» »

Potres?!

Potres?!

Temo vidijo: vsi
««
2 / 18
»»

ikeaikea ::

Lj, Šiška, hiše se cela tresla.

marS ::

uf drmalo... okolica Pivke, 4,7
...no more heroes...
https://ilbis.com/

bluefish ::

PaX_MaN je izjavil:

Mal mi je zmasiral rit, drgač pa nč posebnga.
Bl je problem da sm bil čist flegma "oh, a potres je?" namest "OMGOMGOMG, potres, bejžmo pod mizo! [gre pod mizo]".
:8)
Heh, enako. Pogledam proti omari, ki se je komaj opazno in slišno zatresla, ter tipkam dalje.

Blazz ::

jaz sm sedel na skretu v sluzbi (v LJ), pa sm mislu da se školjka trese haha :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

morbo ::

Mačka je ratala živćna ful :)

Sicer najbolj močan sunek ki sem ga do sedaj doživel. Že kar malo scary

mikojan ::

noben ni bežal iz stavb?

Nagi Bator ::

Cutil v Mariboru. Tocno ob enajstih. 1. nadstropje hise.

jype ::

Bil sem na stranišču in se mi je zazdelo, da je made in Japan.

Aston_11 ::

Če je vsega konc, predenj zanaliziraš,... jaz sem bolj gledal, kaj se podira, ideja, da bi bilo fajn iz bajte, se je pojavila prepozno.

EdoK ::

Nisem bil ravno prepričan ali gre za potres, ampak očitno je bil. Kratek sunek v Mariboru.

suhi ::

Tudi v Slov. Bistrici je baje streslo, jaz sicer nisem čutil nič. Očitno sem tako zadaj, da še potres gre mimo mene :D

EdoK ::

Zemlja nas na svoj dan opozarja nase...

PaX_MaN ::

bluefish je izjavil:

Heh, enako. Pogledam proti omari, ki se je komaj opazno in slišno zatresla, ter tipkam dalje.

Mhm. Pri meni je bilo enako že ko se je zatreslo v Bovcu (in takrat je ORENK streslo), da me je moral dedek kar na silo spravit med podboj. :8)
Sumim da se takrat, ko bo šlo zares, zame ne bo končalo dobro.:(

stb ::

Je naša vrla vojska kaj zasrala na vadbišču Poček?
Epicenter: https://www.google.com/maps/place/45%C2...!4m2!3m1!1s0x0:0x0
Varnostno območje: http://www.postojna.si/dokument.aspx?id...

LightBit ::

stb je izjavil:

Je naša vrla vojska kaj zasrala na vadbišču Poček?

Podzemni jedrski poskus? :))

shadeX ::

Jaz tudi čutil. Pri nas doma noben drugi ni. Je pa rukalo kar vredu za kakšne 4sekunde.

Vajenc ::

mikojan je izjavil:

noben ni bežal iz stavb?

Na kraškem so menda tudi iz stavb bežali.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Meizu ::

Ilirska bistrica, ko sem spal me je karfino prebudilo, smo shejkali kaksnih 10 s gotovo...

Er333 ::

Pri nas (Radovljica) je trajalo skoraj 10 sekund pa krožniki so se tresli.

martincek1 ::

Kranj, niti malo ni treslo pa sem za mizo sedel in jedel. 8-O Je pa res, da je bajta zgrajena tako kot je treba.. samo še vseeno mi je čudno ker je bil potres skoraj 5 po RL.

