» »

Potres?!

Potres?!

Temo vidijo: vsi
««
3 / 18
»»

krucymucy ::

To si napisal, kot da so bili dimniki leseni. :)

Samson ::

Lol, niso. Se pa migajo zelo. Zakaj mislite da se visoke stavbe delajo tako da se cel cas muvajo?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

korenje3 ::

hm. moj sodelavec je glih sedel na tleh in je nekaj čutil, pa je mislil da je pijan. jaz sem stal zraven in nisem nič opazil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

fosil ::

Dimnik ostane pokonci ravno v lesenih bajtah, ker hiša pogori, zidan dimnik pa ostane.
Tako je!

shadeX ::

Je kdo čutil potres 10min nazaj, Nova Gorica in okolica?

Tle je blo čutit kako hišo trese. Magnituda 3.5 SV od čepovana.

http://www.arso.gov.si/potresi/obvestil...

Aston_11 ::

V Postojni nič.

šernk ::

Mal je butnlo to je pa to, mi bomo živeli dalje, novinarjem se bo pa čas ustavil :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

Čudno da se to vse pogosto dogaja. Vse gre nekam..

imagodei ::

Ja, prav res... V desetem nadstropju stolpnice potrese čutimo bolj pogosto, kot pred 150 leti.
- Hoc est qui sumus -

BorutK-73 ::

Po eni strani je to bolje ker se ne stopnuje pritisk, je pa lahko tudi napoved kaj večjega. Pri potresih smo še v temi glede napovedovanja.

shadeX ::

Je še kdo čutil na ombočju Nove Gorice?

trololo2 ::

Gorenjska, rahlo tresenje pa tudi bobnenje.

shadeX ::

http://www.arso.gov.si/potresi/obvestil...

4km JV od Bovca. 4.1 je rukalo. V Gorici so se omare premikale. Scary shit..

gembleru ::

Fajn je zrukalo mašino.

Pšenični ::

Ja tud je pr nas mal zatreslo, komaj opazno. Južno od ljubljane.

Gaius ::

Blizu Ajdovšcine je bilo cutiti fajn.

clothes ::

Rahlo se je zatresla miza. S del Ljubljane.

Sriple Tix ::

V Radovljici je več bobnelo, kot bi se treslo, je bila pa deca kar malce "paf" zaradi dogajanja :D

shadeX ::

Če je blo v LJ čutit pol ni bla lih tko nedolžna zadeva..

Pithlit ::

Marička ste občutljivi...
Life is as complicated as we make it...

Gaius ::

No pri nas je bilo vse skupaj obcutit kot udarni val ob eksploziji. Zatresla oz. zanihala je ubistvu samo stena in okno, ki je obrnjeno proti Bovcu.

msjr ::

Zanimivo, Ljubljana tokrat nič, pa se tukaj večinoma čutijo potresi, ker imamo barje pod bajto. Zgleda da ni bila prava globina, pa je drugače nihalo (glede na to da so ga na S na produ čutili).

balluf ::

Bovec: smo kar skočili s kauča, danes verjetno ne bomo glih spali, je bil pa čuden, za sunek je bil premočan za potres presvoh,upam da ne napoveduje....

greatdrakon ::

msjr je izjavil:

Zanimivo, Ljubljana tokrat nič, pa se tukaj večinoma čutijo potresi, ker imamo barje pod bajto. Zgleda da ni bila prava globina, pa je drugače nihalo (glede na to da so ga na S na produ čutili).


v šiški sem potres čutil. šibko vibriranje.

CMpunk ::

kranj: stena se je kar tresla...sm mislu d jo bo na pol dal ajga

Aston_11 ::

CMpunk je izjavil:

kranj: stena se je kar tresla...sm mislu d jo bo na pol dal ajga

Na arsu gledam, trese vsake toliko, s tem, da ne pišejo magnitude. Ti misliš na prvi sunek 3,9 ali je treslo okrog 23 ure?

krneki0001 ::

V LJ sem bil takrat s psoma na sprehodu. Sta ratala nemirna in se ulegla na tla, potem je pa streslo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

stalker ::

Gaius je izjavil:

Blizu Ajdovšcine je bilo cutiti fajn.

