» »

Nov zakon o uporabi pirotehničnih sredstev

Nov zakon o uporabi pirotehničnih sredstev

1 2 3
4
»

imagodei ::

Hmnja...

Jaz sem gotovo za to, da se uporaba pirotehničnih sredstev, katerih edini ali glavni namen je pok, prepove osebam mlajšimo od 16 let. Že to bi ogromno pripomoglo k kulturi pokanja. Sploh bi prepovedal uporabo katerih koli pirotehničnih sredstev mladostnikom pod 14 let, če niso v spremstvu odrasle osebe (nad 21 let?).

Ne bi pa prepovedal vseh pirotehničnih sredstev, niti ne tistih, katerih glavni namen je povzročanje poka. Bi pa omejil deklarirano glasnost. V zadnjem času proizvajalci kar tekmujejo, katero eksplozivno telo bo bolj pokalo. To, da ena super petarda poči 500 m stran in se okoli mene še vedno prižigajo avtoalarmi (malo karikiram), pač ne gre. Običajne petarde pa pač niso tako glasne in mislim, da je bila prejšnja omejitev, ko se je lahko pokalo samo par dni pred in po novem letu, čisto OK. Ob dodatnih starostnih omejitvah, ki jih omenjam zgoraj, seveda.

Kar se pa živali tiče... V bistvu so pse uporabljali tudi na fronti, ane... Zelo znan primer iz stare Juge je Luks, ki je celo dal življenje za tovariša Tita. Očitno se je pokanja kar fino navadil. Mogoče pa psi čutijo tudi vznemirjenje lastnikov in potem reagirajo skladno s tem?
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Ja, Titeja je resil pes, on pa vse nas! ;>

jype ::

imagodei> Očitno se je pokanja kar fino navadil. Mogoče pa psi čutijo tudi vznemirjenje lastnikov in potem reagirajo skladno s tem?

Ja, naš deda je bil tut gluh na stara leta, k se je tko fino pokanja navadil.

Neresni.

perci ::

imagodei: Pa sej ti menda veš, da Tita ni zares rešil pes? Da je to izmišljotina?

imagodei ::

Hehe... Kako ste se na tega Luksa obesili.

Ne, to je seveda zgodbica. Hočem rečt, da pse uporabljajo v mnogo namenov, v policiji, vojski, kot reševalne pse. Da se jih precej zdresirat in navadit. Ravno tako, kot konje - za konjenico je bilo včasih zelo pomembno, da se konj ni ustrašil prvega poka muškete ali topa.
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

in kako si ti prdstavljas, da bom jaz mojega flokija navadil na to pokanje?

jype ::

perci> imagodei: Pa sej ti menda veš, da Tita ni zares rešil pes? Da je to izmišljotina?

Brezobraznež. To je tko nesramno, kot da bi majhnim otrokom reku, da v resnici ni božička!

zorko1 ::

Jo debili. samo zato k eni kreteni 1.delajo doma petarde 2.se zajebavajo koda bi mel igračko in 3. petarde ki nimajo dovolenja za prodajo to so krivci za tiste odtrgane roke. zdej grejo te pa kr prepovedat petarde k jih je res hudo pokat. kreteni eni ce mene uprasas.

edge540 ::

Sej je vseeno če jih prepovejo, cigani jih bodo še vedno prodajali na črno. Nič ne bo drugače kot je bilo :)

PaX_MaN ::

Resnici na ljubo, lahko ti doma brez prevelikega truda skup zmečeš veliko bolj, recimo temu, zanimivo zadevo, ki je bolj eksplozivna, in to z napoličnimi sestavinami. Tisti, ki razmontirajo deset piratk in potem fleš natrosijo vkup, so amaterji. Ah, kaj to, zmešaš troje zadevic, in dobiš stvarco, ki se vžge že, če samo pljuniš noter.

zdej grejo te pa kr prepovedat petarde k jih je res hudo pokat.

Hudo pokat? Saj vse (ajt, iste vrste) počijo enako? Saj ne bo desettisočič fžgala nič drugače, kot devet tisoč devetsto devetindevetdeset-krat prej.
Čemu je ne bi potem raje prižgal enkrat, jo posnel na kaseto in pok potem predvajal kolikorkrat ti srce poželi, kolikor glasno ti paše in, predvsem, brez rizika odtrganih prstov ter velikih stroškov?

kreteni eni ce mene uprasas.

