» »

Razvijalci Cyanogenmoda so ustanovili podjetje in napovedali lažji namestitveni postopek

Razvijalci Cyanogenmoda so ustanovili podjetje in napovedali lažji namestitveni postopek

Ars Technica - Cyanogenmod je odprtokodna distribucija strojne programske opreme za pametne telefone in tablice, ki temelji na Androidu. Projekt je zaslovel predvsem z dodatnimi funkcijami, ki niso privzeto prisotne: deljenje mrežne povezave, boljše upravljanje dovoljenj programov, varnostne okrepitve in hitrejše delovanje okolja.

Včeraj pa se je projekt profesionaliziral (potihem se je že 17. aprila 2013) s podporo 7 milijonov dolarjev, ki sta jih primaknili podjetji Benchmark Capital in Redpoint Ventures. Nekaterim pa se zaradi tega že poraja vprašanje kako bo s pridobivanjem financ v prihodnosti. Zdaj lahko pričakujemo še več podpore in rednih posodobitev ter podprtih naprav (podprtih je že okoli 200 različnih naprav). Prav tako pa se bodo razvijalci zavzeli za večjo razširjenost Cyanogenmoda s prihajajočim namestitvenim programom, ki bo olajšal nameščanje na različnih napravah. Ekipa pravi, da bomo uzrli namestitveni program v nekaj tednih.

Preberete si lahko tudi odgovore na vprašanja, ki so jih postavljali uporabniki Reddit-a (IAmA): We are Steve (cyanogen) Kondik and Koushik (koush) Dutta of the CyanogenMod Project. Ask Us (Almost) Anything!

Več si lahko preberete na uradnem blogu: A New Chapter

37 komentarjev

RejZoR ::

Na, po zajebavanju z nalaganjem na SGS2 bojo pa naredil installer zdej. Ugh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BALAST ::

In kako bodo ustvarjali dodano vrednost? Saj ne mislijo da bodo uporabniki plačevali 1$ za vsako modano verzijo?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

mailer ::

1$ je pa res veliko v primerjavi z ceno telefona kajne? Vsi bi radi imeli vse brezplačno. Cena je več kot ugodna.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Qushaak ::

Osebno bi plačal za tak Android, ki v osnovi nebi imel gor popolnoma nobenega programa (oz pure Google-ov Android brez vseh aplikacij) in bi delal vsaj tako dobro in zanesljivo kot originalni ROM-i proizvajalcev.
Recimo, da bi pred inštalacijo imel "Advanced mode" in bi izbral samo programe, ki jih želiš (to bi bila recimo samo tržnica Google Play), potem pa vse custom naprej dol iz market-ov.

Čeprav bi to bilo realno izvedljivo, dvomim da se bo zgodilo v bližnji prihodnosti. Osebno bi moralo biti tako, da bi tak "Advanced mode" priskrbeli že proizvajalci v svojih uradnih ROM-ih. Res ne vem kaj ima npr. HTC od tega, da tlači gor tist svoj Sense. Denarja to sigurno ne nosi (prav ta reč, ki sem jo omenil).

antonija ::

Glih visoke cene ne bojo mogli postavit dokler je na voljo en kup drugih modov ki niti niso tako slabi, oz. so primerljivi CMju. Je pa to IMO zelo kvaliteten ROM (tudi sam ga furam na starem samsungu) in moram reci da je telefon se vedno uporaben (ker z originalnim ROMom nebi vec bil, vse delovalo poačsi kot ponedeljek).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mavrik ::

Qushaak je izjavil:


Čeprav bi to bilo realno izvedljivo, dvomim da se bo zgodilo v bližnji prihodnosti. Osebno bi moralo biti tako, da bi tak "Advanced mode" priskrbeli že proizvajalci v svojih uradnih ROM-ih. Res ne vem kaj ima npr. HTC od tega, da tlači gor tist svoj Sense. Denarja to sigurno ne nosi (prav ta reč, ki sem jo omenil).


Em, temu se reče "Nexus" oz. "Google Edition" naprava? Jih je par?
The truth is rarely pure and never simple.

antonija ::

Pomojem ga matra zakaj nimajo ROMi vseh proizvajalcev moznosti vanilla installa (z vsemi potrebnimi driverji), ne pa samo google edition telefoni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

francek1 ::

Za stabilen rom bi z veseljem dal 10 €; verjamem, da je takih kar nekaj. Sem imel priliko videt SGS2 z nekim romom, s katerim je bil po hitrosti enakovreden trojki.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Redneck ::

Nasli se bodo ljudje, ki jim je jasno, da je software sedaj ze 80%+ izkusnje na teh telefonih. Hardwersko je vse enako, le da bodo nonami pocasi zaceli odzirat top tier proizvajalce (sploh, ker Sony, Samsung,.. nategujejo stranke). Diferenciacija bo tako cedalje bolj softwerska.. Ne kult memberji (iphone),.. bodo odvrgli po nekaj $ za rome za katere se bo vedeli, a si jih razvijalci lahko celo privoscijo razvijati, ker lahko od tega zivijo. Je pa res, da bodo verjetno kar naenkrat morali placevati tudi za razne
patente, itd... Kot nekomercialne zdruzbe, so bile tega bolj ali manj oprosceni... Ko bo komerciala, bo drugace. Bodo pa
verjetno tudi sami scitili in prodajali pravice..

