» »

PCI SATA II RAID Controller - Windows Server 2013

PCI SATA II RAID Controller - Windows Server 2013

ajaj ::

Imam HP-jev work station računalnik, ki bi ga rad spremenil v strežnik. Matična plošča ima podporo za virtualizacijo, ne pa tudi za RAID. Potrebujem PCI kontroler, ki podpira vsaj 4 SATA II diske, RAID 10 in ne bo delal težav v Windows Server 2013 okolju. Zaenkrat pri nas nisem našel nič pametnega, kar pa je bilo pa so bile cene 100€+ (http://www.mlacom.si/krmilniki/adaptec-...). Gledal sem seveda tudi po tujini, kjer so cene okoli 60€, vendar bi potreboval zadevo čimprej, tako da naročanje iz tujine mi je zadnja možnost.

Zanimajo me 3 stvari:
- kako je z driverji za Windows Server 2013 (pri vseh kontrolerjih ki sem jih našel piše da podpirajo do Windows Server 2003)
- mogoče kdo ve, kje bi se dalo na področju Ljubljane dobiti tak kontroler za kako nižjo ceno
- ali je možno dati 2 kontrolerja s podporo za 2 diska in jih povezati v RAID 10

marko20 ::

Windows Server 2013 ne obstaja...

ajaj ::

ajaj je izjavil:

Imam HP-jev work station računalnik, ki bi ga rad spremenil v strežnik. Matična plošča ima podporo za virtualizacijo, ne pa tudi za RAID. Potrebujem PCI kontroler, ki podpira vsaj 4 SATA II diske, RAID 10 in ne bo delal težav v Windows Server 2013 okolju. Zaenkrat pri nas nisem našel nič pametnega, kar pa je bilo pa so bile cene 100€+ (http://www.mlacom.si/krmilniki/adaptec-...). Gledal sem seveda tudi po tujini, kjer so cene okoli 60€, vendar bi potreboval zadevo čimprej, tako da naročanje iz tujine mi je zadnja možnost.

Zanimajo me 3 stvari:
- kako je z driverji za Windows Server 2013 (pri vseh kontrolerjih ki sem jih našel piše da podpirajo do Windows Server 2003)
- mogoče kdo ve, kje bi se dalo na področju Ljubljane dobiti tak kontroler za kako nižjo ceno
- ali je možno dati 2 kontrolerja s podporo za 2 diska in jih povezati v RAID 10


My bad, mislil sem Windows Server 2012...

Dami ::

Pravi raid kontrolerji (torej tak ki ima gor pravi SoC ter pomnilnik) ne boš dobil tak poceni. Kar si ti linkal in tudi sam gledal verjetno so navadni HBA sata kontrolerji, kjer je raid zgolj softwerski. Torej enako/slabše sranje, kar ti že sam intel chipset ponuja (če ga imaš pač).
En čas so se dobili poceni IBM M5014 z baterijo (obvezen dodatek raid kontrolerja). Jaz bi mogoče kaj takega predlagal. Na HP kontrolerje se pa ne spoznam, se jih pa verjetno da kaj poceni na ebayu dobit.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

ajaj ::

hvala za tole pojasnilo, sem gledal in prišel do zaključka, da bom raje potem vložil malo več denarja in nabavim bolj spodobno plato in procesor, ki imata že podporo za oboje.

Dami ::

Če misliš potem uporablat intel chipset sw raid bo za windowse ok. V kolikor pa se misliš igrat z esxi virtualizacijo pa vedi da ta tega ne podpira, rabiš pravi raid kontroler. Po eni strani zato da ti polje sploh prepozna (na chipsetu ti bo prepoznalo samo ločene diske) in po drugi zato da lahko uporablas write cache, brez katerega tudi raid1(0) ne bo uporaben (razen če imaš raid iz ssdjev). Kako je pa z write cachom pri hyperv pa ne vem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ajaj ::

Načeloma bi se raje izognil sw raidu, že zaradi tega, ker je veliko bolj ranljiv in počasen. Če je sw potem je ranljiv najbrž tudi za virusi ipd. Gledal sem na servermonkey kjer imajo ugodne cene rabljenih komponent in dejansko dobim za cca. 400-500€ zelo soliden server, ki ima hw raid, virtualizacijo in write cache. Poleg tega pa se ga z lahkoto kasneje nadgradi. Zdi se mi da bo to še najboljša izbira, ker s trenutno konfiguracijo bo sama ena improvizacija in še dodatni stroški, pa še potem vprašanje če bo vse kot je treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vs HDD v strežniku

Oddelek: Kaj kupiti
162547 (1885) Ishmael
»

NAS - samogradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9817133 (13374) cekr
»

Pomoc pri sestavi streznika za shrambo, proxy in dns

Oddelek: Kaj kupiti
282998 (2562) Daedalus
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687496 (5068) Blisk
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515664 (12759) ta-mau

Več podobnih tem