» »

inštrukcije za PHP & MySQL

inštrukcije za PHP & MySQL

sebavet ::

Potrebujem instrukcije osnov za spletno aplikacijo php+mysql v MB.

phyro ::

lej iskreno, metal boš denar proč. PHP + MySQL maš absolutno PREVEČ tutorialov na netu, tudi video tutoriale maš na youtube. polno knjig za začetnike.
1.) si poglej tutorial kako se postavi XAMPP recimo.
2.) napiši eno stran v notepadu ->
<?php echo "ne rabim instrukcij vec"; ?>

3.) glej in glej tutoriale, če ne štekaš nič bat, vsi smo bli tam, lohko tudi menjaš tutoriale ker jih je tolko
4.) ne boš poštekal stvari v 1 dnevu če prvič programiraš. niti v prvem tednu ne boš dober. zato si uzami čas ;)

ragezor ::

yt link

lahko mi nakazes na trr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

techfreak :) ::

Ne se uciti osnovnega PHPja in MySQL, ampak najdi nek framework in za tistega poisci tutoriale. Recimo Laravel je precej popularen framework in bi naj bil prav prijeten za uporabo.

Potem pa poisci screencaste/video tutoriale ter se s pomocjo tistega uci (placljive lahko dobis za nekaj dolarjev, so pa tudi brezplacni).

Tule imas recimo ebook http://codehappy.daylerees.com/ (zadeva je zastonj, lahko pa vseeno kupis in podpres avtorja)

bluefish ::

Jah, tudi za framework je dobro poznati osnove. Ali pač?

techfreak :) ::

Res je, ne skodi poznati osnove jezika, tako PHP kot MySQL, se vseeno pa bi predlagal da malo pogleda PHP, potem pa gre na framework.

Pri starejsih PHP/MySQL tutorial se lahko nauci precej napacnih stvari (sploh v primeru ce nimas izkusenj glede spletnih tehnologij), prav tako pa framework olajsa programiranje.

Osebno sem v Rails in Django sel brez poznavanja jezika in sem imel samo manjse tezave, ce pa kaj nisem vedel pa pac Google.

sebavet ::

hvala za odgovore, "nekaj" osnov sicer poznam še iz delphija, oz. vb, se pa zatika pri povezavi php in mysql baze, najsiravno prekopiram example iz w3school v svoj editor mi najde syntax errore (bom kasneje prilepil), inštaliran imam Wamp. Če obstaja kak preprost framework za tasking in opomnike (delo z urami, datumi...) prosim za link.

Yacked2 ::



Ne dnarja preč metat.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Tody ::

Za ceno enega piva dobiš tukaj že izdelane skripte. Če se jih boš lotil secirat, se boš vrjetno tudi tukaj naučil kaj. Je pa mogoče se dobro prej počuiti kako in kaj pri osnovah ker te lahko dost stvari zmede :)

http://codecanyon.net/

driver_x ::

Druga možnost je, da se v kakšni firmi zaposliš kot PHP+MySQL programer in tam delaš, dokler se ne naučiš zadosti.

Boš imel učenje še plačano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Yacked2 ::

driver_x je izjavil:

Druga možnost je, da se v kakšni firmi zaposliš kot PHP+MySQL programer in tam delaš, dokler se ne naučiš zadosti.

Boš imel učenje še plačano.


Kdo bo uzel u firmo tipa za php programera, če niti osnov ne zna ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

driver_x ::

Na začetnem pogovoru zblefiraš (pogovore običajno vodijo razni šefi, ki itak nimajo pojma, pomembno je le, da si samozavesten), potem imaš pa itak poizkusno obdobje, preden te vržejo na cesto. Vmes se pa naučiš in še plačo dobivaš. Win-win, kar se tebe tiče.

xardas ::

driver_x je izjavil:

Na začetnem pogovoru zblefiraš (pogovore običajno vodijo razni šefi, ki itak nimajo pojma, pomembno je le, da si samozavesten), potem imaš pa itak poizkusno obdobje, preden te vržejo na cesto. Vmes se pa naučiš in še plačo dobivaš. Win-win, kar se tebe tiče.


Buče. Tudi, če taki osebi uspe na razgovoru in ga vzamejo, bo kar hitro letel, ko bodo videli, da nima nič konkretnega za pokazati.

Drugače pa je tako, kot so že ostali povedali. Vodičev je, na internetu, malo morje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

mirancar ::

če greš na youtube in napišeš "phpacademy", dobiš ven dosti tutorialov glede tega

inštrukcije se mi zdijo brez veze, ker sem prepričan da te bodo učil samo neke osnove, ki jih maš malo morje na spletu

več se naučiš iz prakse ... vedno je problem varnost in hitrost


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
122810 (655) Netrunner
»

Knjige o Izdelavi spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
81299 (1139) slosi
»

knjige za učenje HTML in PHP&MYSQL

Oddelek: Izdelava spletišč
103674 (3472) BluPhenix
»

Tutorial za začetnike php-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
383840 (3177) leinad
»

Php In My sql

Oddelek: Programiranje
221747 (1496) pivmik

Več podobnih tem