Qushaak ::

Mavrik je izjavil:

Qushaak je izjavil:


Čeprav bi to bilo realno izvedljivo, dvomim da se bo zgodilo v bližnji prihodnosti. Osebno bi moralo biti tako, da bi tak "Advanced mode" priskrbeli že proizvajalci v svojih uradnih ROM-ih. Res ne vem kaj ima npr. HTC od tega, da tlači gor tist svoj Sense. Denarja to sigurno ne nosi (prav ta reč, ki sem jo omenil).


Em, temu se reče "Nexus" oz. "Google Edition" naprava? Jih je par?

Ja, samo še vseeno so gor privzeto programi. Osebno tega nočem. Če bi bili brez česarkoli (samo programe bi ven privzeto zmetali) bi blo zame že to to.

LitralSM ::

Qushaak je izjavil:

Osebno bi plačal za tak Android, ki v osnovi nebi imel gor popolnoma nobenega programa (oz pure Google-ov Android brez vseh aplikacij) in bi delal vsaj tako dobro in zanesljivo kot originalni ROM-i proizvajalcev.
Recimo, da bi pred inštalacijo imel "Advanced mode" in bi izbral samo programe, ki jih želiš (to bi bila recimo samo tržnica Google Play), potem pa vse custom naprej dol iz market-ov.

Čeprav bi to bilo realno izvedljivo, dvomim da se bo zgodilo v bližnji prihodnosti. Osebno bi moralo biti tako, da bi tak "Advanced mode" priskrbeli že proizvajalci v svojih uradnih ROM-ih. Res ne vem kaj ima npr. HTC od tega, da tlači gor tist svoj Sense. Denarja to sigurno ne nosi (prav ta reč, ki sem jo omenil).

Samsung Galaxy Spica je imela to možnost oz. bolje rečeno njej pripadajoči romi.

Drugače pa mislim, da lažja namestitev pomeni ena datoteka za več telefonov, kar že sedaj ponuja nekaj modderjev/razvijalcev.

desperados ::

Sam sem se preizkusil v kuhinji romov... sem kernel razvijalec in sem si mislil, da ne more biti tako zelo težko... a sem se motil - zadeva je delala - odpravil sem nek bugec, ki me je motil ampak mi je vzelo več kot 100h.

Potem sem na svojo sago naložil nek custom rom sicer neuradni CM in sem z veseljem nakazal 1$ tistemu, ki je rom zbildal. Če drugo ne ima vsaj za elektriko za tistih nekaj ur ko je bildal zadevo. Uporabljam 2.5 let star telefon ki je bil takrat iz srednjega razreda, dela pa še vedno hitreje kot sedaj novi iz nižjega razreda. Mislim da mi zaradi CM10.1 še vsaj 1 leto ne bo potrebno nabavit novega telefona, saj vse dela kot treba, z ogromno funkcionalnostmi, ki jih z htc orginalnimi romi enostavno ni imel!

Zgodovina sprememb…

stenc55 ::

Sam sem že doniral par developerjem za njihov CM, enemu celo dvakrat ker je zrihtal da GPS dela v nulo na SGS3 mini.
Dostikrat vzamem donirano verzijo programa na marketu, če je zame uporabna in jo tudi redno uporabljam.
Tudi če slučajno pričnejo z zaračunavanjem CMja me ne bo preveč motilo, konec koncev vlagajo veliko ur v poliranje in vsake toliko kakšna stimulacija prav pride da ne izgubijo veselja.

Čeprav imam osebno raje AOSP, sploh sedaj ko vem kako zamenjati crap od SoundFX s spodobnim audio managerjem.

klinker ::

Meni pa CM ni bil nikoli ql. V prav vsaki verziji je nekaj skripalo. Se pa lahko njim kar precej zahvalimo za marsikateri mod, katere so pol ostali developerji implementirali in dodelali za svoje rome. Drugace pa sem na Samsungih bil vcasih najbolj zadovoljen z stock postimanimi romi in sedaj z AOSP, oz. ze lep cas uporabljam izkljucno SlimBean ki je AOSP based, tako na N4, kot na S2ki, ter Nexus S in sem jim tudi kar desetaka z lahkoto doniral, ker rom je to to v vsem, se pa izogibam od vedno weekly release-ov.

