» »

Nafta : kurilno olje

Nafta : kurilno olje

«
1
2

jjohny ::

Ali kdo ve kakšna je razlika med nafto in kurilnim oljem. Vem, da je kurilc pobarvan in cenejši, a je še kakšna druga razlika (v tehničnem smislu)?

lp, jani

undefined ::

> Ali kdo ve kakšna je razlika med nafto in kurilnim oljem.

Kurilno olje je ekstrakt nafte? :)

gumby ::

gre za isto stvar... le davek je večji na dizel, zato je dražji
vsi dizel motorji delajo lepo na kurilno olje, le policija te ne sme dobit:D

||_^_|| ::

t.g.: ni čisto res. Dizel je malo čistejši od kurilca in zato imajo lahko novejši (tdi, dti, jtd, ditd, cdi, itd...) motorji težave z zamašitvijo šob.

ali3n ::

Menda je razlika samo v barvi. Barvajo zato, ker je drugačna stopnja obdavčitve...
Stari avti delajo na kurilca, včasih se je dogajalo, da se je barva nalagala na stenah črpalke (po domače "Bosh pumpa"); se pravi da je ob dolgotrajni uporabi kurilca pumpa crknila ($$$). Menda se to ne dogaja več.
Kako je z novimi TDI mašinami pa ne vem.
Sosed ma eno Cromo diezel, v garaži pa 2 soda kurilca... zaenkrat Croma še dela... >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

undefined ::

Razlika med snovmi 100% je! Razlika v samem delovanju pa je odvisna od motorja in je vprašljiva. :)

||_^_|| ::

s starejšimi dizli ni problema (infact gre golf I tut na tiskarsko barvo>:D). Pri novejših so pa problemi s šobami ki razpršijo gorivo v zeelooooooo majhne kapljice in zgodi se da se te šobe zamašijo zaradi nečistosti kurilca.

black block ::

to z mašenjem šob je čista bedarija, sam imam 2.0 turbo disel in že 1,5 leta vozim z kurilcem in ni razlike med nafto in le-tem! Ne vsega verjet, ni razlike je le v barvi!!!!

||_^_|| ::

bb: katerega pa maš?

bastadu ::

Ja men je dejal en kolega, ki je delal pri petrolu, da samo barvo noter dajo...

krneki0001 ::

Mam tut jst kolega na petrolu pa sosed ima omv pumpo u najemu, in je res da je vse kurilno olje samo če ga hoče prodajat kot dizla mora vlit sodček barve notr. In to je vse.
Pr nas vsi na kurilca furajo pa še nobenmu ni crknu avto, vsaj da bi jst vedu za to ne.
LP
Nebivedu

Cosmo ::

Ravno kurilec je obarvan, ne D2.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Soldier ::

Ta dva goriva prideta iz popolnoma enake pipce, locijo jih sele na bencinskih crpalkah in sicer tako da na 1m3 dajo doloceno kolicino barve....moj kolega je gledu kako to delajo

Dr_M ::

citroenovi HDIji preverjeno ne delujejo na kurilca.cim pride do crpalke motor crkne in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

black block ::

avto je astra opel

Red_Mamba ::

lahko rečeš kolegu naj zrihta malo barve >:D >:D >:D če je treba mu tud dam za pri al pa dva. vse v imenu znanosti :D

Red_Mamba ::

na koncu bi moglo pisat PIR al pa dva, mal sm se zatripku :D :D

nojus ::

ni res. kurilc se pripelje že v cisterni največkrat s pule. (baza).
razlika je samo v barvi in poimenovanju. (sem delal 2 leti na petrolu)
sovražim Gargamela.

Cosmo ::

Red_Mamba: kaj boš z barvo? diesel barval v kurilca? :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Alec999 ::

tud mene zanima kaj bo z barvo :D

Red_Mamba ::

I could tell you but then I have to kill you :D
nucam jo v imenu znanosti :D kot sem že napisal :D več ti res ne morem povedat
torej jo lahko zrihtaš ali ne?

domeski ::

Zivjo!
A se mogoce dobi kaj takega, ki razbarva kurilca
da bi pol zgledal kot nafta
lp

bosstjann ::

učas se je dobu en antifriz pa si pustu par tednov pa se je razbarvov

zakaj je pa potrebno barvat, če je razlika, bi ti to lahko dokazali tako so se capsi zmislel, ker ne morjo dokazat da ti kurilca furaš, moreš met barvo

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

domeski zadel si nagrado :)
barvo rabim ravno zaradi stvari, ki si jo napisal :D

Red_Mamba ::

Še vedno me zanima ali lahko zrihta kolega barvo ali ne? Jaz sem res zainteresiran zanjo.

