» »

Katero televizijo?

Katero televizijo?

Kolarks ::

Kupil bi televizijo nevem še točno kaj je najbolš plazmaa ali led lcd. Veliko bi imel okoli 120 cm ali manj. Mora pa imeti internet recimo, da lahko gor gledaš youtube in podobno, čim več funkcij bolje je :D


Kakšni predlogi?

Tomson ::

Najprej se odloči ali plazmo ali led. Preprostega odgovora na vprašanja kaj je bolje ni, ker ima vsaka tehnologija svoje specifike in je na določenem področju boljša od druge. V pomoč pri odločitvi ti je lahko TALE ČLANEK.

Na splošno pa, če bo TV predvsem za gledanje TVja, filmov in manj surfanja ali igranje prek konzol, je ta trenutek eden najboljših TVjev glede na ceno/kvaliteto Panasonic ST60. Diagonalo 42" (107cm) dobiš v SLO za 680€ ...

Sicer pa povej budget, malo opiši kje in kaj se bo na TVju najbolj uporabljajo, katere funkcije te zanimajo, pa lahko še bolj konkretno kakšen model predlagamo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kolarks ::

Imel bi led, 800 evro največ, mel bi jo za gledanje hd programov, brskanja po spletu (youtube,google,voyo).

3D pa nevem kako je a se ga splača imeti zraven?

Aja pa katera firma je najbolša?

Tomson ::

3D je po mojem mnenju bolj kot ne za okras, sam veliko raje pogledam film 2D kot 3D. Mogoče je 3D izkušnja v kinu, kjer je pred tabo ogromno platno in mogoče zaradi tehnologije same na koncu boljša, zaenkrat pa sam ne bi kupoval TVja samo zaradi 3Dja. Je precenjen. :)

Je pa tako, da večina TVjev ima 3D vključen, razen tistih najcenejših, ampak tvoj budget je že za neki srednji rang TVjev.

Najboljši firmi pri LCD LED tehnologiji sta Sony in Samsung, zadnji dve leti se je v ospredje (razen pri najdražjih modelih) prebil tudi Panasonic. Sony ima recimo najbolj kvalitetno sliko, Samsung ima največji povdarek na multimediji/opremi/funkcionalnosti, Panasonic pa je kompromis med omenjenima.

Kot neki bestbuy glede na ceno kvaliteto pri LED TVjih je Panasonic ET60, ki je glede na ceno najbolj uravnoteženo zaokrožen TV. Zelo dober je tudi model Samsungov model F6400 zaradi izjemne cene ali malo dražji model F6500. Sony pa kot rečeno zaradi slike s precej dobrim modelom Sony W805, ki pa je glede na velikost nekaj dražji od konkurence ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Er333 ::

Samsung je zakon, ker ima Smart funkcijo s katero prek WiFi povežeš svoj Samsung telefon in TV in ti z enim klikom TV predvaja posnetek s telefona.
Tako jaz naložim film s partisa na telefon in ga pogledam na TV. To je edina funkcija brez katere ne morem, ker televizijskih kanalov sploh ne gledam več.

Aja, ali pa to, da na telefonu poiščeš YT posnetek in ga z enim klikom predvajaš na tv. To je kul, ker tipkanje z daljincem je lame in se prej ali slej naveličaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

Kolarks ::

Aha hvala. Zdaj sem si premislil in je lahko budget do 1000€ max.

