» »

Katero navigacijo priporočate?

Katero navigacijo priporočate?

pico ::

Kupujem navigacijo, zanima me, kaj priporočate. Predvsem se nagibam k nakupu Garmina. Serija 3xxx upraviči višjo ceno v primerjavi z 2xxx.

r3dkv1c4 ::

pico je izjavil:

Kupujem navigacijo, zanima me, kaj priporočate. Predvsem se nagibam k nakupu Garmina. Serija 3xxx upraviči višjo ceno v primerjavi z 2xxx.

v kakšen namen jo kupuješ?
avto?

pico ::

Avto.

MajaSlo ::

Rabim eno navigacijo za do 150-160EUR, pokriva pa naj SLO, ITA, MAD, AVS, NEM, HRV.

Hvala za nasvet. Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MajaSlo ()

z00s ::

Če maš telefon z gpsom, priporočam Navfree, ki črpa mape z openstreetmap.org - meni dela relativno dobro (ne najde vedno hišne številke, ulico pa).

Imel sem Garmina serije 2xxx pa mi je skoraj požrl živce, predvsem s počasno odzivnostjo tipkovnice, "neprijaznim" uporabniškim vmesnikom, slabim lovljenjem signala, čisto nepokritostjo Balkana, ni imel funkcije vmesnih točk, v soncu se ni videlo na ekran... Upam, da so do leta 2013 vse skupaj izboljšali, drugače raje posezi po kakšni drugi tovrstni napravici.

lp,Z00s

MajaSlo ::

Jaz imam drugače Samsunga Duosa; tisti taprvi, ki je ven prišel; pa mi navigacija dela nenormalno dobro, vsako hišno število najde, pa še so še take 'route'. Navigacijo pa rabila za darilo, kateri si jo zelo želi pa tudi dosti bi jo uporabljal saj vozi kombi. Vendar nimam pojma na katero navigacijo se naj zanesem. Sem pa slišala da baje Garmin ni več to kar je bil ja. Zato pa rabim eno tako pomoč :)

r3dkv1c4 ::

z00s je izjavil:

Če maš telefon z gpsom, priporočam Navfree, ki črpa mape z openstreetmap.org - meni dela relativno dobro (ne najde vedno hišne številke, ulico pa).

Imel sem Garmina serije 2xxx pa mi je skoraj požrl živce, predvsem s počasno odzivnostjo tipkovnice, "neprijaznim" uporabniškim vmesnikom, slabim lovljenjem signala, čisto nepokritostjo Balkana, ni imel funkcije vmesnih točk, v soncu se ni videlo na ekran... Upam, da so do leta 2013 vse skupaj izboljšali, drugače raje posezi po kakšni drugi tovrstni napravici.

lp,Z00s

vse to kar si napisal o garminu, ni problem v napravi ampak v programu in kartah...

z00s ::

En moj kolega ma TomTom (ne ravno ta model, gredo pa od 90€ naprej) in je zadovoljen.

lp,z00s

r3dkv1c4 je izjavil:

z00s je izjavil:

Če maš telefon z gpsom, priporočam Navfree, ki črpa mape z openstreetmap.org - meni dela relativno dobro (ne najde vedno hišne številke, ulico pa).

Imel sem Garmina serije 2xxx pa mi je skoraj požrl živce, predvsem s počasno odzivnostjo tipkovnice, "neprijaznim" uporabniškim vmesnikom, slabim lovljenjem signala, čisto nepokritostjo Balkana, ni imel funkcije vmesnih točk, v soncu se ni videlo na ekran... Upam, da so do leta 2013 vse skupaj izboljšali, drugače raje posezi po kakšni drugi tovrstni napravici.

lp,Z00s

vse to kar si napisal o garminu, ni problem v napravi ampak v programu in kartah...


Em, mas prav. Samo bi lahko podjetje Garmin (oz. karkoli že) naložil gor eno bolj sposobno programje, ne pa najcenejšega krša, da imajo potem lahko velike marže. Nč, še vedno je to problem Garmina in zato je izdelek slab;)

lp,Z00s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z00s ()

r3dkv1c4 ::

http://www.bolha.com/avdio-in-video/gps...

