» »

Dve grafični kartici NEPOVEZANI

Dve grafični kartici NEPOVEZANI

milojk ::

Lep pozdrav

Prosim za vaša mnenja glede nakupa grafičnih kartic

Zanima me kako deluje in če je to možno uporabljati dve grafični kartici v računalniku
Da ne bo pomote NE ŽELIM DA STA POVEZANI
Eno bi uporabljal za CAD programe (firepro v4900) druga pa za igrice (ena izmed gtx kartic)

Ali se to da in kako potem preklapljaš med eno in drugo?

Je kdo ki ima doma Kakšno dobro GTX kartico in jo uporablja tudi za Solidworks ali kateri drugi CAD program. Kako deluje?

Ali pa ima kdo Firepro v4900 in z njo igra tudi igrice. Kako se odnese?

HVALA

Senitel ::

Jah... Monitor boš moral preklapljat iz ene grafične na drugo.
jaz bi rekel da se odloči ali za eno ali za drugo in za neko hobi ukvarjanje s CAD ne rabiš nekih FirePro kart.

Barbarian ::

najprej se jasno zjasni zakaj potrebuješ FirePro grafično. Ali se profesionalno ukvarjaš s tem, ali pa je to le tvoj hobi?

Če se profesionalno, je tvoja izbira ok, s tem da bi jaz imel za profesionalno delo ločeno mašino. nevem če sta lahko različni grafični v 1 sistemu brez da bi bili povezani.

Če je le hobi pa bo gtx zadosti.

V vsakem primeru pa boš moral preklapljati med grafičnima karticama. Kar načeloma ni noben problem če imaš zaslon nastavljen na avtomatsko zaznavanje. Kako boš to storil če bosta obe grafični v eni mašini pa iskreno povedano nevem.

Zgodovina sprememb…

milojk ::

Barbarian je izjavil:

najprej se jasno zjasni zakaj potrebuješ FirePro grafično. Ali se profesionalno ukvarjaš s tem, ali pa je to le tvoj hobi?

Če se profesionalno, je tvoja izbira ok, s tem da bi jaz imel za profesionalno delo ločeno mašino. nevem če sta lahko različni grafični v 1 sistemu brez da bi bili povezani.
Če je le hobi pa bo gtx zadosti.

V vsakem primeru pa boš moral preklapljati med grafičnima karticama. Kar načeloma ni noben problem če imaš zaslon nastavljen na avtomatsko zaznavanje.



Risanje mi je hobi ampak z njim tudi služim v VSAKEM PRIMERU VEČ RIŠEM KOT IGRAM IGRICE (imam pa dva otroka-saj veste igrice) , modeli so veliki nekje do 1500 delov.Želim pa da bi lahko rotiral zoomiral z veliko delov in da bi vse teklo gladko.

Katero GTX kartico pa priporočate (amo za primer želim da bi mi naprimer igrica anno1404 ali kaj podobnega delala na ultra) , za kartico imam cerka 200-250 evro.

hvala

dottor ::

Če imaš Win7 lahko komot imaš obe not, saj omogoča več različnih drierjev na 1x uporabit. V tem primeru bi ti priporočal recimo ekran z DVI in HDMI priklopom (ali 2x HDMI) ter obe grafični priklopiš na ekran. Pol pa ko želiš uporabljat FirePro nastaviš na en vhod ko želiš GTX pa na drugi. To je najlažja rešitev. Kar se tiče GTX kartice vsaj 650Ti in naprej.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Senitel ::

dottor je izjavil:

Če imaš Win7 lahko komot imaš obe not, saj omogoča več različnih drierjev na 1x uporabit. V tem primeru bi ti priporočal recimo ekran z DVI in HDMI priklopom (ali 2x HDMI) ter obe grafični priklopiš na ekran. Pol pa ko želiš uporabljat FirePro nastaviš na en vhod ko želiš GTX pa na drugi. To je najlažja rešitev. Kar se tiče GTX kartice vsaj 650Ti in naprej.

