» »

Android aplikacija ob primeru kraje telefona

Android aplikacija ob primeru kraje telefona

wolf123 ::

Recimo da se zgodi da mi ukradejo telefon.
Ali obstaja kakšna aplikacija ki bi jo aktiviral preko sms sporočila al pa wifija in bi mobitel začel pošiljati koordinate, pa mogoče celo posnete slike s sprednje kamere.
Imam pa android 4.0
  • spremenilo: wolf123 ()

tx-z ::

tx-z

BladE_ ::

Uporabljam Cerberus, ima vse kar si omenil in še več...Sicer je app plačljiv ampak, če imaš telefon vreden par sto € je teh nekaj €, ki jih plačaš za app zanemarljivih... ko enkrat app kupiš ga imaš za vedno, jaz ga uporabljam na dveh napravah.
Akcija - Reakcija

Mavrik ::

wolf123 je izjavil:

Recimo da se zgodi da mi ukradejo telefon.
Ali obstaja kakšna aplikacija ki bi jo aktiviral preko sms sporočila al pa wifija in bi mobitel začel pošiljati koordinate, pa mogoče celo posnete slike s sprednje kamere.
Imam pa android 4.0



Uporabiš uradni Android Device Manager. Če želiš, da ti dela brisanje na daljavo ga še moraš obkljukati v "Device Administrators" pod "Security" nastavitvami.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

duque ::

Mavrik je izjavil:


Uporabiš uradni Android Device Manager. Če želiš, da ti dela brisanje na daljavo ga še moraš obkljukati v "Device Administrators" pod "Security" nastavitvami.


fenomenalno! apple ima to rešitev že nekaj časa v icloudu (večkrat uporabljam, ker pogosto pozabim ipad v avtu/službi); končno se je google zmigal v to smer.

wolf123 ::

Če iPad pozabljaš na mestih kjer ga lahko ukradejo, sem našel zelo zanimiv gumbek ki ga imaš recimo kot obesek na iPadu, v kolikor se oddaljiš od naprave te bo mobitel pričel opozarjati.
http://www.indiegogo.com/projects/butto...

BladE_ ::

Sem malo testiral tale Android Device Manager in ne vem kako uporaben... ima dve funkciji, remote wipe in iskanje naprave. Zgoraj omenjeni Cerberus je svetlobna leta pred tole storitvijo...
Akcija - Reakcija

Mavrik ::

Kako je lahko ena storitev, ki prikaže lokacijo "svetlobna leta" pred drugo storitvijo ki celo uporabi isti zemljevid? >:D
The truth is rarely pure and never simple.

para! ::

ima dve funkciji, remote wipe in iskanje naprave.

A ti bi še remote-battery-explode trigger? :)
Death before dishonor!

BladE_ ::

wolf123 je izjavil:


...aktiviral preko sms sporočila al pa wifija in bi mobitel začel pošiljati koordinate, pa mogoče celo posnete slike s sprednje kamere.


@Mavrik... ne gre se samo za prikaz lokacije. OP išče app, ki omogoča nekaj funkcij, ki jih trenutno Googlova storitev niti približno ne omogoča, seveda pa upam, da v prihodnosti zadevo nadgradijo, mogoče celo do te mere, da bi bila integrirana tako, da tudi reflash nebi odstranil možnosti lociranja.

Spet pa se meni v prvi vrsti ne gre za storitev lociranja... bolj bi mi bilo všeč, da tat(kdorkoli pač) vstavi svojo SIM v moj telefon in v istem trenutku dobim njegove podatke(njegovo številko, z malo sreče naročniško :D)... ali pa odstrani mojo SIM in se poveže na WiFi, isti trenutek imam nekaj njegovih podatkov in sliko s sprednje kamere na mailu... App imam tudi nameščen kot sistemsko aplikacijo(root) in je ponastavitev ne odstrani...

Če pogledam celoto imam s to aplikacijo trenutno veliko večjo možnost povrniti napravo kot pa z Android Device Manager. Se strinjamo?
Akcija - Reakcija

gslo ::

probaj Lookout. zastonj verzija ponuja nekaj opcij, tud sicer je kar popularna izbira. zabavna funkcija je "lock cam", ki te slika s sprednjo kamero in pošlje na mail, če kdo 3x napačno vpiše pin/pattern. :-D dobr bait za sodelavce or something.. :-P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Mavrik ::

BladE_ je izjavil:


@Mavrik... ne gre se samo za prikaz lokacije. OP išče app, ki omogoča nekaj funkcij, ki jih trenutno Googlova storitev niti približno ne omogoča, seveda pa upam, da v prihodnosti zadevo nadgradijo, mogoče celo do te mere, da bi bila integrirana tako, da tudi reflash nebi odstranil možnosti lociranja.

Spet pa se meni v prvi vrsti ne gre za storitev lociranja... bolj bi mi bilo všeč, da tat(kdorkoli pač) vstavi svojo SIM v moj telefon in v istem trenutku dobim njegove podatke(njegovo številko, z malo sreče naročniško :D)... ali pa odstrani mojo SIM in se poveže na WiFi, isti trenutek imam nekaj njegovih podatkov in sliko s sprednje kamere na mailu... App imam tudi nameščen kot sistemsko aplikacijo(root) in je ponastavitev ne odstrani...

Če pogledam celoto imam s to aplikacijo trenutno veliko večjo možnost povrniti napravo kot pa z Android Device Manager. Se strinjamo?


Vidim ja, sem površno prebral in se strinjam s tabo :). Okoli tega imam jaz s "Prey" precej dobre izkušnje, ker podpira res kup takih stvari, tudi za laptope.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

dunda ::

wolf123 je izjavil:

Recimo da se zgodi da mi ukradejo telefon.
Ali obstaja kakšna aplikacija ki bi jo aktiviral preko sms sporočila al pa wifija in bi mobitel začel pošiljati koordinate, pa mogoče celo posnete slike s sprednje kamere.
Imam pa android 4.0


Avast s tistim dodatkom proti kraji (ne vem imena na pamet). Na daljavo lahko (preko SMSja ali spleta) brišeš, piskaš, vključuješ, lociraš ...
https://www.kacnje.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

android youtube v ozadju je možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
558438 (364) stevemcq_
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026251 (8164) nergac
»

Prihajajo telefoni z luknjo za selfije v zaslonu

Oddelek: Novice / Android
299536 (5387) looser
»

Izguba GSM in odjava iz Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
165172 (4342) GupeM
»

Android tracker, lokacija, lost phone

Oddelek: Mobilne tehnologije
71175 (1077) z00s

Več podobnih tem