Zanimivo, pri nas na Colu nismo čutili nič.

shadeX ::

stalker je izjavil:

Gaius je izjavil:

Blizu Ajdovšcine je bilo cutiti fajn.

Zanimivo, pri nas na Colu nismo čutili nič.


Ste bili notri ali zunaj?

stalker ::

Notri, zato me čudi.

gembleru ::

Ma tam na Cwli ti skala pade skwzi stjhu

Gaius ::

stalker je izjavil:

Gaius je izjavil:

Blizu Ajdovšcine je bilo cutiti fajn.

Zanimivo, pri nas na Colu nismo čutili nič.


No, blizu Ajdovscine sem napisal za lazjo orientacijo ker sicer zivim v majhnem kraju, ki pa je 10km oddaljen od Ajdovscine v smeri proti NG.

Je bilo pa vsekakor cudno. Ni bilo tresenja kot obicajno. Bil je usmerjen sunek, kot udarni val pri eksploziji in zelo kratek. Zaskripala je stena obrnjena proti Bovcu.

Klikni na potres v bovcu in poglej zemljevid. Na njem ob kliku na posamezno obcimo vidis koliko ljudi je obcutilo potres in ga 'prijavilo' arsu s tistim vprasalnikom.

http://www.arso.gov.si/potresi/obvestil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

stalker ::

gembleru je izjavil:

Ma tam na Cwli ti skala pade skwzi stjhu

Nam je odnesla okno ;)

@Gaius: Sem pogledal. Možno, da ga je kdo v našem kraju začutil, mi pač ne zaradi bilokakšnih dejavnikov.

msjr ::

Gaius je izjavil:


Klikni na potres v bovcu in poglej zemljevid. Na njem ob kliku na posamezno obcimo vidis koliko ljudi je obcutilo potres in ga 'prijavilo' arsu s tistim vprasalnikom.


Zemljevid je sicer super, vendar bi bilo potrebno barvno lestvico umerit glede na število prebivalcev občine.

Ljubljana je recimo temno modra, ker ima 136 prijav, a to pomeni 0,05% od 283.000 prebivalcev. Medtem ko je bilo v občini Tolmin 69 prijav in je zato svetlejša, a ima 12.200 prebivalcev, kar znese 0,57% ali po domače desetkrat več prijav na prebivalca. Torej bi moral biti Tolmin dosti temenjši od Ljubljane, da bi dobili pravo sliko o tem kako so ljudje občutili potres.

Rok Woot ::

Jaz sem ga sedaj čutil v Ljubljani.

Mare2 ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz sem ga sedaj čutil v Ljubljani.

Aja?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz sem ga sedaj čutil v Ljubljani.


Tudi pri nas sta psa prihitela povedat, da je nekaj narobe.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gaius ::

gembleru ::

Kej, a spet ruka mašino?

Mare2 ::

gembleru je izjavil:

Kej, a spet ruka mašino?

Rukno je šele 01/09/2015 00:28, cca 1 uro kasneje. A bi mi lahko tebe najeli za napovedovalca potresov? 1 uro potres napovedan prej je super. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Mare2 je izjavil:

gembleru je izjavil:

Kej, a spet ruka mašino?

Rukno je šele 01/09/2015 00:28, cca 1 uro kasneje. A bi mi lahko tebe najeli za napovedovalca potresov? 1 uro potres napovedan prej je super. :)


Tudi kako uro prej je ruknlo. Imam dva štirinožna pokazatelja. Če je grmenje ali potres prilaufata h meni pod računalniško mizo in se stisneta k nogam. In včeraj ni grmelo, torej je bil tudi okoli 23:30 potresni sunek.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

šernk ::

glede nato, da so napisani tu praktično vsi potresi v slo: http://www.arso.gov.si/potresi/obvestil...