Phantomeye ::

BALAST je izjavil:

In kako bodo ustvarjali dodano vrednost? Saj ne mislijo da bodo uporabniki plačevali 1$ za vsako modano verzijo?


Z veseljem!

WamPIRe- ::

LitralSM je izjavil:


Drugače pa mislim, da lažja namestitev pomeni ena datoteka za več telefonov, kar že sedaj ponuja nekaj modderjev/razvijalcev.

V bistvu želijo namestitev ROMa poenostaviti.
Brez da se sam ukvarjaš z rootanjem telefona, odklepanja bootloaderja, namestitve ROMA in gapps... U bistvu boš prenesel paketek, zagnal, pustil telefon 5 minut in CM bo nameščen.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

rkobarov ::

jz mam 4.1.2, je prslo za huawei kaj novejsega?
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

stenc55 ::

rkobarov je izjavil:

jz mam 4.1.2, je prslo za huawei kaj novejsega?

Poglej na xda-develpoers.

Jst ::

Jaz sem tudi že doniral. Skupaj se mi zdi da 40 ali 50EUR. Potem sem pa še pomagal z shekati kamero.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Redneck je izjavil:

Nasli se bodo ljudje, ki jim je jasno, da je software sedaj ze 80%+ izkusnje na teh telefonih. Hardwersko je vse enako, le da bodo nonami pocasi zaceli odzirat top tier proizvajalce (sploh, ker Sony, Samsung,.. nategujejo stranke). Diferenciacija bo tako cedalje bolj softwerska.. Ne kult memberji (iphone),.. bodo odvrgli po nekaj $ za rome za katere se bo vedeli, a si jih razvijalci lahko celo privoscijo razvijati, ker lahko od tega zivijo. Je pa res, da bodo verjetno kar naenkrat morali placevati tudi za razne
patente, itd... Kot nekomercialne zdruzbe, so bile tega bolj ali manj oprosceni... Ko bo komerciala, bo drugace. Bodo pa
verjetno tudi sami scitili in prodajali pravice..

Diferenciacija že postaja softwerska, poglej Moto X. Zadeva je dual core, pa ji zmogljivosti prav nič ne manjka, po gladkosti poseka kar precej konkurence, z SGS4 na čelu.

Qushaak je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Qushaak je izjavil:


Čeprav bi to bilo realno izvedljivo, dvomim da se bo zgodilo v bližnji prihodnosti. Osebno bi moralo biti tako, da bi tak "Advanced mode" priskrbeli že proizvajalci v svojih uradnih ROM-ih. Res ne vem kaj ima npr. HTC od tega, da tlači gor tist svoj Sense. Denarja to sigurno ne nosi (prav ta reč, ki sem jo omenil).


Em, temu se reče "Nexus" oz. "Google Edition" naprava? Jih je par?

Ja, samo še vseeno so gor privzeto programi. Osebno tega nočem. Če bi bili brez česarkoli (samo programe bi ven privzeto zmetali) bi blo zame že to to.

Ful je problem odkleniti bootloader in naložiti nek drug ROM, ne pa naložiti GAPPSe? Čeprav RES ne vem, zakaj ne bi imel SMS ter Telefon appa in še enih parih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Blisk ::

Uporabljam samsung galaxy S in prejšnja verzija je bila katastrofa, naložil sem CM10 in telefon dela super.
Vsekakor vredno več kot 1$

xxx ::

Ojej, se bo treba spokat dol iz cmja... :@ "where money talks bullshit walks"... verjetno bo kmalu poln ads providejev ipd., kar naenkrat bo postal tarča raznih .gov sluzb, ki "ne kršijo človekovih pravic". In še lažejo že na začetku:

"Monetization isn't an immediate concern and our investors and Benchmark and Redpoint feel the same."

Bullshit, investitorji ne investirajo ker hočejo boljši OS, kot to naredijo developerji. Hoteli bodo oz. že hočejo denar.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

BaToCarx ::

CM (google glass človek) dela za Samsung, Samsung ti ne upošteva garancije če ga rootneš. Ena plus ena, kje je profit? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Rias Gremory ::

@chironex
7 mil so vrgl v CM zdej pa mislš, da investitorji že takoj pričakujejo dohodek? Cjao.
Če majo kaj soli v glavi se bodo lepo skupi vsedli pa se odločili kaj je najbolše.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

PrimozR ::

Bato saj ti piše, da je marca pobegnil iz Samsunga. Sicer pa Cyanogenovci prodajajo full featured app za predvajanje glasbe, podobno se pa lahko zgolj nadaljuje. Trenutno razvijajo svoj app za fotkanje, itd.

xxx ::

Rias Gremory je izjavil:

@chironex
7 mil so vrgl v CM zdej pa mislš, da investitorji že takoj pričakujejo dohodek? Cjao.
Če majo kaj soli v glavi se bodo lepo skupi vsedli pa se odločili kaj je najbolše.