Sicer pa mi lahko vsi znanstveniki tega sveta zatrjujejo, da se potresi dogajajo nepredvideno... ampak čisto vsako leto se trese okrog Velike noči. Tudi najmočnejši potres 1511 je bil 26. marca, tisti iz leta 1895 ki je podrl Ljubljano se je zgodil na Veliko noč. No 12. aprila 1998 na Veliko noč je potres stresel Posočje in uničil 6000 hiš, tega se verjetno še vsi spomnimo.

dronyx ::

Seizmologi med veliko nočjo in potresi ne vidijo povezave...še?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

martincek1 ::

Ja seveda da je ne vidijo, ker se trese praktično vsak dan in na vsake toliko tudi izven tega datuma SO močni potresi. Kar še vseeno ne razloži, zakaj je okoli tega datuma tako veliko potresov in med drugim par največjih.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: imagodei ()

kixs ::

V 1. nadstropju v okolici Krskega se je tudi kar cutilo. Sem ze mislil,da spet kaj NEK ropota ;)

Tule pa je mapa potresne aktivnosti Zemlje (tudi "nas" je gor):
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/...

lp

imagodei ::

martincek1 je izjavil:

Ja seveda da je ne vidijo, ker se trese praktično vsak dan in na vsake toliko tudi izven tega datuma SO močni potresi. Kar še vseeno ne razloži, zakaj je okoli tega datuma tako veliko potresov in med drugim par največjih.

Veliko potresov je tudi okoli prve spomladanske polne lune. Pa okoli četrtka takoj po veliki noči. Sam ti datumi niso tolk zanimivi, pa si zapomnemo samo to, da se dogajajo okoli Velike noči.
- Hoc est qui sumus -

gddr85 ::

Lj, sem bil v postli, sem mislu, da spet haluciniram.

imagodei ::

Sej še ni popustilo, pojdi nazaj spat.
- Hoc est qui sumus -

martincek1 ::

imagodei no saj ni važno, mi ni tako pomemben sam datum kot do, da se potresi do neke mere očitno le lahko predvidijo. Res da se zdi trapasto ljudem to govoriti, ampak smo dokler ne pride do rušilnega potresa.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

martincek1 je izjavil:

imagodei no saj ni važno, mi ni tako pomemben sam datum kot do, da se potresi do neke mere očitno le lahko predvidijo. Res da se zdi trapasto ljudem to govoriti, ampak smo dokler ne pride do rušilnega potresa.

Kako pa si sedaj prišel do sklepa, da se potresi lahko predvidijo?

Eno je predvidevat konkreten potres, drugo je pa razumet, da po celem svetu vsak dan beležijo vsaj nekaj 10 do nekaj 100 manjših potresov in da statistika zna povedat, na koliko časa se lahko pričakuje kakšnega večjega.

Če pogledaš http://www.arso.gov.si/potresi/obvestil... boš videl, da jih imaš samo v roku enega dobrega tedna samo za Slovenijo cel kup (razmeroma velik del predstavljajo popotresni sunki od današnjega (22.4.) potresa).

Kakor koli - na ta način lahko jaz za 22.4.2015 tudi napovem potres. Mogoče bo imel magnitudo 0.9, ampak nič ne de. Mogoče ga ne bo ravno v Sloveniji, ampak bo v Italiji. Ali pa v Avstriji. Ali pa na Madžarskem. Če ne tam, pa ziher na Hrvaškem.
- Hoc est qui sumus -

Mipe ::

Potres je kot ruska ruleta s puškomitraljezom na disko kugli nad množico Bieber fenov. Skoz strelja, a vsakič zadane koga drugega - ali pa tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

shadeX ::

martincek1 je izjavil:

Kranj, niti malo ni treslo pa sem za mizo sedel in jedel. 8-O Je pa res, da je bajta zgrajena tako kot je treba.. samo še vseeno mi je čudno ker je bil potres skoraj 5 po RL.


Tudi če je bajta zgrajena kot je treba jo bo še vedno treslo. Kako dobro je bajta zgrajena se pokaže šele pri potresih ki so veliko več kot 5 po RL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

gddr85 ::

martincek1 je izjavil:

Kranj, niti malo ni treslo pa sem za mizo sedel in jedel.


