» »

Kateri TV kupiti?

Kateri TV kupiti?

icurk ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega televizorja. Iščem velikost 106cm brez možnosti 3D. Ker nisem nič spremljal trga televizij, me zanime katere znamke se najbolj splača kupit in če mi lahko kaj predlagate. Budget imam tam do recimo 700€. Pomembna mi je pa predvsem lepa slika, pred vsemi drugimi dodatki.
Iščem pa tudi kako možnost, da bi brezžično predvajal filme iz računalnika na TV.

fireX88 ::

yo

tudi jaz se odločam o novem tv-ju. Gledam predvsem znamki Philips in Samsung.
Nagibam se pa k tema:

http://www.mimovrste.com/artikel/135025...
http://www.mimovrste.com/artikel/135024...

Slednji ima boljše osveževanje. Izbira je prevelika, skoraj tako kot kakšna razprodaja ženskih čevljev! :D
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

icurk ::

No jaz sem tudi tega Philipsa gledal in se bom vrjetno kar zanj odločil. Ma že vgrajen wi-fi, tak da ni potrebe po nakupu dodatnega sprejemnika. In glede nato, da kr velik filmov/nanizank pogledam preko računalnika, bo ta funkcija kr dobrodošla.

Gatsu ::

Vzdevek ::

fireX88 je izjavil:

yo
http://www.mimovrste.com/artikel/135024...


Tole imam jaz pa če bi se še enkrat odločal je nebi kupil. Slika je dobra nimam pritožb. Moti me edino uporabniški vmesnik, ko prestavljaš kanale včasih sploh ne kaže imena in cifer, občasno preskoči za 3 naprej. Problem je bil pri branju podnapisov iz usb ključa, sedaj nazadnje mi jih je začuda prebralo, vendar to pripisujem posodobitvam.

BlaY0 ::

Najprej povej kakšen TV signal imaš... IPTV/CaTV/DVB-C/DVB-T/DVB-S?

Pa naj te razna PMR/CMR/AMR/MCI/YOUNAMEIT gimmicki ne zavedejo preveč. Z dinamičnim kontrastom se tudi ne obremenjuj preveč. Malo pobrskaj po netu, če se za dotični model da kje dobiti dobre (kalibrirane) "manual" nastavitve za sliko. Tukaj imaš pa review-e za par modelov parig proizvajalcev...

BlaY0 ::

Aja pa še to... Razni WiFi/LAN priključki naj te tudi ne nahajpajo preveč, ker "Smart TV" dandanes še ni vreden prve besede poleg tega ima večina WiFi adapterjev v teh TV-jih izredno slabe performanse. Jaz sem bil po večini s t.i. "smart" funkcionalnostjo večine televizij razočaran... od počasnosti, neodzivnosti, vsuvanja, do izredno slabih SW predvajalnikov, ki niso podpirali vsega česar si bi želel. Apgrejdi FW-ja niso nikoli rešili nič kar bi sam pričakoval, noben od proizvajalcev pa ne pokaže CHANGELOG-ov, da bi sam lahko preveril ali so tisto, za kar pravijo da so popravili, resnično popravili.

TV naj ima DTS licenco oziroma dekoder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

MadMicka ::

BlaYo, men je "Smart TV" super že zgolj zato, ker se TV poveže z računalnikom in pol gledam filme na TV brez usb ključkov, etc. Pa slike iz fotoaparata vržeš na računalnik in na TV-ju zgledajo res super. Internet na TV dela res mal počasnej, ampak skupaj s tipkovnico je zadeva ok. Kar je pa dobr, je pa recimo gledat na TV YouTube, stokrat boljš k na računalniku, pač velikost ekran/TV šteje.

para! ::

Jaz sem bil po večini s t.i. "smart" funkcionalnostjo večine televizij razočaran...

Problem je v tem, da moraš streamat ogromne količine podatkov po WiFiju, kar ni lih nujno čist gladko. Če moraš čakat, da se nafila buffer je isto kot da si ta buffer zrihtaš v obliki usb ključa. Tale smart za predvajanje iz PCja je fajn, če maš kabel, za WiFi pa pride upoštev le za tiste, ki jim je resolucija edino merilo kakovosti slike (in gledajo 4GB kot full hd :))).