Uh, imamo pa res srečo, da te, hvala bogu, niso.

mikimisek ::

Prepoved metanja petard se mi zdi v redu, saj nekega ucinka res ni. Rajsi mecite rakete in podobne zadeve, ki pokajo in imajo kot glavni ucinek svetlobo. In se vec denarja boste lahko "u luft" vrgli :)
Drugace se pa lahko naredijo podobne kabine kot za kadilce in gredo petardarji noter ter pokajo kakor in kolikor jim pase. Seveda kabine nebi smele biti vecje od nekaj kvadratnih metrov in notri gre lahko en petardar na pol kvadrata. Seveda bi bile kabine serijsko opremljene z resevalnim vozilom :P
(nekako tako se jaz pocutim na kaksni novoletni zabavi, ko se nekdo odloci, da bo metal petarde, ko je na kupu veliko ljudi...)

Gandalfar ::

Sej je vseeno če jih prepovejo, cigani jih bodo še vedno prodajali na črno. Nič ne bo drugače kot je bilo :)


In jih bodo jim pobirali. Scasoma se bo splacalo le redkim. Ce ti usekajo se kazen, ki je podobna tistim pri preprodaji kaksnih lazjih drog, bodo pa itak se raje v kaj drugega specializirali.

zorko1 ::

ti k tok pametujes o posnetkih dej se posnem u tistmu k ti najbol gre pa k ti je usec po ti pa tega nau treba delat k bos meu itak ze posnet -.-

reeves ::

In jih bodo jim pobirali. Scasoma se bo splacalo le redkim. Ce ti usekajo se kazen, ki je podobna tistim pri preprodaji kaksnih lazjih drog, bodo pa itak se raje v kaj drugega specializirali.

Ja, valda. Sej drog se tud ne prodaja več, a ne?

Gandalfar ::

Se, ampak se bo pa manj petard prodajal ;)

PaX_MaN ::

ti k tok pametujes o posnetkih dej se posnem u tistmu k ti najbol gre pa k ti je usec po ti pa tega nau treba delat k bos meu itak ze posnet -.-

Sej ne, da bi popolnoma razumel, kaj si hotel povedat, ampak recimo, da sem do neke mere razvozlal tvoj kriptičen tok misli.
Ne reci mi, da ti vsakič znova vržeš petardo kaj drugače?
Recimo, enkrat vržeš trideset metrov daleč, drugič jo držiš v roki, tretjič si jo vržeš visoko nad glavo, četrtič se usedeš nanjo, ...
Ne?
Sem si kar mislil.

perci ::

enkrat jo daš v flašo, drugič v smetnjak, tretjič jo vržeš v ljubljanico, četrtič folku pod noge, petič v auspuh stoječemu avtu na semaforju, šestič mački v rit,....

sama pohvalna ravnanja, skratka

PaX_MaN ::

Sam, to potem ni več pokanje, ampak plain kaljenje miru, vandalizem, mučenje živali in podobno.

Keyser Soze ::

Važn da poka. Ampak, a si bo kupil enosmerno za kakšen Sudan recimo? Ne, ne. To pa ne.

Ali pač? O_o
OM, F, G!

jest10 ::

Sam za info, če misli kdo kaj nabavljati za nl. V živexu bo ta teden popust na vse izdelke. http://forum.pirotehnik.si/viewtopic.ph...
Jasno petard ni

telexdell ::

Sicer sem samo na hitro preletel to solato, pa vendar mi nekaj ni popolnoma jasno:

A lahko nastop novega leta pozdravim s pokom šampanjca ali ga moram odpreti na tiho?

Prosim samo za resne nasvete. Hvala!

jype ::

telexdell> A lahko nastop novega leta pozdravim s pokom šampanjca ali ga moram odpreti na tiho?

Ker primarni učinek šampanjca ni pok, ga komot odpreš tko da *plop*ne.

Keyser Soze ::

Sicer sem samo na hitro preletel to solato, pa vendar mi nekaj ni popolnoma jasno:

A lahko nastop novega leta pozdravim s pokom šampanjca ali ga moram odpreti na tiho?

Prosim samo za resne nasvete. Hvala!

Glede na razumevanje problematike v tej temi, odsvetujem odpiranje šampanjca brez nadzora odrasle oz. opravilno sposobne osebe, ker lahko pride do hujših poškodb.

;)
OM, F, G!

šernk ::

Sicer sem samo na hitro preletel to solato, pa vendar mi nekaj ni popolnoma jasno:

A lahko nastop novega leta pozdravim s pokom šampanjca ali ga moram odpreti na tiho?

Prosim samo za resne nasvete. Hvala!


če misliš ob tem koga ciljati, boš dosegel to da bo kmalu tudi to prepovedano :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jernej88_ ::

Jaz imam že Cobre 33 naročene :)

jest10 ::

In?

telexdell ::

telexdell> A lahko nastop novega leta pozdravim s pokom šampanjca ali ga moram odpreti na tiho?

Ker primarni učinek šampanjca ni pok, ga komot odpreš tko da *plop*ne.


