» »

iPhone 4s - na kaj biti pozoren?

iPhone 4s - na kaj biti pozoren?

EloJobs ::

Namen imam kupiti iPhone 4s in me zanima, na kaj moram biti pozoren ob nakupu. Recimo, da najdem nekoga, ki mi ga je pripravljen prodati. Kje moram biti pazljiv? Kaj naj preverim? Ime kdo izkušnje z nakupom "rabljenih" iPhonov? Pomembno mi je, da je telefon odklenjen in ga bom lahko uporabljal z Mobitelovo sim kartico.

...:TOMI:... ::

Saj si si sam odgovoril. Paziš, da ima papirje in je odklenjen. To je to.
Tomi

blackbfm ::

Težko boš konkretno karkoli preveril v tistih parih minutah. Veliko 4s ima zanič displej googlaj yellowgate - bela ni bela, ampak rumena. Kontrast je obupen. V bistvu pa se 4s nekako ne splača več kupovat ker pride nov model..tako da če se lahko malo stegneš glede keša vzami vsaj 5ko.

EloJobs ::

Razlika med 4s in 5 je zanemarljiva + 4s mi zgleda lepši.

...:TOMI:... ::

Tudi meni je 4 (in 4s) bolj všečen od 5ke. Res pa je, da bo novi model zunaj že to soboto.

Garancijo (če jo ima) lahko preveriš tudi online, če slučajno nima papirjev. Drugače se da tudi zaklenjene odkleniti, cene so okoli 50€.
Tomi

EloJobs ::

Razlika med 4 in 4s v zmogljivosti in hitrosti je kr velika, med 4s in 5 pa zelo majhna. Kar se pa tiče izgleda mi je 4ka lepša od 5ke.

Kaj pa pride to soboto? Sej drugač, če bi hotel vedno najnovejšega bi vedno rekel "bom še malo počakal"... Meni je 4s všeč in to je to.

blackbfm ::

4s ima, poleg velike šanse da dobiš krš displej, še obupno avtonomijo :)

EloJobs ::

Lahko poveš kaj več o temu?

blackbfm ::

Pač pije baterijo. Zmogljivost ni slaba sicer, ampak je narejeno na 3-4 leta stari tehnologiji..se pozna.

Kupovat telefon ali kakršnkoli consumer hightech, ki je 2 generaciji zadaj nima smisla. Razen če ga dobiš za drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mit3k ::

Če ima slučajno že naloženo ios 7 beto, bodi pozoren, da je lastnik find my phone nastavil na OFF. ker drugače ga ne boš aktiviral.

jurre ::

glede zaklenjenosti preveri, kje ga je lastnik kupil. Sam sem 2x kupil iPhona (4S in 4), oba sta bila kupljena in zaklenjena na Simobil. 4ko mi je prodajalec šel odklenit na simobil, 4S pa sem potem sam nesel, ker sem zamenjal operaterja.

Poskusi osnovne funkcije, kaj drugega ne moreš - pokliči iz prodajalčevega telefona/na njega, če deluje zvočnik in mikrofon normalno, preveri odzivnost displaya, če kaj šteka, če delujejo gumbi OK... preveri serijsko v telefonu in na papirju/računu, ter če je bil jailbreakan (sam sem hotel da ni, da imam uradne posodobitve in da niso kakšne custom stvari nastavljene).

blackbfm ::

varjanta je tut da najdeš takega z garancijo in ga neseš zamenjat, mal pojamraš, dobiš novga oz refurbished

EloJobs ::

Ok, hvala za nasvete. Sej z garancijo sem imel namen ga poiskat.

AndrejS ::

Kako boš pa ugotovil če je bil jailbreakan ? Lahko samo ugotoviš če je jailbreakan!

...:TOMI:... ::

Ja, res je. Sicer pa, kaj ima veze, če je JB? Itak, ko prideš domov, narediš restore in to je to. JB se pobriše in ni več sledi o njem. Big deal. 6 klikov in eno pivo, pa je stvar rešena.