HDMI povezava s plejerjem (pc, namenski box) je dosti bolj elegantna rešitev, seveda pa ne smeš prej pasti v skušnjavo, ko vse vsebine skladiščiš na osebni mašini.
Death before dishonor!

BlaY0 ::

Moj point je, da embedded "Smart TV" funkcionalnost danes še ni to kar bi lahko bila. Čakam na odprto platformo ala Android, ki jo bom lahko sam po svoje nadgrajeval in "opremljal" z različnimi funkcionalnostmi. Tudi sam sem najprej mislil češ, ja, nucam TV, ki bo imel kabel v "internet" in bo znal vse sam, vendar danes vem, da za takšno funkcionalnost, kot ti jo nudijo "Smart TV-ji", še ni vredno metati denarja proč (vem, ker sem bil tudi sam nategnjen). Raje dam 100 EUR manj za TV brez crappy WiFi interfejsa in "smart" funkcionalnosti ter nabavim externi Android stick/player za ta denar. Tega bom vedno (oziroma vsaj naslednjih 5 let) lahko nadgradil oziroma opremil z novim softverom po svojih željah dočim pri TV-ju to po enem letu ne bom več mogoče, saj proizvajaleci praviloma ne nadgrajujejo FW-ja z novimi funkcionalnostmi ampak samo flikajo bug-e. Ko naredijo FW z novo funkcionalnostjo, ta ni več kompatibilen z starimi modeli TV-jev. In kaj zdaj, a bom zaradi tega nov TV kupoval vsekko leto?

Skratka moj predlog za danes (in še kakšno leto) je, da se nababi "neumen" TV z real 100 ali 120 Hz panelom (govorim o LED TV), DTS dekoderjem, dobrimi "expert mode" nastavitvami ter odzivnim interfejsom.

BlaY0 ::

para! je izjavil:


Problem je v tem, da moraš streamat ogromne količine podatkov po WiFiju, kar ni lih nujno čist gladko. Če moraš čakat, da se nafila buffer je isto kot da si ta buffer zrihtaš v obliki usb ključa. Tale smart za predvajanje iz PCja je fajn, če maš kabel, za WiFi pa pride upoštev le za tiste, ki jim je resolucija edino merilo kakovosti slike (in gledajo 4GB kot full hd :))).

Ja, ampak to sploh ne bi smel biti problem. Če bi bil player v TV-ju spodoben, bi lahko takšne reči kot so predpomnenje v določenih situacijah predvidel. Lahko bi celo predvidel kako velik mora biti buffer pri določeni kvaliteti WiFi signala pa tega ne dela, ker je vse skupaj en velik nateg in krep od krepa. Ti playerji v današnjih TV-jih so po večini napisani v enem dnevu in so navaden hajp/gimmick.

para! je izjavil:


HDMI povezava s plejerjem (pc, namenski box) je dosti bolj elegantna rešitev, seveda pa ne smeš prej pasti v skušnjavo, ko vse vsebine skladiščiš na osebni mašini.

Da, zaenkrat je res tako, tudi sam to priporočam, vseeno pa čakam na čas, ko dejansko ne bom rabil več dodatnih škatlic, kablov, napajalnikov in razne navlake ter bom na TV sam lahko namontiral "my player of choice".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

MadMicka ::

Ne razumem problema. Meni na TV iz računalnika preko WiFi normalno predvaja tudi filme večje od 10GB. Edino, če kaki slabši modeli pri tem nagajajo.

BlaY0 ::

Vem da ga ne razumeš. Ker ga ti konkretno nimaš, ga ne razumeš oziroma povzemaš, da ga tudi ostali ne bi smeli imeti.

libreus ::

Zanimivo je prebirat komentiranje uporabnikov brez izkušnje ...

