» »

GitHub Pomoč

GitHub Pomoč

croxinfo1 ::

Živjo,

Rabil bi pomoč pri gitu in sicer:
"build " branch, tag - 4402fb9c65b498aa455ba8b9450ae1433..."
create a clone of that tag, insert you changes in the correct format, and push back to git - that will keep the correct folder structure

Prosim če mi kdo pomaga pri tem, saj nebi rad kaj zafrknil.

croxinfo1 ::

Ima mogoce kdo kaksno idejo kako to naresti?

BivšiUser2 ::

Ker tiste druge o GH pomoči ne najdem, me zanima kako je z pushanjem na repozotorij s katerega sem projekt forkal (iz skupinskega repoja sem forkal v svoj, zdaj pa bi iz svojega spremembo pushal gor na skupinski repo, mi pa Gitkraken javlja težave z avtorizacijo, ki jih ne vem odpraviti. V skupinskem repoju sem edino avtoriziral Gitkraken app. Lahko bi sicer pushal direktno s skupinskega, samo pa sem že imel primer, kjer se nismo skupaj strinjali glede opravljenega dela in smo dokazovali z zagovarjanjem kode, kar pa ne bi delal še enkrat.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mavrik ::

Moraš imeti branch (imaš branch a ne?), ki ga rebasaš na master skupnega repozitorija (git rebase skupni/master). Potem pushneš k sebi in na spletni strani GitHuba odpreš Pull Request za tvoj branch.

Ko se tvoja koda v Pull Requestu pregleda bo lahko lastnik skupnega repozitorija kliknil "merge".

Tutorial: http://hisham.hm/2016/01/01/how-to-make...
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BivšiUser2 ::

Ne, veje nimam. Edino kar sem naredil, je fork projekta. Pull request sicer nisem delal, sem si pa postal invite, in zdaj mi program ponuja Force Push (kar nekako predvidevam, da ni dobro, ker je gumbek rdeče obarvan), po kliku nanj se mi pa čez nekaj sekund koda pojavi na "master" accountu.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mavrik ::

Force push uniči delo drugih in ga nimaš kaj uporabljati med normalnim delom. Drugi bodo zelo navdušeni če si jim uničil vse delo :D
The truth is rarely pure and never simple.

St753 ::

Ce hoces pushat na originalni repo, potem ga samo dodaj med remote in pushaj tja: https://help.github.com/articles/config...
Ne vem pa, kako bo z avorizacijo, ker moras imet omogocene pravice za push na originalni repo.

Force pusha pa ne uporabljat, ce delas na skupinskem projektu :) Sicer imajo ostali se lokalne kopije, je pa res, da bos prepisal stvari na remotu, in bodo potem ostali imeli problem z nekompatibilnostjo med njihovimi repozitoriji in remotom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GitHub Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
455230 (3492) BivšiUser2
»

Motivacijski video za "project management/team building" (uvod v teden hekanja OS X-a

Oddelek: Sedem umetnosti
183943 (3530) djabi
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93480 (2605) Qushaak
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356370 (5441) MrBrdo
»

Subversion (SVN) - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
413983 (2597) imagodei

Več podobnih tem