» »

Anketa o socialnem inženiringu

Anketa o socialnem inženiringu

bepohnka ::

V sklopu diplomskega dela o Tehnikah napada na informacijske sisteme s pomočjo socialnega inženirnga sem naredila anketo, in jo primerjam z anketo izpred 5 let, ki jo je tudi naredil en diplomant, s čimer hočem ugotoviti, ali se je nivo informacijske ozaveščenosti kaj spremenil.
In ker sem mislila, da je 200 ljudi v današnjem času enostavno zbrat, in se pri tem pošteno uštela, bi bila hvaležna, če bi si vzeli čas in rešili to 2.30 minutno anketo. ;) Hvala.

https://www.1ka.si/a/26706

Matija82 ::

Poznam to "mah 200? Ni pene" ;) Rešeno.

GamerBoy ::

Izpolnil.
Sicer pa evo telefonska in imaš moj slotech username in pw :))
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

jacobxe7 ::

Zanimiva tema, bi zelo rad prebral diplomsko ko bo dokončana, lahko navedeš vire. Sem se nekaj časa ukvarjal z tem, ti lahko dam par linkov, če hočeš.

marS ::

izpolnil :)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Enron x86 ::

Zanimiv vprašalnik; vsekakor. Sem izpolnil.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

matvoz ::

Pet let je že minilo od moje ankete? Pismo gre hitro čas..

Rešil.

jype ::

Spodobna anketa je. Z veliko večino anket v teh časih imam težave, s to jih pa nisem imel.

bepohnka ::

Hvala vsem, ko sodelujete, smo že pri številki 150 in še naraša, tak da bom lahko ta konec tedna začela z analizo, lahko pa kot zanimivost navedem razliko na enem primeru na odgovore na vprašanje pred petimi leti in letošnjimi. Pri vseh vprašanjih ne prihaja do nekih bistvenih razlik, pri tem pa je kar očitno. Procenti ki manjkajo pri odgovorih pred petimi leti, je procent ljudi ko ni odgovorilo.

Vprašanje: Kako močno geslo mislite da imate?
Pred 5 leti Danes
1-šibko 1,92% 2%
2 9,62% 3%
3 39% 38%
4 38% 50%
5-nezlomljivo 8,17% 7%

JE kar poskočilo zaupanje v svoja gesla. Optimist je le tisti ko misli, da ima nezlomljivo geslo, ker tega praktično ni. ;)

tumare ::

opcijo two factor authentication pa kako se upošteva?
I mean, osnovno geslo imam precej enostavno, vendar brez fizične prisotnosti mojega telefona ne moreš vstopit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tumare ()

jype ::

bepohnka> JE kar poskočilo zaupanje v svoja gesla.

Po moje bo to bolj efekt tega, da se ljudem danes precej pogosteje razloži, kaj je močno geslo.

bepohnka ::

Tudi to je res, ampak si ne predstavljam kdo gre dejansko po vseh pravilih, pa gleja, da varnostno geslo ne sme vsebovati besed iz slovarja, imena in priimkov družinskih članov, obliko datumov, zaporedne številke, zaporedne črke,itd + mora vsebovati vsaj en znak (_,+.) in številko, ter dolžina nad 5 znakov. To dejansko sediš pred računalnikom pa razmišljaš, potem ko neki skup spraviš si zapišeš nekam, ker si iz prve ne boš zapomnil, (bog ne daj na računalnik) in ko enkrat geslo zapišeš nekam, je možnost 50% večja, da geslo pride do druge osebe, in spet nisi nič naredil.

Pač tak...bolj teoretično je vse skup, praktično pa se tega redko kdo drži, ker noben ne daje temu neke pozornosti, dokler mu dejansko ne vdrejo v mail. :)

jype ::

Pro_moted ::

Sam imam vedno naključne številke in naključne črke v geslih. Ponavadi vseskup 10-12 naključnih znakov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

GamerBoy ::

Jaz imam čisto vsakdanje reči v geslih, AmP@k_j!h_j3_v3Č_sKup@J, dol mi visi če kdo pozna mojo letnico/datum rojstva, ker to je le delček pwja pa še to le pri nekaterih geslih, tista pomembna so 20+, ampak še vedno zvenijo enostavna dokler jih ne zapišem, no včasih tudi sam malce pozabim ali je e/3/E, a/A/@, ampak imam vse v truecryptu zašifrirano če je nuja in moram pokukat :)) Vglavnem ne maram čistega randoma
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Protišpijunska zaščita Win10

Oddelek: Omrežja in internet
141664 (1102) nyler
»

Večina gesel ni varnih

Oddelek: Novice / Zasebnost
465074 (3585) Jst
»

Ameriška carinska uprava kupuje igralne konzole PlayStation

Oddelek: Novice / Konzole
344858 (3560) MrStein
»

[Socialni inženiring] Anketa za diplomo

Oddelek: Šola
91448 (1260) matvoz
»

Kako izbrati geslo

Oddelek: Informacijska varnost
203437 (2880) krho

Več podobnih tem