerno >:D)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Invictus ::

MrStein je izjavil:


Ja, ampak ne vedno, kot l-troli pišajo. ;)

Tako kot A-troli ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

A-troli pišejo, da je krivda v hardveru?
Je kdo razumel kaj je "pesnik hotel povedati"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

particle ::

Tr0n ::

Petek, 13, SteamOS download. :)

http://www.theverge.com/2013/12/11/5201...

Tr0n ::

Malce vec informacij o sistemu z nekaj screenshoti.

http://steamdb.info/blog/34/

opeter ::

Res lepo in enostavno izgleda. Bravo. Dosti boljše kot Microsoftove ploščice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Zanimivo, jaz pa sem kot prvo pomislil "uf, kopija Windows 8 GUI-ja" :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Ja... pa nekoliko manj praktičen je kot Microsoftov GUI ko ga uporabljaš na TVju.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valve je napovedal SteamOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
10340466 (33743) PrimozR
»

Valve izdal SteamOS in predstavil prototip Steam Machine in Steam Controller

Oddelek: Novice / Konzole
4414774 (9780) Testman42
»

Na Steam prihaja lokalno oddaljeno igranje

Oddelek: Novice / Igre
389674 (7021) Mavrik
»

Drugi Valveov korak v dnevne sobe - strojna oprema

Oddelek: Novice / Rezultati
3715154 (7954) PrimozR

Več podobnih tem