čisto super zadeva, namestiš karto cn europe nt 2013.30 in je čista zmaga - brez kakršnihkoli adria route in podobnih sranj

r3dkv1c4 ::

z00s> Nč, še vedno je to problem Garmina in zato je izdelek slab;)

problem je v nevednosti ljudi in njihovi naivnosti oz. bolje rečeno ljudje so leni in se jim kljub vsej današnji tehnologiji ne da vzet 1h časa in malo pogooglat in prebrat kak nasvet na forumih.

r3dkv1c4 ::

garmin to dela vestno in točno tako kot je potrebno, lepo ožema ljudi na vsakem koraku, ker fore kot so radarji , prikazi križišč, itd......bedastoče odprejo denarnico ljudem.
Zame je to pametna poteza garmina, če gledam iz njihovega zornega kota.

MajaSlo je izjavil:

Jaz imam drugače Samsunga Duosa; tisti taprvi, ki je ven prišel; pa mi navigacija dela nenormalno dobro, vsako hišno število najde, pa še so še take 'route'. Navigacijo pa rabila za darilo, kateri si jo zelo želi pa tudi dosti bi jo uporabljal saj vozi kombi. Vendar nimam pojma na katero navigacijo se naj zanesem. Sem pa slišala da baje Garmin ni več to kar je bil ja. Zato pa rabim eno tako pomoč :)

Če te prav razumem, potrebuješ novo navigacijo, ker je pač darilo.
Pošlji zs uporabniku 18zimoni pa ti bo dal kak kvaliteten nasvet, kaj se cenovn splača glede na ceno in potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

driver_x ::

Zadnjič sem šel do Stuttgarta in nazaj z Garminom in Tomtomom. Tomtom se je izkazal bistveno bolje, Garmin je vmes parkrat čisto zabluzil, boljši je bil edino pri sprejemu podatkov o zastojih, Tomtom te funkcije ni imel.

r3dkv1c4 ::

driver_x je izjavil:

Zadnjič sem šel do Stuttgarta in nazaj z Garminom in Tomtomom. Tomtom se je izkazal bistveno bolje, Garmin je vmes parkrat čisto zabluzil, boljši je bil edino pri sprejemu podatkov o zastojih, Tomtom te funkcije ni imel.

preberi si kaj sem napisal z00s-ju

Navedi katero karto imaš na garminu in katero na tomtom in nastavitve obeh potem bomo videli če tvoja teza drži....

ampak dvomim, ker smo preizkusili veliko enega in drugega pa se še vedno garmin super obnese.

pa na tvoji relaciji ni drugega kot ac in ne vidim razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

MajaSlo ::

r3dkv1c4 je izjavil:

garmin to dela vestno in točno tako kot je potrebno, lepo ožema ljudi na vsakem koraku, ker fore kot so radarji , prikazi križišč, itd......bedastoče odprejo denarnico ljudem.
Zame je to pametna poteza garmina, če gledam iz njihovega zornega kota.

MajaSlo je izjavil:

Jaz imam drugače Samsunga Duosa; tisti taprvi, ki je ven prišel; pa mi navigacija dela nenormalno dobro, vsako hišno število najde, pa še so še take 'route'. Navigacijo pa rabila za darilo, kateri si jo zelo želi pa tudi dosti bi jo uporabljal saj vozi kombi. Vendar nimam pojma na katero navigacijo se naj zanesem. Sem pa slišala da baje Garmin ni več to kar je bil ja. Zato pa rabim eno tako pomoč :)

Če te prav razumem, potrebuješ novo navigacijo, ker je pač darilo.
Pošlji zs uporabniku 18zimoni pa ti bo dal kak kvaliteten nasvet, kaj se cenovn splača glede na ceno in potrebe.