Ja lej morš bit v postli pa ga čutiš. :D

dronyx ::

Pri nas je bil lanskega septembra potres moči 2,5 pa so kljub temu po tistem potresu na številnih hišah nastale vidne razpoke. Ne vem pa razloga...ali so te hiše res tako zanič narejene, ali se pa je v zemlji kaj premaknilo, da se je spremenila statika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Vajenc ::

Mipe je izjavil:

Potres je kot ruska ruleta s puškomitraljezom na disko kugli nad množico Bieber fenov. Skoz strelja, a vsakič zadane koga drugega - ali pa tudi ne.

Ko bodo seizmologi imeli dovolj vhodnih podatkov, bodo tudi modeli napovedovanja potresov bolj natančni, do takrat pa lahko ali pa ne verjameš trenutnim nenatančnim modelom. Zagotovo pa se v določenih delih sveta trese bolj pogosto in močneje kot drugje, kar pokrije velik del obstoječih napovedi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Smurf ::

Potresi niso odvisni od samega dneva, ampak od (veliko) drugih parametrov.

Je pa v cloveski naravi, da iscemo vzorce.

stb ::

Za občutek še seizmogram iz Zagreba:


imagodei ::

Za kakšen občutek? To kao, da vsi na S-T znamo iz tistihle črt razbrat karkoli koristnega? ;)
- Hoc est qui sumus -

Twix ::

Kot zanimivost, z reddita, premikanje zemlje med potresom leta 2011 Japonska:
-1:27-
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

fantasycamp ::

ko vidiš kaj takega



šele začneš razmišljat da potres ni edino kar lahko uniči...

Pithlit ::

Ampak je pa smešno no... malo potrese pa se hitro nabere za skor 2 strani postov. A ste res tolk prestrašeni al se samo radi hvalite kako ste tud vi čutli?
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

V bistvu je od danes le ena stran.

Vajenc ::

Pithlit je izjavil:

Ampak je pa smešno no... malo potrese pa se hitro nabere za skor 2 strani postov. A ste res tolk prestrašeni al se samo radi hvalite kako ste tud vi čutli?

Strah je upravičen. Po karti potresne nevarnosti je več kot 2/3 Slovenije potresno ogrožene.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jeryslo ::

Ali ima kdo kakšno informacijo, koliko so upoštevali protipotresno gradnjo za stanovanjske bloke, ki so se gradili v Ljubljani v času 70-ih in 80-ih let? Zanima me samo tako iz radovednosti, glede na to da Ljubljana leži na potresno ogroženem področju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

mitja73 ::

Vajenc je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ampak je pa smešno no... malo potrese pa se hitro nabere za skor 2 strani postov. A ste res tolk prestrašeni al se samo radi hvalite kako ste tud vi čutli?

Strah je upravičen. Po karti potresne nevarnosti je več kot 2/3 Slovenije potresno ogrožene.


Japonska je cela nekajkrat bolj potresno ogrožena in ... ?

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

tolk prestrašeni al se samo radi hvalite
Glede na to, da smo deci, bi bilo bolj običajno drugo. Glede na to, koliko jebanja je bilo, da je bajta prišla pod streho, bi bolj veljalo prvo. Glede na to, da ob potresu nisi daleč, da se ti vse spravi na glavo, tudi verjetno prvo. Če imaš potomca ali več, si že v poziciji, da razmišljaš tudi o njihovi varnosti in ponovno velja prvo. Morda pa ženska populacija občuti tiste vibracije tam nekje, da so jim naravni pojavi omembe nevredni, je pa sposobna ob drugih stvareh porabiti podobno število strani, ob katerih moški populaciji običajno ni bilo nikoli jasno, da se jih da izraziti več kot z dvema besedama ali zgolj popraskom okrog jajc. ;)

jeryslo je izjavil:

protipotresno gradnjo
Jaz sem vedno razumel protipotresno gradnjo kot gradnjo, pri kateri med potresom ne dobiš bajte na glavo, temveč se lahko umakneš iz bajte živ, bajta pa je nato za podreti in nanovo sestaviti. Seveda ti protipotresni elementi bistveno ovirajo podiranje. Da bi karkoli zdržalo recimo minuto takega potresa kot je bil danes nepoškodovano v okolici 10 km, po moje nebi pri vsem betonu ali železu kaj šele brez vsega tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

PaX_MaN ::

jeryslo je izjavil:

Ali ima kdo kakšno informacijo, koliko so upoštevali protipotresno gradnjo za stanovanjske bloke, ki so se gradili v Ljubljani v času 70-ih in 80-ih let? Zanima me samo tako iz radovednosti, glede na to da Ljubljana leži na potresno ogroženem področju.

