» »

različne ram palčke (frekvence)

različne ram palčke (frekvence)

Phantomeye ::

Kaj je boljše? (rami z razlicnimi frekvencami)

Imeti v računalniku:

2GB, DDR2 (1066) + 2 GB, DDR2 (1066) + 2GB, DDR2 (800)

ALI

2GB, DDR2 (1066) + 2 GB, DDR2 (1066)

einstein :P ::

mislim, da tisto z razl. frek. ne bo šlo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

zee ::

2x 2 GB z isto frekvenco (t.j. komplet). Potencialno bistveno manj tezav s stabilnostjo in performansami.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Phantomeye ::

zee je izjavil:

2x 2 GB z isto frekvenco (t.j. komplet). Potencialno bistveno manj tezav s stabilnostjo in performansami.


ok, zgleda da v temu primeru velja 'less is more'

zee ::

V vsakem primeru poglej, koliko (najvecja kolicina) pomnilnika ti maticna plosca sploh podpira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phantomeye ::

zee je izjavil:

V vsakem primeru poglej, koliko (najvecja kolicina) pomnilnika ti maticna plosca sploh podpira.


16 gb, dual channel

Duhec ::

Naredi kak benchmark test sistema, če imaš 1x 6GB-800 in nato če imaš 4GB-1066.

Phantomeye ::

Duhec je izjavil:

Naredi kak benchmark test sistema, če imaš 1x 6GB-800 in nato če imaš 4GB-1066.


ce bi lahko delal benchmark s količino rama kot predlagaš, potem je vseeno, če kupim še 2x2 4GB (1066). Sprasujem zato, ker imam eno palčko z 800 doma.

Duhec ::

Hm, količina rama je v prvem primeru 6GB, v drugem 4GB. Sem kaj spregledal?
V prvem primeru plata sama detektira različno hitrost rama in se prilagodi našibkejšemu, torej hitrosti 800.
V drugem primeru (res da ga je za 2GB manj) pa deluje ram na svoji default hitrosti 1066.
Za tetris igrat in na facebook pisat ne boš opazil razlike.

Phantomeye ::

Duhec je izjavil:

Hm, količina rama je v prvem primeru 6GB, v drugem 4GB. Sem kaj spregledal?
V prvem primeru plata sama detektira različno hitrost rama in se prilagodi našibkejšemu, torej hitrosti 800.
V drugem primeru (res da ga je za 2GB manj) pa deluje ram na svoji default hitrosti 1066.
Za tetris igrat in na facebook pisat ne boš opazil razlike.



Jaz sem povedal kaj imam doma na voljo od rama, pa me je zanimalo, kakšni so minusi in plusi kombiniranja ramov, ki so na različnih frekvencah.


sicer pa tetris igrat pa facebook pisat? se mogoče norčuješ?

Duhec ::

Nikakor ne. Le malce drugače sem vprašal čemu bi potreboval 6GB, če si tako skrivnosten glede področje uporabe računalnika, zato sem dal primer kje se razlika ne bi poznala.
Osebno bi stavil na kombinacijo 4GB enakih parov palčk in ne kombinacijo različnih, ker potegne s seboj morebitno nekompatibilnost in nezanesljivost, sploh če gre za različne proizvajalce.

Phantomeye ::

Duhec je izjavil:

Nikakor ne. Le malce drugače sem vprašal čemu bi potreboval 6GB, če si tako skrivnosten glede področje uporabe računalnika, zato sem dal primer kje se razlika ne bi poznala.
Osebno bi stavil na kombinacijo 4GB enakih parov palčk in ne kombinacijo različnih, ker potegne s seboj morebitno nekompatibilnost in nezanesljivost, sploh če gre za različne proizvajalce.


Ok, to me je zanimalo. hvala!

Riff ::

ja bi probal vse skupaj bi pač vse delali na 800MHZ, če se pa pojavijo težave potem pa samo 1066 rame 2x2 mhz

ttommy ::

A ne pomeni dual channel, da podpira dve frekvenci, ne da se višja frekvenca zniža na nižjo?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

darkolord ::

Razlika med 800 in 1066 MHz je v hitrosti tako majhna, da sploh ni vredno razmišljati, če je opcija, da imaš več RAMa - z dodatnega 2GB rama pridobiš precej več.

To glede nekompatibilnost in stabilnosti so pa buče. Moduli brez kakršnihkoli težav delujejo na vseh nižjih frekvencah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Riff ::

ttommy je izjavil:

A ne pomeni dual channel, da podpira dve frekvenci, ne da se višja frekvenca zniža na nižjo?


dual channel je možen med dvema enakima moduloma naprimer v dveh banakah 2X512 v naslednjih 2 banakah pa 2x 1giga ali pa 2giga pa 2giga, ne gre pa 2giga pa 1giga ali pa 512Mb pa 1giga

ttommy ::

Nima veze, naj uporabi več GB- lahko prebavi več podatkov. Se dva GB veliko več pozna kot pa 200Mhz.
Gamer

Blinder ::

ja tisti mhz-ji so bolj za benchmarke. 4 gb pa morda včasih ni dovolj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Brias ::

pri tako majhni kolicina rama je po moji filozofiji 99.9% bolje imeti 6gb rama ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z novimi rami

Oddelek: Pomoč in nasveti
262763 (2395) def0r
»

Matična in ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923 (826) BorutK-73
»

Nadgradnja RAMa?

Oddelek: Kaj kupiti
406849 (6496) Load3r
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202053 (1575) Hanzo
»

Cene pomnilnika dosegle enoletno dno

Oddelek: Novice / Ostale najave
458957 (6473) mtosev

Več podobnih tem