Točno tako, najlepša ti hvala za priporočilo.

r3dkv1c4 ::

http://www.bolha.com/avdio-in-video/gps...

maja na tej povezavi uporabnik tudi omenja, da lahko priskrbi tudi druge modele in ne le oglaševanega pod rubriko ugodno.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

MajaSlo ::

Sem videla ja, potem bi bilo tole ok če vzamem tega npr. na oglasu? ali kateri drugi?
Kaj pa nekej sem za Garmina prebrala da naj ima neko kratico spredaj da imaš potem možnost posodabljanja kart?

r3dkv1c4 ::

MajaSlo je izjavil:

Sem videla ja, potem bi bilo tole ok če vzamem tega npr. na oglasu? ali kateri drugi?
Kaj pa nekej sem za Garmina prebrala da naj ima neko kratico spredaj da imaš potem možnost posodabljanja kart?

če mene vprašaš je najboljše da se obrneš na 18zimoni, ker mož je res podkovan z znanjem o garminih in mu povej da sem te jaz nanj usmeril in ti bo svetoval.
Kar se mene tiče, ne kupujemo originalov zato ti ne morem svetovat, ker slo-tech ne podpira piratstva. Žal.Tu sem sedaj nemočen, da bi ti povedal kaj in kako.
Drugače so te navedbe bolj tako tako, spet marketinški pogled garmina....pa te fore.

Ta oglas se meni osebno zdi ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

nejcpirc ::

V Leclercu imajo do 22.9. akcijo Garmin nüvi 2547LMT za 143,92 (179,90 - 20%, ki ti jih naložijo na kartico, kar lahko zapraviš pri naslednjem nakupu). Kartografija je zraven (numaps lifetime).

r3dkv1c4 ::

nejcpirc je izjavil:

V Leclercu imajo do 22.9. akcijo Garmin nüvi 2547LMT za 143,92 (179,90 - 20%, ki ti jih naložijo na kartico, kar lahko zapraviš pri naslednjem nakupu). Kartografija je zraven (numaps lifetime).

to je ugodno!!!!

driver_x ::

r3dkv1c4 je izjavil:

driver_x je izjavil:

Zadnjič sem šel do Stuttgarta in nazaj z Garminom in Tomtomom. Tomtom se je izkazal bistveno bolje, Garmin je vmes parkrat čisto zabluzil, boljši je bil edino pri sprejemu podatkov o zastojih, Tomtom te funkcije ni imel.

preberi si kaj sem napisal z00s-ju

Navedi katero karto imaš na garminu in katero na tomtom in nastavitve obeh potem bomo videli če tvoja teza drži....

ampak dvomim, ker smo preizkusili veliko enega in drugega pa se še vedno garmin super obnese.

pa na tvoji relaciji ni drugega kot ac in ne vidim razlike.


Moje teze ni potrebno nikomur preverjati, ker sem poizkus delal zase, v tej temi le izražam svoje mnenje in svoje izkušnje. V Stuttgart pa se nisem šel samo obrniti, tako da sem razen AC sprobal še kaj.

r3dkv1c4 ::

sammy73>Moje teze ni potrebno nikomur preverjati, ker sem poizkus delal zase, v tej temi le izražam svoje mnenje in svoje izkušnje.

S tem kar si napisal, si vrgel slabo luč na garmina....in zato sem jaz napisal kar pač sem.
Ni garmin slab,če ima uporabnik stare karte ali napačne nastavitve.

No da ne bo pomote, tudi tomtom in iGo sta super navigaciji ampak je spet vse odvisno od uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

driver_x ::

Karte so bile na obeh nove, nastavitve "sredi poti nehaj navigirati" pa tudi nisem vključil.

r3dkv1c4 ::

driver_x je izjavil:

Karte so bile na obeh nove, nastavitve "sredi poti nehaj navigirati" pa tudi nisem vključil.

