» »

Sinhronizacija dveh računalnikov, programiranje

Sinhronizacija dveh računalnikov, programiranje

matejm1994 ::

Pozdrav,

res nevem v katero temo bi dal tole, če ni pravilna, prosim premknite. Skratka, stvar je taka, da sem čez vikend doma, kjer imam stacionarni računanik, čez teden pa v ljubljani, kjer ima prenosnika. Ker delam na enem projektu, bi rad imel kodo sinhronizirano med sabo. Recimo, ko bi bil v ljubljani, in ko bi prišel domov, da bi z nekaj kliki dobil to novo kodo, da mi nebi bilo treba vedno izbrisati prejšnjega projetka in na novo ga uvoziti...

Ali obstaja možnost, da bi imel projekt shranjen nekje na internetu, in bi (delam aplikacijo za Android, torej delam v Eclipsu) ko bi prišel na drug računalnik, da bi Eclipse zaznal spremembo, ter jo prenesel in bi delal od tam naprej (Ali pa da bi jaz kliknil, naj prenese najnovejšo verzijo, tudi lahko). Torej, na nek način SVN, ampak jaz nimam nobenega računalnika, da bi bil prižgan 24/7 in bil povezan v splet, ali je kakšna on-line rešitev? Pa tako, da koda ni na voljo vsem...ampak samo meni?

Lp in hvala!

trnvpeti ::

Dropbox
Bitbucket
Bit torrent sync

kloko ::

Poleg teh splošnih servisov za shranjevanje datotek, obstajajo tudi specializirani servisi za shranjevanje izvorne kode. Jaz npr. uporabljam GitHub.

L.p., Kloko

111111111111 ::

kloko je izjavil:

Poleg teh splošnih servisov za shranjevanje datotek, obstajajo tudi specializirani servisi za shranjevanje izvorne kode. Jaz npr. uporabljam GitHub.

L.p., Kloko


Se strinjam s Kloko, GitHub je super za opensource imaš pa možnost samo enega privatnega projekta. Če bi jih rad več, potem poskusi BitBucket isto je git zadaj.

techfreak :) ::

Za zasebne projekte priporocam BitBucket, za Eclipse pa tako obstaja dodatek za integracijo git-a.

Naceloma lahko das git repo na Dropbox, ampak se mi zdi BitBucket/GitHub boljsa resitev.

matejm1994 ::

Aha, bom preizkusim ta BitBucket. Hvala!

matejm1994 ::

No, sedaj sem malo prebral, pa tudi en drug je rekel, naj probam na dropbox. Ampak, nikjer ne najdem kakih navodil. Projekt je pa v Eclipsu, aplikaicja za android.
- Na računalnik sem namestil dropbox
- iz te strani sem prenesel GIT za Windows.
- v dropboxu sem naredil novo mapo, v njej pa zagnal ukaz:
git init --bare
in je naredilo nekaj datotek. Od tud dalje pa ne vem kako. A obstaja kje kakšen vodič, step by step? Ali pa če poveste, kaj naj naredim.

Hvala.

Isotropic ::

v dropboxu sam pokazes, katero mapo bi rad imel sinhronizirano.
pa nesi laptop dam in ne bo problemov.

Zgodovina sprememb…

matejm1994 ::

A ni kako drugače to narejeno, al se samo obišno mapo določi? Dobro. Prenosnika pa ne bom nosil domov....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gitlab izgubil za šest ur podatkov

Oddelek: Novice / Varnost
154799 (2897) krho
»

Sinhronizacija med dvema računalnikoma

Oddelek: Programska oprema
111759 (1573) bobby
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93491 (2616) Qushaak
»

GitHub

Oddelek: Programiranje
124271 (4017) BigWhale
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356417 (5488) MrBrdo

Več podobnih tem