» »

Phonebloks

Phonebloks

DeeJay ::

Ste že vidl tole in kaj menite o tem?
Men se zdi super ideja.

mailer ::

Ravno sem hotel link nalepit v temo o ifonu. Zadeva ima velik potencial, je zanimiva za potrošnike a pomeni ogromno izgubo za korporacije. Kapitalizem bo poskrbel, da ideja ne bo uresničena.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

DeeJay ::

Jah sej konkurenčnost bi še vedno obstajala. Pač mogoče ne v celotnem telefonu, definitivno pa v komponentah telefona.

Qushaak ::

Dobra ideja. Samo poleg že omenjenih lobijev proizvajalcev telefonov je tud programski problem.
Že če pogledamo proizvajakci telefonov svoje predelane Android-e posodabljajo več mesecev. Te kocke pa bodo različne in sčasoma jih bo čedalje več. Če že custom ROM-i Androidov dostikrat delajo težave in ne dela kakšna kamera,... je pri takem telefonu to še bistveno težje zagotovit, da bo normalno delalo.

PaX_MaN ::

mailer je izjavil:

Zadeva ima velik potencial, je zanimiva za potrošnike a pomeni ogromno izgubo za korporacije. Kapitalizem bo poskrbel, da ideja ne bo uresničena.

Če bi dobr pogledal video, bi radi lih te korporacije radi pospemal da bi se jih usmill pa sodelval z njimi, ie naredl hardver za te bloke.
Torej, nč cigare zate.

bluefish ::

Problem telih kock je, da rabi vsaka svoje ohišje + zlagajo se ena ob drugo in ne tako kot sedaj komponente, ko so lepo zložene ena na drugo ali lotane na skupno vezje. Posledično bi bili taki telefoni vsaj za polovico debelejši od trenutnih.

mailer ::

Torej, nč cigare zate.
Sem slab potrošnik. Pazim na stvari, ki jih kupim. Od treh telefonov, ki sem jih kupil mi delajo še vsi trije, najmlajši je star dve leti in pol.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Qushaak ::

@bluefish: Osebno me dodatna debelina niti Beni tako zelo motila.

bluefish ::

Odvisno. Dvomim, da bi se folk rad vrnil v čase mobilnih ceglov. Predstavljaj si recimo Nokio 5110, ki je še širša, poleg debeline.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

technolog ::

V kolikšni meri je to izvedljivo, da gre lahko vsaka komponenta kar na vsak pin?

Qushaak ::

@bluefish: Mene osebno recimo bolj moti te "televizije", ki so sedaj in jim pravijo mobilni telefoni. Samo mislim, da bi bila debelina maksimalno na nivoju Nokie N95, najbrž pa precej manj.

@technolog: Tudi to se mi je porajalo vprašanje. Ker pa nisem strokovnjak iz elektrotehnike ne bom ničesar komentiral. Predvidevam, da so se že zadosti pozanimali, da je to realno izvedljivo.

mailer ::

Mogoče pa je ideja vseeno zanimiva za proizvajalce mobilnih telefonov. Dejansko bi bilo zanimivo videti, kako bi se zadeva obnesla v praksi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jasa123434 ::

Zdaj so prisli skoz pa je izbral motorola (google)

Sicer googel ma kapital samo ce bodo pametni ne bodo naredili tega in vse skupaj bo slo k vragu.

Sicer pa jih podpiram

Zgodovina sprememb…

spirit ::

Zadeva kot samostoejn projekt ni šla skozi, je pa Motorola najela idejnega vodjo in so že najavili projekt Ara, ki je ravno to, tako da če bo sreča lahko pričakujemo nekaj podobnega na trgu v roku parih let.

fallen angel ::

:)

Egidij88 ::

Samostojen projekt? Mislim, da je bila vse skupaj bolj ideja. Zdaj lahko da bo kaj iz tega, ampak tukaj je spet na vidiku dosti problemov. Sliši se pa dobro.

Qushaak ::

Glede na to, da se je ideja "prebila v naslednji krog" resnično upam (in jim privoščim), da tak koncept uspe. Sicer je do konkretnih izdelkov še dolga pot, samo osebno nisem pričakoval da bodo prišli do te faze, da en velikan kot je Motorola vidi v takem konceptu priložnost.