Imaš mogoče na garminu več kart naloženih in imaš več vklopljenih, kar sem skoraj prepričan.
In to je rezultat tvojega "sredi poti nehaj navigirati".
Na garminu mora vedno biti vklopljena samo ena karta, če ne te pač odpelje po svoje oz. te sploh ne pelje nikamor.

driver_x ::

glej, če je zadeva out-of-the-box nastavljena tako, da ne dela, me niti ne briga, kaj je vzrok.

r3dkv1c4 ::

driver_x je izjavil:

glej, če je zadeva out-of-the-box nastavljena tako, da ne dela, me niti ne briga, kaj je vzrok.

vse si povedal....taki ponavadi samo pljuvajo kaj je oh in sploh vse en drek.

driver_x ::

Globoko se ti opravičujem, ker sem imel težave s tebi ljubo napravo in ker sem potem vzel tako, ki tebi ni všeč (čeprav je meni delovala bolje). Obljubim, da ne bom več pisal tukaj.

r3dkv1c4 ::

driver_x je izjavil:

Globoko se ti opravičujem, ker sem imel težave s tebi ljubo napravo in ker sem potem vzel tako, ki tebi ni všeč (čeprav je meni delovala bolje). Obljubim, da ne bom več pisal tukaj.

Poglej se v ogledalo pa se sebi opraviči....
meni se ni treba, ker jaz ne preferiram nobene firme, tako ne garmin niti ne ostalih, moti me le to, da pljuvaš po stvareh, za katere nimaš pojma in jih niti ne znaš nastavit za uporabo.
Jaz ne uporabljam malih navigacij, ker obstajajo zemljevidi in do danes se še nisem izgubil.
Smo pa s kolegi veliko tega preizkusili in ugotovili razne pozitivne in negativne stvari, tako garmin kot ostalih navigacij.
Me nič ne moti, če pišeš tu ali pa ne, samo piši dejstva ne pa blodit pa pljuvat po vsem, kar kupiš in ni nastavljeno po tvoji volji, ker se tebi ne da nastavit aparatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Utk ::

Garmin nikjer na svetu ne velja za topshit robo razen na Balkanu, in to zato, ker je imel prvi balkanske karte. Zdaj ko jih imajo vsi, ni več nobenega pametnega razloga za garmina, če dobiš za isto ceno karkoli drugega, recimo tomtom, mio, karkoli iz hoferja, itd.

nejcek74 ::

hm, kolikor sem jaz gledal, si garmin tako v evropi kot v zda privosci da je nekoliko drazji od primerljivih tomtom modelov, tako da verjetno imajo se kje drugje kot samo na balkanu nek sloves. Ali je upravicen ali ne je drugo vprasanje. Drugace kolikor vem Slovenija ni vec v Adria route ampak kar znotraj normalnih kart.
Stojita pa za tomtomom in garminam dva razlicna sistema navigacije in tudi razlicna sistema kart. Tako da jasno, da razlike so.

r3dkv1c4 ::

nejcek74> Drugace kolikor vem Slovenija ni vec v Adria route ampak kar znotraj normalnih kart.

točno, po karti cn europe 2013.30 je cela adria route zajeta v tej karti in ni več potrebe po adria route.

Garmin si je pač ustvaril ime in je po tej strani dražji od konkurence.
Ali je boljši od konkurence je pa stvar uporabnika in njegove presoje.....po nekaterih malenkostih ga tomtom in iGo močno prekašata, samo za rekreativno uporabo(amaterske voznike) so te malenkosti nepomembne.

Utk ::

V vsakem primeru se v teh časih bolj splača kupit nekaj na kar lahko naložiš različne programe. In s tem ne mislim na telefon, ker namenska navigacija je še zmeraj čisto nekaj drugega.

z00s ::

Hey.

1. Maja, kaj si kupila:P?

2. Redkvica: tudi jaz sem dobil občutek, da strogo preferiraš Garmina, čeprav praviš, da ga ne. Glede sposobnosti uporabnikov za nastavljanje naprav je pa po mojem bolj široko/splošno/amatersko uporabna tista, ki ne zahteva poznavanja tehnikalij ipd. V očeh kupca (ki ni tako tehnično napreden, kot bralci Slo-techa) je torej boljši izdelek tisti, ki ga kupi-odvije-uporabi, brez da bi moral razmišljati o funkciji večih kart ipd...Si pa tudi sam sebe zanikal. Praviš, da je to, ali je Garmin boljši od konkurence, stvar posameznika, potem pa v istem odstavku praviš, da so ostali boljši le v malenkostih, ki niso pomembne za amaterske voznike --> torej je Garmin boljši. Ergo - ne navajaš dejstev (kaj so te malenkosti) + praviš da je Garmin boljši od ostalih;) Se pa priporočam za pozitivne in negativne lastnosti večih navigacij, katerih testiranja ste opravili s kolegi...