Skratka. Imam Samsung-a velikosti 46" in brez problema stream-am filme tudi do 20Gb preko Wi-fija. TV mora imeti DLNA. Router mora biti dovolj močan, da premore stream-anje tako velikih podatkov. Uporabljam aplikacijo Serviio, ki je tako za Mace kot za PCje.

Če kdo potrebuje pomoč, me lahko kontaktira.

BlaY0 ::

Živiš v bloku ali bajti? Sploh pa kaj ima veze velikost fajla s hitrostjo WiFi-ja?

No sh1t, a celo DLNA mora imeti? Zanimivo. Torej če ima DLNA, ne rabi predvajalnika? Kaj pomeni dovolj močan router? Da slišimo. Aha pa še PC rabiš. Kaj še?

libreus ::

BlaY0 je izjavil:

Živiš v bloku ali bajti? Sploh pa kaj ima veze velikost fajla s hitrostjo WiFi-ja?

No sh1t, a celo DLNA mora imeti? Zanimivo. Torej če ima DLNA, ne rabi predvajalnika? Kaj pomeni dovolj močan router? Da slišimo. Aha pa še PC rabiš. Kaj še?



Na ta nivo pa res ne bi, hvala. :)

BlaY0 ::

Vidim ja, da ti očitno sploh ni jasno zakaj sem ti zastavil prvo vprašanje. Je pa dandanes to, kar se radijskega onesnaženja tiče, precej pomembno vprašanje in odgovor nanj bi lahko razjasnil marsikaj oziroma sprožil nadaljna vprašanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kmetek ::

Comshop

SAMSUNG 39F5000 369,90€

BlaY0 ::

Model bi rad 42 col pa še nimate ga na zalogi ;)

Janac ::

Zakaj ne Plasme?

BlaY0 ::

Verjetno ima zelo svetlo sobo...

fpbs ::

BlaY0 je izjavil:

Verjetno ima zelo svetlo sobo...

In kaj ima veze svetlost sobe z nabavo TV?

para! ::

Če že kupiš plazmo zaradi superiorne kakovosti slike, potem nima smisla gledat v svetli sobi. Tudi LCD ti pri tem ne pomaga bistveno, razen da lahko pri LCDju sliko posvetliš do te mere, da tudi barve niso več ničemur podobne in posledično zadevo gledaš na svetlobi.

Fajn bi blo, če bi uporabniki napisal še za kakšne namene kupujejo TV. Ker je razlika, če misliš mimogrede gledati dnevnik in podobno, ali pa bi rad užival v celovečercih.
Death before dishonor!

Janac ::

Zakaj so Plasme tako redke? Ljudje res več ne vedo kaj kupujejo? In samo da piše LED jih zanima.

einstein :P ::

@janac

Boljša slika in manjša poraba...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

Pomoje se zdej najbl splača barvnega kupt.

Janac ::

einstein :P je izjavil:

@janac

Boljša slika in manjša poraba...


Pa ravno Plasma ma najlepšo možno kakovost slike.

Poraba 50" Plasme je 90W v loadu, poglej za LED LCD pa primerjaj.

Gatsu ::

Plasme so redke predvsem zaradi dezinformacij o burninu, saj ga velika večina zamenjuje z image retentionom in pa zato, ker so vsi LCDji v BBju ipd štacunah nastavljeni da kažejo čimbolj nerealno kričeče barve, na katere nevešči kupci nasedejo. Sej paradajz ipd tud kupijo raje če je čimbolj nerealno žive barve....

Je pa ena velika slabost plasm in sicer poleti če nimaš klime ko je že tako pasje vroče plasma deluje dobesedno kot radiator. Seveda je pozimi ravno obratno.

Sssaga ::

@janac
Poraba 50" Plasme je 90W v loadu, poglej za LED LCD pa primerjaj.


Sem meru enkrat našo LG-jevo 50'' 1080p. U loadu 330+ W! Kero plazmo maš ti, da je tko šparovna? :))

Janac ::

LG PN4503

Slayer69 ::

A pozna kdo mogoče LED TV Samsung UE46F5000? Pač na splošno, če je OK TV ali je boljše kupiti kaj drugega...
http://www.mimovrste.com/artikel/135024...