Lp

WaterBoy ::

Živjo

Sosed me je prosil da se pozanimam glede nove televizije. V reklami od harvey normana je videl to reklamo:



Se splača to, cena/velikost televizije. Meni se zdi da je za starega upokojenca preveč funkcij. Njemu se najbol dopade velikost. Je kaj v tem velikostnem rangu tudi ceneje?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

M-XXXX ::

Ne splača, slika je obupna. Priporočam Samsung 46" 6400 serija. 630€ s poštnino (iz Slovenije), najboljši nakup. Sam sem bil praktično po vseh štacunah in se na koncu odločil za tega!

gusto ::

Tudi jaz sem se odločal med F6400 in F6500, odločil sem se za F6500 (trenutno s poštnino 700EUR na mimovrste in moj-tv) in mi ni žal. Slika je odlična, tudi osnovna uporaba se mi zdi zelo enostavna, mislim da starejši uporabnik ne bo imel težav. Večjih razlik med modeloma ni, F6500 ima malo manjši rob okoli ekrana, to je kar se tiče zunanjosti, drugega pa ta starejši gospod ne bo opazil.:)

PS: Govorim pa o velikosti ekrana 46''

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

DarwiN ::

Televizijo se danes kupi vsaj 50", starejšemu človeku pa itak omare na dvorišče in pa 60" na steno pribit... Podnapisi in vse to.. Slika in bombončki so pa brezpredmetni...

Kakšnih 46" neki... Sorry, ampak tak TV ti bo čez 1 teden premajhen.... Razen če gledaš z razdalije 1.5m..

Kolarks, kupi 55" samsunga 6470 ali 6500.. Ne manjšega, sicer ti bo 100% žal, če boš seveda iskren do sebe :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

erkgheoruugh ::

Er333 je izjavil:

Samsung je zakon, ker ima Smart funkcijo s katero prek WiFi povežeš svoj Samsung telefon in TV in ti z enim klikom TV predvaja posnetek s telefona.
Tako jaz naložim film s partisa na telefon in ga pogledam na TV. To je edina funkcija brez katere ne morem, ker televizijskih kanalov sploh ne gledam več.

Aja, ali pa to, da na telefonu poiščeš YT posnetek in ga z enim klikom predvajaš na tv. To je kul, ker tipkanje z daljincem je lame in se prej ali slej naveličaš.


To ima tudi moja pana plazma. Vsaj ta drug del glede youtuba.

Tomson ::

Za starejšega upokojenca bo Samsung F5000 več kot dovolj. Nima veliko smart funkcij (jih predvidevam da jih tudi ne potrebuje) ima pa odlično SD sliko, kar je verjetno najpomembnejše ... Na moj-tv.com za 711€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

Er333 je izjavil:

Samsung je zakon, ker ima Smart funkcijo s katero prek WiFi povežeš svoj Samsung telefon in TV in ti z enim klikom TV predvaja posnetek s telefona. Tako jaz naložim film s partisa na telefon in ga pogledam na TV. To je edina funkcija brez katere ne morem, ker televizijskih kanalov sploh ne gledam več.

Kaj takega je LG omogočal najmanj eno leto pred Samsungom.

kos1 ::

vsi samo neki Samsung...kot, da je edini.


na Loeve Opta pa pozabljate

Kleemen ::

Da ne odpiram novega niza vprašam kar tukaj.
Kupujem novo LED LCD TV velikost 32" cenovni rang okrog 250EUR in zanima me, če ima kdo kakšnega izmed teh dveh modelov, kakšna je razlika, kaj priporočate, itd.

http://www.mimovrste.com/artikel/135026...
http://www.mimovrste.com/artikel/135026...

Najlepša hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

Han ::

Si kliknil na Tehnične podrobnosti? 32PFL3078T je HD ready (1366 x 768), drugi je Full HD (1920 x 1080). Mislim, da je odločitev logična.