Ravno tu sem v dvomu. Peneče vino seveda ni problematično. Problematično je odpiranje steklenice. Poleg poka namreč ni nobenega drugega pirotehničnega učinka (svetlobe, iskric, dima, različnih zvokov...). Novo leto mislim pričakati na skupinski prireditvi na prostem in se bojim, da me bo kak preveč inteligenten policaj oglobil.

Jernej88_ ::

In?

Bo pokalo ko svinja :D
No more Slovenia!

Pyr0Beast ::

Moram pohvalt, je presenetljivo tiho :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

In?

Bo pokalo ko svinja :D

Ali pa bodo le svinje pokale?

Pyr0Beast ::

Poka ko na fronti :/
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kmetek ::

Sam da se denar meče stran :)

Pyr0Beast ::

Ko je zacelo pokat crknu net .... upam da nam niso razstrelili omarice .. SPET.
Bogi postni nabiralniki ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

r5r ::

... spet imamo onesnaženo naravo s težkimi kovinami ...
And it makes me wonder.

laught ::

Hahaha tehle zakonov se nuben ne drži mi s frendi pijemo pa pokamo pa pridejo škifi mimo pa nič sam pelali so se,škoda ko nism več robe nabav.aja pa srečniga pa zdraviga vsem!

Berserker ::

Ka z winchesterko se lahk strela ? Kr te bom zdaj se šel mal shootat , drugo leto si bom kr ak 47 nabavil namesto petard.

kmetek ::

Jaz tudi drugo leto par ročnih granat pa da vidimo.

Zakon je pač napisan zato, da so ga napisali. Saj izvaja ga pa kdo?

jype ::

Zakon ni pomagal. Pri sosedih je počilo okno, pri nas smo se pa stiskali v kleti.

Jok3r ::

Zakon ni pomagal. Pri sosedih je počilo okno, pri nas smo se pa stiskali v kleti.

bougi :O

OZZY ::

Jaz sem pa za silvestvovo lepo vidu kako so dva oglobil, ker sta vrgla piratko. Tko da moraš imet mal sreče, če mečeš..
Go with the flow.

Azrael ::

Malo učinka je sicer bilo, v Kranju je bilo 24.12 neverjetno mirno, tako v okolici Gorenje sevisa, kot tudi Obi.

Na Jesenicah tudi kanonade precej manj, kot prejšnja leta.

Žal pa kretenčkov s petardami še ni zmanjkalo.

Ideja s šrotarco ni slaba. Enkrat poči, pa petardar srečno utihne za vedno.
Nekoč je bil Slo-tech.

mojsterleo ::

letos je bilo obcutno manj pokanja petard, je pa res da tud raket zato ni bilo nic vec, kar je razocaranje (kljub temu, da naj bi bile zaloge vecjih prodajalcev domala izropane). letos sem k onesnazenju prispeval z dvema baterijama in enim vulkanom. meh.8-O

w00tnes ::

Če so pa podražili baterije
Lani je bil Zračni Napad okoli 65-70€, letos pa kar lepih okroglih 100... počasi si bom začel doma pulfer kuhat pa si bom sam te stvari skupaj delal :|

reeves ::

Mim grede, a tiste rakete, ki so za pištolo pa samo počijo niso prepovedane? Na prešercu jih je blo miljon.

edge540 ::

>>Mim grede, a tiste rakete, ki so za pištolo pa samo počijo niso prepovedane?

V bistvu ne vem če se tam pok šteje za primarni efekt..čeprav pošteno ureže.

LeXani ::

Je dovoljeno, ker poči v zraku.
Čas prve prijave 04.11.2005

l0g1t3ch ::

Zakon ni pomagal. Pri sosedih je počilo okno, pri nas smo se pa stiskali v kleti.


LOL pred petardami se skrivaš u kevdru, škoda d kake niso notr vrgl :))

Azrael ::

Ne, ne ni to...

Tip ni po kisli župi priplaval ima taktiko, ki ga zanesljivo pelje k zmagi, pametnjakoviči pa bodo jedli snovi, ki jim škodijo...
Nekoč je bil Slo-tech.

ReBi ::

Dve malce nevmesni vprašanji:
Kje kupiti in kako se imenujejo tiste rakete, ki kako minuto ali pa še več padajo na tla in precej močno svetijo?
Kje kupiti in kako se imenujejo tiste baterije katerih efekt so nekakšni žvižgajoči kometi, ki letijo cikcak?

:)

Pyr0Beast ::

1. Signalne rakete.
Z njimi bos kvecjemu kaj zakuril.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476767 (4418) scipascapa

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169103 (50869) dzinks63
»

Premislite tole...

Oddelek: Loža
261946 (1554) tejo

Več podobnih tem