Sprašujem zato, ker tega lahko namreč dobim zelo ugodno, vendar bi ga naročil in ne bom niti videl kakšna je slika itd... (v bližini pa tudi nimam nobene takšne trgovine, kjer bi ga imeli na zalogi, da bi ga lahko videl).

Če si kdo lasti ta TV bi bilo sploh super, da iz prve roke pove kako je z njim zadovoljen.

kratos ::

Imam manjšo verzijo tega - 40" in slika je taka kot mora bit, uporabljam ga primarno za računalnik tako da je slika zelo lepa (nekaj časa da skalibriraš ekran po tvoji meri in potem je slika odlična - imaš pa seveda tudi že prednastavljene slike kot so natural, movie, dynamic,...) pač boljšega ekrana ne dobiš za tak denar in še en velik plus ima da je samsung ki je po mojih izkušnjah najbolši proizvajalec displayev.

Kar ne piše na mimovrstah pa je da ima tudi optični vhod za ekranom tako da če imaš zvok preko optičnega kabla je še en plus. Zvok na TV-ju je presenetljivo dober ter glasen brez popačenj(sem pričakoval bistveno manj ko sem ga preizkusil), usb-je bere brez problema tako da lahko predvajaš vsebine tudi iz usb ključka (muska, filmi, slike,...). Za ta denar je to-to.

Slayer69 ::

Hvala za odgovor.

Sedaj pa me zanima, če kdo ve še kaj o tem TVju (Samsung 50F6400 (3D)):
http://www.mimovrste.com/artikel/135025...

OK je pač večji, samo bolj me pač zanimajo te dodatne funkcije, ki jih ima F6400 v primerjavi z F5000? Ali je tudi kaj boljša slika (ne vem koliko se pozna 200hz osveževanje v primerjavi z 100hz na prvem itd..).

UE46F5000 dobim za 340e / 50F6400 pa za 600e. Kaj menite kaj se bolj splača glede na ceno? je vredno dodati tistih slabih 300e za 3D, Wifi in še kar ima drugi več (mimogrede a kdo gleda 3D filme na TVju in kako se obnesejo - je občutna razlika ali je bolj tako tako?)

theBill ::

Slayer69 je izjavil:

Hvala za odgovor.
UE46F5000 dobim za 340e / 50F6400 pa za 600e.

Kje to dobiš za tako ceno 8-O

seminal ::

Pozdrav
slayer69, a lahko vsaj na zasebno prosim napišeš kje dobiš 46F5000 za taki denar prosim? Oziroma če bi ga lahko meni zrihtal po taki ceni.
LP
KOliko sem gledal malo teste je F5000 čisto super serija ampak brez SMART TV in 3D drugače mu pa nič ne manjka.

Slayer69 ::

Ne drugim žal ne morem zrihtat, ker take cene veljajo ob vezavi na SiOL za 24 mesecev:

http://www.siol.net/akcije/ugodnosti_za...

Imajo pač 3 tvje na izbiro, 40" sem že izločil, sedaj pa se odločam med 46" običajno in 50" 3D, pa ne vem kaj naj =). Pač 50ka je večja in ima več funkcij, samo je pa tudi 260€ dražja. Še kakšno mnenje na to temo?

Drugače pa tudi na splošno, če ima kdo kaj več izkušenj z 3D kar z besedo na dan. In pa tudi kako se obnese tista "simulacija" 3D torej, da ti TV pretvori 2D sliko v 3D, ali so to bolj bučke?

theBill ::

Slovenski forumi so glede TV bolj bogi, lahko na tem forumu malo pogledaš:
http://www.avforums.com/forums/tv-shoul...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV LED Philips 46PFL4508H/12 mnenja

Oddelek: Zvok in slika
344061 (556) val46
»

Samsung smart TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6934712 (13244) kralnahribu
»

Katero televizijo?

Oddelek: Kaj kupiti
315866 (4855) fpbs
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468713 (6330) fpbs
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8627920 (21248) popster

Več podobnih tem