Ne fantaziraj preveč... Če imaš dva vhoda na monitorju in gor priklopiš dve grafični kartici, bosta obe grafični kartici sočasno aktivni. Preklapljat boš moral pa še vedno ročno v display nastavitvah.

Problem takih konfiguracij je, da 99.9% software-a pograbi prvo razpoložljivo grafično kartico in 90% software-a ne omogoča izbire grafične kartice.

Barbarian ::

dottor je izjavil:

Če imaš Win7 lahko komot imaš obe not, saj omogoča več različnih drierjev na 1x uporabit. V tem primeru bi ti priporočal recimo ekran z DVI in HDMI priklopom (ali 2x HDMI) ter obe grafični priklopiš na ekran. Pol pa ko želiš uporabljat FirePro nastaviš na en vhod ko želiš GTX pa na drugi. To je najlažja rešitev. Kar se tiče GTX kartice vsaj 650Ti in naprej.



in kaj zdej?!? Ti misliš da boš preko monitorja izbiral katera grafična kartica ti procesira podatke v mašini? :D
Pri monitorju ni nikakršen problem nastaviti kater vhod naj prikazuje. Problem je kako računalniku ukazati kdaj naj uporabi katero grafično kartico.
Samo glede tega žal ne znam pomagati saj se mi ne sanja kako bi to naredil.

Morda se splača raziskati kako dobro gtx grafične izvajajo cad... potem morda niti ne bi potreboval firepro.

Zgodovina sprememb…

milojk ::

Vidim da vseeno ni tako enostavno kot sem mislil. Hvala za odgovore

Še zmeraj pa velja

Je kdo ki ima doma Kakšno dobro GTX kartico in jo uporablja tudi za Solidworks ali kateri drugi CAD program. Kako deluje?

Ali pa ima kdo Firepro v4900 in z njo igra tudi igrice. Kako se odnese?


hvala

Senitel ::

FirePro v4900 je nekje v rangu Radeon 6670, kar za današnje čase ni ravno nek spektakularen presežek od grafične kartice.
Glede primerjav v Solidworks si pa lahko malo pogledaš tule.

Isotropic ::

bi mogoce delalo oboje prek tistega virtu mvp, da ju pac vklapljas po potrebi?

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Imeti dve različni grafični kartici vezani na en monitor? Malo čudna kombinacija, če že rabiš dve kartici v računalniku, nabavi še drugi primeren monitor zanjo, pač takšen kateri ti najbolj ustreza in boš imeč vedno vse pod vidno kontrolo brez prekljapljanja.

Isotropic ::

VIRTU softver, ce imas SB proc. bi to slo?


milojk kaksne naprave to delas, lahko malo opises?

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Virtu MVP preklaplja med integriranim SB/IB GPU in diskretnim GPU, ne pa med dvema diskretnima GPU-jema. Obenem pa diskretni in integrirani GPU "zlepi v eno".

Tudi dva monitorja v tem primeru prav nič ne pomagata, ker kot sem že rekel:

Senitel je izjavil:

Problem takih konfiguracij je, da 99.9% software-a pograbi prvo razpoložljivo grafično kartico in 90% software-a ne omogoča izbire grafične kartice.

In posledično moraš ročno v sistemskih nastavitvah prestavljat kateri "monitor" je primary glede na to kaj hočeš počet.

Pač cela ideja je štorasta za izpeljavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD je predstavil novi zverini

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4918664 (16187) Nummy
»

Računalnik za modeliranje.

Oddelek: Kaj kupiti
356435 (5291) x45
»

Računalnik za CAD/CAM

Oddelek: Kaj kupiti
202840 (2571) Pro_moted
»

Računalnik za AUTOCAD profesionalna raba

Oddelek: Kaj kupiti
123666 (3120) kamuee
»

Kakšen HW za CAD/3D

Oddelek: Kaj kupiti
294884 (4526) WarpedGone

Več podobnih tem