Najbolj važno je, da je tovarniško odklenjen, s papirji in lepo ohranjen. Prveritev funkcij in zvočnika/mikrofona je pa itak že standard, ne glede na to, kater telefon kupiš.
Tomi

Company ::

Fantje, dobre imate. Telefon, ki se prodaja za lepe denarce, je v bistvu krš z zelo slabo avtonomijo? Lastil sem si vse iPhone od 4-4S-5 ter Samsunge S2 do S4 (če že gledamo flagshipe od Samsunga), pa ni čisto nič razlike v avtonomiji. Raje je baterija v iPhonu dlje zdržala, kot manj.
Ostalo so ti pa povedali: primerjaj papirje s podatki telefona in poskusi telefon poklicati. Kaj drugega pa ne moreš narediti.
LP!

#000000 ::

Kupit 4ko par dni preden pride na trg 5ka je brez veze, edino če ga dobiš za res mali denar.

blackbfm ::

Telefon, ki se prodaja za lepe denarce, je v bistvu krš z zelo slabo avtonomijo?


Ja žal. Jaz sem svojga prodal po enem tednu in šel na staro 4ko. Sem pa v pričakovanju 5S:D

...:TOMI:... ::

Pa kaj se obremenjujete s tem, da je brezveze kupiti 4ko. Če si avtor teme želi 4ko, naj jo kupi. Tisti, ki si nekaj želi ne gleda na ceno, oziroma je to nepomembno. Ravno tako mu je nepomembno to, da bo imel par generacij star telefon. So what. Doh, ste eni bedni. Če bi vsi tako razmišljali, trga z rabljenimi aparati sploh ne bi bilo!
Tomi

EloJobs ::

Samo še to: Kako vem, če je odklenjen? Probam s svojim simom od Mobitela nekam poklicat al je še kak drug način?

edit: prihod novega iPhona pa lahko kvečjemu zbije ceno 4s, ali pač? Mogoče bom še malo počakal, me pa vsekakor bolj zanima 4s kot 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EloJobs ()

...:TOMI:... ::

Probaj s svojo MICRO sim. Pa poglej verzijo FW, če je 6.1.3, potem ni JB.
Tomi

EloJobs ::

Micro SIM-a sploh nimam, kolikor vem...

blackbfm ::

Ravno tako mu je nepomembno to, da bo imel par generacij star telefon. So what. Doh, ste eni bedni.


Ja fino je da imaš neko primerjavo v glavi, ne da se brezglavo odločiš in po možnosti še preplačaš zastarelo zadevo. Če mu gre za ohišje in filing v roki, potem je to sigurno top telefon. Če pa se mu gre še za zmogljivost, odzivnost, uporabnost, kaj jaz vem kaj potem pa pač to ni več racionalen nakup..je petica en nivo višje za ne prav dosti več denarja.

EloJobs ::

blackbfm, govoriš to kr tko na pamet al si vidu kake teste? Kar sem jaz videl, je KVEČJEMU 5-10% hitreje in za teh par procentov raje izberem 4s.

blackbfm ::

Ima petica tut ene tok manj porabe. Seveda ni 300% razlika med telefonoma, ampak malenkosti nanesejo. Poleg tega pride še ios7, ki sicer na 4ki bo podprt ampak vprašanje kaj mu bo falilo:D

...:TOMI:... ::

Pojdi na mobitel po micro simm drugače ne moreš uporabljati iphona. Še nekaj... Poglej si kak filmček, unboxing iphone, kaj vse je zraven...
Tomi

EloJobs ::

A to ga daš tm delat al kako to poteka?

blackbfm ::

Pojdi na mobitel po micro simm drugače ne moreš uporabljati iphona.


Če nisi nek liml, loh tut sam odrežeš kartico na micro velikost..in tudi na nano.

...:TOMI:... ::

Zakaj bi, če dobiš gratis USIM micro/nano? Drugače pa kolegu obrezana ni delala v 4s, pa je bila obrezana z rezalnikom.
Tomi

blackbfm ::

Zakaj bi, če dobiš gratis USIM micro/nano?

ker ti ni treba hodit od doma

Drugače pa kolegu obrezana ni delala v 4s, pa je bila obrezana z rezalnikom.


moja je letnik 2005 in dela normalno

...:TOMI:... ::

Bratu tudi čisti normalno dela simobilova obrezana v 4s. Jebi ga, očitno je bila tista serija kartic zanič.

Itak gre od doma, po telefon, naj še spotoma uredi kartico :)
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep iPhone-a 4s

Oddelek: Mobilne tehnologije
181559 (1202) amacar
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24259350 (52477) PrimozR
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436959 (31351) Lonsarg
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922403 (19671) pleomax

Več podobnih tem