» »

pirotehnika

pirotehnika

zdolsek ::

mene zanima kje bi se dal dobit petarde...

žvim v mariboru pa me zanima če je bliz avstrijske meje (v avstriji) kaka trgovina ko prodaja pirotehniko...

pa zanima me če prodajajo pirotehniko tut čez let al sam za nov let?

bluefish ::

Čisto tako, informativno:

Kdaj je dovoljena prodaja in uporaba pirotehničnih izdelkov

Prodaja in uporaba pirotehničnih izdelkov sta dovoljena vse leto, razen izdelkov, katerih glavni učinek je pok. Ti so podvrženi strožjemu režimu, tako pri prodaji kot pri uporabi.

Prodaja pirotehničnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je dovoljena le od 19. do 31. decembra, njihova uporaba pa je dovoljena samo v času od 26. decembra do 2 . januarja.

Prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 2 in 3, katerih glavni učinek je pok (npr. petarde), je v Republiki Sloveniji strogo prepovedana.

Ognjemetni izdelki kategorije 1 so izdelki, ki predstavljajo zelo majhno nevarnost, povzročajo zanemarljivo raven hrupa in so namenjeni uporabi v strnjenih naseljih, vključno z ognjemetnimi izdelki, ki so namenjeni uporabi v stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih. Ne glede na to je izdelke, ki imajo glavni učinek pok, prepovedano uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javni shodi in javne prireditve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476850 (4501) scipascapa

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40170034 (51800) dzinks63
»

Nov zakon o uporabi pirotehničnih sredstev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19914203 (10064) Pyr0Beast
»

kaj lahk sam od 26-2.1.2003 mečemo petarde?

Oddelek: Loža
121190 (956) darh

Več podobnih tem