SkIDiver ::

Jz pa iz prve tace govorim, da mercedes bolje vleče z nafto kot pa kurilcem. Edino enkrat smo notr probal tankat čistega kurilca(beri neobarvan). Zadeva je šla kot bi ulil notr nafto. Kje smo pa dubl no color kurilc pa ne povem.

Mrakw ::

Pozdrav,

A res menda lahko barvilo za zivila (modro in zeleno barvo) uporabis za kurilca, ki je rdece barve in skupek teh barv nanese prozorno barvo?

AndrejS ::

Ne uporabljaj kurilnega olja za novejše avtomobile. Kurilno ima več žvepla in ni tako čisto. Se pa da seveda to vse razbarvat - to so delali nekateri po SLO, samo so jih vse polovili.

fikus_ ::

Petrol trdi da kurilno olje ustreza standardu za gorivo B7 in da je primerno za traktorje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mrakw ::

AndrejS je izjavil:

Ne uporabljaj kurilnega olja za novejše avtomobile. Kurilno ima več žvepla in ni tako čisto. Se pa da seveda to vse razbarvat - to so delali nekateri po SLO, samo so jih vse polovili.

To ja za novejše itak da ne. so mašine bolj občutljive in doterane za doloceno gorivo.
ampak koliko je res razlike pa nvm. po forumih ko berem vecinoma zasledim (tudi v slo) ni razlike. samo barvilo dodajo. pa vrjetno ni tako dobro prefiltrirano.

Daniel ::

Carina že jemlje vzorce goriva iz avtov pri upravičencih do kmetijskega dizla.

SambaShare ::

Mrakw je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Ne uporabljaj kurilnega olja za novejše avtomobile. Kurilno ima več žvepla in ni tako čisto. Se pa da seveda to vse razbarvat - to so delali nekateri po SLO, samo so jih vse polovili.

To ja za novejše itak da ne. so mašine bolj občutljive in doterane za doloceno gorivo.
ampak koliko je res razlike pa nvm. po forumih ko berem vecinoma zasledim (tudi v slo) ni razlike. samo barvilo dodajo. pa vrjetno ni tako dobro prefiltrirano.


Zdaj ko nas tako prepričujejo, da gre za isto nafto, je lahko kurilec celo boljši, ker nima biodizla.

wcpapir ::

AndrejS je izjavil:

Ne uporabljaj kurilnega olja za novejše avtomobile. Kurilno ima več žvepla in ni tako čisto. Se pa da seveda to vse razbarvat - to so delali nekateri po SLO, samo so jih vse polovili.

Govoriš laži kurilc je primeren za vse avtomobile, paziti je treba le ker nima zimskega / letnega dodatka.

fikus_ ::

In ta zimski dodatek moraš sam kupiti ter dolivati, da pri -10 ali nižjih temp. nimaš težav.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Vanich ::

Par let nazaj smo v povratku tankali jadrnico v Šibeniku. Med tem časom se je pripeljalo na ta pomol tankat plavi dizel vsaj 5 "ribičev" - z dizel golfi. Potrošnja plavega dizla na hrvaškem je po moje zelo velika, sploh na obali. :)) Ne vem pa, kako je s tem pri nam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

lucky13 ::

fikus_ je izjavil:

In ta zimski dodatek moraš sam kupiti ter dolivati, da pri -10 ali nižjih temp. nimaš težav.


A niso rekli, da ima sedaj kurilc tudi te dodatke, da ga lahko kmetje tankajo direktno v vozila? Preberi zadnji odstavek spodnjega članka.
https://siol.net/avtomoto/novice/za-kme...

fikus_ ::

Prvič slišim za to.
Vprašanje koliko je to pisanje pravilno.
Pripombo imam na:
"Fizikalno-kemijske lastnosti KOEL GK in tudi pravila uporabe določal prenovljeni standard SIST 1011."
"nizkotemperaturne lastnosti pa bodo prilagojene letnim obdobjem uporabe"

Kot je napisano "bo v prihodnje" in "bodo prilagojene", tako da tega sedaj še ni?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gruntfürmich ::

wcpapir je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Ne uporabljaj kurilnega olja za novejše avtomobile. Kurilno ima več žvepla in ni tako čisto. Se pa da seveda to vse razbarvat - to so delali nekateri po SLO, samo so jih vse polovili.