Podobno kot Sammy73 se tudi jaz ne želim pravdati, tako, da ne vzemi tega posta kot napad ali kaj podobnega. Bolj kot prijateljsko mnenje;)

Prav lep pozdrav,
Z00s

r3dkv1c4 ::

" je torej boljši izdelek tisti, ki ga kupi-odvije-uporabi, brez da bi moral razmišljati o funkciji večih kart "
-opa en nasvet, predno zadevo 1. uporabiš bo bilo potrebno prebrat navodila za uporabo, kjer jasno piše, da je potrebno nastavit napravo

" da so ostali boljši le v malenkostih, ki niso pomembne za amaterske voznike"

-malenkosti so recimo dimenzije vozila, ki jih v nekatere aparate lahko vneseš in te potem navigira okoli prenizkih mostov , ipd...

Nič nisem vzel kot napad, vse je kul.
Pač povem svoje izkušnje in svoj pogled na to, se mi pa zdi neumno, da ljudje kupujejo razne garmine za 500€ ki niso nič boljši od tistih za 200€, vendar so pač nevedni in rajši mečejo denar čez okno.

r3dkv1c4 ::

Utk je izjavil:

Garmin nikjer na svetu ne velja za topshit robo razen na Balkanu, in to zato, ker je imel prvi balkanske karte. Zdaj ko jih imajo vsi, ni več nobenega pametnega razloga za garmina, če dobiš za isto ceno karkoli drugega, recimo tomtom, mio, karkoli iz hoferja, itd.

Me lahko seznaniš, katere so top shit navigacije?

sennheiser ::

Stvar je taka... garmin je popularen predvsem na račun tovornjakarjev. Pa ne zaradi funkcij itd. ampak zato ker si izmenjujejo gps koordinate med sabo. Razlika med garmini za 200 in 500€ je. In ni to ravno kar si rekel stran metanje denarja. Stvar je takšna odvisno kaj rabiš in tudi kaj želiš. Povem pa iz lastnih izkušenj, da je sama naprava pomembna, še bolj pa dobra podpora za karte. Kar pa ima garmin z novimi modeli poštimano tako kot treba. Razlika je v odzivnosti, vsaj glede na to kar sem imel možnost videti. Point top modela pri garminu je pa itak zaslon, ki je skoraj na ravni novih mobitelov in sam nosilec, ki je za razliko od klasičnih magneten. Kontra ga ne moreš pripeti, ker magnet odbija in imam občutek da posledično bi znal ta nosilec precej dlje zdržati kot klasika.

Moje mnenje glede gps naprav je sicer malenkost drugačno... Naprave take pač stanejo kolikor pač stanejo. Telefon imamo vedno pri sebi. Posledično bi bilo smiselno razmisliti v tej smeri. Sami programi so solidni, velikih odstopanj od namenskih naprav pa tudi ni. Sploh če se bo navigacija uporabljala 5x na leto...

matmel ::

Pozdrav!

Odločam se za nakup navigacijske naprave. Na tem področju sem popoln laik tako, da ne vem ravno veliko. Želim si samo preprosto napravo z preprostimi nastavitvami. Cena naj bi bila od 100 - 200€. Kaj dobim za ta denar največ? Zgoraj je bila omenjena tudi naprava v e.leclercu, vendar je bila samo še do danes, torej ne pride v poštev.