Spajky ::

IMHO slika bo boljša (direct LED osvetlitev odzadaj!) za 40EUR (s prednapetostno zraven!) s tole ... pa j***š full HD ...

vozlov225 ::

Kako je z input lagom za igrice? Samsungova serija 6 in PS ali PC, se kaj dosti pozna lag?

gusto ::

@vozlov225, fifa, f1, mi dela brez problema na f6500 preko hdmi kabla iz pc-ja.

vozlov225 ::

Kaj pa kak FPS, si kaj sprobaval? Hvala sicer ;)

hojnikb ::

pa sej maš na teh tvjih game mode, ki odstran večino post procesiranja (zaradi katerega prihaja do input laga)
#brezpodpisa

gusto ::

@vozlov225, nisem, ni bilo potrebe, nimam pripomb nad delovanjem. Bom še preizkusil ta game mode, da vidim, če je kakšna razlika.

vozlov225 ::

@hojnikb: A tako, hvala ti za pojasnilo!
@gusto: Ni nujno, da ne boš zdaj samo zaradi mene šel to delat. Hvala drugače :)

Kleemen ::

Nevem kaj narediti.. Najprej sem mislil vzet ta Philips, ampak kar sem bral na netu jo ne hvalijo kaj preveč in baje da je spodnji Samsung veliko boljši za isto ceno..kot ste tudi nekateri že tukaj napisali. Kaj pa je sploh razlika? FullHD so obe, 100HZ so obe, itd. Danes naročim, tako da se moram počasi odločit :)

http://www.mimovrste.com/artikel/135026...

http://www.mimovrste.com/artikel/135024...

Tomson ::

Tukaj pa res ni dileme. Za Philipsa ni na netu niti enega pametnega testa, medtem ko se jih za Samsung F5000 najde kar nekaj pozitivnih. Poleg tega imaš na forumih polno zadovoljnih lastnikov omenjenega Samsunga. Če še to ni dovolj, pogledaš na amazon.com, kjer vidiš oceno Samsunga 4.4/5 (441 ljudi) in niti ene ocene omenjenega Philipsa ....

Zame je to dovolj koristnih podatkov, da bi vedel kaj narediti! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kleemen ::

Super. Hvala vsem za pomoč. Ubistvu sploh ne bi spraševal za mnenje, ampak sem imel pred kakim letom lcd monitor od samsunga in bil zelo nezadovoljen (svetlost ekrana, barve, itd.) in res nočem da se kaj takega ponovi pri tvju. S Philipsi imam zelo dobre izkušnje, monitor sem imel dolgo časa mi je bil top, tvje kar sem gledal so super, za ta najbolj osnovni model pa nevem. Če bi veliko rabil tv mi ne bi bilo problem dat malo več in vzet naprimer 7000 model od Philipsa, ki je res top. Ampak za ta najbolj cenovni rang pa res nevem, zato se raje prej malo pozanimam. Ampak glede na vse govorice po netu in nasvete bom za isti denar raje vzel Samsunga. Upam da mi ne bo žal.

Tomson ::

Philips od serije 6 dalje je super (kar se kvalitete slike tiče), teli poceni modeli pa niso ne vem kaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kleemen ::

super super.. potem bo za sedaj tale za kakšno leto dve kul, potem pa počasi kako 7ko z ambilightom nabavt in je to to =)

petrusko ::

Pozdravljeni, da še jaz pritaknem svojo malhico:
Kupujem nov TV nekako sem na
Sony KDL-47W805A
ali
Panasonic TV TX-P50ST60

Uporaba -> 90% gledanja filmov in tv programov. XBMC pa to ...

Kaj je za vzet?

roCkY ::

Vzemi 55 colsko plazmo

antonhac ::

Ima kdo z LG 3D LED TV 42LA6608
kakšne izkušnje, mnenje, ...
Hvala

LG 42LA6608 ali Samsubg 46F6400 ?
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: antonhac ()

fpbs ::

Pred nekaj meseci sem kupil 42LA6608 za sestro in je izredno zadovoljna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Samsung 55" 3D LED TV

Oddelek: Kaj kupiti
111565 (1199) Anney
»

Mnenja Samsung SAMSUNG LED TV 46F6500 ali 55F6500

Oddelek: Zvok in slika
63164 (3020) Tomson
»

Kateri LED LCD TV do 1000€ kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
123156 (2875) medenko
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13226829 (24431) djordjevic

Več podobnih tem