Govoriš laži kurilc je primeren za vse avtomobile, paziti je treba le ker nima zimskega / letnega dodatka.

ni ravno tako. kolega je rekel da že do sedaj ni uporabljal kurilca za novejši traktor, ker je imel z njim same probleme in je lepo tankal dizel.
sedaj pa bo še naprej tankal dizel in ne dovoljenega kurilnega olja, ker ne želi problemov z motorjem. kaj točno mu je delalo probleme sem pozabil (morda so se filtri mašili?).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Na naši lokalni črpalki je sedaj označeno, da ima kurilno olje/GK 10ppm, predvidevam, da žvepla, ker sem samo peljal mimo. Prej je pa menda bilo dovoljeno 1000 ppm in to žveplo najbrž ne vpliva pretirano dobro na motorje. Drugače pa nimam nobenega traktorja s CR motorjem, tako, da bi moralo biti OK v vsakem primeru.

wcpapir ::

gruntfürmich je izjavil:

wcpapir je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Ne uporabljaj kurilnega olja za novejše avtomobile. Kurilno ima več žvepla in ni tako čisto. Se pa da seveda to vse razbarvat - to so delali nekateri po SLO, samo so jih vse polovili.

Govoriš laži kurilc je primeren za vse avtomobile, paziti je treba le ker nima zimskega / letnega dodatka.

ni ravno tako. kolega je rekel da že do sedaj ni uporabljal kurilca za novejši traktor, ker je imel z njim same probleme in je lepo tankal dizel.
sedaj pa bo še naprej tankal dizel in ne dovoljenega kurilnega olja, ker ne želi problemov z motorjem. kaj točno mu je delalo probleme sem pozabil (morda so se filtri mašili?).


So se mu mašili ja, sam ne zarad rdečke :)

gruntfürmich ::

ja glej, ne vem jaz ker ne tankam kurilca če je kakšna razlika. tako je rekel da on dela.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vice ::

Zanimivo, da se vedno najde 100 pametnih, ki imajo vse informacije iz prve roke od "prijatlov, sosedov, sorodnikov...", a vsak nabija nekaj svojega. Predlagam da se najprej med sabo zmenite. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Vuli ::

Daniel je izjavil:

Na naši lokalni črpalki je sedaj označeno, da ima kurilno olje/GK 10ppm, predvidevam, da žvepla, ker sem samo peljal mimo. Prej je pa menda bilo dovoljeno 1000 ppm in to žveplo najbrž ne vpliva pretirano dobro na motorje. Drugače pa nimam nobenega traktorja s CR motorjem, tako, da bi moralo biti OK v vsakem primeru.

tudi na dpf filter ne
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

BCSman ::

Kaj je res da so na hrvaskem letos ukinili kurilca za kmetijstvo in nek drug sistem uvedli?

fikus_ ::

Oni imajo "plavi dizel".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BCSman ::

In kaj ce recimo 1.1.2024 ne bi bil vec upravicen do uporabe kurilca, bil bi pa se poln tank, ga je na silvestrovo za izcrpat ven ali je kako prehodno obdobje?

Daniel ::

Če nameravaš zemljo dati v najem in boš porabil zgolj še kakšen tank goriva na leto je lahko problem, če bi slučajno imel kontrolo.

BCSman ::

Za par deset litrov bo verjetno zmanjkalo do te norme 540 litrov. Kdorkoli si je teh 540 že izmislil.

Daniel ::

Ze prej je bila taka omejitev, da si sploh lahko vložil trošarine.

fikus_ ::

Če enkrat tankaš kurilca, potem ostanejo sledi barve še kar nekaj tankanj dizla.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija kurjenja kurilnega olja

Oddelek: Loža
383283 (2362) starfotr
»

Kraja Kurilca - pomoč

Oddelek: Loža
213707 (2177) Pšenični
»

Clio 1.5 dci ne vžge - topel

Oddelek: Loža
4614088 (10745) BorutK-73
»

mercedes cdi in kurilno olje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26552939 (45564) T0RN4D0
»

Ali tanka kdo kurilno olje v vašega dizla?

Oddelek: Loža
3810800 (9954) Caligula

Več podobnih tem