Že vnaprej hvala za odgovor, lep pozdrav!

r3dkv1c4 ::

Stvar je taka... garmin je popularen predvsem na račun tovornjakarjev. Pa ne zaradi funkcij itd. ampak zato ker si izmenjujejo gps koordinate med sabo. Razlika med garmini za 200 in 500€ je

garmin je popularen predvsem zaradi letalske in navtične navigacije, cestna je v primerjavi z njima pljunek v morje.
Potem imajo pa še kolesarske in tekaške pripomočke po katerem so zelo znani, samo ne pri nas v sloveniji.
Počasi se uveljavljano oz. večajo tržni delež.
Kar se tiče tovornjakarjev si brcnil v popolno temo.
Danes se za izmenjavo koordinat in komunikacije med firmo in vozilom uporablja v večini cws.
Garmin ima mali odstotek tega deleža, kot individualni pripomoček voznika pa je kar v velikem deležu.
V glavnem....veliko je tega napisanega pa si malo pobrskajte in poizvedite po googlu.

matmel ::

Torej ne priporočas garmina? Navigacijo bi imel izključno za uporabo v osebnem avtomobilu. Bi mi mogoče lahko dal kakšen konkretni primer, na netu je nekaj, vendar so precej stare teme in starejši modeli, ki dandanes sploh niso na trgu.

r3dkv1c4 ::

v prejšnjem postu je bil ta prvi del teksta citiran od senheiserja ostalo pa je replika na ta tekst
senheiser>"Stvar je taka... garmin je popularen predvsem na račun tovornjakarjev. Pa ne zaradi funkcij itd. ampak zato ker si izmenjujejo gps koordinate med sabo. Razlika med garmini za 200 in 500€ je"

cleanac ::

MajaSlo je izjavil:

Rabim eno navigacijo za do 150-160EUR, pokriva pa naj SLO, ITA, MAD, AVS, NEM, HRV.

Hvala za nasvet. Lp.


TomTom 135 m

Sicer je malo drazja od tvojega limita, ampak je vredna svoje cene.

- Hitro preracuna novo pot, ce zavozis (preizkuseno, nevem kako je pri drugih napravah, ampak nekatere so zelo pocasne)
- Zastonj zemljevidi dozivljensko

Za redno uporabo se splaca malo vec dat, se posebaj, ce je to sluzba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cleanac ()

gimnazija123 ::

rabil bi čimhitrejši odgovor, katero izmed teh dveh se bolj splača kupiti, ali je bolj kot ne vse isto?
http://www.bigbang.si/navigacija/via135...
http://www.bigbang.si/navigacija/nuvi25...

matmel ::

Pozdrav!
Sam sem kupil navigacijo garmin 2547 lmt. Gre za solidno navigacijo, z brezplačnimi doživljenskimi posobitvami zemljevidov. Prav tako je dovolj velik 5 inčen monitor, ki te popolnoma zadovolji. Zaenkrat zadovoljen.

Lp.

gimnazija123 ::

sem našel 2 oglasa na bolhi: http://www.bolha.com/avdio-in-video/gps...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/gps...
pa me zanima, če moram biti na kaj bolj pozoren, ker je tadruga 60€ceneje kot na mimovrste. Torej preverim račun, garancijo, pregledam zadevo če je kje poškodovana in je to to? lp :D

urshyka ::

Pozdravljeni vsi skupaj:)

rabim pomoc;) kupujem navigacijo in nimam pojma kaj vzet;)
Potrebujem pa naslednje: pokritost evrope (cela plus balkan), bluethooth, lifetime posodabljanje zemljevidov, 3d prikaz, prometne info, pa pomoc pri razvrscanju (v nemciji me je reslo:) )

trenutno imam ogledan gps mio spirit 497 LM...da ima vecino teh,reci. Garmin na zalost nima pokritga balkana, vsaj v onih modelih, ki so bili razstavljeni. Dala bi pa max do 200€...trenutno ogledan mio me pride 159,99€...

hvala:)

eric_cartman ::

Mio je v tem rangu best buy.. Garmin te pride z vsemi temi specifikacijami vsaj 50EUR, če ne že 100 EUR dražje. Jst imam Mio Spirit 487 in sm z njim ful zadovoln. Cena je bila pa v Bigbangu 119 EUR, ker je bilo znižanje.. Mene je rešlo to v Grčiji... :) Ima pa pokritost cele Evrope, Balkan.. Samo pogledat moraš, ker je trenutno pokritost Hrvaške mislm, da 70 %, medtem ko je pokritos BIH in Srbije cca. 50 %, kar pomeni, da kar nekaj cest ni vrisanih v zemljevid. Sicer pa Grčija je bila pri meni super. Še kolovozi so bili izrisani...