RejZoR ::

Men samo ni jasno kdo bo zagiotavljal podporo vsem "blokom". Že zdej imajo ROM-i grozne probleme z driverji, kako bo šele pol, ko bo miljavžent enakih naprav z različnimi konfiguracijami. Bojo naletel na isti problem kot ga ima PC. Je modulren ampak nešteto konfiguracij naravno pripelje tud nešteto problemov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Qushaak ::

Tehnični pomisleki (tako z vidika hardware-a kot programske opreme) sem že imel takoj tisti trenutek, ko se je pojavil Phoneblocks. :) Sploh programska podpora je najbrž še bolj kritičen dejavnik kot sama realizacija strojne opreme v blokih.

klinker ::

RejZoR je izjavil:

Men samo ni jasno kdo bo zagiotavljal podporo vsem "blokom". Že zdej imajo ROM-i grozne probleme z driverji, kako bo šele pol, ko bo miljavžent enakih naprav z različnimi konfiguracijami. Bojo naletel na isti problem kot ga ima PC. Je modulren ampak nešteto konfiguracij naravno pripelje tud nešteto problemov.


WTF...a sedaj pa nimas miljavznt Android naprav, vsaka z svojimi napravami, it'd?
In kake probleme imas na PC-ju? Nalozis OS, uradne driverje in dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Qushaak ::

Vprašanje je res na mestu. Kje si pri Android-u videl kakšno nalaganje gonilnikov? Pač pride (uradni) ROM za napravo in je to to. Z delovanjem gonilnikov si pač odvisen od samega ROM-a oz priizvajalca. Zaenkrat je precej velika intagracija vsega.
S Phoneblocks pa bi moralo res biti kot na tradicionalnih računalnikih, da folk sam poskrbi za gonilnike oz jih je OS sam sposoben potegniti z repozitorija. Česa takega niti v sanjah ni bilo do sedaj pri embedded oz mobilnih napravah.
Osebno bi mi to bilo zelo všeč, samo večini folk-a, pa če OS sam nebi znal potegniti pravih gonilnikov samodejno pa to niti najmanj nebi bilo všeč.

spirit ::

večini res ne ampak navdušencem, na katere taka zadeva cilja pa. Koliko ljudi si sami sestavi računalnik? v % precej malo ampak tisti, ki si ga so navadno navdušenci in imajo radi dobre stvari. Tako, kot smo se naučili nalagati OS in gonilnike bi se tudi to.

DeeJay ::

kaj pa standardizirani gonilniki? Se pravi se bodo mogli proizvajalci modulov enostavno držat nekih standardov. Ali pa moduli vsebujejo gonilnike kar v svojem ROM-u in se naložijo, ko ga priklopiš na telefon.

spirit ::

Standardi pri takih zadevah niso dobri ker ne omogočajo pravega napredka, pomisli kaj bi bilo če bi moral imeti na računalniku gonilnike iz leta 2003, kako blazno bi se ti potem splačalo zamenjati grafično kartico?, gonilniki v romu nove komponente pa bi bili boljša varjanta, ali pa pač nalaganje le teh preko računalnika, saj v končni fazi verjetno ne boš zamenjal kamere na takem telefonu kar na avtobusu a ne :D

Unknown_001 ::

Ideja je dobra, sam koliko bo pa to praktično uporabno mi je pa malo vprašljivo :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Qushaak ::

Praktično je uporabno, samo ne za vse ljudi. Pomoje so tudi tehnične težave izvedbe trenutno še kar velike.

spirit ::

To bomo pa vidli ko/če bo na trgu, meni je ideja všeč.

Unknown_001 ::

Qushaak je izjavil:

Praktično je uporabno, samo ne za vse ljudi. Pomoje so tudi tehnične težave izvedbe trenutno še kar velike.


Mene bolj zanima kako bo zadeva skupaj stala. Ker da se ti kak delujoč del ob padcu odmontira bi znalo bit sranje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mailer ::

Osnovni gonilnik bi moral biti vgrajen že v sam del posameznega bloka. Potem bi ga CPU samo prebral in naložil v svoj pomnilnik (ali OS, ki bi ga poganjal) ob prvem zagonu. Saj par 10MB za današnje čase ni nič. Uporabnik bi ga po želji posodobil, če bi seveda obstajala nova različica gonilnika in ga shranil poleg tovarniško nameščene verzije v primeru težav.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Androidni telefon ni eden, telefonov je na tisoče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10143249 (32275) MrStein
»

Project ARA

Oddelek: Mobilne tehnologije
363904 (2528) Qushaak
»

Nove podrobnosti o Project Ara

Oddelek: Novice / Android
4316343 (12785) kpkp
»

Sony Ericsson je omogočil odklepanje svojih telefonov z Androidom

Oddelek: Novice / Android
4811105 (10173) Bor H
»

Windows Phone 7 že na HTC HD2

Oddelek: Novice / Windows Mobile
255917 (4513) PrimozR

Več podobnih tem