Ne seri, itak da ga ne pricakujejo takoj, ampak dobiček imajo v mislih, sicer ne bi investirali v CM. In v modelu kot je danes dobička pač ne moreš narediti, vsaj ne dovolj da bi zadovoljil tudi najbolj skromne investitorje. Ali bo šel zu grund, ali pa bodo nekako poskusali narediti iz tega denar, in kot kažejo dolgoletne izukušnje, ko se enkrat zavoha denar, se količina "monetizacijskih" featurjev samo širi, tudi če je OS plačljiv.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

xxx je izjavil:

se količina "monetizacijskih" featurjev samo širi, tudi če je OS plačljiv.

Aja da še dodam, plačljivi featurji so riskantni od piratiziranja pa do tega da ljudje pač ne kupijo, bolj zanesljiva varianta je da ljudi trackaš na vsakem koraku, pošiljaš nazaj kje so surfali (pod pretvezo anti malwara), dodajaš v emaile reklamo, kažeš bannerje, replacaš bannerje ipd, skratka nič še-ne-videnega, seveda pa ima telefon tudi fantastične featurje kot delanje socialnega omrežja iz telefonskih številk in klicev in potem prodajanje le tega komurkoli že ki ga zanima. Androidove aplikacije so glede tega omejene, ampak spremenjeni sourci od androida pa lahko to enkratno dobro skrijejo pred svetom. Skratka, rom, ki ima podporo investitorjev je no go.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

BaToCarx ::

Vem PiPi, imaš tisti app kak link na google play? Kar sem našel je Apollo, pa ga ni več tam, je kako drugo ime?

Ah pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

PrimozR ::

https://play.google.com/store/apps/deta...

Appa za fotkanje pa pomojem še ni na play store.

BaToCarx ::

PrimozR je izjavil:

https://play.google.com/store/apps/deta...

Appa za fotkanje pa pomojem še ni na play store.

Apollo Google Music theme ...

Apollo free
Apollo pay

Oba gone.

Ontopic, me pa zanima če bodo te cyano kak ala chrome os, dali ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

PrimozR ::

Aha, pa res, mi scusi. Pomojem itak s CM-jem pride v Gapps. Sicer pa http://forum.xda-developers.com/showthr...

kriko1 ::

Apollo je direkt v CM integriran, mislim da ni v Gapps.
Škoda da se je musixmatch spravil nadnje (baje zaradi neke metode pridobivanja lyricsov, čeprav ne vidim nikjer opcije za le-te)

RejZoR ::

xxx je izjavil:

Ojej, se bo treba spokat dol iz cmja... :@ "where money talks bullshit walks"... verjetno bo kmalu poln ads providejev ipd., kar naenkrat bo postal tarča raznih .gov sluzb, ki "ne kršijo človekovih pravic". In še lažejo že na začetku:

"Monetization isn't an immediate concern and our investors and Benchmark and Redpoint feel the same."

Bullshit, investitorji ne investirajo ker hočejo boljši OS, kot to naredijo developerji. Hoteli bodo oz. že hočejo denar.


Al pa to pomeni, da bo imel CM kot proper firma tud proper dostop do driverjev in ne bo bullshita kot z Galaxy S2, kjer ni bilo driverjev za Exynos chipset...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Vprašanje. Za Oppo 5, ki bi znal biti ta hardwerski partner (najava v ponedeljek), to seveda bo držalo. Za druge pa verjetno bolj ali manj ne.

techfreak :) ::

PrimozR je izjavil:

Vprašanje. Za Oppo 5, ki bi znal biti ta hardwerski partner (najava v ponedeljek), to seveda bo držalo. Za druge pa verjetno bolj ali manj ne.

Verjetno prej za Oppo N1.

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

PrimozR ::

No to, ne vem kje sem staknil petko :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CyanogenMod je mrtev, naj živi Lineage (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6316693 (11210) Jst
»

Nadgradnja Androida na "predpotopnem" telefonu (Sony Xperia Active)

Oddelek: Mobilne tehnologije
62138 (1956) jabba
»

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5820388 (17467) PrimozR
»

Google uspešno zaključil prevzem Motorole Mobility

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
1610665 (9469) PrimozR

Več podobnih tem