tu najdeš pa vse omembe vredne potrese: http://www.emsc-csem.org/Earthquake/

osebno potresa v bovcu izpred par dnevov nisem čutil, pa sem 20km stran od epicentra potresa. sedel na stolu pred računalnikom in imel muziko na povprečni glasnosti, vi pa pravite da čutite potrese pod 2 magnitude? pa kaj jih v postelji v smrtni tišini čakate?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

Ne, jaz nič ne čutim, tudi tistega v bovcu nisem čutil, ampak imam pa dva kosmatinca na štirih nogah, ki prideta povedat, da je nekaj narobe. In ko je potres, se prideta stisnit k nogam, ko grmi pa samo prideta v računalniško sobo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mare2 ::

šernk je izjavil:


osebno potresa v bovcu izpred par dnevov nisem čutil, pa sem 20km stran od epicentra potresa.


Preveri delovanje "gravity senzorja". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

šernk ::

Preveri delovanje "gravity senzorja". :)


iz stola padem :P

da osebno slišim/čutim potres mora res že precej strest hišo in moram ležati praktično v postelji v tišini. kakšne pol leta nazaj ko je streslo Dol. Trebušo sem bil v postelji še vendar je tudi končni udarec skoraj hišo premaknil ni samo treslo.

je pa res da nimam v sobi nobenih stvari, ki bi bile občutljive na potres, ker je več ali manj vse fiksno ampak ponavadi se vsaj okno strese ker je vedno odprto.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tarzan ::

Tistega 29. 8. sem fejst čutil, bil je kratek, ampak je precej streslo. Včeraj ponoči sem pa ravno zaspal in ni bilo panike. Psica je šla pa zvečer pod posteljo spat, tako da je lahko kaj vnaprej čutila. :D

Mare2 ::

Bi bilo fino najti nekoga, ki bi mi vsaj 4 minute pred resnim potresom 100% rekel: "Potres". :)

Zadostuje 30 sekund.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

lmorgh ::

Tarzan je izjavil:

Tistega 29. 8. sem fejst čutil, bil je kratek, ampak je precej streslo. Včeraj ponoči sem pa ravno zaspal in ni bilo panike. Psica je šla pa zvečer pod posteljo spat, tako da je lahko kaj vnaprej čutila. :D


nič ne čutijo, samo zgodi se veliko več majhnih potresov, ki jih ti ne občutiš in niso dovolj močni, da bi trigalo seizmično postajo, da bi računalnik to zapisal na ARSOVI strani. nimajo pa dovolj denarja/ ljudi, da bi ves čas gledali zapise iz seizmografov. recimo lanski potres pri Knežaku... arso je na strani objavil nekaj potresov, v resnici pa jih je bilo v tistih nekaj dneh pred in po potresu več tisoč.

msjr ::

lmorgh je izjavil:

nič ne čutijo, samo zgodi se veliko več majhnih potresov, ki jih ti ne občutiš in niso dovolj močni, da bi trigalo seizmično postajo, da bi računalnik to zapisal na ARSOVI strani.


Iz kje si pa tole povlekel? Vsi so zapisani, samo pod neko močjo pač niso objavljeni, ker bi prišlo do nepreglednosti podatkov.

lmorgh ::

zaznani so v bazi podatkov, vendar ne trigajo avtomatične zaznave, zato se ne pojavijo na internetu/katalogu. kasneje nekdo to pregleda in poravi lokacije, ne bo pa šel gledati vseh podatkov, ker je to izjemno zamudno delo. primer: arsov katalog za swarm potresov pri ilirski bistrici, leta 2010 je dolg cca 80 potresov v 20 dneh. če bi ročno gledal zapis iz postaj, bi jih našel veliko več. jaz jih imam v 15 dneh za ta dogodek 548, pa to še zdaleč niso vsi, ker so nekateri tako šibki, da jih tudi na roke ne moreš locirati, pri takšni postavitvi seizmičnih postaj, kot so na tem območju. in to pač vem, ker to delam.
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi Slovenija preživela turški potres? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11110135 (6738) Invictus

Malo nas je streslo,.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
927075 (4087) slawc
»

Potres?! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16827852 (19922) Mellons
»

Potres 3.12.2012 ?

Oddelek: Loža
435822 (2262) Truga

Več podobnih tem