Upoštevali so jo, sam tebe verjetno bl zanima kok je bla dobra ta gradnja: rekel bi da še kar.

jype ::

Pithlit> Ampak je pa smešno no... malo potrese pa se hitro nabere za skor 2 strani postov. A ste res tolk prestrašeni al se samo radi hvalite kako ste tud vi čutli?

Mene je blo strah, da bom moral s spodnjicami na gležnjih zapustiti stranišče, še preden sem prebral vso pošto in vse nove teme.

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Glede na to, da smo deci, bi bilo bolj običajno drugo. Glede na to, koliko jebanja je bilo, da je bajta prišla pod streho, bi bolj veljalo prvo. Glede na to, da ob potresu nisi daleč, da se ti vse spravi na glavo, tudi verjetno prvo. Če imaš potomca ali več, si že v poziciji, da razmišljaš tudi o njihovi varnosti in ponovno velja prvo. Morda pa ženska populacija občuti tiste vibracije tam nekje, da so jim naravni pojavi omembe nevredni, je pa sposobna ob drugih stvareh porabiti podobno število strani, ob katerih moški populaciji običajno ni bilo nikoli jasno, da se jih da izraziti več kot z dvema besedama ali zgolj popraskom okrog jajc. ;)

Lepo povedano.

Mogoče sem pa jaz navajena teh potresov (a danes je bil potres al kaj?)... 76' pa to. Oba posoška sem lepo prespala (98 in 04), no... tisti 98' me je zbudil ko je omet padal po meni pa sem si rekla 'oh... potres... whatever' in nazaj zaspala.

...al pa (velika verjetnost) sem preprosto zmešana.

Trenutno pa živim v bajti ki bi zelo verjetno med zadnjimi zlezla skupi v primeru večjega potresa. Tko da me ne gane ravno.
Life is as complicated as we make it...

Vajenc ::

mitja73 je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ampak je pa smešno no... malo potrese pa se hitro nabere za skor 2 strani postov. A ste res tolk prestrašeni al se samo radi hvalite kako ste tud vi čutli?

Strah je upravičen. Po karti potresne nevarnosti je več kot 2/3 Slovenije potresno ogrožene.


Japonska je cela nekajkrat bolj potresno ogrožena in ... ?

...in se potresa še bolj bojijo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jeryslo ::

PaX_MaN je izjavil:

jeryslo je izjavil:

Ali ima kdo kakšno informacijo, koliko so upoštevali protipotresno gradnjo za stanovanjske bloke, ki so se gradili v Ljubljani v času 70-ih in 80-ih let? Zanima me samo tako iz radovednosti, glede na to da Ljubljana leži na potresno ogroženem področju.

Upoštevali so jo, sam tebe verjetno bl zanima kok je bla dobra ta gradnja: rekel bi da še kar.


Hvala za članek. Točno to sem iskal.

Samson ::

Sicer pa sem sam raje v leseni bajti kakor neki potresno varni novi bajti. Vse kar miga se povecini pozneje zrusi. Med vojno na balkanu je tudi neverjetno mnogo dimnikov se vedno stalo pokonci, medtem ko zidov tud slucajno ni bilo videt...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)
««
2 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi Slovenija preživela turški potres? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11110449 (7052) Invictus

Malo nas je streslo,.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
927144 (4156) slawc
»

Potres?! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16828044 (20114) Mellons
»

Potres 3.12.2012 ?

Oddelek: Loža
435843 (2283) Truga

Več podobnih tem