» »

Amis ( Thomson 546i v6 ) in WRT160NL

Amis ( Thomson 546i v6 ) in WRT160NL

jetB ::

Pozdravljeni!

Verjetno že ptički čivkajo, zadeva je otročje lahka... ampak meni nekako ne uspe...

Imam Amis povezavo z modemom Thomson 546i v6 ( brez WIFI ), z njim bi rad povezal WRT160NL ( z WIFI ) da bi lahko imel WIFI signal. Mi lahko kdo pove kako se stvari streže? Vse imam pravilno priklopljeno, vse se med sabo zazna, edino interneta mi ne spusti čez...

na WRT160NL imam naložen
WRT160NL v1 Firmware - Webflash image wrt160nl-firmware.bin 2013-04-22


Sicer je stvar pred časom že delovala, vendar sem zaradi odhoda v tujino resetiral WRT160NL in od takrat naprej ne vzpostavim več povezave z netom.

Se opravičujem, če je postopek slučajno že kje opisan...
Hvala!

Hayabusa ::

Thomson v bridge mode (pokliči na amis helpdesk), priklopiš router v wan port iz Thomsona, na routerju nastaviš pppoe če imaš Xdsl oz dhcp pri kablu ter vse žične priklope opraviš preko router lan1-4 portov.


Sem vpisal v google "Thomson 546i", drugi zadetek z amis foruma:
http://forum.amis.net/viewtopic.php?t=1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jetB ::

naredil vse kot je treba.... v povezavi mi še vedno pokaže rumeni klicaj

Hayabusa ::

Se router poveže na net ?
Logiraj se nanj in preveri.

jetB ::

-če imam Thomsona ( Amis ) v router načinu, mi avtomatsko poveže z netom preko Amisevega uporabniškega in gesla

Če dam Thomsona ( amis ) v bridge, me vpraša po dhcp - ga uporabim ali ne uporabim? takrat pa mi direktna povezava z netom izgine...

torej:
dal sem Thomsona v Bridge,
grem v router wrt160NL in izberem WAN povezavo, nastavim PPPOE in nato vpišem Amisevo uporabniško ime in geslo
vse skupaj shranim, pa se mi še vedno prikaže klicaj pri povezavi, net pa ne dela

še kakšna druga zanka? sem kaj izpustil?

Hayabusa ::

Se router poveže na net ? Imaš prav povezano na relaciji modem (lan) -> (wan) router -> (lan1-4) pc ?
Daš lahko sam Thomsona v bridge ?


Če dam Thomsona ( amis ) v bridge, me vpraša po dhcp - ga uporabim ali ne uporabim? takrat pa mi direktna povezava z netom izgine...

Dhcp na Thomsonu off, na routerju on.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Bakunin ::

preveri na 0802010, ce je modem res v "bridge" nacinu.

Hayabusa ::

Kakor vem ga sam ne moreš dati v bridge, razen če ga shekaš (recovery mode) in naložiš stock FW.

Bakunin ::

ali pa poklice na 0802010 pa mu tam oni uredijo in preverijo, ce je RES v bridge. :]

saj je zastonj tel#.

jetB ::

Hayabusa je izjavil:

Se router poveže na net ? Imaš prav povezano na relaciji modem (lan) -> (wan) router -> (lan1-4) pc ?
Daš lahko sam Thomsona v bridge ?


Če dam Thomsona ( amis ) v bridge, me vpraša po dhcp - ga uporabim ali ne uporabim? takrat pa mi direktna povezava z netom izgine...

Dhcp na Thomsonu off, na routerju on.


med sabo sta prav povezana ( kabli ), vendar net registracija ne steče
v bridge lahk dam mislim da oba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetB ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi včasih dela, včasih ne

Oddelek: Omrežja in internet
316340 (1105) alfa_fan
»

A1 - tv komunikator priklopljen na router (bridge način) - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
236873 (4829) morosito
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264004 (3332) trnvpeti
»

problemi z porti

Oddelek: Pomoč in nasveti
171990 (1776) tiggx
»

problem s povezavo routerja na amisov modem

Oddelek: Omrežja in internet
161912 (1777) IvoJan

Več podobnih tem