Zgodovina sprememb…

urshyka ::

Aha....jah to mi je prodajalc omenu...garmin me pride za vse to okoli 110eu drazje pa se baje, da se ne pribliza miotu:)

saj se tudi sama nagibam za miota... Kolega ma igo, pa ga je sred Avstrije zavedu za okoli 60 km v nek podoben kraj :)ja bili so smehi:)

no upam da bo se kdo kaj javu:)cartman, hvala ;)

SG_101 ::

Da ne odpiram nove teme.

Kupujem navigacijo za avto do max. 230€. Lahko kdo mogoče kaj priporoča, ker je izbira kar ogromna (android aplikacije ne pridejo v poštev). Kako se v praksi odnese pri garminu t.i. LMT (Life Time Map and Traffic Updates), torej ta traffic update. To v SLO deluje ok?

Nikonja ::

a res nimaš smartfona, ker če ga imaš potem res ne vem če rabiš še eno napravo ker je precej dobrih navigacij za telefone danes, in potreba po "samostojnem" aparatu jer res mejhna. Če ševedno hočeš ločen aparat za navigacijo potem neke nore izbire nimaš razen Garmina.

obrambapes ::

Imam slabe izkušnje z Garminom.

Pred kake tremi leti sem kupil navigacijsko napravo Garmin. Pred nekaj meseci se mi je pokvarila. Pokvaril se je konektor za vklop kabla za napajanje. Odnesel sem ga na Garmin v BTC-ju (steklena palača). Tam mi ga niso hoteli vzeti v popravilo, češ da lahko samo prodajo novega, za starega pa mi dajo nek dobropis tako da bi me nova naprava stala cca 140 EUR. Jasno, da nisem privolil in sem iskal alternativo.

Napravo sem odnesel v trgovino Prva Meritev na Celovški. Tam so mi jo vzeli v popravilo. Rekli, so da jo bodo dali v popravilo na firmo Deli v BTC. Čez nekaj časa sem telefoniral in rekli so, da tudi zaslonček ne dela čeprav je predno je Garminu zmanjkalo elektrike, zaslonček še delal.

Potem sem za štos šel vprašati v to trgovino Deli ali bi mi popravili to napravo. Rekli, so da oni samo prodajajo ne pa tudi popravljajo, torej da sploh niso servis. Kdo je torej šaril po mojem Garminu oz. kam je iz podjetja Prva Meritev šel, mi ni jasno. Uničili so mi še zaslonček!

Potem sem šel probati še na Garmin, če bi mi hoteli popraviti zaslonček. Rekli so da bodo pogledali in naj pridem čez nekaj dni, so pa že takoj povedali, da naprav ne odpirajo! Ja, kakšen servis pa so potem? Jasno, čez nekaj dni so mi ga dali nazaj in mi zopet ponudili tisti nakup z dobropisom.

Napravo so mi potem prijazno (za cca. 50 EUR) popravili na Pro-elektronika, tudi v BTC-ju, ki so mi jiih svetovali v trgovini Deli.

Po zakonu je proizvajalec dolžan nuditi popravilo svojih izdelkov še do treh let in Garmin to določilo grobo krši. Jaz se bom Garminu od sedaj naprej v velikem loku izogibal, prav tako firmi Prva meritev, isto pa priporočam tudi vsem ostalim.

scipascapa ::

a ni dovolj jokanja na alterju?

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

3 posti v 4 letih in še ti so vsi pametni po vrhu, doktor znanosti?

daš 50EUR za popravilo? kje je garancija, da ne bo spet crknila?
daš še 50EUR pa imaš novo. ali uporabiš na telefonu.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS Navigacija - katero izbrat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206635 (4097) Frenckie
»

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9019727 (10573) madmitch
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338606 (7112) gti85kw
»

Navigacija garmin

Oddelek: Kaj kupiti
319855 (9107) Dami
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335085 (3941) kiFni

Več podobnih tem